Ogłoszenia duszpasterskie

29 Niedziela zwykła –  18 października 2020 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Módlmy się w intencji dzieła misyjnego Kościoła.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera i patrona naszej diecezji; w czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
 3. W kościele, na stoliku, są przygotowane kartki na wypominki listopadowe, które prosimy składać w naszej zakrystii.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na cele misyjne.
 5. Biskup Bielsko-Żywiecki udziela, aż do odwołania, dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla wszystkich wiernych Diecezji i przebywających na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej poprzez środki masowego przekazu oraz wspólną modlitwę w rodzinach. W sposób szczególny o skorzystanie z dyspensy prosimy osoby starsze, przewlekle chore i te, dla których infekcja stanowi wysokie ryzyko.
 6. W związku z sytuacją epidemiczną do odwołania nie organizujemy w parafii spotkań formacyjnych i duszpasterskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 7. W kościołach może przebywać 1 osoba na 4m2 powierzchni. W naszej świątyni jednorazowo może przebywać 200 osób. Nie wolno się gromadzić wokół kościoła.
 8. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w kościele.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Dudziński i śp. Bronisława Łaksa, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

28 Niedziela zwykła –  11 października 2020 r.

 1. We wtorek, 13 października zapraszamy na Czuwanie Fatimskie, które rozpoczniemy różańcem o godz. 45. W tym dniu swoje imienny będą obchodzili: ks. Edward Lasek i pan kościelny Edward Tkocz. Msza Św. imieninowa zostanie odprawiona o godz. 18.30, na którą serdecznie zapraszamy.
 2. W kościele, na stoliku, są przygotowane kartki na wypominki listopadowe. Przez cały listopad będziemy się modlić za zmarłych, za których również codziennie będzie odprawiona Msza Św. Kartki wypominkowe prosimy składać w naszej zakrystii.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą parafię. W związku z przypadającym dziś XX Dniem Papieskim dziękujemy również za składane, po Mszy Św., datki na tzw. fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży.
 4. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w naszym kościele.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

27 Niedziela zwykła –   4 października 2020 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; w środę – wspomnienie NMP Różańcowej.
 2. We wtorek, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej.
 3. W czwartek, 8 października zapraszamy młodzież klas 7 z rodzicami na Mszę Św. o godz. 18.30 i spotkanie organizacyjne przed rozpoczęciem przygotowania do sakramentu bierzmowania w 2022 roku.
 4. W sobotę, 10 października Mszą Św. o godz. 18.30 rozpoczniemy, pierwszy w tym roku katechetycznym, Wieczór Uwielbienia, który będziemy kontynuowali po Eucharystii. Bardzo serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy uwiebienia.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 12.30 i na spotkanie formacyjne rodziców i dzieci które przystąpią do I – szej Komunii Św. w przyszłym roku.
 6. W niedzielę, 11 października będziemy obchodzili XX Dzień Papieski. Zbierane będą do puszek ofiary na fundusz stypendialny.
 7. Informujemy, że można już zamawiać intencje mszalne na 2021 rok.
 8. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą parafię.
 9. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w naszym kościele.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 11. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Grzegorz Bury, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

26 Niedziela zwykła –   27 września 2020 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika; we wtorek – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w środę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; w czwartek –  wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; w piątek –  wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
 2. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota października. W I-szy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej; I-szą sobotę zapraszamy na Mszę Św. o g. 8.00 i nabożeństwo ku czci NMP.
 3. We wtorek, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Grupy Biblijnej do salki na plebanii.
 4. Dnia 29 września 2020 roku w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini odbędą się świecenia biskupie Salwatorianina Ks. Karola Kulczyckiego, który został powołany przez Papieża Franciszka na urząd ordynariusza Diecezji Port Pirie
  w Australii. To wielkie wydarzenie dla Rodziny Salwatoriańskiej. Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 11.00. Poprzedzi ją specjalnie przygotowany koncert dziękczynny, który rozpocznie się o godz. 10.20. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji Księdza Biskupa Nominata i zapraszamy do uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu za pośrednictwem TV Trwam. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na to wydarzenie. Chętni mogą zapisywać się w zakrystii, bezpośrednio po Mszy św.

 5. W piątek, 2 października odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. O godz. 17.45 – różaniec, 18.30 Msza Św. i spotkanie w kościele.
 6. Od czwartku, codziennie o godz. 17.45 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.
 7. W przyszłą niedzielę, 4 października o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Róż różańcowych.
 8. Chorych z posługą sakramentalną ks. Proboszcz odwiedzi w środę, 30 września. Ks. Superior Paweł i ks. Wikariusz Przemysław udadzą się z tą posługą w sobotę, 3 października.
 9. W związku z przypadającym w październiku Tygodniem Misyjnym w przyszłą niedzielę kazania w naszej parafii wygłosi salwatorianin z Referatu Misji Zagranicznych. Po Mszach Św. poprosi o ofiary na rzecz naszych misji.
 10. Informujemy, że od przyszłej niedzieli będzie można zamawiać intencje mszalne na 2021 rok.
 11. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne Salwatorianów.
 12. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w naszym kościele.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

25 Niedziela zwykła – 20 września 2020 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek będziemy obchodzili święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty; w środę – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitara; w czwartek – święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku-Białej.
 2. W poniedziałek, 21 września br. o godz. 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które pragną przystąpić do I-szej Komunii Św. w 2021 roku.
 3. W przyszłą niedzielę, 27 września o godz. 11.00, Proboszcz Michał Pastuszka odprawi swoją Mszę Św. imieninową, na którą serdecznie zapraszamy.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na Uniwersytet Papieski w Krakowie. W dzisiejszą niedzielę, po Mszach Św., ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów. W ubiegłą niedzielę na utrzymanie naszej parafii i kościoła zebrano 7790,00 zł. Bóg zapłać.
 5. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w naszym kościele.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 7. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jerzy Barbasz, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

24 Niedziela zwykła – 13 września 2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę wpisuje się również Dzień Fatimski. Zapraszamy dziś do wspólnej modlitwy różańcowej  w naszej świątyni o godz. 18.00.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego; we wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej; w środę – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cyryla, biskupa; w piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
 3. W przyszłą niedzielę, 20 września na Mszy Św. o godz. 12.30 odbędzie się uroczystość I-szej Komunii Św. ostatniej już grupy dzieci. Prosimy o wybranie innej godziny uczestniczenia w liturgii, aby umożliwić przeżycie tej uroczystości przez rodziny i gości. W sobotę, 19 września o godz. 9.00 rozpocznie się próba dla dzieci i odbędzie się spowiedź dla Nich oraz dla Ich najbliższych.
 4. Informujemy, że od tej niedzieli powracamy już do różnych spotkań formacyjnych w naszej parafii. W „Niedzielniku” i na naszej stronie internetowej są podane informacje dot. pracy duszpasterskiej, za którą odpowiedzialni są duszpasterze naszej parafii.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na potrzeby naszej parafii i kościoła. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski w Krakowie; zaś po Mszach Św. ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
 6. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w naszym kościele.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

23 Niedziela zwykła – 6 września 2020 r.

 1. We wtorek przypada święto Narodzenia NMP i zarazem 102 rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, założyciela salwatorianów. Zapraszamy w tym dniu na Eucharystię, a  wieczorna Liturgia o godz. 18.30 będzie Mszą Św. imieninową ks. Daniela Kowalskiego.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w Kościele Tydzień Wychowania.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą diecezję. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii i kościoła.
 4. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w naszym kościele.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 6. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Jadwiga Bogusz, śp. Barbara Jankowska oraz śp. Bogumiła Ciszewska. Zmarłe parafianki polećmy Bożemu Miłosierdziu.