CARITAS – potrzebujemy Waszej pomocy

20 marca 2020
0 komentarzy

Kochani Parafianie i Sympatycy naszego kościoła!

Kto by się spodziewał, że kiedyś przyjdzie nam taki czas… zapewne każdy z nas na swój sposób przeżywa tą sytuację, często towarzyszy nam lęk, strach, obawa… Jako Salwatorianie chcieliśmy zapewnić Was o naszej modlitewnej pamięci i pełnej dyspozycyjności jeśli chodzi o sakramenty i pomoc duchową.

Ponadto Caritas naszej parafii wraz z grupą Młoda 9, uruchomiła konkretną pomoc dla wszystkich seniorów, osób samotnych i tych, których czas epidemii dotyka najbardziej. Pomoc dotyczy: Zakupów, Apteki, a także opieki duchowej i psychologicznej. Szczegółowe informacje na plakatach.

Coraz więcej osób puka do drzwi naszej parafii, a także dzwoni prosząc o pomoc żywnościową: są to ubodzy, bezdomni, ludzie których ta sytuacja zupełnie przerosła… niestety nasz magazyn CARITAS jest już niemal pusty, dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą o realizowanie akcji JAJKO DOBROCI i przynoszenie produktów/żywności do kościoła w czasie trwania nabożeństw lub bezpośrednio na plebanie. Niestety z racji epidemii wszystkie akcje charytatywne takie jak: zbiórka żywności w określonych sklepach zostały odwołane, stąd musimy sobie jakoś radzić.

Wielu z Was także pyta o numer konta, na który chcielibyście przelać ofiary, dlatego podajemy nasz numer. Za zebrane fundusze w całości zostanie zakupiona żywność, która na dniach będzie dostarczana najbardziej potrzebującym. Za każdą ofiarę, gorąco dziękujemy. Niech Pan Bóg Wam Błogosławi!!!

67 1140 2004 0000 3802 7861 1089 – z dopiskiem CARITAS