Ogłoszenia duszpasterskie

  15 Niedziela zwykła – 12 lipca 2020 r.

 1. W poniedziałek, 13 lipca zapraszamy na kolejne Czuwanie Fatimskie w naszej parafii, które rozpoczniemy o godz.18.00.
 2. W piątek oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą parafię. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na WSD Salwatorianów w Bagnie k. Wrocławia.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 5. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Anna Postawa, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.  

14 Niedziela zwykła – 5 lipca 2020 r.

 1. Informujemy, że w lipcu i w sierpniu nie będzie tzw. Godzinek w niedzielę  o godz. 6.00 i Nieszporów o godz. 18.00.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę; w środę – św. Jana z Dukli, prezbitera; w sobotę – święto św. Benedykta, opata i patrona Europy.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 5. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Władysław Korba, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

13 Niedziela zwykła – 28 czerwca 2020 r.

 1. Jutro będziemy obchodzić Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 11.00 i 18.30. Składka będzie przeznaczona na tzw. „Świętopietrze”. O godz. 11.00 Mszy Św. będzie przewodniczył ks. Ignacy Pawlus, salwatorianin obchodzący w tym roku 50 – lecie swojego kapłaństwa. Okolicznościowe kazanie wygłosi ks. Piotr Schora SDS. Natomiast o godz. 18.30. swoją Mszę Św. imieninową odprawi ks. Paweł Wabik.
 2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota lipca. W pierwszy czwartek   swoich chorych z posługą sakramentalną odwiedzi ks. proboszcz; w pierwszy piątek – ks. superior Paweł i ks. wikariusz Przemysław. W I-szy czwartek,  po Mszy Św. o  18.30, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W I – szą sobotę o godz. 8.00 zapraszamy na Eucharystię i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 3. Informujemy, że w lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i w środę od 16.00 do 18.00 i w sobotę od 9.00 do 10.00.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby diecezji i sądu biskupiego.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 6. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Adam Marek, śp. Eugeniusz Wodecki i śp. Honorata Rogóż. Zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu.

12 Niedziela zwykła – 21 czerwca 2020 r.

1. W środę będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
2. W sobotę, 27 czerwca br. o godz. 19.30 odbędzie się w naszym kościele Wieczór uwielbienia, na który serdeczne zapraszamy.
3. W przyszłą niedzielę, 28 czerwca o godz. 11.00 ks. superior Paweł Krężołek odprawi swoją Mszę Św. imieninową. Ks. Paweł Wabik będzie celebrował Eucharystię z racji swoich imienin w poniedziałek, 29 czerwca o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszych współbraci.
4. W niedzielę, 28 czerwca br. od godz. 19.30 do 21.00 zespół Fausystem zaprasza do wspólnej modlitwy, uwielbienia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni.
5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
7. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Łucja Nikiel. Zmarłą parafiankę polećmy Bożemu Miłosierdziu.

11 Niedziela Zwykła – 14 czerwca 2020 r.

 1. W środę przypada wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 2. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość NSPJ. Z tej racji nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 3. W sobotę, 20 czerwca odbędzie się uroczystość  I – Komunii Św.  w naszej parafii: o godz. 12.30 – I grupa i o godz. 14.30 – II grupa. Pozostałe dzieci przystąpią do I-szej Komunii Św. 20 września br.
 4. W przyszłą niedzielę, 21 czerwca o godz. 12.30 ks. Andrzej Pacholik odprawi Mszę Św. pożegnalną  w naszej parafii. Od 1 lipca br. podejmie  On nowe obowiązki duszpasterskie w Centrum Formacji Duchowej w Trzebini. Serdecznie dziękujemy ks. Andrzejowi za  posługę w  naszej parafii i w hospicjum św. Kamila. Życzymy w nowym miejscu pracy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, troskę o nasz kościół i składane dziś ofiary na naszą parafię.  
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 7. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Eugeniusz Plata, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 7 czerwca 2020 r.

 1. We wtorek, 9 czerwca, o godz. 18.30, swoją Mszę Św. Prymicyjną odprawią salwatoriańscy neoprezbiterzy, którzy również nam udzielą błogosławieństwa prymicyjnego. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w int. nowych kapłanów.
 2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Przypominamy następującą decyzję ordynariusza naszej diecezji, ks. Biskupa Romana Pindla:

 Można zorganizować procesję Bożego Ciała tylko wokół kościoła z zachowaniem wszystkich norm sanitarnych (dystans 2 m lub maseczki oraz maksymalna liczba wiernych do 150 osób)
Warunkiem organizacji procesji jest pewność, że ksiądz proboszcz jest w stanie dopilnować, by wzięło w niej udział nie więcej niż 150 osób
 Można zaproponować wiernym udział w adoracji Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej lub/i w adoracji popołudniowej

 1. Każdego roku, w naszej parafii, w procesji brało udział bardzo wiele osób. Dlatego, z powodu niemożliwości wyegzekwowania wymaganej liczby 150 osób, podjęliśmy decyzję, że nie będzie procesji. Serdecznie zachęcamy do adorowania Pana Jezusa, w wystawionym Najświętszym Sakramencie, po każdej celebrowanej w tym dniu Eucharystii. Msze Św. będą odprawiane, jak w każdą niedzielę. Msza Św., wyjątkowo zaplanowana na ten dzień na godz. 13.00, zostanie odprawiona o godz. 12.30.
 2. 13 czerwca, w sobotę, zapraszamy na Czuwanie Fatimskie w naszej parafii, które rozpoczniemy o godz. 18.00.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, troskę o nasz kościół i składane dziś ofiary na naszą diecezję. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą parafię.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 5. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Anna Pękala, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31 maja 2020 r.

 1. W poniedziałek, 1 czerwca przypada święto NMP Matki Kościoła. Jest to zarazem Misyjny Dzień Chorych. W tym dniu pamiętajmy o dzieciach z okazji Ich święta.
 2. W czwartek będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W Wielki Czwartek mogliście jedynie przez transmisję on-line uczestniczyć we Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej, dlatego tym serdeczniej zapraszamy Was na Mszę Św. w to najbliższe święto o godz. 18.30, abyśmy wspólnie mogli podziękować Bogu Ojcu za Jezusa, Jego Syna i za Eucharystię Jest to zarazem I-szy czwartek czerwca. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 3. W tym tygodniu przypada I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. W I-szą sobotę zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 8.00.
 4. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci NSPJ o godz. 18.00.
 5. W I-szy czwartek i w I-szy piątek czerwca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Ks. proboszcz w I-szy czwartek; Ks. superior w I-szy piątek. Pozostali kapłani wg. własnych grafików.
 6. Informujemy, że dzisiejszą niedzielą kończymy akcję CARITAS Posiłek dla Sąsiada. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Ofiarodawcomza każdy gest dobroci i wsparcie. Jednocześnie informujemy, że w najbliższą sobotę 6 czerwca, od godz. 10.30 będzie wydawana żywność w ramach unijnego Programu Żywnościowego.
 7. Decyzją ks. biskupa Romana Pindla, od 7 czerwca br. poprzednia dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii obejmująca wszystkich wiernych Diecezji Bielsko-Żywieckiej zostaje zawężona do osób starszych, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem.
 8. Informujemy, że od dzisiejszej niedzieli nie ma już żadnych limitów dla uczestniczących we Mszy Św. czy nabożeństwach. W związku z tym, od przyszłej niedzieli tj. 7 czerwca nie będzie już Mszy Św. o godz. 16.00. Nadal jednak obowiązują maseczki w kościele.
 9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się wtedy okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.
 10. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, troskę o nasz kościół i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

Wniebowstąpienie Pańskie – 24 maja 2020 r.

 1. W sobotę, 30 maja przypada wspomnienie św. Jana Sarkandra – prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji.
 2. Serdecznie zapraszamy na Modlitewne Czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, które rozpoczniemy w sobotę, 30 maja Mszą Św. o godz. 18.30, po Niej konferencja i Wieczór Uwielbienia.
 3. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy łączyli się duchowo z naszą świątynią poprzez transmisje Mszy Św. i nabożeństw on-line. Przyłączając się do apelu księży biskupów zapraszamy, do udziału we Mszy Św. w sposób osobisty i bezpośredni. Jest to możliwe ze wzgl. na obecne zmiany, które są związane z epidemią. W naszej świątyni może uczestniczyć na każdej Mszy Św. 130 osób. Od przyszłej niedzieli tj. 30 maja Msze Św. w niedziele będą celebrowane o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.30 i 21.00. Nie będzie już Eucharystii o godz. 7.15 i 17.00. Z dzisiejszą niedzielą tj. 24 maja zakończyliśmy również transmisje Mszy Św. on-line o godz. 11.00 i 21.00.
 4. Informujemy, że jest już do nabycia nasz parafialny tygodnik
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, troskę o nasz kościół i składane ofiary.
 6. Z okazji Dnia Matki składamy najlepsze życzenia wszystkim mamom: niech Maryja, Matka Pana Jezusa, wyprasza dla Was potrzebne łaski i zdrowie. Również solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom
  i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 7. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Józefa Kufel i śp. Genowefa Ochmanek. Zmarłe parafianki polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 

VI Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020 r.

 1. W poniedziałek, 18 maja przypada 100 – letnia rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. dziękczynną z tej okazji o godz. 18.30.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych.
 3. W piątek, 22 maja przypada 25 rocznica pobytu św. Jana Pawła II na terenie naszej diecezji. W tym dniu rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 5. Informujemy, że w wyniku nowych zmian związanymi z epidemią i możliwością uwzględnienia dolnego kościoła, w naszej świątyni może uczestniczyć na każdej Mszy Św. 130 osób. Msze Św. w niedziele będą nadal celebrowane o godz.: 6.30, 7.15,  00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 17.15, 18.30 i 21.00.
 6. W związku z tym, że możemy już drukować nasz parafialny „Niedzielnik”, informujemy, że będzie on już dostępny od przyszłej niedzieli tj. 24 maja br.
 7. Zapraszamy do udziału on-line w Rekolekcjach Zawierzenia ”Dwa Serca” od 17 maja; szczegóły znajdują się na plakatach i stronie internetowej dwaserca.eu
 8. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, troskę o nasz kościół i składane ofiary.
 9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Pękala, śp. Anna Jakubiec i śp. Janina Bylica. Zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu.

V Niedziela Wielkanocna –10 maja 2020 r.

 1. W środę, 13 maja br. zapraszamy na pierwsze czuwanie fatimskie w naszej parafii. O godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo majowe, o 18.30 Eucharystia i po Niej różaniec. Ze wzgl. na obecną sytuację nie będzie procesji i modlitwy przy grocie.
 2. Podczas nabożeństw majowych o godz. 18.00 modlimy się w Waszych intencjach. Kartki na wypominki majowe znajdują się na stoliku z tyłu kościoła.
 3. Wraz z Caritas naszej parafii, rozpoczynamy akcję POSIŁEK DLA SĄSIADA. W kościele przy wejściu znalazł się kosz, do którego każdego dnia będzie można przynosić żywność typu: wędlina i ser żółty hermetycznie zapakowane, konserwy mięsne i rybne, gotowe dania w słoiku, pasztety, dżemy; a także kosmetyki męskie i damskie typu: szampon, żel pod prysznic, mydło, pasta i szczoteczka do zębów, żel i maszynki do golenia. Wyżej wymienione artykuły będą na bieżąco trafiały do najbardziej potrzebujących seniorów, osób samotnych czy doświadczających bezdomności. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca.
 4. Serdecznie dziękujemy za troskę o nasz kościół i parafię poprzez składane ofiary indywidualne oraz na nasze konto parafialne, którego numer znajduje się na stronie internetowej parafii.  
 5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 6. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Piotr Nowak i śp. Danuta Fiałek, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

IV Niedziela Wielkanocna – 3 maja 2020 r.

 1. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek maja. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe na godz. 18.00, podczas których będziemy się modlić w polecanych przez Was intencjach. Kartki na wypominki majowe znajdują się na stoliku z tyłu kościoła.
 3. Przypominamy, że w naszym kościele Msze Św. niedzielne są obecnie odprawiane o godz. : 6.30, 7.15, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 17.15, 18.30, 21.00. Jeśli liczba 56 osób ulegnie zmianie będziemy o tym informować.  
 4. Msze Św. transmitowane on-line z naszego kościoła są w niedziele o godz. 11.00 i 21.00.
 5. W związku z odwołaniem planowanej I-szej Komunii Św. w naszej parafii zapraszamy rodziców tych dzieci w czwartek, 7 maja o godz. 19.15 na spotkanie, aby omówić nowy termin.
 6. W sobotę, 9 maja o godz. 10.30 będą wydawane paczki żywnościowe w ramach działalności naszego parafialnego Caritas.
 7. Serdecznie dziękujemy za troskę o nasz kościół i parafię poprzez składane ofiary indywidualne oraz na nasze konto parafialne, którego numer znajduje się na stronie internetowej parafii. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą parafię.
 8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 9. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Rogóż, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

III Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2020 r.

 1. W tym tygodniu przypada I-szy piątek miesiąca jest to zarazem wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. W tym dniu Biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy dotyczącej obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 2. Informujemy, że z zachowaniem wszelkiej ostrożności kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych w parafii.  Ksiądz  Superior Paweł Krężołek – 1 maja o godz.9.00; ks. Przemysław Marszałek – 1 maja o godz. 13.00; Ksiądz  Proboszcz -7 maja  o godz. 9.00; ks. Paweł Wabik – 7 maja o godz. 16.00.
 3. Od piątku, 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe na godz. 18.00.
 4. W sobotę, 2 maja przypada uroczystość liturgiczna NMP Królowej Polski, przeniesiona z racji niedzieli wielkanocnej z 3 maja. Jest to zarazem odpust w naszej parafii. Msze Św. w tym dniu będą sprawowane o godz.: 6.30,7.15, 8.00. 9.30, 11.00, 12.30, 16.00,17.15 i 18.30 przy udziale, jak dotąd, 56 osób na każdej z Nich. Uroczysta Suma zostanie odprawiona o godz. 11.00, ale z powodu epidemii nie możemy nikogo zaprosić z zewnątrz  i nie będzie również procesji. W uroczystość odpustową, w sobotę, 2 maja zapraszamy o godz. 20.30 na Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi zespół Projekt Fausystem; przypominamy, że może w Nim  wziąć udział 46 osób + 10 z zespołu.
 5. Przypominamy, że w naszym kościele Msze Św. niedzielne będą odprawione o godz. : 6.30, 7.15, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 17.15, 18.30, 21.00. Jeśli liczba 56 osób ulegnie zmianie będziemy o tym informować. Bardzo prosimy tych wiernych, którzy brali udział w liturgii, podczas której frekwencja była bardzo duża, aby mieli na uwadze powyższe zasady i mogli wybrać  również inną godzinę uczestnictwa we Mszy Św.  w naszym kościele.
 6. Apelujemy, aby zgodnie z zaleceniem ks. biskupa przyjmować Komunię Św. na rękę; osoby, które jednak chcą przyjąć Ją do ust, prosimy, aby podeszły, wyłącznie do klęcznika przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.
 7. Od poniedziałku 27 kwietnia nie będziemy już transmitowali on-line Mszy Św. o godz. 18.30 i różańca o godz. 20.00. W związku z tym, że jest możliwość wzięcia udziału we Mszy Św. niedzielnej i jeszcze celebrowane są dodatkowe Eucharystie, na które serdecznie zapraszamy, transmisje Mszy Św. w sobotę, 2 maja będą o godz. 11.00 i 18.30; w niedziele o godz. 11.00 i 21.00.
 8. W związku z odwołaniem planowanej I-szej Komunii Św. w naszej parafii zapraszamy rodziców tych dzieci w czwartek, 7 maja o godz. 19.15 na spotkanie, aby omówić nowy termin. Prosimy o przybycie jednego z rodziców, aby liczba w kościele nie przekroczyła 56 osób.
 9. W sobotę, 9 maja o godz. 10.30 będą wydawane paczki żywnościowe w ramach działalności naszego parafialnego Caritas.
 10. Serdecznie dziękujemy za troskę o nasz kościół i parafię poprzez składane ofiary indywidualne oraz na nasze konto parafialne, którego numer znajduje się na stronie internetowej parafii.
 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 19 kwietnia 2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy na modlitwę koronką do Miłosierdzia Bożego poprzez transmisję on-line na stronie internetowej naszej parafii.
 2. W czwartek przypada uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; w sobotę będziemy obchodzili święto św. Marka, Ewangelisty.
 3. Od poniedziałku, 20 kwietnia br., zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w Mszach Świętych może uczestniczyć 1 osoba na 15 m2. W naszym kościele na każdej Mszy Św. będzie mogło  być jednorazowo w tygodniu i w niedzielę 56  osób.
 4. W związku z tym, od przyszłej niedzieli tj. 26 kwietnia br. w naszym kościele będą odprawiane Msze Św. o godz. : 6.30, 7.15, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 17.15, 18.30, 21.00. Jeśli liczba 56 osób ulegnie zmianie będziemy o tym informować. Bardzo prosimy tych wiernych, którzy brali udział w liturgii, podczas której frekwencja była bardzo duża, aby mieli na uwadze powyższe zasady i mogli wybrać  również inną godzinę uczestnictwa we Mszy Św.  w naszym kościele. Jeśli okaże się, że trzeba skorygować godziny celebracji, dodać jeszcze Msze Św. poinformujemy o tym po najbliższych niedzielach, mając na uwadze rozwój sytuacji w kraju. Wszelkie informacje znajdą się na stronie internetowej naszej parafii i na ogłoszeniach przy kościele.
 5. Informujemy również o obowiązku zakładania maski zakrywającą usta i nos podczas liturgii w kościele.
 6. Serdecznie dziękujemy za troskę o nasz kościół i parafię poprzez składane ofiary indywidualne oraz na nasze konto parafialne, którego numer znajduje się na stronie internetowej parafii.
 7. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Wanda Wolny i śp. Jerzy Wawak, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12 kwietnia 2020 r.

 1. Nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.
 2. Od Niedzieli Wielkanocnej włącznie do Niedzieli 19 kwietnia br., zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w Mszach Świętych, pogrzebach, ślubach i chrztach może uczestniczyć tylko 5 osób. W naszej diecezji nadal są to osoby, które zamówiły daną intencję mszalną.
 3. Serdecznie dziękujemy za troskę o nasz kościół i parafię poprzez składane ofiary indywidualne oraz na nasze konto parafialne, którego numer znajduje się na stronie internetowej parafii.
 4. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Marian Pikuła, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Niedziela Palmowa –  5 kwietnia 2020 r.

1. Wielu z nas przed Wielkanocą przystępuje do spowiedzi, jednak obecny stan epidemii uniemożliwia nam wypełnienie tej praktyki. W parafiach nie będzie zatem spowiedzi w zwyczajnej formie. Zachęcamy do skorzystania z innej drogi pojednania z Bogiem poprzez akt żalu doskonałego z równoczesnym mocnym postanowieniem dopełnienia wyznania grzechów przy najbliższej możliwej okazji. Jest to żal, który wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie i śmiertelne (por. KKK 1452).

2. W Wielki Czwartek Msza Krzyżma Świętego będzie sprawowana tylko przez Księdza Biskupa. Liturgia Wielkiego Tygodnia będzie sprawowana według normalnych terminów w kościołach parafialnych bez udziału wiernych. Nie będzie adoracji w ciemnicy i Bożym Grobie. Przypominamy, aby w Wielki Piątek zachować post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie będzie święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Błogosławieństwa pokarmów należy dokonać w czasie świątecznego śniadania w Niedzielę Wielkanocną w domu. Wiernych prosimy o uczestnictwo w liturgiach przez środki masowego przekazu. Warto duchowo łączyć się ze swoją parafią. Zachęcamy również do rodzinnej modlitwy, odprawienia Drogi Krzyżowej, adoracji krzyża oraz medytacji Słowa Bożego w naszych domach.

3. Transmisje on-line z naszego kościoła odbędą się: Wielki Czwartek – Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30; Wielki Piątek – Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.30 i Droga Krzyżowa o godz. 20.00. Wielka Sobota – Msza Św. Wigilii Paschalnej o godz. 19.00.

4. Na naszej stronie internetowej znajdują się Modlitwy dla Rodzin na czas Triduum Paschalnego, które proszę wykorzystać w rodzinie.

5. Nie ma jeszcze ostatecznej decyzji, co do uczestnictwa we Mszy Św. w Święta Wielkanocne. Uprzejmie prosimy o śledzenie na bieżąco wszelkich informacji na naszej stronie internetowej i w gablotach przy kościele.

6. Informujemy, że Pierwsza Komunia Święta dzieci w naszej parafii będzie możliwa, gdy wrócimy do normalnego funkcjonowania. W związku z tym zaplanowana ta uroczystość na 10 maja br.  w naszej parafii  nie odbędzie się. Termin zostanie ustalony w stosownym  czasie przez Księdza Proboszcza w porozumieniu z rodzicami.

 

V Niedziela Wielkiego Postu  – 29 marca 2020 r.

 1. W związku z zaistniałą sytuacją, wymogami jakie płyną do nas zarówno od organów państwowych jak i kościelnych, bardzo serdecznie prosimy o wyrozumiałość i troskę, która wynika nie tylko z przykazania miłości, ale także ze zdrowego rozsądku. Tym samym serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i sympatyków naszego kościoła, do wspólnej modlitwy za pomocą transmisji online. Jest ona dostępna na fanpage naszej parafii jak i na naszej stronie internetowej www.bielsko.salwatorianie.pl.
 2. Serdecznie dziękujemy za Waszą wrażliwość, dostarczoną żywność, a także wpłaty na nasze konto CARITAS. Nadal nasi wolontariusze robią zakupy, dostarczają leki, a także pomagają starszym, chorym i tym, których zaistniała sytuacja dotyka najbardziej.
 3. Jednocześnie informujemy, że wydawanie żywności jakie miało odbyć się w sobotę 4 kwietnia br., jest aktualne, z zachowaniem ścisłych środków ostrożności.  Bardzo prosimy, aby osoby, które zakwalifikowały się do unijnego programu żywnościowego, a także te które potrzebują pomocy żywnościowej, zgłosiły się w sobotę, 4 kwietnia 2020 r. o godz. 10.30 i zastosowały się do wymogów sytuacji, o czym na miejscu będą informowani.
 4. Wszystkim solenizantom tego tygodnia jak i naszym drogim parafianom i sympatykom, Wam, którzy łączycie się z nami przez mass media, życzymy samych Bożych i dobrych chwil, zapewniamy o naszej modlitwie i mamy nadzieję, że niebawem znów spotkamy się w naszym salwatoriańskim kościele.

IV Niedziela Wielkiego Postu  – 22 marca 2020 r.

 1. W środę, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. W tym dniu przypada 28 rocznica erygowania naszej diecezji, o której pamiętajmy w modlitwie.
 2. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju informujemy, że od tego tygodnia wstrzymany zostanie kolportaż parafialny „Gościa Niedzielnego i Niedzielnika”. Redakcja czasopisma ”Źródło” informuje również o zakończeniu jego wydawania.
 3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich Bożych łask i zdrowia, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy wiary w Bożą Opatrzność i  w opiekę Matki Bożej w tej trudnej obecnie rzeczywistości, w której przypada nam żyć.
 4. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Krystyna Hola i śp. Władysława Wierzba. Zmarłe parafianki polećmy Bożemu Miłosierdziu.

III Niedziela Wielkiego Postu –  15 marca 2020 r.

 1. W czwartek, 19 marca przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP; w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
 2. W obliczu zagrożenia epidemią zostaje odwołany niedzielny, wieczorny koncert organowy i parafialne wyjście do kina 16 marca na film Najświętsze Serce. Podobnie działalność klubu seniora, która miała być wznowiona w połowie marca, zostaje zawieszona do odwołania.
 3. Z tego samego powodu zostają odwołane również wielkopostne rekolekcje szkolne dla dzieci, młodzieży i rekolekcje parafialne dla dorosłych w naszej parafii.
 4. Przypominamy o rozpoczętej akcji JAJO DOBROCI. Na dekoracji, która znalazła się w kościele, zostały powieszone kolorowe jajka, na odwrocie których znajduje się konkretna potrzeba, prośba dla osoby. Jajka prosimy zabierać ze sobą. Produkty należy pakować luzem do reklamówek lub worków i nie pakować prezentowo, gdyż są one łączone w większe paczki i dopiero trafią do potrzebujących. Przynosimy je do zakrystii, podczas trwania nabożeństw. Akcja potrwa do 29 marca 2020 r., czyli do 5 Niedzieli Wielkiego Postu, włącznie.
 5. W związku z awarią naszej centrali telefonicznej, prosimy osoby dzwoniące do Hospicjum św. Kamila w Bielsku Białej o każdorazowe podanie numeru telefonu, na który wolontariusz hospicjum może oddzwonić.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich Bożych łask i zdrowia, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 8. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Surma. Zmarłego parafianina polećmy Bożemu Miłosierdziu.

II Niedziela Wielkiego Postu –  8 marca 2020 r.

 1. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. w rocznicę śmierci ks. Generała Andrzeja Urbańskiego, w przyszłą niedzielę, 15 marca 2020 r. o godz.: 18.30. Mszy św. Przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. Józef Figiel, prowincjał Salwatorianów. Bezpośrednio po Mszy św. Koncert Organowy w wykonaniu pana Sebastiana Niemczyckiego. W czasie koncertu będzie możliwość wsparcia ofiarą do puszek dalszą rozbudowę kościoła w Afryce, jaką rozpoczął ks. Andrzej Urbański.
 2. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na wspólne wyjście do kina Helios w galerii Sfera na pierwszy w historii kina film o Najświętszym Sercu Jezusowym. Najświętsze Serce opowiada historię pisarki, którą w niezwykły sposób wciąga śledztwo w sprawie historii objawień św. Małgorzaty Alacoque. Projekcja filmu w poniedziałek, 16 marca 2020 r.,o godz.: 17.00. Zapisy w zakrystii do niedzieli, 15 marca 2020 r. włącznie. Płatność na miejscu w kinie w dniu projekcji.
 3. Zapraszamy na rekolekcje osoby, które były lub są dotknięte chorobą nowotworową oraz ich rodziny. Odbędą się one od 13 do 15 marca br. w kaplicy sióstr Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej. Plan rekolekcji jest zamieszczona na plakacie oraz ulotkach znajdujących się w kościele.
 4. Kolejny raz rozpoczynamy w naszym kościele akcję JAJO DOBROCI. Na dekoracji, która znalazła się w kościele, zostały powieszone kolorowe jajka, przygotowane przez dzieci Anglojęzycznej Szkoły Podstawowej EUROPEJCZYK w Bielsku Białej, na odwrocie których znajduje się konkretna potrzeba, prośba dla osoby. Produkty prosimy pakować luzem do reklamówek lub worków i nie pakować prezentowo, gdyż są one łączone w większe paczki i dopiero trafią do potrzebujących. Przynosimy je do zakrystii, podczas trwania nabożeństw. Akcja rozpoczyna się w dzisiejszą niedzielę i potrwa do 29 marca 2020 r., czyli do 5 Niedzieli Wielkiego Postu, włącznie.
 5. Szkoła Podstawowa nr 27 w Bielsku Białej zaprasza rodziców wraz z dziećmi na dzień otwarty, który odbędzie się 11 marca 2020(środa) o godz. 16.00. W tej samej szkole od 2 do 31 marca 2020 r. będzie trwała rekrutacja dzieci do klas I na rok szkolny 2020/21. Zapisy będą odbywały się z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Adres i szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej szkoły oraz na plakatach, które są umieszczone w gablotach.
 6. Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim Paniom Bożego błogosławieństwa, pogody ducha i zdrowia.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia również życzymy wszelkich Bożych łask,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 8. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą parafię oraz na ofiary na kwiaty do Bożego grobu, które można składać do skarbony z tyłu kościoła.

I Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Róż różańcowych.
 2. W tym tygodniu przypada I – szy czwartek marca. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. W tym dniu chorych z posługą sakramentalną odwiedzi ks. proboszcz; ks. superior odwiedzi chorych w pierwszą sobotę marca; pozostali księża uczynią to wg. własnych grafików. W I-szy piątek okazja do spowiedzi dla dzieci będzie o godz. 16.30; po niej Droga Krzyżowa. W I-szą sobotę zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo o godz. 8.00.
 3. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej
  w każdy piątek po Mszy Św. o godz. 11.00; dla dzieci o godz. 17.00 i dla dorosłych o godz. 17.45 oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 17.45.
 4. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się we wtorek, 3 marca o godz. 18.00; rozpoczęcie Mszą Św. w kaplicy naszego domu zakonnego.
 5. W pierwszy piątek, 6 marca, zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na spotkanie formacyjne. O godz. 17.45 – droga krzyżowa, 18.30 – Msza Św. i po Niej konferencja. Kolejne spotkanie formacyjne odbędzie się w niedzielę, 8 marca: o godz. 17.00 – spotkania w grupach, 17.45 – Gorzkie Żale i 18.30 –Msza Św.
 6. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Andrzej Muszala w katedrze św. Mikołaja w dniach: 5, 6, 7 marca br. o godz. 18.30.
 7. Szkoła Podstawowa nr. 27 w Bielsku Białej zaprasza rodziców wraz z dziećmi na dzień otwarty, który odbędzie się 11 marca 2020(środa) o godz. 16.00. W tej samej szkole od 2 marca do 31 marca 2020 r będzie trwała rekrutacja dzieci do klas I na rok szkolny 2020/21. Zapisy będą odbywały się z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Adres i szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej szkoły oraz na plakatach, które są umieszczone w gablotach.
 8. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na diecezję. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą parafię.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Mirosław Kotrys, śp. Wiktor Wójciga, śp. Eugeniusz Janecki. Zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu.

VII Niedziela Zwykła –  23 lutego 2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na tzw. czterdziestogodzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem; po Mszy Św. o godz. 12.30 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do nieszporów o godz. 18.00.
 2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Msze Św. z obrzędem posypania popiołem będą odprawiane w naszym kościele o godz. : 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 18.30 i 21.00. Składka będzie przeznaczona na tzw. Jałmużnę Wielkopostną.
 3. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej w każdy piątek po Mszy Św. o godz. 11.00; dla dzieci o godz. 17.00 i dla dorosłych o godz. 17.45 oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 17.45.
 4. Przypominamy, że wierny, który odprawi pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając zwykłe warunki odpustu.
 5. Pierwszy piątek Wielkiego Postu, przypadający w tym roku 28 lutego, jest obchodzony decyzją Episkopatu Polski jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. W tym dniu droga krzyżowa będzie odprawiona w tej intencji.
 6. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci odbędą się 23,24,25 marca; dla dorosłych 29, 30, 31 marca i 1 kwietnia br.
 7. 14 marca br. w Trzebini k. Krakowa odbędzie się spotkanie młodych. Informacje i zapisy u ks. Przemysława. Szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 8. Przypominamy o następnym WYDAWANIU ŻYWNOŚCI, w ramach unijnej pomocy żywnościowej. Będzie ono miało miejsce w sobotę, 7 marca 2020 r., od godz.: 10.30. Żywność, która nie jest odbierana w podanym terminie, musi być przez nas zwrócona do oddziału głównego CARITAS, a tym samym ponownie nie przysługuje. 
 9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.

VI Niedziela Zwykła – 16 lutego 2020 r.

 1. W piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
 2. W sobotę przypada święto Katedry św. Piotra, apostoła.
 3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na tzw. czterdziestogodzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem; po Mszy Św. o godz. 12.30 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do nieszporów o godz. 18.00.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą diecezję. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele duszpasterskie diecezji.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 6. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Sylwester Matuszek i śp. Maria Dziedzic. Zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu.

V Niedziela Zwykła –  9 lutego 2020 r.

 1. We wtorek, 11 lutego, przypada wspomnienie NMP z Lourdes, które jest obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem. Polecamy Panu Bogu wszystkich pracowników służby zdrowia. W tym dniu, po każdej Mszy Św., będzie można przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych.
 2. W piątek 14 lutego Mszą św. o godz.: 16.00 rozpocznie swoje spotkanie Wspólnota Szkaplerza Świętego. Po niej w salce na plebani spotkanie formacyjne.
 3. Kolejny Wieczór Uwielbienia odbędzie się w naszej parafii w sobotę, 15 lutego, po Mszy Św. wieczornej, na który serdecznie zapraszamy.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą parafię. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 5. Z uwagi na wzrost cen energii, a także minimalnego wynagrodzenia, wzrosła cena wydruku naszego tygodnika NIEDZIELNIK. Dlatego od następnego tygodnia koszt 1 egzemplarza wyniesie 2,50 zł.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 7. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Anna Hoffmann, śp. Elżbieta Zapała, śp. Błażej Zachura. Zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu.

IV niedziela zwykła – 02 lutego 2020r., OFIAROWANIE PAŃSKIE

 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i piątek lutego. W pierwszy czwartek w naszych modlitwach pamiętajmy o kapłanach, wypraszając także łaskę nowych powołań szczególnie z naszej parafii. Po mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym dniu ks. proboszcz odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną, pozostali księża uczynią to wg. swoich grafików. W pierwszy piątek o godzinie 16:30 będzie okazja do spowiedzi dla dzieci i Msza św. dla nich o godzinie 17:00
 2. Spotkanie grupy biblijnej odbędzie się w najbliższy wtorek 04 lutego po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.
 3. 13 lutego 2020 r. w czwartek, odbędzie się w naszej parafii Bal Karnawałowy, na który serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów, zrzeszonych przy naszym Parafialnym Klubie Seniora Jordan. Bal rozpocznie się o godz.: 17.00 i potrwa do 21.30. W programie wspólny posiłek, tańce i ogrom radości. Koszt 20 zł od osoby. Zapisy do 10 lutego włącznie w zakrystii, podczas trwania nabożeństw. Ilość miejsc jest ograniczona
 4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary, dziś są one przeznaczone na zakony kontemplacyjne. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego rozpoczynającego się dziś tygodnia.
 7. W tym tygodniu do wieczności odeszli śp. Henryk Witta i śp. Maria Czermak, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

III Niedziela Zwykła – 26 stycznia 2020 r.

 1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota lutego. Zapraszamy na Mszę Św. z kazaniem o godz. 8.00 i na nabożeństwo.
 2. 29 stycznia w katedrze o godz. 18.30 odbędzie się katecheza dla dorosłych nt.” Strzeżcie się fałszywych proroków”.
 3. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, przypada liturgiczne święto Ofiarowania Pańskiego, czyli tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Składka będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Podczas Mszy Św. o godz. 12.30 wystąpi Chór ECHO, który obchodzi Jubileusz 100 – lecia swojej działalności.
 4. Zakończyliśmy kolędę w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy zaprosili nas do swojego domu. Kolędę przyjęły 1502 rodziny. Nasza parafia jest wspólnotą wiernych zwłaszcza, w starszym wieku. Cieszymy się z obecności nowych małżeństw i rodzin, które nas zaprosiły. Kolędy nie przyjęło 1585 rodzin. Proszę przyjąć słowa szczerej wdzięczności za składane ofiary poprzez, które troszczą się Państwo o utrzymanie naszej parafii, naszej wspólnoty zakonnej, diecezji i naszego zgromadzenia zakonnego salwatorianów. Dziękujemy za ofiary w kwocie 69.820,00 zł. Zostały one przekazane na następujące cele: 4228,00 – na naszą diecezję bielsko-żywiecką; 3460,00 – na Zgromadzenie Zakonne Salwatorianów, 4800,00 – na Polską Prowincję Salwatorianów, 2300,00 – na misje salwatoriańskie, 3757,00 – na ubezpieczenie parafii, 21.275,00 – na naszą parafię i 30.000,00 – na naszą wspólnotę zakonną.
 5. W najbliższą sobotę 1 lutego odbędzie się pierwszy w tym roku KULIG. Wyjazd autokarem spod kościoła o godz.: 15.00, następnie kulig z pochodniami, a także ognisko z pieczonymi kiełbaskami i grzanym winem. Koszt 75 zł. od osoby. Zapisy i płatność w zakrystii do środy włącznie.
 6. Informujemy, że UNIJNY PROGRAM ŻYWNOŚCIOWY, został już całkowicie zamknięty. Osoby, które złożyły u nas wniosek o pomoc w ramach parafialnego Caritas, mogą odebrać żywność w najbliższą sobotę 1 lutego o godz.: 10.30
 7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 9. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Marian Podoba, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

II Niedziela Zwykła – 19 stycznia 2020 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: we wtorek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; w piątek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę – święto nawrócenia św. Pawła, apostoła.
 2. W przyszłą niedzielę, zgodnie z decyzja Papieża Franciszka obchodzimy niedzielę słowa Bożego.
 3. W niedzielę, 26 stycznia o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe dobrodziejów WSD Salwatorianów i grup parafialnych z klerykami seminarium.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na cele charytatywne diecezji.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 6. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Irena Trela – Kozak, śp. Maria Setla, śp. Władysław Ślęzak. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Chrzest Pański – 12 stycznia 2020 r.

 1. Serdecznie zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na tzw. „Niecodzienny Koncert Kolęd” w naszym kościele o godz. 19.30. Wstęp bezpłatny. Wykonawcy: Mała Orkiestra Symfoniczna Beskid Soud Projeckt, Zespół Instrumentalny oraz soliści pod batutą Sebastiana Niemczyckiego oraz Zespół Tekla Klebetnica lub Zespół Dobre Ludzie.
 2. Dzisiaj Mszą Św. o godz. 16.00 rozpocznie się spotkanie opłatkowe dla rodzin hospicyjnych.
 3. Od soboty, 18 stycznia, w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 4. W piątek oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą parafię. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele charytatywne diecezji.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

2 Niedziela po Bożym Narodzeniu –  5 stycznia 2020 r.

 1. W poniedziałek, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli tzw. Święto Trzech Króli. W całym Kościele jest to dzień modlitwy i pomocy misjom. Kazania w tym dniu wygłosi ks. Marcin Dębkowski, z Salwatoriańskiego Referatu Misji Zagranicznych. Po Mszy Św. będzie można złożyć ofiarę na nasze salwatoriańskie misje. Msze Św. będą odprawiane w porządku niedzielnym.
 2. W sobotę, 11 stycznia kończymy kolędę. W tym dniu odbędzie się dodatkowa kolęda dla tych, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć jej wg. planu. Przypominamy, że w sobotę kolędę rozpoczynamy o godz. 10.00.
 3. W przyszłą niedzielę, Mszą Św. o godz. 11.00 rozpocznie się spotkanie opłatkowe dla świeckich salwatorianów z naszego rejonu; o godz. 16.00 będzie Msza Św. i spotkanie opłatkowe dla rodzin hospicyjnych .
 4. Również w niedzielę, 12 stycznia 2020 r. o godz. 19.30 odbędzie się w naszym kościele  „Niecodzienny Koncert Kolęd”, na który serdecznie zapraszamy. Wstęp bezpłatny.Wykonawcy: Mała Orkiestra Symfoniczna Beskid Soud Projeckt, Zespół Instrumentalny oraz soliści pod batutą Sebastiana Niemczyckiego oraz Zespół Tekla Klebetnica lub Zespół Dobre Ludzie.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na naszą parafię.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Niedziela Świętej Rodziny –  29 grudnia 2019 r.

 1. We wtorek przypada ostatni dzień starego roku. Zapraszamy na Mszę Św. z nabożeństwem przebłagalnym na godz. 17.00. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i w tym dniu odmówi pobożnie i publicznie hymn Ciebie Boga wysławiamy.
 2. 1 stycznia – Nowy Rok – obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to także dzień modlitwy o pokój na świecie. Msze Św. w Nowy Rok będą odprawiane w porządku niedzielnym; nie będzie Mszy Św. o godz. 6.30.
 3. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota stycznia. Ze względu na kolędę w I-szy piątek nie będzie Mszy Św. dla dzieci o godz. 17.00.
 4. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na nasze seminarium duchowne salwatorianów.
 5. W niedzielę, 12 stycznia 2020 r. o godz. 19.30 odbędzie się w naszym kościele  „Niecodzienny Koncert Kolęd”, na który już dziś serdecznie zapraszamy. Wstęp bezpłatny. A oto kilka informacji o tym projekcie: ,,Niecodzienne” zrodziły się we wrześniu 2016 roku. Wpierw miały być jednorazowym koncertem, podczas którego miała wystąpić grupa przyjaciół, która chciała się zaprezentować przed większą liczbą odbiorców. Z biegiem czasu grupa muzyczna przybrała nazwę ,,Beskid Sound Project”, a pierwsze ,,bezimienne” koncerty w kolejnych edycjach przybrały nazwę, „Niecodzienne Koncerty Kolęd”. Pomysłodawcą pierwszych koncertów był Sebastian Niemczycki, który kontynuuje te tradycję do dnia dzisiejszego. Od 2017 roku (od pierwszego koncertu) zostały zorganizowane III edycje, z czego odbyło się 10 koncertów w 6 różnych miejscach. ,,Niecodzienne” cieszą się ogromnym powodzeniem. Wykonawcy: Mała Orkiestra Symfoniczna Beskid Soud Projeckt, Zespół Instrumentalny oraz soliści pod batutą Sebastiana Niemczyckiego oraz Zespół Tekla Klebetnica lub Zespół Dobre Ludzie.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

IV niedziela Adwentu –  22 grudnia 2019 r.

 1. Okazja do spowiedzi św. przed świętami w naszym kościele będzie: w poniedziałek, 23 grudnia od godz. 6.30 do 12.30 i od 14.00 do 21.00; w wigilię od godz. 6.30 do 12.00, potem kościół będzie zamknięty i przygotowywany na święta.
 2. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę na godz. 21.00 lub tradycyjnie na godz. 24.00. W Boże Narodzenie nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00; pozostałe godziny celebracji będą bez zmian. W drugi dzień świąteczny Msze Św. będą odprawiane, tak jak w niedzielę. W tym dniu składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski w Krakowie.
 3. W piątek przypada święto św. Jana, apostoła i ewangelisty; w sobotę będziemy obchodzili święto św. młodzianków i o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Św. z błogosławieństwem dzieci.
 4. W przyszłą niedzielę przypada święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i pięknego, z wiarą przeżytego czasu świątecznego.

III niedziela Adwentu –  15 grudnia 2019 r.

 1. Od wtorku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część okresu adwentu. Liturgia tych dni przygotowuje nas bezpośrednio do przeżywania tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. 
 2. W tym tygodniu (środa, piątek i sobota) przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 3. W każdy piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w int. powołań kapłańskich i zakonnych; w trzeci piątek czcimy Boże Miłosierdzie i również po wieczornej Mszy Św. odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. Od wtorku, 17 grudnia rozpoczynamy kolędę:w tygodniu od godz. 16.00, a w sobotę od godz. 10.00. Jej plan znajduje się na plakatach i na stronie internetowej parafii.
 5. Od 16 grudnia do 31 stycznia 2020 kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek, w czwartek i w sobotę od godz. 9.00 do 10.00. Formalności związane z pogrzebami będą załatwiane niezależnie od godzin jej funkcjonowania.
 6. W piątek, 20 grudnia o godz. 18.00zapraszamy na  Wigilię dla seniorów, ubogich i potrzebujących pomocy.
 7. W sobotę, 21 grudnia odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz świąteczny na rzecz Hospicjum św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.
 9. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji CHOINKA DOBROCI. Na choince zostały powieszone kolorowe dekoracje na odwrocie, których znajdują się konkretne potrzeby i prośby rodzin i poszczególnych osób Paczki można przynosić do zakrystii, podczas trwania nabożeństw do 19 grudnia włącznie.
 10. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwęi składane ofiary.  
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

II niedziela Adwentu –  8 grudnia 2019 r.

 1. W piątek, 13 grudnia i w niedzielę, 15 grudnia br. rozpocznie się wizytacja kanoniczna w naszej parafii, którą przeprowadzi ks. Biskup Roman Pindel, ordynariusz naszej diecezji. Oto jej plan:

Piątek, 13 grudnia 2019 r.

godz. 9.00 – Spotkanie z nauczycielami i dziećmi Szkoły Podstawowej nr 27

godz. 10.30 – Odwiedziny osoby chorej

godz.   11.30 – Odwiedziny rodziny

godz.  15.00 – Spotkanie z Radą Duszpasterską i Ekonomiczną Parafii na   plebanii

godz.  17.30 – Kanoniczne Przywitanie w kościele  i   Msza Święta pod przewodnictwem i z kazaniem Księdza Biskupa

        Niedziela, 15 grudnia 2019 r.

              godz.– 8.00  – Msza Św. , po ogłoszeniach słowo Księdza Biskupa  i       spotkanie z : Róże Żywego Różańca, Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ, Wspólnota Szkaplerza Świętego, Klub Seniora „Jordan”, Zespół Hospicyjny św. Kamila

godz.  9.30 – Msza Św. , po ogłoszeniach słowo Księdza Biskupa i  modlitwy za zmarłych

godz.  11.00 – Msza Św., po ogłoszeniach słowo Księdza Biskupa

godz.  12.30 – Msza św. i kazanie Księdza Biskupa,  po kazaniu obrzęd błogosławieństwa rodzinnego; po Mszy Świętej spotkanie z grupami parafialnymi dzieci i młodzieży: Służba Liturgiczna Ołtarza, schola, młodzież, kandydaci do bierzmowania, LSO – dorośli, grupa biblijna,  grupa młodzieżowa, „Młoda 9”, Caritas.

   godz. 13.30 – Obiad z rodzicami kapłanów i sióstr zakonnych

 1. Informujemy, że z powodu wizyty duszpasterskiej i ferii zimowych spotkania Klubu Seniora JORDAN i kawiarenka parafialna zostają zawieszone. Do regularnych spotkań wracamy w lutym. 
 2. Serdecznie zapraszamy na spotkanie opłatkowe – WIGILIĘ, wszystkich seniorów, osoby samotne, bezrobotne, zagrożone wykluczeniem społecznym. Spotkanie odbędzie się 20 grudnia 2019 r. o godz.: 18.00 w salce pod kościołem. Zapisy w zakrystii do 15 grudnia włącznie. 
 3. Rozpoczęliśmy kolejną edycję akcji CHOINKA DOBROCI. Na choince, która znalazła się w kościele, zastały powieszone kolorowe dekoracje przygotowane przez młodzież Liceum Plastycznego w Bielsku Białej, na odwrocie których znajdują się konkretne potrzeby i prośby rodzin i poszczególnych osób. Produkty prosimy pakować luzem do reklamówek i nie pakować prezentowo, gdyż są one łączone w większe paczki i dopiero trafią do potrzebujących, a zatem bezdomnych, samotnych, chorych, ubogich i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Paczki można przynosić do zakrystii, podczas trwania nabożeństw do 19 grudnia włącznie. Bardzo serdecznie prosimy o pomoc w tej akcji.
 4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania nie odbędzie się 13 grudnia w piątek, ale w niedzielę, 15 grudnia o godz. 12.30 w ramach wizytacji ks. biskupa, który po Mszy Św. spotka się z nimi. Obecność obowiązkowa.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwęi składane ofiary na naszą parafię. 
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 7. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Emilia Kawalec, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

I niedziela Adwentu –  1 grudnia 2019 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Kół Różańcowych.
 2. Rozpoczęliśmy nasze rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku włącznie. Hasłem tegorocznych rekolekcji niech będą słowa Benedykta XVI: „ On nas przyjmuje i przyciąga do siebie”.Jutro w poniedziałek   nauki będą głoszone  podczas Eucharystii o godz. 8.00 i 11.00 oraz Wieczoru Uwielbienia o godz. 20.00; we wtorek podczas Mszy Św. o godz. 8.00, 11.00 i 20.00.   Serdecznie zapraszamy do udziału w tych spotkaniach. Rekolekcje niech również będą naszym duchowym przygotowaniem do wizytacji kanonicznej w naszej parafii, która odbędzie się  13 i 15 grudnia br.
 3. Roraty dla dzieciw adwencie  będą od poniedziałku do piątku o godz.18.00.
 4. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota grudnia. W pierwszy czwartek, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Wpierwszy piątek spowiedź dla dzieci będzie przed Roratami o godz. 17.30. W pierwszą sobotę zapraszamy, po Mszy Św.  8.00, na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 5. W piątek, 6 grudnia, po Roratach zapraszamy dzieci na spotkanie ze Św. Mikołajem.
 6. Podczas dzisiejszej liturgii zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które można nabyć z tyłu kościoła. Komplet kosztuje 5 zł. Jak, co roku wesprzyjmy„Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” nabywając świece wigilijne: dużą za 15 zł., małą za 7 zł.
 7. W związku przypadającymi od 11 stycznia 2020 rokudwutygodniowymi feriami zimowymi dla uczniów, kolędę rozpoczniemy już w adwencie w dniach: 17, 18, 19, 20, 21 grudnia br.; będziemy ją kontynuowali po świętach w dniach: 27, 28, 30 grudnia br. i od 2 stycznia 2020 roku, z wyjątkiem 6 stycznia 2020 roku. Planujemy  ją zakończyć 11 stycznia 2020 roku. Kolęda w soboty rozpocznie się o godz. 10.00; w tygodniu o godz. 16.00. Szczegółowy plan będzie  na stronie internetowej parafii i w Niedzielniku na dzień 8 grudnia br.
 8. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwęi składane ofiary. W przyszłą, drugą niedzielę grudnia, składka będzie przeznaczona na naszą parafię.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 24 listopada 2019 r.

 1. W dzisiejszą Uroczystość można uzyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.
 2. W piątek będziemy obchodzili święto św. Andrzeja, apostoła.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim SENIOROM, za udział
  w Andrzejkowym Balu Seniora, a przede wszystkim zaangażowanym w przygotowanie balu: grupie Młoda 9 i paniom Julii Strzelczyk i Dorocie Juszczak. Przy tej okazji wyrazy wdzięczności składamy także grupie Młoda 9 z panią Małgorzatą Kumorek na czele, za skatologowanie wszystkich książek w naszej parafialnej bibliotece i przygotowanie jej do użytku. Od dziś niech służy dobru parafii i wszystkim związanym z naszym kościołem i domem zakonnym.
 4. Tradycyjnie zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej, przy której zobaczyć można wystawę obrazów autorstwa Urszuli SZOSTAK. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie działalności CARITAS naszej parafii. Wystawa czynna jest do końca listopada br. Od przyszłej niedzieli kawiarenka będzie nieczynna; ponownie zapraszamy od wiosny przyszłego roku.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w Kościele Adwent. Od niedzieli 1 grudnia, w poniedziałek, 2 grudnia i we wtorek, 3 grudnia w naszej parafii odbędą się rekolekcje adwentowe. Nauki będą głoszone na wszystkich Mszach Św. w niedzielę, w poniedziałek podczas Eucharystii o godz. 8.00 i 11.00 oraz Wieczoru Uwielbienia o godz. 20.00; we wtorek podczas Mszy Św. o godz. 8.00, 11.00 i 20.00.Już dziś serdecznie zapraszamy na rekolekcje, które również niech będą naszym duchowym przygotowaniem do wizytacji kanonicznej w naszej parafii 13 i 15 grudnia br.
 6. Roraty w adwencie dla dzieci będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 9. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Koziński i śp. Konrad Beteld, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

33 niedziela zwykła – 17 listopada 2019 r.

 1. W poniedziałek, 18 listopada wspominamy w liturgii bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę.  W tym dniu przypadają imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza Romana Pindla, o którym pamiętajmy w naszej modlitwie.  W naszej parafii jest to dzień rocznicy konsekracji naszego kościoła parafialnego.
 2. W środę wspominamy św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; w czwartek – wspomnienie Ofiarowania NMP. Jest to dzień imienin Księdza Biskupa Seniora Janusza Zimniaka, którego również polecamy Waszej modlitewnej pamięci. W piątek wspominamy św. Cecylię, dziewicę i męczennicę.
 3. 24 listopada w katedrze św. Mikołaja o godz. 18.30 odbędzie się katecheza dla dorosłych nt. „Siedem grzechów głównych – lenistwo”.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W ubiegłą niedzielę   na   spłatę należności związanymi z naszą budową zebrano 9852 zł. Bóg zapłać!    
 5. Tradycyjnie zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej, przy której zobaczyć można wystawę obrazów autorstwa Urszuli SZOSTAK. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie działalności CARITAS naszej parafii. Wystawa czynna jest do końca listopada br.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 7. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Halski, śp. Piotr Bohm i śp.Marek Pasternak, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

32 niedziela zwykła – 10 listopada 2019 r.

 1. W poniedziałek, 11 listopada wspominamy w liturgii św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Msza Św. w int. Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 18.30, na którą serdecznie zapraszamy.
 2. We wtorek wspominamy: św. Jozafata, biskupa i męczennika; jest to zarazem dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. W środę wspominamy świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. W czwartek wspominamy św. Elżbietę Węgierską.
 3. W piątek oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
 4. Informujemy, że w poniedziałek, 11 listopada kancelaria parafialna nie będzie czynna.
 5. Także 11 listopada, nie odbędzie się spotkanie KLUBU SENIORA, z racji święta. Zapraszamy natomiast wszystkich seniorów na BAL ANDRZEJKOWY, który odbędzie się w czwartek 21 listopada w dolnej części kościoła. Start o godz.: 18.00. W programie posiłek, tańce i zabawy. Bal jest bezpłatny, zapisy w zakrystii do 20 listopada włącznie.
 6. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w czwartek, 14 listopada po Mszy św. wieczornej.
 7. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w piątek, 15 listopada o godz. 18.30 Msza św., a po niej spotkanie formacyjne.
 8. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary, które będą przeznaczone na ostatnią spłatę należności związanymi z naszą budową.  
 9. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus z Mielca wyrażają szczere podziękowanie za ofiary złożone na rozbudowę Ich katolickiego przedszkola w Mielcu. Zebrano: 8259,57 zł., 1 Euro i 4 USD.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

31 niedziela zwykła – 3 listopada 2019 r.

 1. W liturgii Kościoła w poniedziałek wspominamy św. Karola Boromeusza, biskupa; w sobotę będziemy obchodzili świętopoświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 2. W pierwszy czwartek listopada ks. proboszcz odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną; pozostali kapłani uczynią to wg. własnych grafików. Po wieczornej Mszy Św.,  w tym dniu, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 3. Zapraszamy na różaniec w int. poleconych zmarłych w wypominkach, który będziemy odmawiali przez cały listopad o g.18.00.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwęi składane ofiary na diecezję. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, poprosimy jeszcze raz o zapowiedzianą już wcześniej tzw. „składkę kopertową”, która będzie przeznaczona na ostatnią spłatę należności związanymi z naszą budową.    
 5. Serdecznie dziękujemy panom: Jackowi, Andrzejowi i Robertowi za wszelką pomoc w wymianie żarówek w żyrandolach w naszym  kościele. Bóg zapłać!  
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

30 niedziela zwykła – 27 października 2019 r.

 1. We wtorek, po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spotkanie grupy biblijnej.
 2. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w naszym kościele będą sprawowane w porządku niedzielnym. W tym dniu nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
 3. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: od uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w int. Ojca Świętego, przyjęcie łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii Św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby w myśli za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 4. W piątek, z racji Uroczystości Wszystkich Świętych nie będzie adoracji o godz. 15.00.
 5. 30 października w katedrze o godz. 18.30 odbędzie się katecheza dla dorosłych na temat: Siedem grzechów głównychgniew, którą przeprowadzi ks. dr Lucjan Bielas z Krakowa.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwęi składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cathedraticum i na potrzeby diecezji.
 7. Na stoliku znajdują kartki na wypominki listopadowe za naszych zmarłych, których będziemy polecali modlitwie różańcowej i za którychbędzie odprawiona codziennie Msza Św. przez  cały listopad.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 9. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Świerczek, śp. Krystyna Pękala iśp. Cecylia Witek których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

29 niedziela zwykła – 20 października 2019 r.

 1. W liturgii Kościoła będziemy obchodzili we wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
 2. We wtorek, po Mszy Św. wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie grupy biblijnej; w czwartek, po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla dorosłych Służby Liturgicznej Ołtarza; w piątek, po Mszy Św. wieczornej swoje spotkanie będzie miała grupa młodzieżowa.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza Św.z okazji imienin wikariusza naszej parafii ks. Przemysława Marszałka, na którą serdecznie zapraszamy.
 4. Również w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie kleryków z naszego WSD Salwatorianówz dobrodziejami i współpracownikami seminarium.
 5. Informujemy, że 30 października br. o godz. 18.00 w BCK-u odbędzie się koncert charytatywny „Oczy Etiopii”.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwęi składane ofiary. W ubiegłą niedzielę na uregulowanie należności związanymi z naszą inwestycją budowlaną zebrano 12.090,00 zł. Bóg zapłać.
 7. Na stoliku znajdują kartki na wypominki listopadowe za naszych zmarłych, których będziemy polecali modlitwie różańcowej i za którychbędzie odprawiona codziennie Msza Św. przez  cały listopad.
 8. W przyszłą niedzielę, po Mszach Św. siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus z Mielca, po Mszach Św., przeprowadzą kwestę na rzecz rozbudowy przedszkola katolickiego prowadzonego przez siostry. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 10. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Racimierz Benio, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

28 niedziela zwykła, 13 października 2019 r.  

 1. Dziś w całym kościele w Polsce obchodzimy 19 Dzień Papieski. Do puszek zbierane są ofiary na fundusz stypendialny. Ponadto przy kościele można nabyć papieskie kremówki prosto z Wadowic. Niech te słodkości, wraz z popołudniową kawą lub herbatą, tak ulubione przez św. Jana Pawła II, będą okazją do rodzinnych rozmów
  i rozważań nauki i myśli naszego umiłowanego Ojca św. Dochód ze sprzedaży wesprze nasz parafialny CARITAS.
 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek św. Teresy od Jezusa i DK.; w środę św. Jadwigi Śląskiej; w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego bp. i m.; w piątek święto św. Łukasza Ewangelisty. W tym dniu modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.
 3. Informujemy, że spotkania Parafialnego Klubu Seniora od poniedziałku 14 października odbywać się będą w każdy poniedziałek o godz.: 17.00 w salce pod kościołem.
 4. Z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej zapraszamy dyrekcję szkół, nauczycieli, katechetów, pracowników administracji na Mszę św. w ich intencji we wtorek 15 października o godzi.: 18:30. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie
  w radości w dolnej części kościoła.
 5. W trwającym XXXIV Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej w Bielsku Białej, zapraszamy na koncert pieśni religijnych w wykonaniu chórów parafii Ewangelicko – Augsburskiej ze Skoczowa, który odbędzie się w naszym kościele w czwartek
  17 października o godz. 19:00
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie rodziców, dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 7. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, zaś po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież, na spotkanie grupy młodzieżowej w salce na plebanii.
 8. W sobotę 19 października odbędzie się 67 Marsz Różańcowy za Ojczyznę. Rozpoczęcie koronką do Bożego Miłosierdzia o godz.15:00 w parafii NSPJ,
  a zakończenie o godz. 18:00 Mszą św. w kaplicy sióstr Redemptorystek w Starym Bielsku.
 9. Także w sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę uwielbienia, którą poprowadzi ks. Przemysław, wikariusz.
 10. Informujemy, że można już zamawiać intencje mszalne na 2020 rok. Na stoliku są również kartki na wypominki listopadowe za naszych zmarłych.
 11. Serdecznie zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki, która czynna jest w każdą niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00 do 14.00. W miesiącu październiku można zobaczyć i nabyć obrazy autorstwa Krystyny Kampczyk.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, jest: Niedzielnik, Gość Niedzielny, Niedziela, Salwator i Apostoł Zbawiciela.
 13. Dziękujemy za składane dziś ofiary, przeznaczone na spłacenie prac budowlanych w naszej parafii.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia
życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

27 niedziela zwykła – 6 października 2019 r.

 1. We wtorek, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego
  w salce na plebanii.
 2. W czwartek Mszą Św. o godz. 17.00 swoje spotkanie formacyjne rozpocznie Zespół Hospicjum św. Kamila, zaś po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spotkanie mężczyzn, którzy pragną stworzyć Liturgiczną Służbę Ołtarza dorosłych w naszej parafii.
 3. W piątek Mszą Św. o godz. 16.00 rozpocznie swoje spotkanie wspólnota Szkaplerza Św., a po Mszy Św. wieczornej zapraszamy młodzież ze szkół ponadpodstawowych i przygotowującą się do bierzmowania na spotkanie tworzącej się grupy młodzieżowej w naszej parafii. Spotkanie poprowadzi ks. wikariusz Przemysław Marszałek.
 4. W piątek, 11 października jako salwatorianie obchodzimy swoje patronalne święto Mater Salvatoris.Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszego Zgromadzenia Zakonnego.
 5. Serdecznie zapraszamy na Czuwanie Fatimskie, które w tym miesiącu odbędzie się
  w sobotę, 12 października. Rozpoczęcie o godz. 17.45.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili 19 Dzień Papieski. Do puszek będą zbierane ofiary na fundusz stypendialny. Ponadto będzie można nabyć papieskie kremówki prosto z Wadowic, dochód ze sprzedaży wesprze nasz parafialny CARITAS.
 7. Serdecznie zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki, która dziś ponownie zostaje otwarta i czynna będzie w każdą niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00 do 14.00. Jest to dobra okazja do spotkań w gronie rodziny, przyjaciół i kapłanów posługujących w naszej parafii. W miesiącu październiku będzie także okazja zobaczyć i nabyć obrazy namalowane przez Krystynę Kampczyk.
 8. Zapraszamy wszystkich seniorów na poniedziałkowy Klub Seniora, po Mszy św.
  o godz.: 19.00 w salce pod kościołem.
 9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, jak już informowaliśmy, tzw. składka kopertowa będzie przeznaczona na uregulowanie należności związanymi z naszą inwestycją budowlaną
 10. Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej organizuje XXXIV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej od 13 – 19 października; szczegółowy program znajduje się na afiszach, broszurkach i stronie internetowej KIK-u.
 11. W przyszłą niedzielę, 13 października swoje imieniny będą obchodzić:
  Edward Lasek i pan kościelny Edward Tkocz. Zapraszamy na Mszę Św. imieninową w tym dniu o godz. 18.30.
 12. Informujemy, że można już zamawiać intencje mszalne na 2020 rok. Na stoliku są również kartki na wypominki listopadowe za naszych zmarłych.
 13. Zachecamy do nabywania prasy katolickiej, jest: Niedzielnik, Gość Niedzielny, Niedziela, Salwator i Apostoł Zbawiciela.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia
życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

26 niedziela zwykła – 29 września 2019 r.

 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które rozpoczniemy od wtorku, 1 października.
 2. We wtorek, o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie grupy biblijnej, na które zapraszamy tych wszystkich, którzy pragną modlić się Słowem Bożym.
 3. W pierwszy czwartek miesiąca ks. proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną; w pierwszy piątek od godz. 13.00 chorych odwiedzi ks. Przemysław Marszałek, a w pierwszą sobotę od godz. 8.30, ks. superior Paweł Krężołek. W pierwszy czwartek, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W pierwszy piątek, po raz pierwszy, zapraszamy na adorację w ciszy od godz. 15.00 do 16.00 w int. powołań kapłańskich i zakonnych. O godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi św. dla dzieci i o godz. 17.00 dla nich Eucharystia. W pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 8.00 i na nabożeństwo. 
 4. Do dzisiejszej niedzieli można się zapisać na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. W piątek, o godz. 19.15 odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne, na które zapraszamy kandydatów i rodziców.
 5. Przypominamy o naszych parafialnych pielgrzymkach:
  1. 26 października, Jasna Góra i Leśniów – koszt 50 zł.
  2. 9 listopada, Kraków – koszt 30 zł. ZAPISY W ZAKRYSTII
 6. W przyszłą niedzielę 6 października, w naszej parafii odbędą się tzw. „Dni otwarte Hospicjum św. Kamila”; po Mszach Św. będzie można wesprzeć to dzieło. Przy tej okazji, serdecznie zapraszamy na KONCERT UWIELBIENIA w wykonaniu zespołu Projekt Fausystem, który rozpocznie się o godz.: 20.00
 7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
  W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na nasze seminarium duchowne.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 9. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Halina Laszczak.    Zmarłą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

25 niedziela zwykła – 22 września 2019 r.

 1. W Kościele rozpoczynamy tzw. „Tydzień z Ewangelią”. Zachęcamy do czytania Biblii i do osobistej medytacji. We wtorek, po Mszy Św. wieczornej odbędzie się Nabożeństwo Słowa Bożego, na które serdecznie zapraszamy.
 2. W liturgii Kościoła w poniedziałek wspominamy św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera;  we wtorek obchodzimy święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku-Białej; w piątek  wspominamy św. Wincentego a Paulo, prezbitera; w sobotę wspominamy św. Wacława, męczennika.
 3. 25 września w katedrze o godz. 18.30 odbędzie się wykład nt. „Siedem grzechów głównych – nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu”, który wygłosi ks. dr Lucjan Bielas.
 4. W czwartek, 26 września br. zapraszamy rodziców, których dzieci przygotowują się do I-szej Komunii Św., na pierwsze spotkanie formacyjne; odbędzie się ono w naszym kościele o godz. 19.00.
 5. 28 września br. zapraszamy na 67 Pokutny Marsz Różańcowy, który rozpocznie się o godz. 15.00 w kaplicy kościoła  NSPJ w Bielsku-Białej; zakończenie  Mszą Św. w kościele św. Stanisława  18.00.
 6. W przyszłą niedzielę, 29 września swoje imieniny będzie obchodził ks. proboszcz Michał Pastuszka. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. imieninową w tym dniu o godz. 11.00.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 8. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Krzysztof Pieronek, śp. Zbigniew Laburda, śp. Katarzyna Piela i śp. Zofia Wójcik. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.

24 niedziela zwykła – 15 września 2019 r.

 1. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwyza dzieci, młodzież i wychowawców.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy:
  • w poniedziałek – świętych męczenników Korneliusza, papieżai Cypriana,biskupa
  • w środę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika i patrona Polski
  • w piątek – świętych męczenników Andrzeja Kim Taegona, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
  • w sobotę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
 3. W piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
 4. W czwartek, 19 września Msza Św. wieczorna zostanie odprawiona ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a po Niej zapraszamy na nabożeństwo z ucałowaniem Jego relikwii.
 5. Informujemy, że nasze parafialne CARITASbierze udział w akcji Kromka Chleba dla Sąsiada. To kolejna zbiórka żywności w następujących sklepach:
  • Biedronka, Bielsko Biała ul. Michałowicza
  • Biedronka, Bielsko Biała, ul. Cieszyńska
  • Biedronka, Międzybrodzie Bialskie, ul. Ekologiczna
  • Biedronka, Czechowice Dziedzice, ul. Węglowa

Zbiórka będzie miała miejsce w najbliższy piątek 20 września od 15.00 – 21.00 i sobotę 21 września od 7.00 – 21.00. Zebrana żywność będzie przywieziona do naszej parafii, a następnie w postaci paczek trafi do najbardziej potrzebujących, którzy otrzymują już od nas pomoc, a także którzy jej faktycznie potrzebują. Z tej okazji serdecznie prosimy o wsparcie akcji, a także jeśli ktoś chciałby zostać wolontariuszem tej zbiórki, przyjść do sklepu i informować klientów sklepu, czy pomóc przy transporcie produktów do parafialnego magazynu CARITAS, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii u ks. Pawła Krężołka, telefonicznie (33 811 67 06) lub mailowo (krezolek.sds@gmail.com).

 1. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II; po Mszach Św. ofiarą do puszek wesprzyjmy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
 2. Do końca września przyjmujemy zapisy na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zgodnie z poleceniem ks. biskupa ordynariusza kandydaci do tego sakramentu powinni być z naszej parafii, a ich przygotowanie będzie trwało 2 lata, według nowego programu formacyjnego.
 3. W sobotę, 21 września odbędzie się pielgrzymka do Czernej; koszt 40 zł.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

23 niedziela zwykła – 8 września 2019 r.

 1. Rozpoczynamy dziś coroczny Tydzień Wychowania. Modlimy się również w tym dniu za nowicjuszy i kleryków salwatoriańskich, którzy dziś składają swoje śluby zakonne.
 2. W czwartek, 12 września o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się pierwsze, bardzo ważne, spotkanie organizacyjne dla rodziców tych dzieci, które przystąpią od pierwszej Komunii Św. w przyszłym roku.
 3. Msza Św. i spotkanie formacyjne zespołu hospicjum św. Kamila odbędzie się w czwartek o godz. 17.00. 
 4. W piątek, 13 września zapraszamy na Czuwanie Fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II; po Mszach Św. ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
 6. Do końca września przyjmujemy zapisy na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zgodnie z poleceniem ks. biskupa ordynariusza kandydaci do tego sakramentu powinny być z naszej parafii, a ich przygotowanie będzie trwało 2 lata, według nowego programu formacyjnego.
 7. Przypominamy o naszych parafialnych pielgrzymkach: 14 września do Włocławka; wyjazd z naszego parkingu o godz. 4.00, koszt 100 zł. i 21 września do Czernej; koszt 40 zł.
 8. Witamy w naszej parafii ks. Daniela Kowalskiego, który podejmie obowiązki duszpasterskie i katechetyczne. Życzymy ks. Danielowi Bożego błogosławieństwa w kapłańskiej posłudze.
 9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary na naszą parafię.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

22 niedziela zwykła – 1 września 2019 r.

 1. W tym tygodniu wspominamy:
  • we wtorek –św. Grzegorza Wielkiego, papieżai doktora Kościoła
  • w sobotę –św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika
 2. W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym w poniedziałek, 2 września zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli na Mszę Św. o godz. 8.00. Podczas liturgii poświęcimy tornistry szkolne.
 3. Wszystkich seniorów tworzących Klub Seniora Jordani chcących do niego należeć, zapraszamy na poniedziałkowe spotkania w salce pod kościołem, po Mszy św. wieczornej. W ramach najbliższego spotkania klubu, 2 września– bezpłatne badanie wzroku i spotkanie z lekarzem okulistą.
 4. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek września; odwiedzimy chorych
  z posługą sakramentalną, a po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W I- szy piątek spowiedź dla dzieci będzie
  o godz. 16.30 i Msza Św. dla nich o godz. 17.00. W I-szą sobotę o godz. 8.00 zapraszamy na Eucharystię, a po Niej na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 5. Przypominamy o naszych parafialnych pielgrzymkach:
 1. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową, którą odmawiać będziemy od poniedziałku, 2 września o godz. 18.00.
 2. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary na naszą diecezję. Po Mszach Św. ofiarą do puszek będzie można wesprzeć Klub Inteligencji Katolickiej i prowadzony przez niego dom „Józefów”.W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na inwestycje i naszą parafię.
 3. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzielnika.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 5. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Genowefa Dworniczek, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

21 niedziela zwykła – 25 sierpnia 2019 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek będziemy obchodzili uroczystość NMP Częstochowskiej; we wtorek – wspomnienie św. Moniki; w środę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 2. W przyszłą niedzielę odbędzie się coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci św. Melchiora Grodzieckiego.
 3. Zapraszamy 14 września na wyjazd do Włocławka na akcję Polska pod Krzyżem. Będzie to czas wspólnej modlitwy za grzechy znieważania kościoła i niszczenia krzyży. Koszt 100 zł. Zapisy w zakrystii.
 4. Zapraszamy wszystkich chętnych na pielgrzymkę wspólnoty Szkaplerza Świętego do Czernej. Wyjazd odbędzie się 21 września o godz.: 8.00. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii.
 5. Spotkanie popielgrzymkowe pielgrzymów grupy 5/7 na Jasną Górę odbędzie się w piatek 20 września o godz.: 18.00 Różaniec, 18.30 Msza Św. Po niej spotkanie w radości w dolnej części kościoła.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję, a po Mszach Św., ofiarą do puszek, będzie można wesprzeć Klub Inteligencji Katolickiej i prowadzony przez niego dom „Józefów”.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 8. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Marek Grochocki, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

20 niedziela zwykła – 18 sierpnia 2019 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: we wtorek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; w środę – wspomnienie św. Piusa, papieża; w czwartek – wspomnienie NMP, Królowej; w sobotę – święto św. Bartłomieja, apostoła.
 2. Wskutek ostatnich nawałnic zauważyliśmy, że przecieka nam pokrycie dachowe pod dzwonnicą i jest pilna potrzeba naprawienia tego. Jeśli ktoś chciałby zaoferować pomoc w tym względzie to będziemy bardzo wdzięczni i prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

19 niedziela zwykła – 11 sierpnia 2019 r.

 1. W środę będziemy obchodzili uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona naszego kościoła partykularnego.
 2. We wtorek, 13 sierpnia zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie w naszej parafii, które rozpoczniemy o godz. 18.00.
 3. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, czyli Matki Bożej Zielnej. Msze Św. będą odprawione w porządku niedzielnym, a Msza Św. wieczorna w środę, 14 sierpnia będzie już celebrowana z tej Uroczystości. Podczas liturgii poświęcimy zioła i kwiaty.  
 4. W sobotę w liturgii wspominamy św. Jacka, prezbitera; w piątek czcimy Boże Miłosierdzie z racji trzeciego piątku miesiąca.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 7. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Małgorzata Waliczek, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

18 niedziela zwykła – 4 sierpnia 2019 r.

 1. We wtorek będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego; w czwartek – wspomnienie św. Dominika prezbitera; w piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy; w sobotę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 2. We wtorek, 6 sierpnia z Hałcnowa wyruszy piesza pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Podczas jej trwania od 6 do 10 sierpnia, codziennie w naszym kościele o godz. 20.30 odmówimy różaniec i odśpiewamy Apel Jasnogórski. Będzie to nasza „ duchowa pielgrzymka”, na którą serdecznie zapraszamy.  
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą diecezję. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.  
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 5. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Leszek Gawlak którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

17 niedziela zwykła – 28 lipca 2019 r.

 1. W liturgii Kościoła w poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie  św. Marty; w środę  – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera; w czwartek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Ligouriego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek  przypada odpustPorcjunkuli, który wierni mogą uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe jego warunki.
 2. W pierwszy czwartek sierpnia ks. proboszcz odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną; pozostali kapłani wg. własnych grafików. W pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę Św. z kazaniem o godz. 8.00 i po Niej na nabożeństwo.
 3. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce do Częstochowy od 6 do 11 sierpnia.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.  
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 6. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Witold Kolasa, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

16 niedziela zwykła – 21 lipca 2019 r.

 1. W liturgii Kościoła w poniedziałek będziemy obchodzili święto  św. Marii Magdaleny; we wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; w środę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy; w czwartek – święto św. Jakuba, apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa; w piątek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. 
 2. W przyszłą niedzielę, 28 lipca, po każdej Mszy Św. dokonamy obrzędu pobłogosławienia samochodów i kierowców z racji wspomnienia św. Krzysztofa.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.  
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

15 niedziela zwykła – 14 lipca 2019 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek –  św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek –  NMP z Góry Karmel. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca.
 2. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Częstochowy. Można się zapisać do 25 lipca br. w zakrystii. Koszt pielgrzymki 70 zł.; dla młodzieży od 9 do 15 roku życia – 40 zł.; dzieci do 8 roku życia i osoby niepełnosprawne udział w pielgrzymce mają za darmo.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na naszą parafię.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 5. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Danuta Rodak, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

14 niedziela zwykła – 7 lipca 2019 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek -wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera; w czwartek – święto św. Benedykta, opata i patrona Europy; w piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w sobotę – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 2. W sobotę, 13 lipca zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 18.00.
 3. Informujemy, że w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie nieszporów niedzielnych.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na seminarium duchowne. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, składka będzie przeznaczona na naszą parafię.
 5. Ze wzgl. na bezpieczeństwo terenu przykościelnego przejście od ul. Św. Anny do ul. NMP Królowej Polski przez teren kościelny będzie możliwe od poniedziałku do piątku od godz. 6.00 do 20.00, a w sobotę i niedzielę od godz. 6.00 do 22.00.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

13 niedziela zwykła – 30 czerwca 2019 r.

 1. W pierwszy czwartek lipca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę Św. z kazaniem o godz. 8.00 i po Niej na nabożeństwo.
 2. W środę w liturgii Kościoła będziemy obchodzili święto św. Tomasza, apostoła; w sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
 3. Informujemy, że od 1 lipca do 31 sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałek, w środę i w piątek od 16.00 do 18.00. Również w tym okresie okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do soboty będzie 30 minut przed każdą Mszą Św., oprócz pierwszego piątku w tych miesiącach.
 4. Pragniemy poinformować, że decyzją księdza prowincjała Polskiej Prowincji Salwatorianów z dniem 5 września br. do pracy duszpasterskiej i katechetycznej w naszej parafii został skierowany ks. Daniel Kowalski.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na nasze seminarium duchowne.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

12 niedziela zwykła – 23 czerwca 2019 r.

 1. W poniedziałek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 2. W piątek będziemy obchodzili Uroczystość NSPJ. O godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza Św. z okazji 150 rocznicy Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. To wydarzenie poprzedzi Triduum – Msza Św. wieczorna z homilią we wtorek, środę i czwartek. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi Straży Honorowej. Chętni zostaną przyjęci podczas wspomnianej uroczystości.
 3. W sobotę przypada uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na tzw. „Świętopietrze”. W tym dniu o godz. 11.00 ks. Paweł Wabik odprawi swoją Mszę Św. imieninową; zaś ks. superior Paweł Krężołek Mszę Św. imieninową odprawi w niedzielę, 30 czerwca o godz. 11.00. Prosimy o modlitwę w intencji solenizantów i pana organisty Piotra, który również będzie obchodził swoje imieniny.
 4. Informujemy, że od 1 lipca do 31 sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałek, w środę i w piątek od 16.00 do 18.00. Również w tym okresie okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do soboty będzie 30 minut przed każdą Mszą Św., oprócz pierwszego piątku w tych miesiącach.
 5. W poniedziałek 1 lipcaw odbędzie się wycieczka autokarowa na Dolny Śląsk. W programie wizyta w naszym seminarium salwatoriańskim w Bagnie, a w nim: wspólne zwiedzanie obiektu, Msza św., posiłek; następnie przejazd do Trzebnicy i zwiedzanie Międzynarodowego Sanktuarium i muzeum św. Jadwigi. Do udziału w wyjeździe zapraszamy seniorów, dobrodziejów naszego seminarium i wszystkich chętnych. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy do środy 26 czerwca włącznie w zakrystii. Płatność przy zapisach.
 6. Osoby korzystające z pomocy żywnościowej naszego parafialnego CARITAS, proszone są o odbiór żywności w najbliższy poniedziałek 24 czerwca, po Mszy św. wieczornej. Jednocześnie informujemy, że w okresie wakacyjnym żywność będzie wydawana: 8 lipca i 26 sierpnia, po Mszy św. wieczornej. Nowa edycja programu unijnego ruszy od września br.
 7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Boże błogosławieństwa,a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 16 czerwca 2019 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek przypada wspomnienie
  św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w piątek – wspomnienie
  św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 2. Dziś po wszystkich Mszach św. przy głównym wejściu do kościoła odbywa się kiermasz obrazów namalowanych przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznychw Bielsku Białej, podczas tegorocznego Dnia Dziecka. Cena każdego obrazu wg. uznania, minimalna kwota to 50 zł. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na nasz parafialny CARITAS, a ściślej na zakup pampersów, podkładów i środków higienicznych dla osób chorych i najbardziej potrzebujących. Serdecznie dziękujemy uczniom, nauczycielom i katechecie Ks. Pawłowi za inicjatywę.
 3. W poniedziałek o godz. 12.00 odbędzie się w naszej świątyni zakończenie kolejnej edycji programu „Pola nadziei”.
 4. Zapraszamy na jutrzejszy wieczór seniora, w którym spotkanie
  z młodzieżową kapelą góralską. Start po Mszy św. wieczornej.
 5. W środę kończy się rok szkolny. Msza Św. dziękczynna dla dzieci, młodzieży i nauczycieli zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy.
 6. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym z wyjątkiem Eucharystii o godz. 12.30, która będzie celebrowana o godz. 13.00. Po Mszy Św. 11.00 wyruszymy procesją eucharystyczną ulicami: NMP Królowej Polski, Fałata, Grottgera, Cieszyńską i ponownie NMP Królowej Polski. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia dzwoneczkami.
 7. Zapraszamy na kolejny wieczór UWIELBIENIA, w sobotę 22 czerwca
  o godz. 19.30
 8. W poniedziałek 1 lipca odbędzie się wycieczka autokarowa na Dolny Śląsk. W programie wizyta w naszym seminarium salwatoriańskim w Bagnie, a w nim: wspólne zwiedzanie obiektu, Msza św., posiłek; następnie przejazd do Trzebnicy i zwiedzanie Międzynarodowego Sanktuarium i muzeum św. Jadwigi. Do udziału w wyjeździe zapraszamy seniorów, dobrodziejów naszego seminarium i wszystkich chętnych. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy do niedzieli 23 czerwca włącznie w zakrystii. Płatność przy zapisach.
 9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Zesłanie Ducha Świętego – 9 czerwca 2019 r.

 1. Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt będziemy obchodzili święto NMP Matki Kościoła. Składka tego dnia jest przeznaczona na dom Matki i dziecka.
 2. We wtorek w liturgii Kościoła wspominamy św. Barnabę, apostoła; w czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek wspominamy bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 3. W czwartek, 13 czerwca zapraszamy na czuwanie fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 18.00.
 4. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Tygodniu modlitw za powołanych do małżeństwa Tak na Serio, który organizuje salwatoriańska parafia w Cygańskim Lesie. Jeśli czujecie potrzebę, by zrobić coś dla Waszego związku, narzeczeństwa, małżeństwa, a także modlić się o dobrego męża czy żonę, warto wziąć udział w tej inicjatywie. W tym roku będzie można spotkać się z ks. Jerzym Dzierżanowskim, który mówił będzie o komunikacji, a także wysłuchać Barbarę i Irka Mendrochów, którzy opowiedzą o bliskości w małżeństwie. Ponadto będzie okazja by wziąć udział w plenerowym gotowaniu i degustacji z ks. Pawłem Krężołkiem, przełożonym naszej wspólnoty. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie, na stronie internetowej i fanpage naszej parafii.
 5. Salwatoriańskie Apostolaty przygotowały różne oferty wakacyjne dla młodzieży: Zapraszamy na FORUM MŁODYCH w Dobroszycach pod Wrocławiem (to dni wypełnione warsztatami, spotkaniami z ciekawymi ludźmi a przede wszystkim codzienny kontakt z Panem Bogiem, to też czas odpoczynku, koncertów, zabaw), zapraszamy też na rekolekcje męskie w koszarach wojskowych w Warszawie, turnus piłkarski na Mazurach oraz rekolekcje na rowerze wzdłuż wschodniej granicy Polski. Więcej informacji na stronie parafialnej oraz u ks. Pawła Krężołka i Ks. Przemysława Marszałka.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary na naszą parafię W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 8. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Mirosława Homa i śp. Ryszard Bączek. Zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Wniebowstąpienie Pańskie – 2 czerwca 2019 r.

 1. W pierwszy czwartek czerwca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną; w pierwszy piątek nie będzie Mszy Św. dla dzieci o godz. 17.00; Eucharystia dla nich zostanie odprawiona na zakończenie roku szkolnego. Okazja do spowiedzi dla dorosłych i dzieci, w pierwszy piątek, będzie przed i podczas Mszy Św. o godz. 6.30, 8.00, 11.00 i 18.30.
 2. W miesiącu czerwcu serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe na godz. 18.00.
 3. We wtorek, 4 czerwca o godz. 19.30, odbędzie się kolejne spotkanie Grupy Biblijnej, na które serdecznie zapraszamy.
 4. W piątek, 7 czerwca o godz. 19.30, odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej naszej parafii i przedstawicieli wszystkich grup działających w naszej parafii.
 5. W sobotę, 8 czerwca o godz. 15.00 z kościoła NSPJ wyruszy kolejny pokutny marsz różańcowy w int. Ojczyzny; zakończenie w kaplicy sióstr redemptorystek.
 6. Od jutra, 3 czerwca, w każdy poniedziałek – można odbierać żywność w ramach unijnego programu żywnościowego. Żywność można odbierać po Mszy św. wieczornej do 19.30. Prosimy o przynoszenie własnych toreb lub kartonów.
 7. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie od 22 do 30 czerwca br. Zapisy u ks. Andrzeja, a szczegóły wyjazdu znajdują się na ulotkach z tyłu kościoła. W piątek, 7 czerwca o godz. 19.00 w salce pod kościołem odbędzie się spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką.
 8. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary na diecezję. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą parafię.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Andrzej Kufel i śp. Bronisława Gazur. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.

VI Niedziela Wielkanocna – 26 maja 2019 r.

 1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje.
 2. Od piątku, 31 maja, rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny przed uroczystością zesłania Ducha Świętego.
 3. Serdecznie zapraszamy, od soboty 1 czerwca, na nabożeństwa czerwcowe  na godz. 18.00.
 4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu odbędzie się coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 6. W środę, 29 maja w katedrze o godz. 18.30 odbędzie się katecheza dla dorosłych nt. Siedem grzechów głównych – nieczystość, którą przeprowadzi ks. dr Lucjan Bielas z Uniwersytetu Jana Pawła II.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

V Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019 r.

1. We wtorek będziemy obchodzili wspomnienie świętego Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika; w piątek  – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to zarazem dzień modlitwy za Kościół w Chinach.

2. W sobotę, 25 maja o godzinie 10.00 w naszej katedrze odbędzie się uroczystość święceń kapłańskich diakonów naszej diecezji. Również w tym dniu w Obornikach Śl. k. Wrocławia odbędą się święcenia diakonatu salwatoriańskich akolitów. Kandydatów do święceń polećmy Panu Bogu w naszych modlitwach.

3. Serdecznie zapraszamy w sobotę, 25 maja na kolejny „Wieczór Uwielbienia”  w naszej parafii, który rozpoczniemy o  godz. 19.30.

4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszego NIEDZIELNIKA.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

7. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Irena Matoga, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

IV Niedziela Wielkanocna – 12 maja 2019 r.

 1. We wtorek będziemy obchodzili święto świętego Macieja, apostoła; w czwartek, święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
 2. W piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
 3. Serdecznie zapraszamy w poniedziałek, 13 maja na pierwsze czuwanie fatimskie w naszej parafii, które rozpoczniemy godz. 18.00.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy za ogromne zainteresowanie Parafialnym Klubem Seniora, który zainaugurował swoją działalność w minioną środę – 8 maja. Jak dotąd zapisało się 86 osób. Seniorzy będą brali udział w różnych zajęciach, spotkaniach i wydarzeniach w każdy poniedziałek, od godz.: 19.00, w naszych salkach pod kościołem i nie tylko – od 20 maja włącznie. Jeśli ktoś jeszcze chciałby dołączyć do klubu, serdecznie zapraszamy.
 5. Informujemy, że osoby zakwalifikowane do Unijnego Programu Żywnościowego, będą mogły odbierać żywność, w każdy poniedziałek, po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30. Żywność można odbierać od 1 poniedziałku czerwca, a zatem 3 czerwca. Prosimy o przynoszenie własnych toreb lub kartonów.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą parafię.  
 7. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze NIEDZIELI znajduje się artykuł o ks. Andrzeju Urbańskim, zaś w NIEDZIELNIKU ciekawe informacje z życia parafii.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 9. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Barbara Rudakowska, śp. Bronisław Suchy i śp. Irena Sawera, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

III Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2019 r.

 1. W poniedziałek będziemy obchodzili święto świętych apostołów Filipa i Jakuba. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu o godz. 10.00 w katedrze św. Mikołaja w Bielsku – Białej Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji.
 2. W przyszłą niedzielę, 12 maja w naszej parafii o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Św., a o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza Św. dla dzieci, które obchodzą w tym roku pierwszą rocznicę Pierwszej Komunii Św. W związku z tym Msza Św. w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 zostanie odprawiona o godz. 13.00.
 3. Próby przed uroczystością Pierwszej Komunii Św. odbędą się w czwartek, 9 maja i w piątek, 10 maja o godz. 16.45. Próba przed pierwszą spowiedzią św. odbędzie się w poniedziałek, 6 maja o godz. 17.00. Spowiedź św. dzieci przed Pierwszą Komunią Św. odbędzie się w sobotę, 11 maja o godz. 8.45. i poprzedzi ją nabożeństwo pokutne.
 4. Próba przed rocznicą Pierwszej Komunii Św. odbędzie się w środę,
  8 maja o godz. 16.45, a spowiedź dla dzieci przed rocznicą odbędzie się w sobotę, 11 maja o godz. 9.45; poprzedzi ją nabożeństwo pokutne.
 5. W czwartek, 9 maja Mszą Św. o godz. 17.00 w kaplicy zakonnej rozpocznie swoje spotkanie zespół Hospicjum Św. Kamila.
 6. Informujemy, że spotkanie Wspólnoty Szkaplerza Świętego nie odbędzie się w najbliższą środę, a w środę, 15 maja o godz. 16.00.
 7. Miło nam poinformować, że udało się powołać do istnienia PARAFIALNY KLUB SENIORA JORDAN. Klub skupiał będzie zarówno mężczyzn jak i kobiety w wieku od 65 lat wzwyż. Tworzyć go mogą nasi parafianie jak i sympatycy naszej parafii. W założeniu klub organizował będzie: zajęcia integracyjne, edukacyjne, artystyczne, kulinarne, wycieczki, a także spotkania terapeutyczne. Udało nam się także otrzymać grant na ten cel w wysokości 12 tys. od CARITAS Polska. Odpowiedzialnym za klub seniora będzie Ks. Paweł Krężołek, superior naszej wspólnoty. Na PIERWSZE spotkanie organizacyjne zapraszamy w środę, 8 maja 2019 r., po mszy św. wieczornej o godz.: 19.00 w salce na plebani.
 8. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe od 1 maja na godz. 18.00. Z Kościoła można zabrać kartki na tzw. „majówki”; intencje będą polecane Matce Bożej podczas tych nabożeństw.
 9. Zachęcamy do lektury Pisma Św. w związku z dzisiejszą Niedzielą Biblijną.
 10. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na diecezję. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą parafię. Dzisiaj po Mszach Św. ofiarą do puszek wesprzyjmy diecezjalne radio Anioł Beskidów.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 12. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Bronisława Waluś i śp. Krystyna Wysocka, które polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia 2019 r.

 1. W poniedziałek, 29 kwietnia o godz. 19.00 odbędzie się próba przed bierzmowaniem. Bardzo prosimy, aby byli obecni wszyscy kandydaci do bierzmowania i ich świadkowie. Po próbie będzie okazja do spowiedzi św. We wtorek, 30 kwietnia o godz. 17.00 Sakramentu bierzmowania udzieli ks. bp. Tadeusz Rakoczy. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 18.30.
 2. W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski i nasz odpust parafialny. Msze Św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Uroczysta suma odpustowa z procesją będzie celebrowana o godz. 11.00. Bardzo serdecznie zapraszamy. Kazania wygłosi ks. Piotr Filas, wykładowca WSD Salwatowianów w Bagnie. Z racji uroczystości nie obędzie obowiązywał post piątkowy.
 3. W I-szy czwartek maja odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 4. We wtorek, 30 kwietnia, po Mszy Św. o godz. 12.00 w bazylice w Hałcnowie, wyruszy diecezjalna pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Zakończenie pielgrzymki w Krakowie, w piątek o godz. 15.00 modlitwą Koronki i Mszą Św.
 5. W przyszłą niedzielę, 5 maja o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza Św. w int. maturzystów z naszej parafii i z naszego miasta, na którą  serdecznie zapraszamy.  Liturgię ubogaci zespół muzyczny PROJEKT FAUSYSTEM.
 6. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe od 1 maja na godz. 18.00. Z Kościoła można zabrać kartki na tzw. „majówki”; intencje będą polecane Matce Bożej podczas tych nabożeństw.
 7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję, a po Mszach Św. ofiarą do puszek wesprzemy diecezjalne radio Anioł Beskidów. Również w tym dniu na naszej ulicy Ochotnicza Straż Pożarna przeprowadzi zbiórkę na Fundusz Ochrony Przeciwpożarowej jednostki w Komorowicach.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019 r.

 1. Jutro drugi dzień świąteczny. Msze Św. będą odprawione w porządku niedzielnym. Składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
 2. W czwartek, 25 kwietnia o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Św. dla rodzin hospicyjnych i zespołu hospicyjnego Hospicjum św. Kamila. Po Eucharystii zapraszamy na spotkanie z okazji Świąt Wielkanocnych.
 3. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy swoją życzliwością i pomocą służyli w przygotowaniu Świąt. Wszystkim kapłanom za posługęsakramentalną, panom kościelnym, panu organiście,  pani Bożenie za sprzątanie, paniom Renacie i Katarzynie za dekoracje kwiatowe i przygotowanie Bożego Grobu, ks. superiorowi Pawłowi z tzw. „młodą 9” za przygotowanie Ciemnicy,  młodzieży, ks. wikariuszowi Przemkowi wraz ministrantami i lektorami za oprawę liturgiczną.
 4. Informujemy, że 30 kwietnia o godz. 17.00 odbędzie się bierzmowanie w naszej parafii. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 18.30.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy błogosławionych Świąt i dobrego tygodnia.

Niedziela Palmowa –  14 kwietnia 2019 r.

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień, którego liturgia jest szczególnie bogata i wymowna. Porządek Świętego Triduum Paschalnego w naszej parafii przedstawia się następująco:

WIELKI CZWARTEK – Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30 i adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00

WIELKI PIĄTEK – Droga Krzyżowa o godz. 10.00; Liturgia Wielkopiątkowa o godz. 18.30 i adoracja przy Bożym Grobie do godz. 24.00

WIELKA SOBOTA – adoracja od godz. 7.00; Msza Św. Wigilii Paschalnej o godz. 20.00, na którą proszę zabrać świece

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Rezurekcja o godz. 6.00

 1. W Wielki Czwartek Msza Św. Krzyżma Św. w katedrze będzie celebrowana o godz. 10.00.
 2. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
 3. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w naszym kościele o godz.: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00.
 4. Okazja do spowiedzi św. w Wielkim Tygodniu: od W. Poniedziałku do W. Środy włącznie podczas Mszy Św.
  1. W Wielki Czwartek od godz. 8.00 do godz. 12.00.
  2. W Wielki Piątek od godz. 7.00 do godz. 13.00; od godz. 15.00 do godz. 17.00 i po zakończeniu liturgii do godz. 23.00.
  3. W Wielką Sobotę od godz. 7.00 do godz. 13.00.
 5. Kancelaria parafialna w dniach od 15 kwietnia do 5 maja będzie czynna w poniedziałek i w czwartek od godz. 16.00 do 18.00. W Wielki Czwartek będzie nieczynna.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii jak również dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

V Niedziela Wielkiego Postu   –  7 kwietnia 2019 r.

 1. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Macieja Szeszko, dyrektora Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej w naszej prowincji, który przeprowadzi rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Zapraszamy na Msze Św.
  z naukami: w poniedziałek, we wtorek i w środę na godz. 8.00, 11.00 i 18.30. We wtorek o godz. 20.00 odbędzie się nauka rekolekcyjna dla młodzieży.
 2. W środę, 10 kwietnia br. Mszą Św. o godz. 16.00 w dolnej kaplicy kościoła rozpocznie swoje spotkanie formacyjne Wspólnota Szkaplerza. Również w tym dniu po Mszy Św. wieczornej w salce na plebanii odbędzie się już ostatnie spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 3. W czwartek Mszą Św. o godz. 17.00, w kaplicy naszego domu zakonnego, rozpocznie swoje spotkanie formacyjne zespół hospicyjny Hospicjum św. Kamila.
 4. W sobotę, 13 kwietnia koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele NSPJ rozpocznie się 62 Marsz w int. Ojczyzny.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Palmy poświęcimy podczas każdej Eucharystii. W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży, która gromadzi się pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego w kościele katedralnym. W naszej diecezji początek liturgii o godz. 13.30 przed kościołem Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej.
 6. Bardzo serdecznie zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta, która rozpocznie się w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Aleksandrowicach w piątek, 12 kwietnia o godz. 17.00 i zakończy w kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka.
 7. W przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz wielkanocny na rzecz Hospicjum św. Jana Pawła II.
 8. Miło nam poinformować, że w ramach Pierwszej w naszej parafii Publicznej Zbiórki Żywności, przeprowadzonej w dniach 29/30 marca w sklepie Biedronka przy ul. Michałowicza – zebraliśmy: 1.362,06 kg i 367,5 l żywności i środków chemicznych. Wszystkim zaangażowanym: wolontariuszom jak i ofiarodawcom serdecznie dziękujemy! Ponadto informujemy, iż do unijnego programu żywnościowego zakwalifikowało się 56 osób, co daje 2.800 kg żywności miesięcznie z diecezjalnego CARITAS. O szczegółach odbioru będziemy informować w przyszłą niedzielę, a także indywidualnie.
 9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

IV Niedziela Wielkiego Postu     31 marca 2019 r.

 1. Informujemy, że w związku rozpoczynającymi się jutro w naszej parafii rekolekcjami  szkolnymi, w poniedziałek 1 kwietnia, we wtorek 2 kwietnia i w środę 3 kwietnia br. nie będzie Mszy Św. o godz. 11.00.
 2. We wtorek, 2 kwietnia przypada 14 rocznica śmierci św. Jana Pawła II, papieża.
 3. W I-szy czwartek kwietnia odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną i będzie to już  świąteczna posługa. Wieczorem, tego dnia, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. W I –szy piątek nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 i 17.45 ponieważ po Mszy Św. wieczornej o godz. 19.00 odprawimy to nabożeństwo ulicami naszej parafii. Bardzo serdecznie zapraszamy na tę Drogę Krzyżową.  Msza Św. dla dzieci w pierwszy piątek będzie o godz. 17.00. Nie będzie spowiedzi św. dla dzieci w tym dniu. Okazja do sakramentu pokuty dla nich będzie w drugim dniu rekolekcji szkolnych.
 5. W  I-szą sobotę zapraszamy na Mszę Św. na g. 8.00 i na adorację. 
 6. Informujemy, że rekolekcje parafialne rozpoczną się w przyszłą niedzielę, 7 kwietnia 2019 r. i poprowadzi je ks. Maciej Szeszko, salwatorianin.
 7. W niedzielę, 7 kwietnia br. o godz. 15.00  odbędzie się spotkanie kleryków z naszego seminarium z naszymi dobrodziejami.
 8. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na WSD Salwatorianów w Bagnie k. Wrocławia.
 9. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 27 w Bielsku-Białej informuje, że zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2019/2020  za pomocą systemu elektronicznego rozpoczną się 1 kwietnia br. o godz. 9.00 i będą trwać do 30 kwietnia br.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 11. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Kubica, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 r.

 1. Informujemy, że Msza Święta żałobna w int. Ks. Andrzeja URBAŃSKIEGO, zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek, 26 marca 2019 r. o godz. 18.30. Liturgii przewodniczył będzie nasz ordynariusz Ks. Bp Roman Pindel. Homilię zaś wygłosi Ks. Józef Figiel SDS, przełożony prowincjalny salwatorianów.
 2. Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w środę, 27 marca 2019 r. o godz. 12.00 w Bazylice Mniejszej Najświętszego Serca Pana Jezusaw Trzebini. Poprzedzi ją nabożeństwo różańcowe o 11.15. Ciało Ks. Andrzeja zostanie złożone w grobowcu salwatoriańskim w Trzebini.
 3. Z tej racji organizujemy wyjazd autokarem do Trzebini na uroczystości pogrzebowe. Zapisy do poniedziałku do Mszy św. wieczornej w zakrystii. Wyjazd w środę, o godz. 9.00 spod kościoła.
 4. W poniedziałek, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Składka będzie przeznaczona na Dom Matki i Dziecka. W tym dniu przypada 27 rocznica erygowania naszej diecezji. Modlimy się za nasz Kościół partykularny.
 5. We wtorek, 26 marca i w środę, 27 marca kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. 29 marca w kościele NSPJ w Bielsku-Białej o godz. 19.00 odbędzie się wykład pana Krzysztofa Sadło pt. „Kim jest Człowiek z Całunu?”. Wykładowca z Centrum Jana Pawła II w Krakowie, w sposób naukowy uwzględniając najnowsze badania, pochyli się nad tajemnicą istnienia Boga.
 7. W niedzielę, 31 marca podczas Mszy Św. o godz. 12.30, dzieci przygotowujące się do I – szej Komunii Św. otrzymają książeczki do modlitwy.
 8. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W ubiegłą niedzielę na cele misyjne w Tanzanii prowadzone przez śp. ks. Andrzeja Urbańskiego: zebrano 4970 zł. i 50 euro. Tym samym postanowiliśmy dokończyć budowę kościoła, jaką rozpoczął ks. Andrzej – jako wotum wdzięczności za Jego życie i kapłaństwo. Stąd na ten cel będzie przeznaczona także: składka podczas Mszy św. żałobnej we wtorek, składka podczas Mszy św. pogrzebowej w Trzebini, a także istnieje możliwość dowolnej wpłaty na specjalnie otwarte konto, szczegóły na naszej stronie internetowej, w gablotach, a także na ulotkach i w dzisiejszym NIEDZIELNIKU.
 9. Zachęcamy do nabywania dzisiejszego NIEDZIELNIKA, który w całości przeznaczony jest Ks. generałowi Andrzejowi Urbańskiemu.
 10. Przypominamy o świątecznej zbiórce żywności, która odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę, 29 i 30 marca w Biedronce przy ul. Michałowicza. Zbiórka trwać będzie od 8.00 – do 20.00.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 12. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Katarzyna Kańczuga iśp. Wiktoria Radomska, które polećmy Bożemu Miłosierdziu.

II Niedziela Wielkiego Postu, 17 marca 2019 r.

 1. We wtorek, 19 marca, przypada liturgiczna uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu po Mszy Św. wieczornej odbędzie się również nabożeństwo z uczczeniem relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 2. Pragniemy podziękować tym osobom, które wyraziły gotowość do współpracy w ramach Caritas naszej parafii. A oto skład powołanego zespołu Caritas, który został przyjęty przez Radę Duszpasterską i Ekonomiczną naszej parafii, na posiedzeniu
  11 marca br.

– ks. superior Paweł Krężołek – przewodniczący zarządu

 członkowie zarządu:

– pani Beata Matuszczyk

– pani Halina Michalska

– pani Ewa Gadocha- Cios

– pan Krzysztof Juszczak

 1. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane  ofiary    Po Mszy Św. ofiarą do puszek wspieramy  dziś dzieci Afryki tzw. dzieło Ad gentes. Dziękujemy również za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. W ubiegłą niedzielę na naszą parafię zebrano 7820.00 zł. Bóg zapłać.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia. 

I Niedziela Wielkiego Postu, 10 marca 2019 r.

 1. Peregrynacja relikwii św. Melchiora Grodzieckiego w naszej diecezji i w naszym dekanacie rozpocznie się w kościele NSPJ w Bielsku-Białej w piątek, 15 marca br. O godz. 18.30   zostanie odprawiona Msza Św. , którą  będą celebrowali kapłani z naszego dekanatu, zaś  młodzież na swoim czuwaniu przy relikwiach spotka się również w tym dniu o godz. 20.00. Zapraszamy  młodzież z naszej parafii i przygotowujących się do bierzmowania.
 2. W sobotę, 16 marca od godz. 11.00 do godz. 12.00 modlitwę podczas peregrynacji  w kościele NSPJ będą prowadzili przedstawiciele grup parafialnych z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy naszych parafian na to modlitewne spotkanie.
 3. W poniedziałek, 11 marca o godz. 19.30 odbędzie się Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej naszej parafii.
 4. W środę, 13 marca o godz. 19.15 w salce na plebanii odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I –szej Komunii Św. w tym roku.
 5. W czwartek, 14 marca Mszą Św. o godz. 17.00 rozpocznie swoje spotkanie zespół hospicyjny Hospicjum św. Kamila.
 6. W piątek, 15 marca o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła zostanie odprawiona Msza Św. dla uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej.
 7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane  ofiary przeznaczone na naszą parafię. W przyszłą niedzielę, 17 marca modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy dzieci Afryki tzw. dzieło Ad gentes.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

VIII niedziela zwykła, 3 marca 2019 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy 40 – godzinne nabożeństwo poprzedzające okres wielkiego postu. Adoracja odbędzie po każdej Mszy Św., a po Eucharystii o godz. 12.30 potrwa do wieczornych nieszporów o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. W poniedziałek przypada święto św. Kazimierza, królewicza.
 3. W tym tygodniu, 6 marca, przypada środa popielcowa. Msze Św. będą odprawiane
  o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 18.30 i 21.00. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Składka będzie przeznaczona jako jałmużna postna na cele charytatywne.
 4. W wielkim poście zapraszamy w piątek na nabożeństwo Drogi krzyżowej: po Mszy Św. o godz. 11.00; dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 17.45. W niedzielę Gorzkie Żale odbędą się o godz. 17.45.
 5. Serdecznie zapraszamy na kolejny WIECZÓR UWIELBIENIA w najbliższą sobotę,
  9 marca, o godz. 19.30.
 6. Spotkanie RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH i wszystkich chętnych którzy chcieliby dołączyć do ich grona odbędzie się za tydzień, w niedziele, 10 marca o godz.: 17.00 w salce na plebani.
 7. Przypominamy, że wierny, który odprawi pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 8. Od dzisiejszej niedzieli do soboty włącznie będzie trwał 52 Tydzień modlitw o trzeźwość narodu.
 9. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne szkolne dla dzieci odbędą się w naszej parafii od 1 do 3 kwietnia br., i poprowadzi je ks. Tomasz Źwiernik z Zamościa, zaś rekolekcje dla dorosłych od 7 do 10 kwietnia br., i poprowadzi je ks. Maciej Szeszko z Trzebnicy.
 10. W pierwszy czwartek marca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W tym dniu po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą do bł. o. Michała i bł. o. Zbigniewa z uczczeniem ich relikwii.
 11. Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku Białej zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Jacek Pędziwiatr, w katedrze św. Mikołaja, w dniach od 11 – 13 marca o godz.: 18.30.
 12. 30 marca 2019 r. w sobotę, w Trzebini n. Krakowa, odbędzie się kolejne Salwatoriańskie Spotkanie Młodych. Z tej racji organizujemy wyjazd młodzieży z naszej parafii. Spotkanie kierowane jest dla młodzieży od 8 kl. szkoły podstawowej, po młodzież gimnazjalną, szkół średnich i studentów. Koszt wyjazdu 40 zł. Szczegółowe informacje na stronie internetowej, a także u ks. Pawła Krężołka i Ks. Przemysława Marszałka, którzy pojadą wraz z młodzieżą. Zapisy do 20 marca w zakrystii.
 13. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone naszą diecezję.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,
  a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 15. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz naszych parafian: + Sławomir WITERSKI, + Bronisław SZADORSKI

VII Niedziela Zwykła, 24 luty 2019 r.

 1. We wtorek o godz. 19.30 odbędzie się Krąg Biblijny, na który serdecznie zapraszamy.
 2. W środę, w katedrze św. Mikołaja o godz. 18.30, odbędzie się katecheza nt. Siedem grzechów głównych – pycha, którą wygłosi ks. dr Lucjan Bielas.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek marca. W tym dniu spowiedź dla dzieci będzie o godz. 16.30 i Msza Św. dla nich o godz. 17.00. W pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 8.00, a po Niej na adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. Kolejne spotkanie kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, odbędzie się w piątek, 1 marca 2019r. Msza św. o godz.: 18.30, a po niej konferencja tematyczna.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

VI Niedziela Zwykła,   17 luty 2019 r.

 1. We wtorek po Mszy Św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki z uczczeniem Jego relikwii.
 2. W piątek przypada święto Katedry Św. Piotra, apostoła.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W ubiegłą niedzielę na ogrzewanie naszej świątyni zebrano 7450.00 zł.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 5. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Małgorzata Sroka i śp. Zofia Brąblik, które polećmy Bożemu Miłosierdziu.

V Niedziela Zwykła,   10 luty 2019 r.

 1. Jutro w liturgii przypada wspomnienie NMP z Lourdes i jest obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Po Mszach Św. będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych.
 2. W czwartek przypada święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy. W piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
 3. Informujemy, że kancelaria parafialna podczas zimowych ferii tj. od 11 do 24 lutego będzie czynna w poniedziałek od 16.00 do 18.00 i w sobotę od 9.00 do 10.00.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 6. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Kazimierz Wierzba, śp. Janina Szopińska i śp. Michał Staś, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 IV Niedziela Zwykła,   3 luty  2019 r.

III Niedziela Zwykła – 27 stycznia 2019 r.

 1. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła; w czwartek – św. Jana Bosko, prezbitera; w  sobotę będziemy  obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego czyli popularnie nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na liturgię w tym dniu proszę przynieść świece, a składka będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
 2. W tym dniu obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego.  W środę, 6 lutego o godz. 19.15 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych
 3. W tym tygodniu przypada I-szy piątek lutego. Okazja do spowiedzi dla dzieci będzie o godz. 16.30 i Msza Św. dla nich o godz. 17.00. W I – szą sobotę lutego zapraszamy na Mszę Św. na g. 8.00 i po Niej na adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. W niedzielę, 3 lutego na Mszy Św. o godz. 12.30 poświęcimy i przekażemy  świece dla dzieci pierwszokomunijnych. Również w tym dniu o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Kół Różańcowych.
 5. 30 stycznia  o godz. 18.30 w katedrze św. Mikołaja odbędzie się wykład ks. dra Lucjana Bielasa nt. „Palestyna przed narodzeniem Chrystusa”, na który zapraszamy.
 6. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary na potrzeby diecezji. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na WSD Salwatorianów w Bagnie k. Wrocławia.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom  życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 8. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Renata Gofron, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

II Niedziela Zwykła – 20 stycznia 2019 r.

 1. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę; w czwartek – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek będziemy obchodzili święto nawrócenia św. Pawła, apostoła; w sobotę wspominamy świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. W tym dniu Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Islamu.
 2. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na diecezjalne cele charytatywne. W ubiegłą  niedzielę na ogrzewanie naszej świątyni zebrano 7910,00 zł.  W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 3. Serdecznie zapraszamy na organizowany przez naszą parafię KULIG RODZINNY połączony z ogniskiem i pieczeniem kiełbasy. Odbędzie się on 2 lutego w Istebnej i przeznaczony jest dla dzieci od lat 5, młodzieży i dorosłych. Wyjazd spod parafii o 14.30; koszt 65 zł. od osoby. Cena zawiera: kulig z pochodniami, wyżywienie i przejazd. Zgłoszenia w zakrystii, telefonicznie (501 860 712 – Ks. Paweł Krężołek) i drogą mailową (bielsko.salwatorianie@wp.pl) do 30 stycznia br. Ilość miejsc jest ograniczona.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 5. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Wiesław Stania, śp. Krystyna Płonka i śp. Mieczysław Ryt, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Niedziela Chrztu Pańskiego – 13 stycznia 2019 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w liturgii tzw. okres zwykły, który potrwa do wtorku przed Środą Popielcową, tj. 5 marca.
 2. W czwartek wspominamy w liturgii św. Antoniego, opata, a w sobotę św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
 3. W sobotę, po Mszy Św. o godz. 18.30 odbędzie się nabożeństwo z uczczeniem relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki połączone z tzw. Wieczorem Uwielbienia. Serdecznie zapraszamy. 
 4. Spotkanie formacyjne do sakramentu bierzmowania odbędzie się 1 lutego i 1 marca br.  podczas Mszy Św. o godz. 18.30, a po Niej konferencja.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na diecezjalne cele charytatywne.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 7. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Regina Kwiatek, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2019 r.

 1. W poniedziałek o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza Św. ku czci błogosławionych męczenników o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego, a po niej  odbędzie się nabożeństwo z uczczeniem Ich Relikwii.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie współpracowników i dobrodziejów z księdzem rektorem ks. Romanem Słupkiem i alumnami WSD Salwatorianów z Bagna k. Wrocławia. Ks. Rektor będzie przewodniczył Mszy św. o godz.: 12.30, a także wygłosi okolicznościowe kazanie.
 3. Kontynuujemy kolędę w naszej parafii. Wizyta duszpasterska od poniedziałku do piątku włącznie rozpoczyna się od godz. 16.00; w soboty od godz. 14.00. Informujemy, ze kolęda na ul. Siemiradzkiego 10 odbędzie się 10 stycznia.
 4. Od dzisiejszej niedzieli na zakończenie Eucharystii będziemy odmawiali modlitwę do Św. Michała Archanioła.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na cele misyjne. W przyszłą, drugą niedzielę stycznia, składka będzie przeznaczona na ogrzewanie naszej świątyni.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Niedziela Świętej Rodziny – 30 grudnia 2018 r.

 1. W poniedziałek przypada ostatni dzień starego roku. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 17.00 i na nabożeństwo przebłagalne połączone ze sprawozdaniem duszpasterskim. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni  zwykłe jego warunki i w tym dniu odmówi pobożnie i publicznie hymn Ciebie Boga Wysławiamy.
 2. We wtorek – Nowy Rok – przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to także dzień modlitwy o pokój na świecie. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 6.30.
 3. W tym tygodniu przypada: I-szy czwartek, I- szy piątek i I –sza sobota stycznia. W I-szy czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej.
 4. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w I-szy czwartek lutego 2019 r.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trzech Króli. W tym dniu przypada 5 rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry ks. biskupa  Romana Pindla. W całym Kościele jest to dzień modlitwy i pomocy misjom. Składka będzie przeznaczona na cele misyjne.
 6. Od 2 stycznia rozpoczynamy kolędę w naszej parafii. Wizyta duszpasterska od poniedziałku do piątku włącznie rozpocznie się od godz. 16.00; w soboty od godz. 14.00.
 7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 9. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Krystyna Adamiec- Dudek  i śp. Julian Chowaniec, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

IV Niedziela Adwentu – 23 grudnia 2018 r.

 1. Okazja do spowiedzi św. w wigilię będzie od 6.30 do 11.30; potem kościół będzie zamknięty, aby go przygotować na święta.
 2. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę na godz. 24.00, po której podzielimy się opłatkiem świątecznym. Składka z tej Mszy Św. będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 3. W Boże Narodzenie nie będzie Mszy Św. o godz. 6.30 i nieszporów.
 4. W drugi dzień świąt Msze Św. będą odprawiane w porządku niedzielnym, a składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski w Krakowie.
 5. W czwartek w liturgii będziemy obchodzili święto św. Jana, Apostoła; w tym dniu święcimy wino. W piątek przypada święto Świętych Młodzianków. Zapraszamy dzieci na Mszę Św. z indywidualnym błogosławieństwem na godz. 11.00.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 7. W dzisiejszym NIEDZIELNIKU szczegółowy PLAN KOLĘDY
 8. Zapraszamy na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Informacje na ulotkach w kościele.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i głębokiego, duchowego przeżycia nadchodzących świąt.
 10. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Karolina Żmuda, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

III Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018 r.

 1. Dzisiaj w naszej parafii przypada tzw. Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o godz. 12.30 i potrwa do 17.30. O godz. 17.30 odbędzie się nabożeństwo ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki i błogosławionych: o. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego z uczczeniem Ich Relikwii.
 2. Chcąc jeszcze lepiej przygotować się do przeżywania świąt Bożego Narodzenia, serdecznie zapraszamy na REKOLEKCJE ADWENTOWE, które w naszej parafii odbędą się w tym tygodniu w dniach 20 – 22 grudnia. Msza św. z nauką ogólną codziennie o godz. 11.00 i 21.00. Ponadto w czwartek – po Mszach Św. odbędzie się indywidualne błogosławieństwo kapłanów; w piątek – podczas Mszy św. udzielimy sakramentu namaszczenia chorych, zaś w sobotę na Mszach Św. swoje przyrzeczenia odnowią małżonkowie. Plan rekolekcji zamieszczony jest na plakatach, stronie internetowej i fanpage parafii. Rekolekcje wygłosi: ks. Paweł Krężołek, przełożony naszej wspólnoty zakonnej.
 3. W sobotę, 22 grudnia, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia.
 4. Okazja do spowiedzi przed świętami będzie w tygodniu podczas Mszy Św., a w sobotę, 22 grudnia od 6.30 do 13.00 i od 15.00 do 21.00.
 5. Oddajemy w Wasze ręce nowy numer naszego salwatoriańskiego tygodnika jakim jest Nowym redaktorem naczelnym został Ks. Paweł Krężołek, superior naszej wspólnoty. Nowością jest fakt, że od dziś będzie drukowany w większym formacie, częściowo w kolorze częściowo czarno/biały, zawierał będzie zdjęcia, fragmenty niedzielnych kazań, informacje z życia Kościoła, zgromadzenia i parafii. Koszt produkcji jednego egzemplarza wynosi 1.55 zł. Ofiarą z Niedzielnika, wspieracie młodzież działającą w naszej parafii.
 6. W czwartek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Następne odwiedziny odbędą się w pierwszy czwartek lutego.
 7. Od 17 grudnia br. do końca stycznia 2019 r. kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałek i w środę od 16.00 do 18.00 i w sobotę od 9.00 do 10.00.
 8. W naszym kościele, na prośbę parafian, znajduje się System Świeczników Wotywnych. Świeczniki te sprawdziły się w wielu kościołach. Światło, w tym światło świec, było uznawane za święte, symbolizujące obecność samego Chrystusa. Wierzymy w ochronną, błogosławiącą moc ognia, kiedy stawiamy świece gromniczną podczas burzy, zapalamy świece jako wotum, które jest wyrazem naszej ufności, próśb, wdzięczności i modlitwy. System ten jak na razie będzie wprowadzony w formie testu; po określonym czasie zostanie podjęta ostateczna decyzja, co do jego umieszczenia w naszej świątyni.
 9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W ubiegłą niedzielę na ogrzewanie naszego kościoła zebrano 7925,00 zł.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 11. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Edward Pilecki i śp. Genowefa Koniorczyk których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

II Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018 r.

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 odbędzie się  nabożeństwo dziękczynne i oddanie czci relikwiom bł. ks. Jerzego i błogosławionych: o. Michała i o. Zbigniewa. Od stycznia 2019 roku, każdego 7 dnia miesiąca o godz. 18.30  będzie odprawiona Msza Św. i po Niej odbędzie się  nabożeństwo ku czci błogosławionych męczenników o. Michała i o. Zbigniewa, a każdego 19 dnia miesiąca ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 2. We wtorek na godz. 19.30 zapraszamy chętnych, którzy chcieliby tworzyć w naszej parafii Krąg Biblijny mający na celu rozważanie Bożego Słowa. Opiekunem grupy będzie ks. Przemysław Marszałek. Spotkania będą się odbywały w salce na plebanii.
 3. W czwartek Mszą Św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie formacyjne Zespołu Hospicyjnego Św. Kamila.
 4. W piątek o godz. 16.00 zostanie odprawiona Eucharystia dla Wspólnoty Szkaplerza Św.
 5. W przyszłą niedzielę, 16 grudnia odbędzie się Kiermasz Świąteczny na rzecz hospicjum św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.
 6. Działająca na terenie naszej parafii Fundacja DRACHMA, zaprasza na Warsztaty Pisania Ikon, które odbędą się w dniach 14 – 18 stycznia 2019. Poprowadzi je Beata Bodzioch – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Szczegółowe informacje na plakacie zamieszczonym w gablocie.
 7. Z radością informujemy, że działa już nowa strona internetowa i fanpage (fanpejdż) naszej parafii. Pod adresem: bielsko.salwatorianie.pl znaleźć można aktualności, wydarzenia i konkretne informacje z życia parafii. Adres do fanpage: Salwatoriańska Parafia NMP Królowej Polski w Bielsku Białej – zapraszamy do polubienia i obserwowania.
 8. Pojawiła się już w naszym kościele CHOINKA DOBROCI – w ramach akcji Aniołek dla SENIORA. Znaleźć na niej można dekoracje, na odwrocie których zamieszczona jest prośba o konkretną pomoc dla osób i rodzin. Paczki z numerkiem, można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, w czasie jej otwarcia – do 20 grudnia włącznie. W imieniu wszystkich potrzebujących już z serca dziękujemy.
 9. 30 grudnia, w niedzielę, o godz. 15.00, odbędzie się w naszej parafii wigilia dla samotnych. Spotkanie kierujemy do naszych parafian i nie tylko, bez względu na wiek. Ważne, by zapisać się w zakrystii, w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia lub u pani  Haliny Michalskiej w czasie sprzedaży opłatków i świec. W programie nie zabraknie wspólnej modlitwy, kolędowania i dobrego posiłku.
 10. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na potrzeby i  ogrzewanie naszego kościoła.
 11. W ubiegłą niedzielę na salwatoriańskie misje zebrano 8477,00 zł. Bóg zapłać. Informujemy również, że są jeszcze do nabycia salwatoriańskie kalendarze misyjne.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 13. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Bauner, śp. Jerzy Popielarczyk i śp. Kazimierz Bryzek,  których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Róż różańcowych.
 2. Serdecznie zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku włącznie na godz. 18.00. Msza Św. wieczorna sobotnia będzie celebrowana o g.18.30.
 3. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. będą odprawione o godz. 6.30, 8.00, 11.00 i 18.30. Składka będzie przeznaczona na Kościół na Podczas wieczornej Mszy Św.  o 18.30   dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii Św. otrzymają łańcuszki z medalikiem, a nasza wspólnota zakonna odnowi swoje śluby zakonne. Pożegnamy też wtedy ks. Marcina Żydzika,  który  decyzją księdza prowincjała podejmie nowe obowiązki duszpasterskie w parafii w Krzyżu Wlkp. i posługę superiora w tamtejszej wspólnocie zakonnej. Już dziś dziękujemy ks. Marcinowi za Jego posługę w naszej parafii i życzymy w nowym miejscu pracy Bożego błogosławieństwa.
 4. Informujemy, że chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w czwartek, 20 grudnia.
 5. W I-szy piątek spowiedź dla dzieci będzie o godz. 17.30, a po niej o godz.18.00 Roraty.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii piękną uroczystość. Na Mszy Św. o godz. 11.00 zostaną wprowadzone do naszej świątyni relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i błogosławionych męczenników z Pariacoto: o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego. Zostaną też poświęcone nowe witraże, które Tych błogosławionych przedstawiają. Mszy Św. będzie przewodniczył prowincjał salwatorianów ks. Józef Figiel; kazania w tym  dniu wygłosi o. franciszkanin z Krakowa. Prosimy poczty sztandarowe do uświetnienia liturgii. W procesji do kościoła na tę liturgię poświęcimy nowy krzyż misyjny na naszym placu.
 7. Można zakupić świece Caritas: duża świeca w cenie 15,00 zł., mała świeca w cenie 7,00 zł. oraz opłatki świąteczne.
 8. Z okazji Jubileuszu 15 – lecia Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinie PORT, znajdującym się na terenie naszej parafii, zapraszamy na Mszę Św. 6 grudnia br. o godz. 11.00, a po Niej na program artystyczny przygotowany przez instruktorów i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.
 9. W ramach akcji Aniołek dla Seniora, prosimy o zgłaszanie do naszej zakrystii osób potrzebujących pomocy na święta ( imię, nazwisko, adres i określona pomoc). Ofiary na paczki można też składać do skarbony.
 10. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby i ogrzewanie naszego kościoła.
 11. Uprzejmie prosimy o to, aby w kościele nie zakręcać grzejników ogrzewania ponieważ powoduje to rozregulowanie systemu automatu grzewczego pieca.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 13. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jacek Zamarski, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 

Wasi duszpasterze salwatorianie!