MENU |

Wydarzenia i Zaproszenia

Pielgrzymki 2017

Opublikowano: 2017-02-19 00:17:25
Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w pielgrzymkach parafialnych w roku 2017   1. Pielgrzymka parafialna do Wilna –  28.04- 02.05.2017  28.04 (piątek) -wyjazd z Bielska Białej w godzinach wieczornych 29.04 (sobota) -Gietrzwałd – Święta Lipka – Wigry – obiadokolacja, nocleg 30.04 (niedziela) -śniadanie – Troki(Litwa):zwiedzanie z przewodnikiem – Wilno :zwiedzanie z przewodnikiem – obiadokolacja – zwiedzanie stolicy
więcej >>

Czwartkowe spotkania młodzieży

Opublikowano: 2017-01-05 17:47:09
 Czwartkowe spotkania młodzieży
Zapraszamy na kolejną edycję "Twojego czwartkowego wylogowania" - tym razem na miesiące styczeń/luty.      
więcej >>

Życzenia świąteczne

Opublikowano: 2016-12-24 14:26:06
Życzenia świąteczne
    Z okazji świąt Narodzenia Pańskiego, wspólnota Salwatorianów przy parafii NMP Królowej Polski, składa wszystkim serdeczne życzenia!Dla parafian, gości i sympatyków naszej świątyni chcemy przekazać życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask. Niech Chrystus, Zbawiciel, który przyszedł na ten świat, aby nas zaprowadzić do Ojca, będzie dla nas Droga, Prawdą i Życiem na każdy dzień. Niech błogosławi Wam i Waszym najbliższym obdarzając łaską i swoim Bożym pokojem. Niech Ten, który
więcej >>

Kolęda 2017

Opublikowano: 2016-12-20 15:22:38
Kolęda w naszej parafii 2017 roku   Kolęda rozpocznie się od poniedziałku do piątku od godz. 16.00; w sobotę od godz. 14.00 Uwaga! Na ulicach: Siemiradzkiego 21, 31 – 65; Zgody 3, 1 -30; Grażyny 4; Ujejskiego od godz. 16.40     Ulica
więcej >>

Chrystus króluje!

Opublikowano: 2016-11-25 19:19:17
Dnia 20 listopada w uroczystość  Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, nasza wspólnota parafialna przeżywała wiele ważnych wydarzeń. Wraz ze wszystkimi wspólnotami wierzących na terenie naszej ojczyzny, podczas każdej mszy świętej odczytywany był akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla. Panowaniu Dobrego Zbawiciela powierzaliśmy całą naszą parafię, wszystkie jej rodziny, wpólnoty zakonne i wszystkich wierzących. Centralne nabożeństwo miało miejsce o godz. 18.00, kiedy to ks. proboszcz Michał przed wystwaionym Najświętszym Sakramentem, w obecności dzuszpasterzy i zgromadzonych wiernych przekazał Chrystusowi Królowi panowanie w naszych sercach. Tego samego
więcej >>

Twoje czwartkowe wylogowanie

Opublikowano: 2016-10-31 12:36:28
Twoje czwartkowe wylogowanie
   Salwatorianie przy parafii NMP Królowej Polski mają przyjemność zaprosić wszystkich młodych na co-czwartkowe spotkania, w ramach "Twojego Czwartkowego Wylogowania". Więcej informacji na stronie grupy i na facebooku.
więcej >>

Koncert chóru w naszym kościele

Opublikowano: 2016-10-11 23:29:13
Koncert chóru w naszym kościele
Z okazji odbywającego się po raz 31-szy tygodnia kultury chrześcijańskiej w Bielsku-Białej, w naszej świątyni parafialnej odbędzie się w dniu 19 pażdziernika (środa) Koncert Pieśni Religijnej w wykonaniu Ewangelickiego Chóru Kościelnego z Cieszyna pod batutą p. Joanny Sikory. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy w imieniu swoim jak i organizatorów!    
więcej >>

Relacja z Dożynek 2016

Opublikowano: 2016-10-11 19:50:48
Relacja z Dożynek 2016
W zachmurzone popołudnie niedzieli 18 września nasza wspólnota parafialna przeżyła uroczystą mszę dożynkową połączoną ze spotkaniem w salkach pod kościołem. W uroczystej eucharystii, pod przewodnictwem ks. Proboszcza wzięli udział wszyscy, którzy chcieli podziękować za dary ziemi i pracy swych rąk - działkowcy, pszczelarze i wszyscy wierni. W homilii ks. Proboszcz przywołał słowa św. Pawła, który zachęcał Tesaloniczan aby ze spokojem jedli chleb wypracowany przez siebie; podkreślał wagę ludzkiej pracy.   Mszy świętej oprawę muzyczną wespół z naszym organistą zapewniała orkiestra.
więcej >>

Pielgrzymowanie grupy salwatoriańskiej

Opublikowano: 2016-08-15 12:17:20
Pielgrzymowanie grupy salwatoriańskiej
Dnia 6 sierpnia spod bazyliki w Hałcnowie wyruszyło wiele grup zdążających na Jasną Górę w ramach XXV Pielgrzymki Bielsko-Żywieckiej. Pośród nich znajdowała się także grupa "Biała nr V" - grupa salwatoriańska, prowadzona przez ks. Jacka Nowaka SDS, z pomocą ks. Pawła Radziejewskiego SDS. W grupie obecne były także siostry salwatorianki - s. Ewelina Bonalska SDS i s. Magdalena Liszka SDS; księdza przewodnika wspomagał kl. Krzysztof Biegun SDS. Grupa złożona z młodych ludzi, do Matki Najświętszej w Jej jasnogórskim wizerunki chciała zbliżać się poprzez modlitwę i radość. W trakcie drogi dołączyli do niej ks. Marek Gadomski SDS i ks. Przemysław Antoniuk SDS. W
więcej >>

Goście z Vancouver na Światowe Dni Młodzieży

Opublikowano: 2016-07-26 23:28:02
Goście z Vancouver na Światowe Dni Młodzieży
W dniach 20-25 lipca w naszej wspólnocie parafialnej gościliśmy dziewięcioosobową grupę pielgrzymów z Vancouver z Kanady, którzy przybyli na Światowe Dni Młodzieży. Zróżnicowana grupa, którą można by było opisać, jako nieco „starszą” od przeciętnych uczestników ŚDM - przekrój wieku wynosił, bowiem od 19 do 33 lat. Niezależnie od tego, grupa była pełna młodzieńczego ducha i gotowa do udziału w Dniach w Diecezji. Parafialnym koordynatorem działań grupy był ks. Jacek. Pierwszego pełnego dnia pobytu grupa udała się do Żywca na mszę świętą sprawowaną w miejscowym amfiteatrze. Później tego dnia przetransportowana została do Szczyrku, gdzie zdobyła górę Skrzyczne. Zmęczeni
więcej >>