Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu, 17 marca 2019 r.

 1. We wtorek, 19 marca, przypada liturgiczna uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu po Mszy Św. wieczornej odbędzie się również nabożeństwo z uczczeniem relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 2. Pragniemy podziękować tym osobom, które wyraziły gotowość do współpracy w ramach Caritas naszej parafii. A oto skład powołanego zespołu Caritas, który został przyjęty przez Radę Duszpasterską i Ekonomiczną naszej parafii, na posiedzeniu
  11 marca br.

– ks. superior Paweł Krężołek – przewodniczący zarządu

 członkowie zarządu:

– pani Beata Matuszczyk

– pani Halina Michalska

– pani Ewa Gadocha- Cios

– pan Krzysztof Juszczak

 1. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane  ofiary    Po Mszy Św. ofiarą do puszek wspieramy  dziś dzieci Afryki tzw. dzieło Ad gentes. Dziękujemy również za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. W ubiegłą niedzielę na naszą parafię zebrano 7820.00 zł. Bóg zapłać.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia. 

I Niedziela Wielkiego Postu, 10 marca 2019 r.

 1. Peregrynacja relikwii św. Melchiora Grodzieckiego w naszej diecezji i w naszym dekanacie rozpocznie się w kościele NSPJ w Bielsku-Białej w piątek, 15 marca br. O godz. 18.30   zostanie odprawiona Msza Św. , którą  będą celebrowali kapłani z naszego dekanatu, zaś  młodzież na swoim czuwaniu przy relikwiach spotka się również w tym dniu o godz. 20.00. Zapraszamy  młodzież z naszej parafii i przygotowujących się do bierzmowania.
 2. W sobotę, 16 marca od godz. 11.00 do godz. 12.00 modlitwę podczas peregrynacji  w kościele NSPJ będą prowadzili przedstawiciele grup parafialnych z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy naszych parafian na to modlitewne spotkanie.
 3. W poniedziałek, 11 marca o godz. 19.30 odbędzie się Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej naszej parafii.
 4. W środę, 13 marca o godz. 19.15 w salce na plebanii odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I –szej Komunii Św. w tym roku.
 5. W czwartek, 14 marca Mszą Św. o godz. 17.00 rozpocznie swoje spotkanie zespół hospicyjny Hospicjum św. Kamila.
 6. W piątek, 15 marca o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła zostanie odprawiona Msza Św. dla uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej.
 7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane  ofiary przeznaczone na naszą parafię. W przyszłą niedzielę, 17 marca modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy dzieci Afryki tzw. dzieło Ad gentes.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

VIII niedziela zwykła, 3 marca 2019 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy 40 – godzinne nabożeństwo poprzedzające okres wielkiego postu. Adoracja odbędzie po każdej Mszy Św., a po Eucharystii o godz. 12.30 potrwa do wieczornych nieszporów o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. W poniedziałek przypada święto św. Kazimierza, królewicza.
 3. W tym tygodniu, 6 marca, przypada środa popielcowa. Msze Św. będą odprawiane
  o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 18.30 i 21.00. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Składka będzie przeznaczona jako jałmużna postna na cele charytatywne.
 4. W wielkim poście zapraszamy w piątek na nabożeństwo Drogi krzyżowej: po Mszy Św. o godz. 11.00; dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 17.45. W niedzielę Gorzkie Żale odbędą się o godz. 17.45.
 5. Serdecznie zapraszamy na kolejny WIECZÓR UWIELBIENIA w najbliższą sobotę,
  9 marca, o godz. 19.30.
 6. Spotkanie RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH i wszystkich chętnych którzy chcieliby dołączyć do ich grona odbędzie się za tydzień, w niedziele, 10 marca o godz.: 17.00 w salce na plebani.
 7. Przypominamy, że wierny, który odprawi pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 8. Od dzisiejszej niedzieli do soboty włącznie będzie trwał 52 Tydzień modlitw o trzeźwość narodu.
 9. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne szkolne dla dzieci odbędą się w naszej parafii od 1 do 3 kwietnia br., i poprowadzi je ks. Tomasz Źwiernik z Zamościa, zaś rekolekcje dla dorosłych od 7 do 10 kwietnia br., i poprowadzi je ks. Maciej Szeszko z Trzebnicy.
 10. W pierwszy czwartek marca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W tym dniu po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą do bł. o. Michała i bł. o. Zbigniewa z uczczeniem ich relikwii.
 11. Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku Białej zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Jacek Pędziwiatr, w katedrze św. Mikołaja, w dniach od 11 – 13 marca o godz.: 18.30.
 12. 30 marca 2019 r. w sobotę, w Trzebini n. Krakowa, odbędzie się kolejne Salwatoriańskie Spotkanie Młodych. Z tej racji organizujemy wyjazd młodzieży z naszej parafii. Spotkanie kierowane jest dla młodzieży od 8 kl. szkoły podstawowej, po młodzież gimnazjalną, szkół średnich i studentów. Koszt wyjazdu 40 zł. Szczegółowe informacje na stronie internetowej, a także u ks. Pawła Krężołka i Ks. Przemysława Marszałka, którzy pojadą wraz z młodzieżą. Zapisy do 20 marca w zakrystii.
 13. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone naszą diecezję.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,
  a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 15. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz naszych parafian: + Sławomir WITERSKI, + Bronisław SZADORSKI

VII Niedziela Zwykła, 24 luty 2019 r.

 1. We wtorek o godz. 19.30 odbędzie się Krąg Biblijny, na który serdecznie zapraszamy.
 2. W środę, w katedrze św. Mikołaja o godz. 18.30, odbędzie się katecheza nt. Siedem grzechów głównych – pycha, którą wygłosi ks. dr Lucjan Bielas.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek marca. W tym dniu spowiedź dla dzieci będzie o godz. 16.30 i Msza Św. dla nich o godz. 17.00. W pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 8.00, a po Niej na adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. Kolejne spotkanie kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, odbędzie się w piątek, 1 marca 2019r. Msza św. o godz.: 18.30, a po niej konferencja tematyczna.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

VI Niedziela Zwykła,   17 luty 2019 r.

 1. We wtorek po Mszy Św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki z uczczeniem Jego relikwii.
 2. W piątek przypada święto Katedry Św. Piotra, apostoła.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W ubiegłą niedzielę na ogrzewanie naszej świątyni zebrano 7450.00 zł.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 5. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Małgorzata Sroka i śp. Zofia Brąblik, które polećmy Bożemu Miłosierdziu.

V Niedziela Zwykła,   10 luty 2019 r.

 1. Jutro w liturgii przypada wspomnienie NMP z Lourdes i jest obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Po Mszach Św. będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych.
 2. W czwartek przypada święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy. W piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
 3. Informujemy, że kancelaria parafialna podczas zimowych ferii tj. od 11 do 24 lutego będzie czynna w poniedziałek od 16.00 do 18.00 i w sobotę od 9.00 do 10.00.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 6. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Kazimierz Wierzba, śp. Janina Szopińska i śp. Michał Staś, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 IV Niedziela Zwykła,   3 luty  2019 r.

III Niedziela Zwykła – 27 stycznia 2019 r.

 1. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła; w czwartek – św. Jana Bosko, prezbitera; w  sobotę będziemy  obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego czyli popularnie nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na liturgię w tym dniu proszę przynieść świece, a składka będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
 2. W tym dniu obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego.  W środę, 6 lutego o godz. 19.15 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych
 3. W tym tygodniu przypada I-szy piątek lutego. Okazja do spowiedzi dla dzieci będzie o godz. 16.30 i Msza Św. dla nich o godz. 17.00. W I – szą sobotę lutego zapraszamy na Mszę Św. na g. 8.00 i po Niej na adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. W niedzielę, 3 lutego na Mszy Św. o godz. 12.30 poświęcimy i przekażemy  świece dla dzieci pierwszokomunijnych. Również w tym dniu o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Kół Różańcowych.
 5. 30 stycznia  o godz. 18.30 w katedrze św. Mikołaja odbędzie się wykład ks. dra Lucjana Bielasa nt. „Palestyna przed narodzeniem Chrystusa”, na który zapraszamy.
 6. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary na potrzeby diecezji. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na WSD Salwatorianów w Bagnie k. Wrocławia.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom  życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 8. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Renata Gofron, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

II Niedziela Zwykła – 20 stycznia 2019 r.

 1. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę; w czwartek – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek będziemy obchodzili święto nawrócenia św. Pawła, apostoła; w sobotę wspominamy świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. W tym dniu Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Islamu.
 2. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na diecezjalne cele charytatywne. W ubiegłą  niedzielę na ogrzewanie naszej świątyni zebrano 7910,00 zł.  W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 3. Serdecznie zapraszamy na organizowany przez naszą parafię KULIG RODZINNY połączony z ogniskiem i pieczeniem kiełbasy. Odbędzie się on 2 lutego w Istebnej i przeznaczony jest dla dzieci od lat 5, młodzieży i dorosłych. Wyjazd spod parafii o 14.30; koszt 65 zł. od osoby. Cena zawiera: kulig z pochodniami, wyżywienie i przejazd. Zgłoszenia w zakrystii, telefonicznie (501 860 712 – Ks. Paweł Krężołek) i drogą mailową (bielsko.salwatorianie@wp.pl) do 30 stycznia br. Ilość miejsc jest ograniczona.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 5. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Wiesław Stania, śp. Krystyna Płonka i śp. Mieczysław Ryt, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Niedziela Chrztu Pańskiego – 13 stycznia 2019 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w liturgii tzw. okres zwykły, który potrwa do wtorku przed Środą Popielcową, tj. 5 marca.
 2. W czwartek wspominamy w liturgii św. Antoniego, opata, a w sobotę św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
 3. W sobotę, po Mszy Św. o godz. 18.30 odbędzie się nabożeństwo z uczczeniem relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki połączone z tzw. Wieczorem Uwielbienia. Serdecznie zapraszamy. 
 4. Spotkanie formacyjne do sakramentu bierzmowania odbędzie się 1 lutego i 1 marca br.  podczas Mszy Św. o godz. 18.30, a po Niej konferencja.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na diecezjalne cele charytatywne.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 7. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Regina Kwiatek, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2019 r.

 1. W poniedziałek o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza Św. ku czci błogosławionych męczenników o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego, a po niej  odbędzie się nabożeństwo z uczczeniem Ich Relikwii.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie współpracowników i dobrodziejów z księdzem rektorem ks. Romanem Słupkiem i alumnami WSD Salwatorianów z Bagna k. Wrocławia. Ks. Rektor będzie przewodniczył Mszy św. o godz.: 12.30, a także wygłosi okolicznościowe kazanie.
 3. Kontynuujemy kolędę w naszej parafii. Wizyta duszpasterska od poniedziałku do piątku włącznie rozpoczyna się od godz. 16.00; w soboty od godz. 14.00. Informujemy, ze kolęda na ul. Siemiradzkiego 10 odbędzie się 10 stycznia.
 4. Od dzisiejszej niedzieli na zakończenie Eucharystii będziemy odmawiali modlitwę do Św. Michała Archanioła.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na cele misyjne. W przyszłą, drugą niedzielę stycznia, składka będzie przeznaczona na ogrzewanie naszej świątyni.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Niedziela Świętej Rodziny – 30 grudnia 2018 r.

 1. W poniedziałek przypada ostatni dzień starego roku. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 17.00 i na nabożeństwo przebłagalne połączone ze sprawozdaniem duszpasterskim. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni  zwykłe jego warunki i w tym dniu odmówi pobożnie i publicznie hymn Ciebie Boga Wysławiamy.
 2. We wtorek – Nowy Rok – przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to także dzień modlitwy o pokój na świecie. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 6.30.
 3. W tym tygodniu przypada: I-szy czwartek, I- szy piątek i I –sza sobota stycznia. W I-szy czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej.
 4. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w I-szy czwartek lutego 2019 r.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trzech Króli. W tym dniu przypada 5 rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry ks. biskupa  Romana Pindla. W całym Kościele jest to dzień modlitwy i pomocy misjom. Składka będzie przeznaczona na cele misyjne.
 6. Od 2 stycznia rozpoczynamy kolędę w naszej parafii. Wizyta duszpasterska od poniedziałku do piątku włącznie rozpocznie się od godz. 16.00; w soboty od godz. 14.00.
 7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 9. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Krystyna Adamiec- Dudek  i śp. Julian Chowaniec, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

IV Niedziela Adwentu – 23 grudnia 2018 r.

 1. Okazja do spowiedzi św. w wigilię będzie od 6.30 do 11.30; potem kościół będzie zamknięty, aby go przygotować na święta.
 2. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę na godz. 24.00, po której podzielimy się opłatkiem świątecznym. Składka z tej Mszy Św. będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 3. W Boże Narodzenie nie będzie Mszy Św. o godz. 6.30 i nieszporów.
 4. W drugi dzień świąt Msze Św. będą odprawiane w porządku niedzielnym, a składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski w Krakowie.
 5. W czwartek w liturgii będziemy obchodzili święto św. Jana, Apostoła; w tym dniu święcimy wino. W piątek przypada święto Świętych Młodzianków. Zapraszamy dzieci na Mszę Św. z indywidualnym błogosławieństwem na godz. 11.00.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 7. W dzisiejszym NIEDZIELNIKU szczegółowy PLAN KOLĘDY
 8. Zapraszamy na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Informacje na ulotkach w kościele.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i głębokiego, duchowego przeżycia nadchodzących świąt.
 10. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Karolina Żmuda, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

III Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018 r.

 1. Dzisiaj w naszej parafii przypada tzw. Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o godz. 12.30 i potrwa do 17.30. O godz. 17.30 odbędzie się nabożeństwo ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki i błogosławionych: o. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego z uczczeniem Ich Relikwii.
 2. Chcąc jeszcze lepiej przygotować się do przeżywania świąt Bożego Narodzenia, serdecznie zapraszamy na REKOLEKCJE ADWENTOWE, które w naszej parafii odbędą się w tym tygodniu w dniach 20 – 22 grudnia. Msza św. z nauką ogólną codziennie o godz. 11.00 i 21.00. Ponadto w czwartek – po Mszach Św. odbędzie się indywidualne błogosławieństwo kapłanów; w piątek – podczas Mszy św. udzielimy sakramentu namaszczenia chorych, zaś w sobotę na Mszach Św. swoje przyrzeczenia odnowią małżonkowie. Plan rekolekcji zamieszczony jest na plakatach, stronie internetowej i fanpage parafii. Rekolekcje wygłosi: ks. Paweł Krężołek, przełożony naszej wspólnoty zakonnej.
 3. W sobotę, 22 grudnia, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia.
 4. Okazja do spowiedzi przed świętami będzie w tygodniu podczas Mszy Św., a w sobotę, 22 grudnia od 6.30 do 13.00 i od 15.00 do 21.00.
 5. Oddajemy w Wasze ręce nowy numer naszego salwatoriańskiego tygodnika jakim jest Nowym redaktorem naczelnym został Ks. Paweł Krężołek, superior naszej wspólnoty. Nowością jest fakt, że od dziś będzie drukowany w większym formacie, częściowo w kolorze częściowo czarno/biały, zawierał będzie zdjęcia, fragmenty niedzielnych kazań, informacje z życia Kościoła, zgromadzenia i parafii. Koszt produkcji jednego egzemplarza wynosi 1.55 zł. Ofiarą z Niedzielnika, wspieracie młodzież działającą w naszej parafii.
 6. W czwartek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Następne odwiedziny odbędą się w pierwszy czwartek lutego.
 7. Od 17 grudnia br. do końca stycznia 2019 r. kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałek i w środę od 16.00 do 18.00 i w sobotę od 9.00 do 10.00.
 8. W naszym kościele, na prośbę parafian, znajduje się System Świeczników Wotywnych. Świeczniki te sprawdziły się w wielu kościołach. Światło, w tym światło świec, było uznawane za święte, symbolizujące obecność samego Chrystusa. Wierzymy w ochronną, błogosławiącą moc ognia, kiedy stawiamy świece gromniczną podczas burzy, zapalamy świece jako wotum, które jest wyrazem naszej ufności, próśb, wdzięczności i modlitwy. System ten jak na razie będzie wprowadzony w formie testu; po określonym czasie zostanie podjęta ostateczna decyzja, co do jego umieszczenia w naszej świątyni.
 9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W ubiegłą niedzielę na ogrzewanie naszego kościoła zebrano 7925,00 zł.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 11. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Edward Pilecki i śp. Genowefa Koniorczyk których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

II Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018 r.

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 odbędzie się  nabożeństwo dziękczynne i oddanie czci relikwiom bł. ks. Jerzego i błogosławionych: o. Michała i o. Zbigniewa. Od stycznia 2019 roku, każdego 7 dnia miesiąca o godz. 18.30  będzie odprawiona Msza Św. i po Niej odbędzie się  nabożeństwo ku czci błogosławionych męczenników o. Michała i o. Zbigniewa, a każdego 19 dnia miesiąca ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 2. We wtorek na godz. 19.30 zapraszamy chętnych, którzy chcieliby tworzyć w naszej parafii Krąg Biblijny mający na celu rozważanie Bożego Słowa. Opiekunem grupy będzie ks. Przemysław Marszałek. Spotkania będą się odbywały w salce na plebanii.
 3. W czwartek Mszą Św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie formacyjne Zespołu Hospicyjnego Św. Kamila.
 4. W piątek o godz. 16.00 zostanie odprawiona Eucharystia dla Wspólnoty Szkaplerza Św.
 5. W przyszłą niedzielę, 16 grudnia odbędzie się Kiermasz Świąteczny na rzecz hospicjum św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.
 6. Działająca na terenie naszej parafii Fundacja DRACHMA, zaprasza na Warsztaty Pisania Ikon, które odbędą się w dniach 14 – 18 stycznia 2019. Poprowadzi je Beata Bodzioch – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Szczegółowe informacje na plakacie zamieszczonym w gablocie.
 7. Z radością informujemy, że działa już nowa strona internetowa i fanpage (fanpejdż) naszej parafii. Pod adresem: bielsko.salwatorianie.pl znaleźć można aktualności, wydarzenia i konkretne informacje z życia parafii. Adres do fanpage: Salwatoriańska Parafia NMP Królowej Polski w Bielsku Białej – zapraszamy do polubienia i obserwowania.
 8. Pojawiła się już w naszym kościele CHOINKA DOBROCI – w ramach akcji Aniołek dla SENIORA. Znaleźć na niej można dekoracje, na odwrocie których zamieszczona jest prośba o konkretną pomoc dla osób i rodzin. Paczki z numerkiem, można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, w czasie jej otwarcia – do 20 grudnia włącznie. W imieniu wszystkich potrzebujących już z serca dziękujemy.
 9. 30 grudnia, w niedzielę, o godz. 15.00, odbędzie się w naszej parafii wigilia dla samotnych. Spotkanie kierujemy do naszych parafian i nie tylko, bez względu na wiek. Ważne, by zapisać się w zakrystii, w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia lub u pani  Haliny Michalskiej w czasie sprzedaży opłatków i świec. W programie nie zabraknie wspólnej modlitwy, kolędowania i dobrego posiłku.
 10. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na potrzeby i  ogrzewanie naszego kościoła.
 11. W ubiegłą niedzielę na salwatoriańskie misje zebrano 8477,00 zł. Bóg zapłać. Informujemy również, że są jeszcze do nabycia salwatoriańskie kalendarze misyjne.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 13. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Bauner, śp. Jerzy Popielarczyk i śp. Kazimierz Bryzek,  których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Róż różańcowych.
 2. Serdecznie zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku włącznie na godz. 18.00. Msza Św. wieczorna sobotnia będzie celebrowana o g.18.30.
 3. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. będą odprawione o godz. 6.30, 8.00, 11.00 i 18.30. Składka będzie przeznaczona na Kościół na Podczas wieczornej Mszy Św.  o 18.30   dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii Św. otrzymają łańcuszki z medalikiem, a nasza wspólnota zakonna odnowi swoje śluby zakonne. Pożegnamy też wtedy ks. Marcina Żydzika,  który  decyzją księdza prowincjała podejmie nowe obowiązki duszpasterskie w parafii w Krzyżu Wlkp. i posługę superiora w tamtejszej wspólnocie zakonnej. Już dziś dziękujemy ks. Marcinowi za Jego posługę w naszej parafii i życzymy w nowym miejscu pracy Bożego błogosławieństwa.
 4. Informujemy, że chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w czwartek, 20 grudnia.
 5. W I-szy piątek spowiedź dla dzieci będzie o godz. 17.30, a po niej o godz.18.00 Roraty.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii piękną uroczystość. Na Mszy Św. o godz. 11.00 zostaną wprowadzone do naszej świątyni relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i błogosławionych męczenników z Pariacoto: o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego. Zostaną też poświęcone nowe witraże, które Tych błogosławionych przedstawiają. Mszy Św. będzie przewodniczył prowincjał salwatorianów ks. Józef Figiel; kazania w tym  dniu wygłosi o. franciszkanin z Krakowa. Prosimy poczty sztandarowe do uświetnienia liturgii. W procesji do kościoła na tę liturgię poświęcimy nowy krzyż misyjny na naszym placu.
 7. Można zakupić świece Caritas: duża świeca w cenie 15,00 zł., mała świeca w cenie 7,00 zł. oraz opłatki świąteczne.
 8. Z okazji Jubileuszu 15 – lecia Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinie PORT, znajdującym się na terenie naszej parafii, zapraszamy na Mszę Św. 6 grudnia br. o godz. 11.00, a po Niej na program artystyczny przygotowany przez instruktorów i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.
 9. W ramach akcji Aniołek dla Seniora, prosimy o zgłaszanie do naszej zakrystii osób potrzebujących pomocy na święta ( imię, nazwisko, adres i określona pomoc). Ofiary na paczki można też składać do skarbony.
 10. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby i ogrzewanie naszego kościoła.
 11. Uprzejmie prosimy o to, aby w kościele nie zakręcać grzejników ogrzewania ponieważ powoduje to rozregulowanie systemu automatu grzewczego pieca.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 13. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jacek Zamarski, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 

Wasi duszpasterze salwatorianie!