MENU |

Wydarzenia i Zaproszenia

Młodzież na czuwaniu w Trzebini

Opublikowano: 2017-03-19 16:07:45
Młodzież na czuwaniu w Trzebini
Dnia 28 marca w Trzebini koło Krakowa odbyło się Fatimskie czuwanie młodych zorganizowane przez Salwatoriański Ośrodek Powołań. Zaproszonym gościem był aktor i satyryk Michał Koterski. Czuwanie było połączone z modlitwą za zmarłą tragicznie Helenę Kmieć. Z naszej parafii udała się tam grupa zarówno młodzieży przygotowującej się do bierzmowania jak i grupa młodzieżowa spotykająca się w czwartki na terenie naszej parafii.  We wspólnocie z grupą z salwatoriańskiej parafii w Cygańskim Lesie nasza młodzież spędziła
więcej >>

Koncert dla Hospicjum św. Kamila

Opublikowano: 2017-03-04 22:34:00
W dniu dwudziestego trzeciego lutego 2017r. odbył się koncert charytatywny: "Młodzi muzycy na rzecz Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej" w wykonaniu Szkolnej Orkiestry Symfonicznej Zespołu Państwowych Szkól Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej pod dyrekcją Andrzeja Kucybały.  Dyrektor Naczelna Szkoły Barbara Cybulska-Konsek serdecznie powitała licznie zgromadzonych słuchaczy, a w szczególnie słowa powitania skierowała do obecnych na sali: ks. biskupa seniora kościoła ewangelicko-augsburskiego Pawła Anweilera, ks.Michała Pastuszkę proboszcza parafii p.w. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Bielsku-Białej, prezydenta Miasta Bielska-Białej Jacka Krywulta oraz lek.med. Annę Byrczek - prezesa Stowarzyszenia
więcej >>

Wielki Post 2017

Opublikowano: 2017-03-04 22:32:40
Rozpoczęliśmy w Kościele okres czterdziestodniowego przygotowania na święta Wielkiej Nocy, okres Wielkiego Postu. Jest to czas pokuty, nawrócenia i korzystania z łąski Bożej. W naszej wspólnocie parafialnej okres ten wiąże się z nabożeństwami drogi krzyżowej (piątek 17.00 - dla dzieci i 17.45 -ogólna) śpiewaniem gorzkich żali oraz uczestnictwem w dorocznychrekolekcjach wielkopostnych. Poniżej przedstawiamy duszpasterskie propozycje na przeżycie wielkiego postu w roku 2017: Rekolekcje Wielkopostne W parafii NMP Królowej Polski w  Bielsku-Białej
więcej >>

Pielgrzymki 2017

Opublikowano: 2017-02-19 00:17:25
Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w pielgrzymkach parafialnych w roku 2017   1. Pielgrzymka parafialna do Wilna –  28.04- 02.05.2017  28.04 (piątek) -wyjazd z Bielska Białej w godzinach wieczornych 29.04 (sobota) -Gietrzwałd – Święta Lipka – Wigry – obiadokolacja, nocleg 30.04 (niedziela) -śniadanie – Troki(Litwa):zwiedzanie z przewodnikiem – Wilno :zwiedzanie z przewodnikiem – obiadokolacja – zwiedzanie stolicy
więcej >>

Czwartkowe spotkania młodzieży

Opublikowano: 2017-01-05 17:47:09
 Czwartkowe spotkania młodzieży
Zapraszamy na kolejną edycję "Twojego czwartkowego wylogowania" - tym razem na miesiące styczeń/luty.      
więcej >>

Życzenia świąteczne

Opublikowano: 2016-12-24 14:26:06
Życzenia świąteczne
    Z okazji świąt Narodzenia Pańskiego, wspólnota Salwatorianów przy parafii NMP Królowej Polski, składa wszystkim serdeczne życzenia!Dla parafian, gości i sympatyków naszej świątyni chcemy przekazać życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask. Niech Chrystus, Zbawiciel, który przyszedł na ten świat, aby nas zaprowadzić do Ojca, będzie dla nas Droga, Prawdą i Życiem na każdy dzień. Niech błogosławi Wam i Waszym najbliższym obdarzając łaską i swoim Bożym pokojem. Niech Ten, który
więcej >>

Kolęda 2017

Opublikowano: 2016-12-20 15:22:38
Kolęda w naszej parafii 2017 roku   Kolęda rozpocznie się od poniedziałku do piątku od godz. 16.00; w sobotę od godz. 14.00 Uwaga! Na ulicach: Siemiradzkiego 21, 31 – 65; Zgody 3, 1 -30; Grażyny 4; Ujejskiego od godz. 16.40     Ulica
więcej >>

Chrystus króluje!

Opublikowano: 2016-11-25 19:19:17
Dnia 20 listopada w uroczystość  Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, nasza wspólnota parafialna przeżywała wiele ważnych wydarzeń. Wraz ze wszystkimi wspólnotami wierzących na terenie naszej ojczyzny, podczas każdej mszy świętej odczytywany był akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla. Panowaniu Dobrego Zbawiciela powierzaliśmy całą naszą parafię, wszystkie jej rodziny, wpólnoty zakonne i wszystkich wierzących. Centralne nabożeństwo miało miejsce o godz. 18.00, kiedy to ks. proboszcz Michał przed wystwaionym Najświętszym Sakramentem, w obecności dzuszpasterzy i zgromadzonych wiernych przekazał Chrystusowi Królowi panowanie w naszych sercach. Tego samego
więcej >>

Twoje czwartkowe wylogowanie

Opublikowano: 2016-10-31 12:36:28
Twoje czwartkowe wylogowanie
   Salwatorianie przy parafii NMP Królowej Polski mają przyjemność zaprosić wszystkich młodych na co-czwartkowe spotkania, w ramach "Twojego Czwartkowego Wylogowania". Więcej informacji na stronie grupy i na facebooku.
więcej >>

Koncert chóru w naszym kościele

Opublikowano: 2016-10-11 23:29:13
Koncert chóru w naszym kościele
Z okazji odbywającego się po raz 31-szy tygodnia kultury chrześcijańskiej w Bielsku-Białej, w naszej świątyni parafialnej odbędzie się w dniu 19 pażdziernika (środa) Koncert Pieśni Religijnej w wykonaniu Ewangelickiego Chóru Kościelnego z Cieszyna pod batutą p. Joanny Sikory. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy w imieniu swoim jak i organizatorów!    
więcej >>