Ogłoszenia duszpasterskie

24 niedziela zwykła – 15 września 2019 r.

 1. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwyza dzieci, młodzież i wychowawców.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy:
  • w poniedziałek – świętych męczenników Korneliusza, papieżai Cypriana,biskupa
  • w środę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika i patrona Polski
  • w piątek – świętych męczenników Andrzeja Kim Taegona, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
  • w sobotę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
 3. W piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
 4. W czwartek, 19 września Msza Św. wieczorna zostanie odprawiona ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a po Niej zapraszamy na nabożeństwo z ucałowaniem Jego relikwii.
 5. Informujemy, że nasze parafialne CARITASbierze udział w akcji Kromka Chleba dla Sąsiada. To kolejna zbiórka żywności w następujących sklepach:
  • Biedronka, Bielsko Biała ul. Michałowicza
  • Biedronka, Bielsko Biała, ul. Cieszyńska
  • Biedronka, Międzybrodzie Bialskie, ul. Ekologiczna
  • Biedronka, Czechowice Dziedzice, ul. Węglowa

Zbiórka będzie miała miejsce w najbliższy piątek 20 września od 15.00 – 21.00 i sobotę 21 września od 7.00 – 21.00. Zebrana żywność będzie przywieziona do naszej parafii, a następnie w postaci paczek trafi do najbardziej potrzebujących, którzy otrzymują już od nas pomoc, a także którzy jej faktycznie potrzebują. Z tej okazji serdecznie prosimy o wsparcie akcji, a także jeśli ktoś chciałby zostać wolontariuszem tej zbiórki, przyjść do sklepu i informować klientów sklepu, czy pomóc przy transporcie produktów do parafialnego magazynu CARITAS, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii u ks. Pawła Krężołka, telefonicznie (33 811 67 06) lub mailowo (krezolek.sds@gmail.com).

 1. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II; po Mszach Św. ofiarą do puszek wesprzyjmy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
 2. Do końca września przyjmujemy zapisy na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zgodnie z poleceniem ks. biskupa ordynariusza kandydaci do tego sakramentu powinni być z naszej parafii, a ich przygotowanie będzie trwało 2 lata, według nowego programu formacyjnego.
 3. W sobotę, 21 września odbędzie się pielgrzymka do Czernej; koszt 40 zł.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

23 niedziela zwykła – 8 września 2019 r.

 1. Rozpoczynamy dziś coroczny Tydzień Wychowania. Modlimy się również w tym dniu za nowicjuszy i kleryków salwatoriańskich, którzy dziś składają swoje śluby zakonne.
 2. W czwartek, 12 września o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się pierwsze, bardzo ważne, spotkanie organizacyjne dla rodziców tych dzieci, które przystąpią od pierwszej Komunii Św. w przyszłym roku.
 3. Msza Św. i spotkanie formacyjne zespołu hospicjum św. Kamila odbędzie się w czwartek o godz. 17.00. 
 4. W piątek, 13 września zapraszamy na Czuwanie Fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II; po Mszach Św. ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
 6. Do końca września przyjmujemy zapisy na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zgodnie z poleceniem ks. biskupa ordynariusza kandydaci do tego sakramentu powinny być z naszej parafii, a ich przygotowanie będzie trwało 2 lata, według nowego programu formacyjnego.
 7. Przypominamy o naszych parafialnych pielgrzymkach: 14 września do Włocławka; wyjazd z naszego parkingu o godz. 4.00, koszt 100 zł. i 21 września do Czernej; koszt 40 zł.
 8. Witamy w naszej parafii ks. Daniela Kowalskiego, który podejmie obowiązki duszpasterskie i katechetyczne. Życzymy ks. Danielowi Bożego błogosławieństwa w kapłańskiej posłudze.
 9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary na naszą parafię.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

22 niedziela zwykła – 1 września 2019 r.

 1. W tym tygodniu wspominamy:
  • we wtorek –św. Grzegorza Wielkiego, papieżai doktora Kościoła
  • w sobotę –św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika
 2. W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym w poniedziałek, 2 września zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli na Mszę Św. o godz. 8.00. Podczas liturgii poświęcimy tornistry szkolne.
 3. Wszystkich seniorów tworzących Klub Seniora Jordani chcących do niego należeć, zapraszamy na poniedziałkowe spotkania w salce pod kościołem, po Mszy św. wieczornej. W ramach najbliższego spotkania klubu, 2 września– bezpłatne badanie wzroku i spotkanie z lekarzem okulistą.
 4. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek września; odwiedzimy chorych
  z posługą sakramentalną, a po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W I- szy piątek spowiedź dla dzieci będzie
  o godz. 16.30 i Msza Św. dla nich o godz. 17.00. W I-szą sobotę o godz. 8.00 zapraszamy na Eucharystię, a po Niej na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 5. Przypominamy o naszych parafialnych pielgrzymkach:
 1. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową, którą odmawiać będziemy od poniedziałku, 2 września o godz. 18.00.
 2. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary na naszą diecezję. Po Mszach Św. ofiarą do puszek będzie można wesprzeć Klub Inteligencji Katolickiej i prowadzony przez niego dom „Józefów”.W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na inwestycje i naszą parafię.
 3. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzielnika.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 5. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Genowefa Dworniczek, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

21 niedziela zwykła – 25 sierpnia 2019 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek będziemy obchodzili uroczystość NMP Częstochowskiej; we wtorek – wspomnienie św. Moniki; w środę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 2. W przyszłą niedzielę odbędzie się coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci św. Melchiora Grodzieckiego.
 3. Zapraszamy 14 września na wyjazd do Włocławka na akcję Polska pod Krzyżem. Będzie to czas wspólnej modlitwy za grzechy znieważania kościoła i niszczenia krzyży. Koszt 100 zł. Zapisy w zakrystii.
 4. Zapraszamy wszystkich chętnych na pielgrzymkę wspólnoty Szkaplerza Świętego do Czernej. Wyjazd odbędzie się 21 września o godz.: 8.00. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii.
 5. Spotkanie popielgrzymkowe pielgrzymów grupy 5/7 na Jasną Górę odbędzie się w piatek 20 września o godz.: 18.00 Różaniec, 18.30 Msza Św. Po niej spotkanie w radości w dolnej części kościoła.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję, a po Mszach Św., ofiarą do puszek, będzie można wesprzeć Klub Inteligencji Katolickiej i prowadzony przez niego dom „Józefów”.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 8. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Marek Grochocki, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

20 niedziela zwykła – 18 sierpnia 2019 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: we wtorek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; w środę – wspomnienie św. Piusa, papieża; w czwartek – wspomnienie NMP, Królowej; w sobotę – święto św. Bartłomieja, apostoła.
 2. Wskutek ostatnich nawałnic zauważyliśmy, że przecieka nam pokrycie dachowe pod dzwonnicą i jest pilna potrzeba naprawienia tego. Jeśli ktoś chciałby zaoferować pomoc w tym względzie to będziemy bardzo wdzięczni i prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

19 niedziela zwykła – 11 sierpnia 2019 r.

 1. W środę będziemy obchodzili uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona naszego kościoła partykularnego.
 2. We wtorek, 13 sierpnia zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie w naszej parafii, które rozpoczniemy o godz. 18.00.
 3. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, czyli Matki Bożej Zielnej. Msze Św. będą odprawione w porządku niedzielnym, a Msza Św. wieczorna w środę, 14 sierpnia będzie już celebrowana z tej Uroczystości. Podczas liturgii poświęcimy zioła i kwiaty.  
 4. W sobotę w liturgii wspominamy św. Jacka, prezbitera; w piątek czcimy Boże Miłosierdzie z racji trzeciego piątku miesiąca.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 7. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Małgorzata Waliczek, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

18 niedziela zwykła – 4 sierpnia 2019 r.

 1. We wtorek będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego; w czwartek – wspomnienie św. Dominika prezbitera; w piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy; w sobotę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 2. We wtorek, 6 sierpnia z Hałcnowa wyruszy piesza pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Podczas jej trwania od 6 do 10 sierpnia, codziennie w naszym kościele o godz. 20.30 odmówimy różaniec i odśpiewamy Apel Jasnogórski. Będzie to nasza „ duchowa pielgrzymka”, na którą serdecznie zapraszamy.  
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą diecezję. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.  
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 5. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Leszek Gawlak którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

17 niedziela zwykła – 28 lipca 2019 r.

 1. W liturgii Kościoła w poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie  św. Marty; w środę  – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera; w czwartek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Ligouriego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek  przypada odpustPorcjunkuli, który wierni mogą uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe jego warunki.
 2. W pierwszy czwartek sierpnia ks. proboszcz odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną; pozostali kapłani wg. własnych grafików. W pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę Św. z kazaniem o godz. 8.00 i po Niej na nabożeństwo.
 3. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce do Częstochowy od 6 do 11 sierpnia.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.  
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 6. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Witold Kolasa, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

16 niedziela zwykła – 21 lipca 2019 r.

 1. W liturgii Kościoła w poniedziałek będziemy obchodzili święto  św. Marii Magdaleny; we wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; w środę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy; w czwartek – święto św. Jakuba, apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa; w piątek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. 
 2. W przyszłą niedzielę, 28 lipca, po każdej Mszy Św. dokonamy obrzędu pobłogosławienia samochodów i kierowców z racji wspomnienia św. Krzysztofa.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.  
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

15 niedziela zwykła – 14 lipca 2019 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek –  św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek –  NMP z Góry Karmel. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca.
 2. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Częstochowy. Można się zapisać do 25 lipca br. w zakrystii. Koszt pielgrzymki 70 zł.; dla młodzieży od 9 do 15 roku życia – 40 zł.; dzieci do 8 roku życia i osoby niepełnosprawne udział w pielgrzymce mają za darmo.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na naszą parafię.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 5. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Danuta Rodak, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

14 niedziela zwykła – 7 lipca 2019 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek -wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera; w czwartek – święto św. Benedykta, opata i patrona Europy; w piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w sobotę – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 2. W sobotę, 13 lipca zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 18.00.
 3. Informujemy, że w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie nieszporów niedzielnych.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na seminarium duchowne. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, składka będzie przeznaczona na naszą parafię.
 5. Ze wzgl. na bezpieczeństwo terenu przykościelnego przejście od ul. Św. Anny do ul. NMP Królowej Polski przez teren kościelny będzie możliwe od poniedziałku do piątku od godz. 6.00 do 20.00, a w sobotę i niedzielę od godz. 6.00 do 22.00.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

13 niedziela zwykła – 30 czerwca 2019 r.

 1. W pierwszy czwartek lipca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę Św. z kazaniem o godz. 8.00 i po Niej na nabożeństwo.
 2. W środę w liturgii Kościoła będziemy obchodzili święto św. Tomasza, apostoła; w sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
 3. Informujemy, że od 1 lipca do 31 sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałek, w środę i w piątek od 16.00 do 18.00. Również w tym okresie okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do soboty będzie 30 minut przed każdą Mszą Św., oprócz pierwszego piątku w tych miesiącach.
 4. Pragniemy poinformować, że decyzją księdza prowincjała Polskiej Prowincji Salwatorianów z dniem 5 września br. do pracy duszpasterskiej i katechetycznej w naszej parafii został skierowany ks. Daniel Kowalski.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na nasze seminarium duchowne.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

12 niedziela zwykła – 23 czerwca 2019 r.

 1. W poniedziałek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 2. W piątek będziemy obchodzili Uroczystość NSPJ. O godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza Św. z okazji 150 rocznicy Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. To wydarzenie poprzedzi Triduum – Msza Św. wieczorna z homilią we wtorek, środę i czwartek. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi Straży Honorowej. Chętni zostaną przyjęci podczas wspomnianej uroczystości.
 3. W sobotę przypada uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na tzw. „Świętopietrze”. W tym dniu o godz. 11.00 ks. Paweł Wabik odprawi swoją Mszę Św. imieninową; zaś ks. superior Paweł Krężołek Mszę Św. imieninową odprawi w niedzielę, 30 czerwca o godz. 11.00. Prosimy o modlitwę w intencji solenizantów i pana organisty Piotra, który również będzie obchodził swoje imieniny.
 4. Informujemy, że od 1 lipca do 31 sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałek, w środę i w piątek od 16.00 do 18.00. Również w tym okresie okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do soboty będzie 30 minut przed każdą Mszą Św., oprócz pierwszego piątku w tych miesiącach.
 5. W poniedziałek 1 lipcaw odbędzie się wycieczka autokarowa na Dolny Śląsk. W programie wizyta w naszym seminarium salwatoriańskim w Bagnie, a w nim: wspólne zwiedzanie obiektu, Msza św., posiłek; następnie przejazd do Trzebnicy i zwiedzanie Międzynarodowego Sanktuarium i muzeum św. Jadwigi. Do udziału w wyjeździe zapraszamy seniorów, dobrodziejów naszego seminarium i wszystkich chętnych. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy do środy 26 czerwca włącznie w zakrystii. Płatność przy zapisach.
 6. Osoby korzystające z pomocy żywnościowej naszego parafialnego CARITAS, proszone są o odbiór żywności w najbliższy poniedziałek 24 czerwca, po Mszy św. wieczornej. Jednocześnie informujemy, że w okresie wakacyjnym żywność będzie wydawana: 8 lipca i 26 sierpnia, po Mszy św. wieczornej. Nowa edycja programu unijnego ruszy od września br.
 7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Boże błogosławieństwa,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 16 czerwca 2019 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek przypada wspomnienie
  św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w piątek – wspomnienie
  św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 2. Dziś po wszystkich Mszach św. przy głównym wejściu do kościoła odbywa się kiermasz obrazów namalowanych przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznychw Bielsku Białej, podczas tegorocznego Dnia Dziecka. Cena każdego obrazu wg. uznania, minimalna kwota to 50 zł. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na nasz parafialny CARITAS, a ściślej na zakup pampersów, podkładów i środków higienicznych dla osób chorych i najbardziej potrzebujących. Serdecznie dziękujemy uczniom, nauczycielom i katechecie Ks. Pawłowi za inicjatywę.
 3. W poniedziałek o godz. 12.00 odbędzie się w naszej świątyni zakończenie kolejnej edycji programu „Pola nadziei”.
 4. Zapraszamy na jutrzejszy wieczór seniora, w którym spotkanie
  z młodzieżową kapelą góralską. Start po Mszy św. wieczornej.
 5. W środę kończy się rok szkolny. Msza Św. dziękczynna dla dzieci, młodzieży i nauczycieli zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy.
 6. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym z wyjątkiem Eucharystii o godz. 12.30, która będzie celebrowana o godz. 13.00. Po Mszy Św. 11.00 wyruszymy procesją eucharystyczną ulicami: NMP Królowej Polski, Fałata, Grottgera, Cieszyńską i ponownie NMP Królowej Polski. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia dzwoneczkami.
 7. Zapraszamy na kolejny wieczór UWIELBIENIA, w sobotę 22 czerwca
  o godz. 19.30
 8. W poniedziałek 1 lipca odbędzie się wycieczka autokarowa na Dolny Śląsk. W programie wizyta w naszym seminarium salwatoriańskim w Bagnie, a w nim: wspólne zwiedzanie obiektu, Msza św., posiłek; następnie przejazd do Trzebnicy i zwiedzanie Międzynarodowego Sanktuarium i muzeum św. Jadwigi. Do udziału w wyjeździe zapraszamy seniorów, dobrodziejów naszego seminarium i wszystkich chętnych. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy do niedzieli 23 czerwca włącznie w zakrystii. Płatność przy zapisach.
 9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Zesłanie Ducha Świętego – 9 czerwca 2019 r.

 1. Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt będziemy obchodzili święto NMP Matki Kościoła. Składka tego dnia jest przeznaczona na dom Matki i dziecka.
 2. We wtorek w liturgii Kościoła wspominamy św. Barnabę, apostoła; w czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek wspominamy bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 3. W czwartek, 13 czerwca zapraszamy na czuwanie fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 18.00.
 4. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Tygodniu modlitw za powołanych do małżeństwa Tak na Serio, który organizuje salwatoriańska parafia w Cygańskim Lesie. Jeśli czujecie potrzebę, by zrobić coś dla Waszego związku, narzeczeństwa, małżeństwa, a także modlić się o dobrego męża czy żonę, warto wziąć udział w tej inicjatywie. W tym roku będzie można spotkać się z ks. Jerzym Dzierżanowskim, który mówił będzie o komunikacji, a także wysłuchać Barbarę i Irka Mendrochów, którzy opowiedzą o bliskości w małżeństwie. Ponadto będzie okazja by wziąć udział w plenerowym gotowaniu i degustacji z ks. Pawłem Krężołkiem, przełożonym naszej wspólnoty. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie, na stronie internetowej i fanpage naszej parafii.
 5. Salwatoriańskie Apostolaty przygotowały różne oferty wakacyjne dla młodzieży: Zapraszamy na FORUM MŁODYCH w Dobroszycach pod Wrocławiem (to dni wypełnione warsztatami, spotkaniami z ciekawymi ludźmi a przede wszystkim codzienny kontakt z Panem Bogiem, to też czas odpoczynku, koncertów, zabaw), zapraszamy też na rekolekcje męskie w koszarach wojskowych w Warszawie, turnus piłkarski na Mazurach oraz rekolekcje na rowerze wzdłuż wschodniej granicy Polski. Więcej informacji na stronie parafialnej oraz u ks. Pawła Krężołka i Ks. Przemysława Marszałka.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary na naszą parafię W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 8. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Mirosława Homa i śp. Ryszard Bączek. Zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Wniebowstąpienie Pańskie – 2 czerwca 2019 r.

 1. W pierwszy czwartek czerwca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną; w pierwszy piątek nie będzie Mszy Św. dla dzieci o godz. 17.00; Eucharystia dla nich zostanie odprawiona na zakończenie roku szkolnego. Okazja do spowiedzi dla dorosłych i dzieci, w pierwszy piątek, będzie przed i podczas Mszy Św. o godz. 6.30, 8.00, 11.00 i 18.30.
 2. W miesiącu czerwcu serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe na godz. 18.00.
 3. We wtorek, 4 czerwca o godz. 19.30, odbędzie się kolejne spotkanie Grupy Biblijnej, na które serdecznie zapraszamy.
 4. W piątek, 7 czerwca o godz. 19.30, odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej naszej parafii i przedstawicieli wszystkich grup działających w naszej parafii.
 5. W sobotę, 8 czerwca o godz. 15.00 z kościoła NSPJ wyruszy kolejny pokutny marsz różańcowy w int. Ojczyzny; zakończenie w kaplicy sióstr redemptorystek.
 6. Od jutra, 3 czerwca, w każdy poniedziałek – można odbierać żywność w ramach unijnego programu żywnościowego. Żywność można odbierać po Mszy św. wieczornej do 19.30. Prosimy o przynoszenie własnych toreb lub kartonów.
 7. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie od 22 do 30 czerwca br. Zapisy u ks. Andrzeja, a szczegóły wyjazdu znajdują się na ulotkach z tyłu kościoła. W piątek, 7 czerwca o godz. 19.00 w salce pod kościołem odbędzie się spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką.
 8. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary na diecezję. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą parafię.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Andrzej Kufel i śp. Bronisława Gazur. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.

VI Niedziela Wielkanocna – 26 maja 2019 r.

 1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje.
 2. Od piątku, 31 maja, rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny przed uroczystością zesłania Ducha Świętego.
 3. Serdecznie zapraszamy, od soboty 1 czerwca, na nabożeństwa czerwcowe  na godz. 18.00.
 4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu odbędzie się coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 6. W środę, 29 maja w katedrze o godz. 18.30 odbędzie się katecheza dla dorosłych nt. Siedem grzechów głównych – nieczystość, którą przeprowadzi ks. dr Lucjan Bielas z Uniwersytetu Jana Pawła II.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

V Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019 r.

1. We wtorek będziemy obchodzili wspomnienie świętego Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika; w piątek  – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to zarazem dzień modlitwy za Kościół w Chinach.

2. W sobotę, 25 maja o godzinie 10.00 w naszej katedrze odbędzie się uroczystość święceń kapłańskich diakonów naszej diecezji. Również w tym dniu w Obornikach Śl. k. Wrocławia odbędą się święcenia diakonatu salwatoriańskich akolitów. Kandydatów do święceń polećmy Panu Bogu w naszych modlitwach.

3. Serdecznie zapraszamy w sobotę, 25 maja na kolejny „Wieczór Uwielbienia”  w naszej parafii, który rozpoczniemy o  godz. 19.30.

4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszego NIEDZIELNIKA.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

7. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Irena Matoga, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

IV Niedziela Wielkanocna – 12 maja 2019 r.

 1. We wtorek będziemy obchodzili święto świętego Macieja, apostoła; w czwartek, święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
 2. W piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
 3. Serdecznie zapraszamy w poniedziałek, 13 maja na pierwsze czuwanie fatimskie w naszej parafii, które rozpoczniemy godz. 18.00.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy za ogromne zainteresowanie Parafialnym Klubem Seniora, który zainaugurował swoją działalność w minioną środę – 8 maja. Jak dotąd zapisało się 86 osób. Seniorzy będą brali udział w różnych zajęciach, spotkaniach i wydarzeniach w każdy poniedziałek, od godz.: 19.00, w naszych salkach pod kościołem i nie tylko – od 20 maja włącznie. Jeśli ktoś jeszcze chciałby dołączyć do klubu, serdecznie zapraszamy.
 5. Informujemy, że osoby zakwalifikowane do Unijnego Programu Żywnościowego, będą mogły odbierać żywność, w każdy poniedziałek, po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30. Żywność można odbierać od 1 poniedziałku czerwca, a zatem 3 czerwca. Prosimy o przynoszenie własnych toreb lub kartonów.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą parafię.  
 7. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze NIEDZIELI znajduje się artykuł o ks. Andrzeju Urbańskim, zaś w NIEDZIELNIKU ciekawe informacje z życia parafii.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 9. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Barbara Rudakowska, śp. Bronisław Suchy i śp. Irena Sawera, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

III Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2019 r.

 1. W poniedziałek będziemy obchodzili święto świętych apostołów Filipa i Jakuba. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu o godz. 10.00 w katedrze św. Mikołaja w Bielsku – Białej Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji.
 2. W przyszłą niedzielę, 12 maja w naszej parafii o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Św., a o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza Św. dla dzieci, które obchodzą w tym roku pierwszą rocznicę Pierwszej Komunii Św. W związku z tym Msza Św. w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 zostanie odprawiona o godz. 13.00.
 3. Próby przed uroczystością Pierwszej Komunii Św. odbędą się w czwartek, 9 maja i w piątek, 10 maja o godz. 16.45. Próba przed pierwszą spowiedzią św. odbędzie się w poniedziałek, 6 maja o godz. 17.00. Spowiedź św. dzieci przed Pierwszą Komunią Św. odbędzie się w sobotę, 11 maja o godz. 8.45. i poprzedzi ją nabożeństwo pokutne.
 4. Próba przed rocznicą Pierwszej Komunii Św. odbędzie się w środę,
  8 maja o godz. 16.45, a spowiedź dla dzieci przed rocznicą odbędzie się w sobotę, 11 maja o godz. 9.45; poprzedzi ją nabożeństwo pokutne.
 5. W czwartek, 9 maja Mszą Św. o godz. 17.00 w kaplicy zakonnej rozpocznie swoje spotkanie zespół Hospicjum Św. Kamila.
 6. Informujemy, że spotkanie Wspólnoty Szkaplerza Świętego nie odbędzie się w najbliższą środę, a w środę, 15 maja o godz. 16.00.
 7. Miło nam poinformować, że udało się powołać do istnienia PARAFIALNY KLUB SENIORA JORDAN. Klub skupiał będzie zarówno mężczyzn jak i kobiety w wieku od 65 lat wzwyż. Tworzyć go mogą nasi parafianie jak i sympatycy naszej parafii. W założeniu klub organizował będzie: zajęcia integracyjne, edukacyjne, artystyczne, kulinarne, wycieczki, a także spotkania terapeutyczne. Udało nam się także otrzymać grant na ten cel w wysokości 12 tys. od CARITAS Polska. Odpowiedzialnym za klub seniora będzie Ks. Paweł Krężołek, superior naszej wspólnoty. Na PIERWSZE spotkanie organizacyjne zapraszamy w środę, 8 maja 2019 r., po mszy św. wieczornej o godz.: 19.00 w salce na plebani.
 8. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe od 1 maja na godz. 18.00. Z Kościoła można zabrać kartki na tzw. „majówki”; intencje będą polecane Matce Bożej podczas tych nabożeństw.
 9. Zachęcamy do lektury Pisma Św. w związku z dzisiejszą Niedzielą Biblijną.
 10. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na diecezję. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą parafię. Dzisiaj po Mszach Św. ofiarą do puszek wesprzyjmy diecezjalne radio Anioł Beskidów.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 12. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Bronisława Waluś i śp. Krystyna Wysocka, które polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia 2019 r.

 1. W poniedziałek, 29 kwietnia o godz. 19.00 odbędzie się próba przed bierzmowaniem. Bardzo prosimy, aby byli obecni wszyscy kandydaci do bierzmowania i ich świadkowie. Po próbie będzie okazja do spowiedzi św. We wtorek, 30 kwietnia o godz. 17.00 Sakramentu bierzmowania udzieli ks. bp. Tadeusz Rakoczy. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 18.30.
 2. W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski i nasz odpust parafialny. Msze Św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Uroczysta suma odpustowa z procesją będzie celebrowana o godz. 11.00. Bardzo serdecznie zapraszamy. Kazania wygłosi ks. Piotr Filas, wykładowca WSD Salwatowianów w Bagnie. Z racji uroczystości nie obędzie obowiązywał post piątkowy.
 3. W I-szy czwartek maja odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 4. We wtorek, 30 kwietnia, po Mszy Św. o godz. 12.00 w bazylice w Hałcnowie, wyruszy diecezjalna pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Zakończenie pielgrzymki w Krakowie, w piątek o godz. 15.00 modlitwą Koronki i Mszą Św.
 5. W przyszłą niedzielę, 5 maja o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza Św. w int. maturzystów z naszej parafii i z naszego miasta, na którą  serdecznie zapraszamy.  Liturgię ubogaci zespół muzyczny PROJEKT FAUSYSTEM.
 6. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe od 1 maja na godz. 18.00. Z Kościoła można zabrać kartki na tzw. „majówki”; intencje będą polecane Matce Bożej podczas tych nabożeństw.
 7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję, a po Mszach Św. ofiarą do puszek wesprzemy diecezjalne radio Anioł Beskidów. Również w tym dniu na naszej ulicy Ochotnicza Straż Pożarna przeprowadzi zbiórkę na Fundusz Ochrony Przeciwpożarowej jednostki w Komorowicach.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019 r.

 1. Jutro drugi dzień świąteczny. Msze Św. będą odprawione w porządku niedzielnym. Składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
 2. W czwartek, 25 kwietnia o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Św. dla rodzin hospicyjnych i zespołu hospicyjnego Hospicjum św. Kamila. Po Eucharystii zapraszamy na spotkanie z okazji Świąt Wielkanocnych.
 3. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy swoją życzliwością i pomocą służyli w przygotowaniu Świąt. Wszystkim kapłanom za posługęsakramentalną, panom kościelnym, panu organiście,  pani Bożenie za sprzątanie, paniom Renacie i Katarzynie za dekoracje kwiatowe i przygotowanie Bożego Grobu, ks. superiorowi Pawłowi z tzw. „młodą 9” za przygotowanie Ciemnicy,  młodzieży, ks. wikariuszowi Przemkowi wraz ministrantami i lektorami za oprawę liturgiczną.
 4. Informujemy, że 30 kwietnia o godz. 17.00 odbędzie się bierzmowanie w naszej parafii. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 18.30.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy błogosławionych Świąt i dobrego tygodnia.

Niedziela Palmowa –  14 kwietnia 2019 r.

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień, którego liturgia jest szczególnie bogata i wymowna. Porządek Świętego Triduum Paschalnego w naszej parafii przedstawia się następująco:

WIELKI CZWARTEK – Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30 i adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00

WIELKI PIĄTEK – Droga Krzyżowa o godz. 10.00; Liturgia Wielkopiątkowa o godz. 18.30 i adoracja przy Bożym Grobie do godz. 24.00

WIELKA SOBOTA – adoracja od godz. 7.00; Msza Św. Wigilii Paschalnej o godz. 20.00, na którą proszę zabrać świece

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Rezurekcja o godz. 6.00

 1. W Wielki Czwartek Msza Św. Krzyżma Św. w katedrze będzie celebrowana o godz. 10.00.
 2. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
 3. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w naszym kościele o godz.: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00.
 4. Okazja do spowiedzi św. w Wielkim Tygodniu: od W. Poniedziałku do W. Środy włącznie podczas Mszy Św.
  1. W Wielki Czwartek od godz. 8.00 do godz. 12.00.
  2. W Wielki Piątek od godz. 7.00 do godz. 13.00; od godz. 15.00 do godz. 17.00 i po zakończeniu liturgii do godz. 23.00.
  3. W Wielką Sobotę od godz. 7.00 do godz. 13.00.
 5. Kancelaria parafialna w dniach od 15 kwietnia do 5 maja będzie czynna w poniedziałek i w czwartek od godz. 16.00 do 18.00. W Wielki Czwartek będzie nieczynna.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii jak również dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

V Niedziela Wielkiego Postu   –  7 kwietnia 2019 r.

 1. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Macieja Szeszko, dyrektora Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej w naszej prowincji, który przeprowadzi rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Zapraszamy na Msze Św.
  z naukami: w poniedziałek, we wtorek i w środę na godz. 8.00, 11.00 i 18.30. We wtorek o godz. 20.00 odbędzie się nauka rekolekcyjna dla młodzieży.
 2. W środę, 10 kwietnia br. Mszą Św. o godz. 16.00 w dolnej kaplicy kościoła rozpocznie swoje spotkanie formacyjne Wspólnota Szkaplerza. Również w tym dniu po Mszy Św. wieczornej w salce na plebanii odbędzie się już ostatnie spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 3. W czwartek Mszą Św. o godz. 17.00, w kaplicy naszego domu zakonnego, rozpocznie swoje spotkanie formacyjne zespół hospicyjny Hospicjum św. Kamila.
 4. W sobotę, 13 kwietnia koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele NSPJ rozpocznie się 62 Marsz w int. Ojczyzny.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Palmy poświęcimy podczas każdej Eucharystii. W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży, która gromadzi się pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego w kościele katedralnym. W naszej diecezji początek liturgii o godz. 13.30 przed kościołem Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej.
 6. Bardzo serdecznie zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta, która rozpocznie się w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Aleksandrowicach w piątek, 12 kwietnia o godz. 17.00 i zakończy w kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka.
 7. W przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz wielkanocny na rzecz Hospicjum św. Jana Pawła II.
 8. Miło nam poinformować, że w ramach Pierwszej w naszej parafii Publicznej Zbiórki Żywności, przeprowadzonej w dniach 29/30 marca w sklepie Biedronka przy ul. Michałowicza – zebraliśmy: 1.362,06 kg i 367,5 l żywności i środków chemicznych. Wszystkim zaangażowanym: wolontariuszom jak i ofiarodawcom serdecznie dziękujemy! Ponadto informujemy, iż do unijnego programu żywnościowego zakwalifikowało się 56 osób, co daje 2.800 kg żywności miesięcznie z diecezjalnego CARITAS. O szczegółach odbioru będziemy informować w przyszłą niedzielę, a także indywidualnie.
 9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

IV Niedziela Wielkiego Postu     31 marca 2019 r.

 1. Informujemy, że w związku rozpoczynającymi się jutro w naszej parafii rekolekcjami  szkolnymi, w poniedziałek 1 kwietnia, we wtorek 2 kwietnia i w środę 3 kwietnia br. nie będzie Mszy Św. o godz. 11.00.
 2. We wtorek, 2 kwietnia przypada 14 rocznica śmierci św. Jana Pawła II, papieża.
 3. W I-szy czwartek kwietnia odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną i będzie to już  świąteczna posługa. Wieczorem, tego dnia, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. W I –szy piątek nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 i 17.45 ponieważ po Mszy Św. wieczornej o godz. 19.00 odprawimy to nabożeństwo ulicami naszej parafii. Bardzo serdecznie zapraszamy na tę Drogę Krzyżową.  Msza Św. dla dzieci w pierwszy piątek będzie o godz. 17.00. Nie będzie spowiedzi św. dla dzieci w tym dniu. Okazja do sakramentu pokuty dla nich będzie w drugim dniu rekolekcji szkolnych.
 5. W  I-szą sobotę zapraszamy na Mszę Św. na g. 8.00 i na adorację. 
 6. Informujemy, że rekolekcje parafialne rozpoczną się w przyszłą niedzielę, 7 kwietnia 2019 r. i poprowadzi je ks. Maciej Szeszko, salwatorianin.
 7. W niedzielę, 7 kwietnia br. o godz. 15.00  odbędzie się spotkanie kleryków z naszego seminarium z naszymi dobrodziejami.
 8. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na WSD Salwatorianów w Bagnie k. Wrocławia.
 9. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 27 w Bielsku-Białej informuje, że zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2019/2020  za pomocą systemu elektronicznego rozpoczną się 1 kwietnia br. o godz. 9.00 i będą trwać do 30 kwietnia br.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 11. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Kubica, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 r.

 1. Informujemy, że Msza Święta żałobna w int. Ks. Andrzeja URBAŃSKIEGO, zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek, 26 marca 2019 r. o godz. 18.30. Liturgii przewodniczył będzie nasz ordynariusz Ks. Bp Roman Pindel. Homilię zaś wygłosi Ks. Józef Figiel SDS, przełożony prowincjalny salwatorianów.
 2. Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w środę, 27 marca 2019 r. o godz. 12.00 w Bazylice Mniejszej Najświętszego Serca Pana Jezusaw Trzebini. Poprzedzi ją nabożeństwo różańcowe o 11.15. Ciało Ks. Andrzeja zostanie złożone w grobowcu salwatoriańskim w Trzebini.
 3. Z tej racji organizujemy wyjazd autokarem do Trzebini na uroczystości pogrzebowe. Zapisy do poniedziałku do Mszy św. wieczornej w zakrystii. Wyjazd w środę, o godz. 9.00 spod kościoła.
 4. W poniedziałek, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Składka będzie przeznaczona na Dom Matki i Dziecka. W tym dniu przypada 27 rocznica erygowania naszej diecezji. Modlimy się za nasz Kościół partykularny.
 5. We wtorek, 26 marca i w środę, 27 marca kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. 29 marca w kościele NSPJ w Bielsku-Białej o godz. 19.00 odbędzie się wykład pana Krzysztofa Sadło pt. „Kim jest Człowiek z Całunu?”. Wykładowca z Centrum Jana Pawła II w Krakowie, w sposób naukowy uwzględniając najnowsze badania, pochyli się nad tajemnicą istnienia Boga.
 7. W niedzielę, 31 marca podczas Mszy Św. o godz. 12.30, dzieci przygotowujące się do I – szej Komunii Św. otrzymają książeczki do modlitwy.
 8. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W ubiegłą niedzielę na cele misyjne w Tanzanii prowadzone przez śp. ks. Andrzeja Urbańskiego: zebrano 4970 zł. i 50 euro. Tym samym postanowiliśmy dokończyć budowę kościoła, jaką rozpoczął ks. Andrzej – jako wotum wdzięczności za Jego życie i kapłaństwo. Stąd na ten cel będzie przeznaczona także: składka podczas Mszy św. żałobnej we wtorek, składka podczas Mszy św. pogrzebowej w Trzebini, a także istnieje możliwość dowolnej wpłaty na specjalnie otwarte konto, szczegóły na naszej stronie internetowej, w gablotach, a także na ulotkach i w dzisiejszym NIEDZIELNIKU.
 9. Zachęcamy do nabywania dzisiejszego NIEDZIELNIKA, który w całości przeznaczony jest Ks. generałowi Andrzejowi Urbańskiemu.
 10. Przypominamy o świątecznej zbiórce żywności, która odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę, 29 i 30 marca w Biedronce przy ul. Michałowicza. Zbiórka trwać będzie od 8.00 – do 20.00.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 12. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Katarzyna Kańczuga iśp. Wiktoria Radomska, które polećmy Bożemu Miłosierdziu.

II Niedziela Wielkiego Postu, 17 marca 2019 r.

 1. We wtorek, 19 marca, przypada liturgiczna uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu po Mszy Św. wieczornej odbędzie się również nabożeństwo z uczczeniem relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 2. Pragniemy podziękować tym osobom, które wyraziły gotowość do współpracy w ramach Caritas naszej parafii. A oto skład powołanego zespołu Caritas, który został przyjęty przez Radę Duszpasterską i Ekonomiczną naszej parafii, na posiedzeniu
  11 marca br.

– ks. superior Paweł Krężołek – przewodniczący zarządu

 członkowie zarządu:

– pani Beata Matuszczyk

– pani Halina Michalska

– pani Ewa Gadocha- Cios

– pan Krzysztof Juszczak

 1. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane  ofiary    Po Mszy Św. ofiarą do puszek wspieramy  dziś dzieci Afryki tzw. dzieło Ad gentes. Dziękujemy również za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. W ubiegłą niedzielę na naszą parafię zebrano 7820.00 zł. Bóg zapłać.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia. 

I Niedziela Wielkiego Postu, 10 marca 2019 r.

 1. Peregrynacja relikwii św. Melchiora Grodzieckiego w naszej diecezji i w naszym dekanacie rozpocznie się w kościele NSPJ w Bielsku-Białej w piątek, 15 marca br. O godz. 18.30   zostanie odprawiona Msza Św. , którą  będą celebrowali kapłani z naszego dekanatu, zaś  młodzież na swoim czuwaniu przy relikwiach spotka się również w tym dniu o godz. 20.00. Zapraszamy  młodzież z naszej parafii i przygotowujących się do bierzmowania.
 2. W sobotę, 16 marca od godz. 11.00 do godz. 12.00 modlitwę podczas peregrynacji  w kościele NSPJ będą prowadzili przedstawiciele grup parafialnych z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy naszych parafian na to modlitewne spotkanie.
 3. W poniedziałek, 11 marca o godz. 19.30 odbędzie się Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej naszej parafii.
 4. W środę, 13 marca o godz. 19.15 w salce na plebanii odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I –szej Komunii Św. w tym roku.
 5. W czwartek, 14 marca Mszą Św. o godz. 17.00 rozpocznie swoje spotkanie zespół hospicyjny Hospicjum św. Kamila.
 6. W piątek, 15 marca o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła zostanie odprawiona Msza Św. dla uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej.
 7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane  ofiary przeznaczone na naszą parafię. W przyszłą niedzielę, 17 marca modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy dzieci Afryki tzw. dzieło Ad gentes.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

VIII niedziela zwykła, 3 marca 2019 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy 40 – godzinne nabożeństwo poprzedzające okres wielkiego postu. Adoracja odbędzie po każdej Mszy Św., a po Eucharystii o godz. 12.30 potrwa do wieczornych nieszporów o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. W poniedziałek przypada święto św. Kazimierza, królewicza.
 3. W tym tygodniu, 6 marca, przypada środa popielcowa. Msze Św. będą odprawiane
  o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 18.30 i 21.00. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Składka będzie przeznaczona jako jałmużna postna na cele charytatywne.
 4. W wielkim poście zapraszamy w piątek na nabożeństwo Drogi krzyżowej: po Mszy Św. o godz. 11.00; dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 17.45. W niedzielę Gorzkie Żale odbędą się o godz. 17.45.
 5. Serdecznie zapraszamy na kolejny WIECZÓR UWIELBIENIA w najbliższą sobotę,
  9 marca, o godz. 19.30.
 6. Spotkanie RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH i wszystkich chętnych którzy chcieliby dołączyć do ich grona odbędzie się za tydzień, w niedziele, 10 marca o godz.: 17.00 w salce na plebani.
 7. Przypominamy, że wierny, który odprawi pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 8. Od dzisiejszej niedzieli do soboty włącznie będzie trwał 52 Tydzień modlitw o trzeźwość narodu.
 9. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne szkolne dla dzieci odbędą się w naszej parafii od 1 do 3 kwietnia br., i poprowadzi je ks. Tomasz Źwiernik z Zamościa, zaś rekolekcje dla dorosłych od 7 do 10 kwietnia br., i poprowadzi je ks. Maciej Szeszko z Trzebnicy.
 10. W pierwszy czwartek marca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W tym dniu po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą do bł. o. Michała i bł. o. Zbigniewa z uczczeniem ich relikwii.
 11. Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku Białej zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Jacek Pędziwiatr, w katedrze św. Mikołaja, w dniach od 11 – 13 marca o godz.: 18.30.
 12. 30 marca 2019 r. w sobotę, w Trzebini n. Krakowa, odbędzie się kolejne Salwatoriańskie Spotkanie Młodych. Z tej racji organizujemy wyjazd młodzieży z naszej parafii. Spotkanie kierowane jest dla młodzieży od 8 kl. szkoły podstawowej, po młodzież gimnazjalną, szkół średnich i studentów. Koszt wyjazdu 40 zł. Szczegółowe informacje na stronie internetowej, a także u ks. Pawła Krężołka i Ks. Przemysława Marszałka, którzy pojadą wraz z młodzieżą. Zapisy do 20 marca w zakrystii.
 13. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone naszą diecezję.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,
  a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 15. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz naszych parafian: + Sławomir WITERSKI, + Bronisław SZADORSKI

VII Niedziela Zwykła, 24 luty 2019 r.

 1. We wtorek o godz. 19.30 odbędzie się Krąg Biblijny, na który serdecznie zapraszamy.
 2. W środę, w katedrze św. Mikołaja o godz. 18.30, odbędzie się katecheza nt. Siedem grzechów głównych – pycha, którą wygłosi ks. dr Lucjan Bielas.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek marca. W tym dniu spowiedź dla dzieci będzie o godz. 16.30 i Msza Św. dla nich o godz. 17.00. W pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 8.00, a po Niej na adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. Kolejne spotkanie kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, odbędzie się w piątek, 1 marca 2019r. Msza św. o godz.: 18.30, a po niej konferencja tematyczna.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

VI Niedziela Zwykła,   17 luty 2019 r.

 1. We wtorek po Mszy Św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki z uczczeniem Jego relikwii.
 2. W piątek przypada święto Katedry Św. Piotra, apostoła.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W ubiegłą niedzielę na ogrzewanie naszej świątyni zebrano 7450.00 zł.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 5. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Małgorzata Sroka i śp. Zofia Brąblik, które polećmy Bożemu Miłosierdziu.

V Niedziela Zwykła,   10 luty 2019 r.

 1. Jutro w liturgii przypada wspomnienie NMP z Lourdes i jest obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Po Mszach Św. będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych.
 2. W czwartek przypada święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy. W piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
 3. Informujemy, że kancelaria parafialna podczas zimowych ferii tj. od 11 do 24 lutego będzie czynna w poniedziałek od 16.00 do 18.00 i w sobotę od 9.00 do 10.00.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 6. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Kazimierz Wierzba, śp. Janina Szopińska i śp. Michał Staś, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 IV Niedziela Zwykła,   3 luty  2019 r.

III Niedziela Zwykła – 27 stycznia 2019 r.

 1. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła; w czwartek – św. Jana Bosko, prezbitera; w  sobotę będziemy  obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego czyli popularnie nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na liturgię w tym dniu proszę przynieść świece, a składka będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
 2. W tym dniu obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego.  W środę, 6 lutego o godz. 19.15 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych
 3. W tym tygodniu przypada I-szy piątek lutego. Okazja do spowiedzi dla dzieci będzie o godz. 16.30 i Msza Św. dla nich o godz. 17.00. W I – szą sobotę lutego zapraszamy na Mszę Św. na g. 8.00 i po Niej na adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. W niedzielę, 3 lutego na Mszy Św. o godz. 12.30 poświęcimy i przekażemy  świece dla dzieci pierwszokomunijnych. Również w tym dniu o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Kół Różańcowych.
 5. 30 stycznia  o godz. 18.30 w katedrze św. Mikołaja odbędzie się wykład ks. dra Lucjana Bielasa nt. „Palestyna przed narodzeniem Chrystusa”, na który zapraszamy.
 6. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary na potrzeby diecezji. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na WSD Salwatorianów w Bagnie k. Wrocławia.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom  życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 8. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Renata Gofron, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

II Niedziela Zwykła – 20 stycznia 2019 r.

 1. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę; w czwartek – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek będziemy obchodzili święto nawrócenia św. Pawła, apostoła; w sobotę wspominamy świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. W tym dniu Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Islamu.
 2. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na diecezjalne cele charytatywne. W ubiegłą  niedzielę na ogrzewanie naszej świątyni zebrano 7910,00 zł.  W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 3. Serdecznie zapraszamy na organizowany przez naszą parafię KULIG RODZINNY połączony z ogniskiem i pieczeniem kiełbasy. Odbędzie się on 2 lutego w Istebnej i przeznaczony jest dla dzieci od lat 5, młodzieży i dorosłych. Wyjazd spod parafii o 14.30; koszt 65 zł. od osoby. Cena zawiera: kulig z pochodniami, wyżywienie i przejazd. Zgłoszenia w zakrystii, telefonicznie (501 860 712 – Ks. Paweł Krężołek) i drogą mailową (bielsko.salwatorianie@wp.pl) do 30 stycznia br. Ilość miejsc jest ograniczona.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 5. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Wiesław Stania, śp. Krystyna Płonka i śp. Mieczysław Ryt, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Niedziela Chrztu Pańskiego – 13 stycznia 2019 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w liturgii tzw. okres zwykły, który potrwa do wtorku przed Środą Popielcową, tj. 5 marca.
 2. W czwartek wspominamy w liturgii św. Antoniego, opata, a w sobotę św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
 3. W sobotę, po Mszy Św. o godz. 18.30 odbędzie się nabożeństwo z uczczeniem relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki połączone z tzw. Wieczorem Uwielbienia. Serdecznie zapraszamy. 
 4. Spotkanie formacyjne do sakramentu bierzmowania odbędzie się 1 lutego i 1 marca br.  podczas Mszy Św. o godz. 18.30, a po Niej konferencja.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na diecezjalne cele charytatywne.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 7. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Regina Kwiatek, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2019 r.

 1. W poniedziałek o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza Św. ku czci błogosławionych męczenników o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego, a po niej  odbędzie się nabożeństwo z uczczeniem Ich Relikwii.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie współpracowników i dobrodziejów z księdzem rektorem ks. Romanem Słupkiem i alumnami WSD Salwatorianów z Bagna k. Wrocławia. Ks. Rektor będzie przewodniczył Mszy św. o godz.: 12.30, a także wygłosi okolicznościowe kazanie.
 3. Kontynuujemy kolędę w naszej parafii. Wizyta duszpasterska od poniedziałku do piątku włącznie rozpoczyna się od godz. 16.00; w soboty od godz. 14.00. Informujemy, ze kolęda na ul. Siemiradzkiego 10 odbędzie się 10 stycznia.
 4. Od dzisiejszej niedzieli na zakończenie Eucharystii będziemy odmawiali modlitwę do Św. Michała Archanioła.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na cele misyjne. W przyszłą, drugą niedzielę stycznia, składka będzie przeznaczona na ogrzewanie naszej świątyni.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Niedziela Świętej Rodziny – 30 grudnia 2018 r.

 1. W poniedziałek przypada ostatni dzień starego roku. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 17.00 i na nabożeństwo przebłagalne połączone ze sprawozdaniem duszpasterskim. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni  zwykłe jego warunki i w tym dniu odmówi pobożnie i publicznie hymn Ciebie Boga Wysławiamy.
 2. We wtorek – Nowy Rok – przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to także dzień modlitwy o pokój na świecie. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 6.30.
 3. W tym tygodniu przypada: I-szy czwartek, I- szy piątek i I –sza sobota stycznia. W I-szy czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej.
 4. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w I-szy czwartek lutego 2019 r.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trzech Króli. W tym dniu przypada 5 rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry ks. biskupa  Romana Pindla. W całym Kościele jest to dzień modlitwy i pomocy misjom. Składka będzie przeznaczona na cele misyjne.
 6. Od 2 stycznia rozpoczynamy kolędę w naszej parafii. Wizyta duszpasterska od poniedziałku do piątku włącznie rozpocznie się od godz. 16.00; w soboty od godz. 14.00.
 7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 9. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Krystyna Adamiec- Dudek  i śp. Julian Chowaniec, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

IV Niedziela Adwentu – 23 grudnia 2018 r.

 1. Okazja do spowiedzi św. w wigilię będzie od 6.30 do 11.30; potem kościół będzie zamknięty, aby go przygotować na święta.
 2. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę na godz. 24.00, po której podzielimy się opłatkiem świątecznym. Składka z tej Mszy Św. będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 3. W Boże Narodzenie nie będzie Mszy Św. o godz. 6.30 i nieszporów.
 4. W drugi dzień świąt Msze Św. będą odprawiane w porządku niedzielnym, a składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski w Krakowie.
 5. W czwartek w liturgii będziemy obchodzili święto św. Jana, Apostoła; w tym dniu święcimy wino. W piątek przypada święto Świętych Młodzianków. Zapraszamy dzieci na Mszę Św. z indywidualnym błogosławieństwem na godz. 11.00.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 7. W dzisiejszym NIEDZIELNIKU szczegółowy PLAN KOLĘDY
 8. Zapraszamy na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Informacje na ulotkach w kościele.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i głębokiego, duchowego przeżycia nadchodzących świąt.
 10. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Karolina Żmuda, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

III Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018 r.

 1. Dzisiaj w naszej parafii przypada tzw. Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o godz. 12.30 i potrwa do 17.30. O godz. 17.30 odbędzie się nabożeństwo ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki i błogosławionych: o. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego z uczczeniem Ich Relikwii.
 2. Chcąc jeszcze lepiej przygotować się do przeżywania świąt Bożego Narodzenia, serdecznie zapraszamy na REKOLEKCJE ADWENTOWE, które w naszej parafii odbędą się w tym tygodniu w dniach 20 – 22 grudnia. Msza św. z nauką ogólną codziennie o godz. 11.00 i 21.00. Ponadto w czwartek – po Mszach Św. odbędzie się indywidualne błogosławieństwo kapłanów; w piątek – podczas Mszy św. udzielimy sakramentu namaszczenia chorych, zaś w sobotę na Mszach Św. swoje przyrzeczenia odnowią małżonkowie. Plan rekolekcji zamieszczony jest na plakatach, stronie internetowej i fanpage parafii. Rekolekcje wygłosi: ks. Paweł Krężołek, przełożony naszej wspólnoty zakonnej.
 3. W sobotę, 22 grudnia, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia.
 4. Okazja do spowiedzi przed świętami będzie w tygodniu podczas Mszy Św., a w sobotę, 22 grudnia od 6.30 do 13.00 i od 15.00 do 21.00.
 5. Oddajemy w Wasze ręce nowy numer naszego salwatoriańskiego tygodnika jakim jest Nowym redaktorem naczelnym został Ks. Paweł Krężołek, superior naszej wspólnoty. Nowością jest fakt, że od dziś będzie drukowany w większym formacie, częściowo w kolorze częściowo czarno/biały, zawierał będzie zdjęcia, fragmenty niedzielnych kazań, informacje z życia Kościoła, zgromadzenia i parafii. Koszt produkcji jednego egzemplarza wynosi 1.55 zł. Ofiarą z Niedzielnika, wspieracie młodzież działającą w naszej parafii.
 6. W czwartek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Następne odwiedziny odbędą się w pierwszy czwartek lutego.
 7. Od 17 grudnia br. do końca stycznia 2019 r. kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałek i w środę od 16.00 do 18.00 i w sobotę od 9.00 do 10.00.
 8. W naszym kościele, na prośbę parafian, znajduje się System Świeczników Wotywnych. Świeczniki te sprawdziły się w wielu kościołach. Światło, w tym światło świec, było uznawane za święte, symbolizujące obecność samego Chrystusa. Wierzymy w ochronną, błogosławiącą moc ognia, kiedy stawiamy świece gromniczną podczas burzy, zapalamy świece jako wotum, które jest wyrazem naszej ufności, próśb, wdzięczności i modlitwy. System ten jak na razie będzie wprowadzony w formie testu; po określonym czasie zostanie podjęta ostateczna decyzja, co do jego umieszczenia w naszej świątyni.
 9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W ubiegłą niedzielę na ogrzewanie naszego kościoła zebrano 7925,00 zł.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 11. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Edward Pilecki i śp. Genowefa Koniorczyk których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

II Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018 r.

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 odbędzie się  nabożeństwo dziękczynne i oddanie czci relikwiom bł. ks. Jerzego i błogosławionych: o. Michała i o. Zbigniewa. Od stycznia 2019 roku, każdego 7 dnia miesiąca o godz. 18.30  będzie odprawiona Msza Św. i po Niej odbędzie się  nabożeństwo ku czci błogosławionych męczenników o. Michała i o. Zbigniewa, a każdego 19 dnia miesiąca ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 2. We wtorek na godz. 19.30 zapraszamy chętnych, którzy chcieliby tworzyć w naszej parafii Krąg Biblijny mający na celu rozważanie Bożego Słowa. Opiekunem grupy będzie ks. Przemysław Marszałek. Spotkania będą się odbywały w salce na plebanii.
 3. W czwartek Mszą Św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie formacyjne Zespołu Hospicyjnego Św. Kamila.
 4. W piątek o godz. 16.00 zostanie odprawiona Eucharystia dla Wspólnoty Szkaplerza Św.
 5. W przyszłą niedzielę, 16 grudnia odbędzie się Kiermasz Świąteczny na rzecz hospicjum św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.
 6. Działająca na terenie naszej parafii Fundacja DRACHMA, zaprasza na Warsztaty Pisania Ikon, które odbędą się w dniach 14 – 18 stycznia 2019. Poprowadzi je Beata Bodzioch – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Szczegółowe informacje na plakacie zamieszczonym w gablocie.
 7. Z radością informujemy, że działa już nowa strona internetowa i fanpage (fanpejdż) naszej parafii. Pod adresem: bielsko.salwatorianie.pl znaleźć można aktualności, wydarzenia i konkretne informacje z życia parafii. Adres do fanpage: Salwatoriańska Parafia NMP Królowej Polski w Bielsku Białej – zapraszamy do polubienia i obserwowania.
 8. Pojawiła się już w naszym kościele CHOINKA DOBROCI – w ramach akcji Aniołek dla SENIORA. Znaleźć na niej można dekoracje, na odwrocie których zamieszczona jest prośba o konkretną pomoc dla osób i rodzin. Paczki z numerkiem, można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, w czasie jej otwarcia – do 20 grudnia włącznie. W imieniu wszystkich potrzebujących już z serca dziękujemy.
 9. 30 grudnia, w niedzielę, o godz. 15.00, odbędzie się w naszej parafii wigilia dla samotnych. Spotkanie kierujemy do naszych parafian i nie tylko, bez względu na wiek. Ważne, by zapisać się w zakrystii, w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia lub u pani  Haliny Michalskiej w czasie sprzedaży opłatków i świec. W programie nie zabraknie wspólnej modlitwy, kolędowania i dobrego posiłku.
 10. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na potrzeby i  ogrzewanie naszego kościoła.
 11. W ubiegłą niedzielę na salwatoriańskie misje zebrano 8477,00 zł. Bóg zapłać. Informujemy również, że są jeszcze do nabycia salwatoriańskie kalendarze misyjne.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 13. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Bauner, śp. Jerzy Popielarczyk i śp. Kazimierz Bryzek,  których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Róż różańcowych.
 2. Serdecznie zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku włącznie na godz. 18.00. Msza Św. wieczorna sobotnia będzie celebrowana o g.18.30.
 3. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. będą odprawione o godz. 6.30, 8.00, 11.00 i 18.30. Składka będzie przeznaczona na Kościół na Podczas wieczornej Mszy Św.  o 18.30   dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii Św. otrzymają łańcuszki z medalikiem, a nasza wspólnota zakonna odnowi swoje śluby zakonne. Pożegnamy też wtedy ks. Marcina Żydzika,  który  decyzją księdza prowincjała podejmie nowe obowiązki duszpasterskie w parafii w Krzyżu Wlkp. i posługę superiora w tamtejszej wspólnocie zakonnej. Już dziś dziękujemy ks. Marcinowi za Jego posługę w naszej parafii i życzymy w nowym miejscu pracy Bożego błogosławieństwa.
 4. Informujemy, że chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w czwartek, 20 grudnia.
 5. W I-szy piątek spowiedź dla dzieci będzie o godz. 17.30, a po niej o godz.18.00 Roraty.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii piękną uroczystość. Na Mszy Św. o godz. 11.00 zostaną wprowadzone do naszej świątyni relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i błogosławionych męczenników z Pariacoto: o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego. Zostaną też poświęcone nowe witraże, które Tych błogosławionych przedstawiają. Mszy Św. będzie przewodniczył prowincjał salwatorianów ks. Józef Figiel; kazania w tym  dniu wygłosi o. franciszkanin z Krakowa. Prosimy poczty sztandarowe do uświetnienia liturgii. W procesji do kościoła na tę liturgię poświęcimy nowy krzyż misyjny na naszym placu.
 7. Można zakupić świece Caritas: duża świeca w cenie 15,00 zł., mała świeca w cenie 7,00 zł. oraz opłatki świąteczne.
 8. Z okazji Jubileuszu 15 – lecia Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinie PORT, znajdującym się na terenie naszej parafii, zapraszamy na Mszę Św. 6 grudnia br. o godz. 11.00, a po Niej na program artystyczny przygotowany przez instruktorów i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.
 9. W ramach akcji Aniołek dla Seniora, prosimy o zgłaszanie do naszej zakrystii osób potrzebujących pomocy na święta ( imię, nazwisko, adres i określona pomoc). Ofiary na paczki można też składać do skarbony.
 10. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby i ogrzewanie naszego kościoła.
 11. Uprzejmie prosimy o to, aby w kościele nie zakręcać grzejników ogrzewania ponieważ powoduje to rozregulowanie systemu automatu grzewczego pieca.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 13. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jacek Zamarski, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 

Wasi duszpasterze salwatorianie!