Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Zwykła – 17 stycznia 2021 r.

 1. W dniach 18 – 24 stycznia, w całym Kościele przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w czwartek – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.
 3. Zgodnie z decyzją Papieża Franciszka, przyszłą niedzielę, będziemy obchodzić jako Niedzielę Słowa Bożego.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary na cele charytatywne diecezji. Bóg zapłać  również za składane indywidualne ofiary tzw. „kolędowe” na utrzymanie  naszej parafii.   Wszystkich ofiarodawców polecamy w naszej modlitwie naszej wspólnocie zakonnej i podczas Mszy Św.
 5. W ostatnich dniach docierają do nas informację na temat ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji, które w dniach 29 grudnia 2020r. i 6 stycznia 2021r. nawiedzały ten kraj. W tej nadzwyczajnej sytuacji, odwołując się do apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego, niedziela 24 stycznia 2021r. będzie „Dniem solidarności z Chorwacją”. Podczas każdej Mszy świętej we wszystkich parafiach diecezji będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę do puszek na ten cel.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzeniaBożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

 

 

 

 

 

 

Niedziela Chrztu Pańskiego – 10 stycznia 2021 r.

 1. W czwartek obchodzimy Dzień migranta i uchodźcy, a w przyszłą niedzielę Kościół Katolicki w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu.
 2. W piątek oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca .
 3. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą parafię. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na  cele charytatywne diecezji .
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 3 stycznia 2021 r.

 • W środę, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to dzień modlitwy i pomocy misjom. Msze Św. będą sprawowane w porządku niedzielnym wraz z dodatkową Eucharystią o godz. 16.00.
 • W pierwszy czwartek stycznia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej.
 • Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, składka będzie przeznaczona na naszą parafię.
 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 • W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Alicja Mendrzak i śp. Krzysztof Baran, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Niedziela Świętej Rodziny –   27 grudnia 2020 r.

 • W czwartek przypada ostatni dzień starego roku. Zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne na godz. 17.00. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki iw tym dniu odmówi pobożnie i publicznie hymn Ciebie Boga wysławiamy.
 • W poniedziałek, 28 grudnia zapraszamy dzieci na Mszę Św. o godz. 11.00  z racji wspomnienia Świętych Młodzianków, męczenników.
 • W piątek, 1 stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. W Nowy Rok Msze Św. będą sprawowane w porządku niedzielnym; nie będzie Mszy Św. o godz. 6.30.
 • W pierwszą sobotę stycznia zapraszamy o g. 8.00 na Mszę Św. i nabożeństwoku czci Niepokalanego Serca NMP.
 • Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc w dekorowaniu naszego kościoła i domu zakonnego na święta. Wyrazy wdzięczności kierujemy do parafialnego Caritas z Superiorem Pawłem Krężołkiem na czele, „Młodej 9”, paniom sprzedającym świece i opłatki i  tym wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc charytatywną w naszej parafii.
 • Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 • W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Teresa Jaworska i śp. Tadeusz Męcner, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

IV Niedziela Adwentu –   20 grudnia 2020 r.

 1. Okazja do spowiedzi przed świętami będzie przy okazji celebrowania każdej Mszy Św.
 2. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę o godz. 21.00 i 24.00.  W  Boże Narodzenie nie będzie Mszy Św. o godz. 6.30. W niedziele i święta dodatkowa Msza Św. będzie odprawiona o godz. 16.00.
 3. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 5. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Agnieszka Kryska, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

III Niedziela Adwentu –   13 grudnia 2020 r.

 1. Od czwartku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część okresu adwentu. Liturgia tych dni przygotowuje nas bezpośrednio do przeżycia tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.
 2. W środę, 16 grudnia, w naszej parafii odbędzie się tzw. „adoracja wieczysta”, na którą serdecznie zapraszamy. Rozpocznie się po Mszy Św. o godz. 8.00 i zakończy przed Mszą Św. wieczorną.
 3. W tym tygodniu udamy się do chorych ze świąteczną posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz w czwartek, od godz. 9.00, ks. Superior Paweł, w piątek od g. 9.00 i ks. Wikariusz Przemysław, we wtorek od g. 11.00.
 4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o g. 11.00 zostaną uroczyście wprowadzone do naszej świątyni relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej, która jest patronką ludzi chorych, służby zdrowia i Liceum Ogólnokształcącego nr 8 w Bielsku-Białej.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na utrzymanie naszej parafii i kościoła.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

II Niedziela Adwentu –   6 grudnia 2020 r.

 1. We wtorek, 8 grudnia będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to zarazem 139 rocznica założenia naszego Zgromadzenia zakonnego salwatorianów. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. podczas której współbracia odnowią swoje śluby zakonne, zaś Salwatorianie Świeccy swoje przyrzeczenia.
 2. Msza Św. dla wolontariuszy Hospicjum św. Kamila 10 grudnia br. wyjątkowo zostanie odprawiona w kościele o godz. 16.30 i będzie połączona z życzeniami świątecznymi i przekazaniem najważniejszych informacji. Po Mszy nie odbędzie się spotkanie wolontariuszy ze wzgl. na zarządzenia epidemiczne. W grudniu br. nie będzie Mszy Św. dla rodzin osieroconych. Msza Św. za zmarłych podopiecznych Hospicjum w grudniu br. i styczniu 2021 r. odbędzie się w ostatni czwartek stycznia o godz. 18.30.
 3. Zgodnie z zarządzeniem ks. Biskupa nie organizujemy przed świętami tzw. dnia spowiedzi św. Bardzo prosimy o skorzystanie z sakramentu pojednania przez cały Adwent, przy okazji celebrowania liturgii.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą, drugą niedzielę grudnia składka będzie przeznaczona na utrzymanie naszej parafii i kościoła.
 5. Dzisiejsza niedziela jest dniem pomocy i solidarności z Kościołem na Wschodzie. Po Mszy Św. można wesprzeć ten Kościół ofiarami, za które serdecznie dziękujemy.
 6. Informujemy, że dziś rusza w naszej parafii akcja Choinka Dobroci. Na choince, która znalazła się w kościele, zostały powieszone kolorowe bombki, na odwrocie których znajdują się konkretne potrzeby i prośby rodzin i poszczególnych osób. Produkty prosimy pakować luzem do reklamówek i nie pakować prezentowo, gdyż są one łączone w większe paczki i dopiero trafią do potrzebujących. Paczki można przynosić do zakrystii, podczas trwania nabożeństw do niedzieli, 20 grudnia włącznie.
 7. Nie mamy jeszcze informacji, czy do świąt dotrze do nas żywność w ramach programu unijnego. Pomimo to, PACZKI ŚWIĄTECZNE będą i otrzymają je wszyscy zakwalifikowani do programu, a także ci którzy tej pomocy faktycznie potrzebują. Paczki będą wydawane w sobotę, 19 grudnia w godzinach 9.00-10.00. Prosimy o zaplanowanie odbioru, gdyż będzie to jedyny dzień wydawania paczek. Nadal istnieje możliwość zgłaszania osób, które faktycznie potrzebują wsparcia w ramach świątecznej paczki żywnościowej. Można to uczynić w zakrystii. Serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość i wsparcie, jakie pomimo pandemii okazujecie najbardziej potrzebującym.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 9. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Helena Biesik, śp. Jadwiga Grzesina i śp. Marek Omirski. Zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu.

I NIEDZIELA ADWENTU – 29 listopada 2020r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu. W naszym kościele Msze święte wieczorne tzw. Roraty będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00. W soboty Msza św. wieczorna już z niedzieli odprawiana będzie o godz. 18:30. Na roraty szczególnie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. W pierwszy czwartek w naszych modlitwach pamiętajmy o kapłanach, wypraszając także łaskę nowych powołań, szczególnie z naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. W pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz.: 8:00 i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. 
 3. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się przed świętami Bożego Narodzenia. O dokładnym terminie poinformujemy w późniejszym czasie.
 4. Od dzisiejszej niedzieli są do nabycia świece Caritas – koszt małej świecy 7 zł, dużej 16 zł oraz poświęcone opłatki wigilijne w cenie 5zł. Są także do nabycia wieńce adwentowe w cenie 35 zł., z których dochód zostanie przeznaczony na paczki świąteczne dla dzieci z naszej parafii.
 5. Osoby, które zakwalifikowały się do Unijnego Programy Żywnościowego prosimy o cierpliwość, gdyż nadal nie dotarła do nas żywność z Caritas. Po jej otrzymaniu, niezwłocznie będziemy informować wszystkich o dniu realizacji projektu.
 6. Od przyszłej niedzieli, 6 grudnia, rusza akcja Choinka Dobroci. Na choince, która znajdzie się w kościele, zastaną powieszone kolorowe bombki, na odwrocie których znajdować się będą konkretne potrzeby i prośby rodzin i poszczególnych osób. Produkty prosimy pakować luzem do reklamówek lub worków i nie pakować prezentowo, gdyż są one łączone w większe paczki i dopiero trafią do potrzebujących. Paczki można przynosić do zakrystii, podczas trwania nabożeństw do niedzieli, 20 grudnia włącznie. Serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość i wsparcie, jakie pomimo pandemii okazujecie najbardziej potrzebującym.
 7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 9. W tym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Róża Pilecka, śp. Stefania Kozieł
  i śp. Karol Korczak, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata –  22 listopada 2020 r.

 1. W dzisiejszą Uroczystość można uzyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.
 2. Informujemy, że można już nabyć świece świąteczne Caritas i wesprzeć tzw. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Mała świeca – 7 zł.; duża – 16 zł. Są również opłatki świąteczne. Komplet opłatków- 5 zł.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 5. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Helena Paleta i śp. Maria Gawlas. Zmarłe parafianki polećmy Bożemu Miłosierdziu.

33 Niedziela Zwykła –  15 listopada 2020 r.

 1. W środę, 18 listopada przypada 20 rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej za wszystkich, którzy Go budowali, jak również polecajmy Bogu zmarłego ks. Proboszcza Józefa Zydka, zmarłych parafian oraz módlmy się za tych wszystkich, którzy dziś modlitwą i ofiarą troszczą się o naszą parafię i kościół.
 2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: we wtorek, Św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę; w środę – bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę; w piątek – Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; w sobotę – wspomnienie Ofiarowania NMP.
 3. W środę, 18 listopada swoje imieniny będzie obchodził Biskup Bielsko-Żywiecki Roman Pindel; w sobotę, 21 listopada imieniny będzie obchodził Ks. Biskup Janusz Zimniak. Pamiętajmy w modlitwie o naszych pasterzach.
 4. Informujemy, że od niedzieli, 15 listopada w naszej parafii będzie odprawiana dodatkowa Msza Św. niedzielna o godz. 16.00.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 6. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w kościele.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 8. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Stryczek, śp. Zygmunt Danielewski, śp. Jan Zawada i śp. Lidia Tracz, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

32 Niedziela Zwykła –  8 listopada 2020 r.

 1. W środę, 11 listopada przypada 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny.
 2. W tym tygodniu, w poniedziałek, będziemy obchodzili święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; we wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w środę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; w czwartek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. Jest to zarazem dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. W piątek będziemy wspominali w liturgii Świętych Benedykta, Jana, Mateusza. Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 3. W związku z pandemią i ograniczeniami liczby osób mogących uczestniczyć we Mszy Św. (60 osób w naszym kościele) od przyszłej niedzieli, 15 listopada w naszej parafii będzie odprawiana dodatkowo Msza Św.: o godz.  16.00. Informujemy również, że kancelaria parafialna zostaje zamknięta, aż do odwołania. Sprawy związane z pogrzebami i wezwania do chorych w przypadku niebezpieczeństwa zagrożenia życia będziemy załatwiali na bieżąco.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła i parafii.
 5. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w kościele.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 7. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Władysław Śliwa i śp. Anna Piper, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Uroczystość Wszystkich Świętych –  1 listopada 2020 r.

 1. W poniedziałek przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny. W środę – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
 2. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, I-szy – piątek i I-sza sobota listopada. W I-szy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej; w I-szą sobotę zapraszamy na Eucharystię i nabożeństwo o godz. 8.00.
 3. W związku z pandemią zawieszamy, do odwołania, wizyty z posługą sakramentalną do chorych z okazji pierwszego piątku miesiąca. Jeśli okoliczności na to pozwolą, to chcielibyśmy przyjść z tą posługą przed świętami Bożego Narodzenia.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, składka będzie przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła i parafii.
 5. W poniedziałek, 2 listopada w Dzień Zaduszny, kancelaria parafialna nie będzie czynna.
 6. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w kościele.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 8. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Aniela Dąbrowska, śp. Jan Pinczer i śp. Janusz Zając, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

30 Niedziela zwykła – 25 października 2020 r.

 1. W środę przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Modlitwą ogarniamy Biskupa Seniora z racji przypadających imienin.
 2. W przyszłą niedzielę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. będą celebrowane w porządku niedzielnym.
 3. W kościele są do nabycia salwatoriańskie kalendarze misyjne na 2021 rok w cenie 5 zł.; ofiary będą przekazane na misje. Na stoliku są również przygotowane kartki na wypominki listopadowe, które prosimy składać w naszej zakrystii.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 5. Zachęcamy do czytania prasy religijnej i Niedzielnika które można nabyć w kościele.
 6. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w kościele.
 7. W sobotę, 31 października o godz. 18.30 swoją Mszę Św. imieninową odprawi ks. wikariusz Przemysław Marszałek, na którą serdecznie zapraszamy.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 9. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Tysler, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

29 Niedziela zwykła –  18 października 2020 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Módlmy się w intencji dzieła misyjnego Kościoła.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera i patrona naszej diecezji; w czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
 3. W kościele, na stoliku, są przygotowane kartki na wypominki listopadowe, które prosimy składać w naszej zakrystii.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na cele misyjne.
 5. Biskup Bielsko-Żywiecki udziela, aż do odwołania, dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla wszystkich wiernych Diecezji i przebywających na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej poprzez środki masowego przekazu oraz wspólną modlitwę w rodzinach. W sposób szczególny o skorzystanie z dyspensy prosimy osoby starsze, przewlekle chore i te, dla których infekcja stanowi wysokie ryzyko.
 6. W związku z sytuacją epidemiczną do odwołania nie organizujemy w parafii spotkań formacyjnych i duszpasterskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 7. W kościołach może przebywać 1 osoba na 4m2 powierzchni. W naszej świątyni jednorazowo może przebywać 200 osób. Nie wolno się gromadzić wokół kościoła.
 8. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w kościele.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Dudziński i śp. Bronisława Łaksa, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

28 Niedziela zwykła –  11 października 2020 r.

 1. We wtorek, 13 października zapraszamy na Czuwanie Fatimskie, które rozpoczniemy różańcem o godz. 45. W tym dniu swoje imienny będą obchodzili: ks. Edward Lasek i pan kościelny Edward Tkocz. Msza Św. imieninowa zostanie odprawiona o godz. 18.30, na którą serdecznie zapraszamy.
 2. W kościele, na stoliku, są przygotowane kartki na wypominki listopadowe. Przez cały listopad będziemy się modlić za zmarłych, za których również codziennie będzie odprawiona Msza Św. Kartki wypominkowe prosimy składać w naszej zakrystii.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą parafię. W związku z przypadającym dziś XX Dniem Papieskim dziękujemy również za składane, po Mszy Św., datki na tzw. fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży.
 4. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w naszym kościele.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

27 Niedziela zwykła –   4 października 2020 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; w środę – wspomnienie NMP Różańcowej.
 2. We wtorek, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej.
 3. W czwartek, 8 października zapraszamy młodzież klas 7 z rodzicami na Mszę Św. o godz. 18.30 i spotkanie organizacyjne przed rozpoczęciem przygotowania do sakramentu bierzmowania w 2022 roku.
 4. W sobotę, 10 października Mszą Św. o godz. 18.30 rozpoczniemy, pierwszy w tym roku katechetycznym, Wieczór Uwielbienia, który będziemy kontynuowali po Eucharystii. Bardzo serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy uwiebienia.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 12.30 i na spotkanie formacyjne rodziców i dzieci które przystąpią do I – szej Komunii Św. w przyszłym roku.
 6. W niedzielę, 11 października będziemy obchodzili XX Dzień Papieski. Zbierane będą do puszek ofiary na fundusz stypendialny.
 7. Informujemy, że można już zamawiać intencje mszalne na 2021 rok.
 8. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą parafię.
 9. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w naszym kościele.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 11. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Grzegorz Bury, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

26 Niedziela zwykła –   27 września 2020 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika; we wtorek – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w środę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; w czwartek –  wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; w piątek –  wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
 2. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota października. W I-szy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej; I-szą sobotę zapraszamy na Mszę Św. o g. 8.00 i nabożeństwo ku czci NMP.
 3. We wtorek, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Grupy Biblijnej do salki na plebanii.
 4. Dnia 29 września 2020 roku w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini odbędą się świecenia biskupie Salwatorianina Ks. Karola Kulczyckiego, który został powołany przez Papieża Franciszka na urząd ordynariusza Diecezji Port Pirie
  w Australii. To wielkie wydarzenie dla Rodziny Salwatoriańskiej. Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 11.00. Poprzedzi ją specjalnie przygotowany koncert dziękczynny, który rozpocznie się o godz. 10.20. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji Księdza Biskupa Nominata i zapraszamy do uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu za pośrednictwem TV Trwam. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na to wydarzenie. Chętni mogą zapisywać się w zakrystii, bezpośrednio po Mszy św.

 5. W piątek, 2 października odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. O godz. 17.45 – różaniec, 18.30 Msza Św. i spotkanie w kościele.
 6. Od czwartku, codziennie o godz. 17.45 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.
 7. W przyszłą niedzielę, 4 października o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Róż różańcowych.
 8. Chorych z posługą sakramentalną ks. Proboszcz odwiedzi w środę, 30 września. Ks. Superior Paweł i ks. Wikariusz Przemysław udadzą się z tą posługą w sobotę, 3 października.
 9. W związku z przypadającym w październiku Tygodniem Misyjnym w przyszłą niedzielę kazania w naszej parafii wygłosi salwatorianin z Referatu Misji Zagranicznych. Po Mszach Św. poprosi o ofiary na rzecz naszych misji.
 10. Informujemy, że od przyszłej niedzieli będzie można zamawiać intencje mszalne na 2021 rok.
 11. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne Salwatorianów.
 12. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w naszym kościele.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

25 Niedziela zwykła – 20 września 2020 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek będziemy obchodzili święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty; w środę – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitara; w czwartek – święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku-Białej.
 2. W poniedziałek, 21 września br. o godz. 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które pragną przystąpić do I-szej Komunii Św. w 2021 roku.
 3. W przyszłą niedzielę, 27 września o godz. 11.00, Proboszcz Michał Pastuszka odprawi swoją Mszę Św. imieninową, na którą serdecznie zapraszamy.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na Uniwersytet Papieski w Krakowie. W dzisiejszą niedzielę, po Mszach Św., ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów. W ubiegłą niedzielę na utrzymanie naszej parafii i kościoła zebrano 7790,00 zł. Bóg zapłać.
 5. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w naszym kościele.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 7. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jerzy Barbasz, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

24 Niedziela zwykła – 13 września 2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę wpisuje się również Dzień Fatimski. Zapraszamy dziś do wspólnej modlitwy różańcowej  w naszej świątyni o godz. 18.00.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego; we wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej; w środę – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cyryla, biskupa; w piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
 3. W przyszłą niedzielę, 20 września na Mszy Św. o godz. 12.30 odbędzie się uroczystość I-szej Komunii Św. ostatniej już grupy dzieci. Prosimy o wybranie innej godziny uczestniczenia w liturgii, aby umożliwić przeżycie tej uroczystości przez rodziny i gości. W sobotę, 19 września o godz. 9.00 rozpocznie się próba dla dzieci i odbędzie się spowiedź dla Nich oraz dla Ich najbliższych.
 4. Informujemy, że od tej niedzieli powracamy już do różnych spotkań formacyjnych w naszej parafii. W „Niedzielniku” i na naszej stronie internetowej są podane informacje dot. pracy duszpasterskiej, za którą odpowiedzialni są duszpasterze naszej parafii.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na potrzeby naszej parafii i kościoła. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski w Krakowie; zaś po Mszach Św. ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
 6. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w naszym kościele.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

23 Niedziela zwykła – 6 września 2020 r.

 1. We wtorek przypada święto Narodzenia NMP i zarazem 102 rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, założyciela salwatorianów. Zapraszamy w tym dniu na Eucharystię, a  wieczorna Liturgia o godz. 18.30 będzie Mszą Św. imieninową ks. Daniela Kowalskiego.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w Kościele Tydzień Wychowania.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą diecezję. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii i kościoła.
 4. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w naszym kościele.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 6. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Jadwiga Bogusz, śp. Barbara Jankowska oraz śp. Bogumiła Ciszewska. Zmarłe parafianki polećmy Bożemu Miłosierdziu.