MENU |

Wydarzenia i Zaproszenia

Koncert chóru w naszym kościele

Opublikowano: 2016-10-11 23:29:13
Koncert chóru w naszym kościele
Z okazji odbywającego się po raz 31-szy tygodnia kultury chrześcijańskiej w Bielsku-Białej, w naszej świątyni parafialnej odbędzie się w dniu 19 pażdziernika (środa) Koncert Pieśni Religijnej w wykonaniu Ewangelickiego Chóru Kościelnego z Cieszyna pod batutą p. Joanny Sikory. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy w imieniu swoim jak i organizatorów!    
więcej >>

Relacja z Dożynek 2016

Opublikowano: 2016-10-11 19:50:48
Relacja z Dożynek 2016
W zachmurzone popołudnie niedzieli 18 września nasza wspólnota parafialna przeżyła uroczystą mszę dożynkową połączoną ze spotkaniem w salkach pod kościołem. W uroczystej eucharystii, pod przewodnictwem ks. Proboszcza wzięli udział wszyscy, którzy chcieli podziękować za dary ziemi i pracy swych rąk - działkowcy, pszczelarze i wszyscy wierni. W homilii ks. Proboszcz przywołał słowa św. Pawła, który zachęcał Tesaloniczan aby ze spokojem jedli chleb wypracowany przez siebie; podkreślał wagę ludzkiej pracy.   Mszy świętej oprawę muzyczną wespół z naszym organistą zapewniała orkiestra.
więcej >>

Pielgrzymowanie grupy salwatoriańskiej

Opublikowano: 2016-08-15 12:17:20
Pielgrzymowanie grupy salwatoriańskiej
Dnia 6 sierpnia spod bazyliki w Hałcnowie wyruszyło wiele grup zdążających na Jasną Górę w ramach XXV Pielgrzymki Bielsko-Żywieckiej. Pośród nich znajdowała się także grupa "Biała nr V" - grupa salwatoriańska, prowadzona przez ks. Jacka Nowaka SDS, z pomocą ks. Pawła Radziejewskiego SDS. W grupie obecne były także siostry salwatorianki - s. Ewelina Bonalska SDS i s. Magdalena Liszka SDS; księdza przewodnika wspomagał kl. Krzysztof Biegun SDS. Grupa złożona z młodych ludzi, do Matki Najświętszej w Jej jasnogórskim wizerunki chciała zbliżać się poprzez modlitwę i radość. W trakcie drogi dołączyli do niej ks. Marek Gadomski SDS i ks. Przemysław Antoniuk SDS. W
więcej >>

Goście z Vancouver na Światowe Dni Młodzieży

Opublikowano: 2016-07-26 23:28:02
Goście z Vancouver na Światowe Dni Młodzieży
W dniach 20-25 lipca w naszej wspólnocie parafialnej gościliśmy dziewięcioosobową grupę pielgrzymów z Vancouver z Kanady, którzy przybyli na Światowe Dni Młodzieży. Zróżnicowana grupa, którą można by było opisać, jako nieco „starszą” od przeciętnych uczestników ŚDM - przekrój wieku wynosił, bowiem od 19 do 33 lat. Niezależnie od tego, grupa była pełna młodzieńczego ducha i gotowa do udziału w Dniach w Diecezji. Parafialnym koordynatorem działań grupy był ks. Jacek. Pierwszego pełnego dnia pobytu grupa udała się do Żywca na mszę świętą sprawowaną w miejscowym amfiteatrze. Później tego dnia przetransportowana została do Szczyrku, gdzie zdobyła górę Skrzyczne. Zmęczeni
więcej >>

PEREGRYNACJA ZNAKÓW MIŁOSIERDZIA

Opublikowano: 2016-06-26 00:01:03
PEREGRYNACJA ZNAKÓW MIŁOSIERDZIA
W dniach 16-17 czerwca w naszej wspólnocie parafialnej odbyło się niezwykłe wydarzenie. Znaki miłosierdzia: Obraz Jezusa miłosiernego, relikwie św. Jana Pawła II i św. siostry Faustyny Kowalskiej przybyły do naszej świątyni by umocnić w nas umiłowanie tego boskiego przymiotu, jakim jest miłosć miłosierna. Licznie zgromadzona wspólnota parafialna przywitała znaki o godzinie 17.00 16 czerwca. Podczas powitalnej mszy świętej, której przewodniczył ks. bp. Piotr Greger został również udzielony sakrament bierzmowania sześćdziesięciu siedmiu młodym osobom.
więcej >>

Triduum przed Peregrynacją oraz plan Peregrynacji

Opublikowano: 2016-06-13 13:34:17
Triduum przed Peregrynacją oraz plan Peregrynacji
PLAN PEREGRYNACJI ZNAKÓW MILOSIERDZIA Parafia NMP Królowej Polski Bielsko Biała   Czwartek, 16 czerwca 2016 r. 17.00 - Przywitanie, Msza Św., bierzmowanie 19.00 - Różaniec – Róże różańcowe 20.00 - Czuwanie modlitewne – Straż Honorowa NSPJ 21.00 - Czuwanie modlitewne – Grupa biblijna 22.00 - Msza Św. koncelebrowana   Piątek, 17 czerwca 2016 r. 6.30 - Msza Św. w kościele 7.00 - Różaniec – Róże różańcowe 8.00 -
więcej >>

Uroczystość Bożego Ciała 2016

Opublikowano: 2016-06-05 18:07:20
Uroczystość Bożego Ciała 2016
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało jest jednym z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Choć świadomość niezwykłego cudu przemiany konsekrowanego chleba i wina w rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa towarzyszyła wiernym od początku chrześcijaństwa, jednak trzeba było czekać aż dziesięć stuleci zanim zewnętrzne przejawy tego kultu powstały i zadomowiły się w Kościele katolickim. Uroczystość, która wyrosła na podłożu adoracyjnego kierunku pobożności eucharystycznej rozwijającej się na Zachodzie od przełomu XI i XII w., przeżywana jest obecnie w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej. Bezpośrednią przyczyną ustanowienia uroczystości Najświętszego
więcej >>

Rocznica Komuni Św. w pięćdziesiątnicę

Opublikowano: 2016-05-17 19:11:58
Rocznica Komuni Św. w pięćdziesiątnicę
Zesłanie Ducha Świętego - pięćdziesiątnica - jest jednym z najgłośniejszych wezwań w roku liturgicznym do odnowy wiary w sercach chrześcijan. Święto Kościelne - ludowo zwane Zielonymi Świątkami jest świętem trzeciej Osoby boskiej – Ducha Świętego – którego Ojciec i Syn zsyłają na świat, aby to co Ojciec stworzył, a Syn odkupił, zostało utwierdzone i poświęcone przez Niego. Zesłanie Ducha Świętego obchodzimy w pięknej porze roku kiedy przyroda jest w pełnym rozkwicie – to czas piękna, radości i wesela… wszystko przybrane jest majem, zielonym majem.
więcej >>

Srebrne gody ks. Tomasza Chudego

Opublikowano: 2016-05-14 07:40:32
Srebrne gody ks. Tomasza Chudego
Każda społeczność katolicka, chrześcijańska wspólnota wiary powinna być dumna ze swoich synów i córek, którzy zostali powołani przez Pana do bycia Jego namiestnikami tu na ziemi. Szczególne dziękczynienie powinno należeć się Bogu za powołania, za dobre powołania na pasterzy, przewodników, następców jego Syna - tu na ziemi. Dzisiaj w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej Parafii mieliśmy okazję do dziękczynienia  Bogu za to, że ćwierć wieku temu powiedział naszemu parafianinowi - ks. Tomaszowi Chudy SDS – Tak! Wykrzyczał do jego serca słowa takie same jak Jezus – Syn Jego rzekł do swoich uczniów tuż po Zmartwychwstaniu: „Idźcie na cały świat i głoście
więcej >>

Święto NMP Królowej Polski

Opublikowano: 2016-05-05 21:47:08
Święto NMP Królowej Polski
Dzień 3 maja w Polsce to Święto Kościelne i Państwowe. To bardzo szczególny dzień w historii naszego kraju nierozerwalnie związany z wiarą chrześcijańską naszą i naszych ojców. Kościół w tym dniu czci Maryję Królową Polski, która jest Patronką naszej Parafii. Kult Maryi, jako Opiekunki Królestwa i Korony Polskiej, datuje się, co najmniej od 1656 r. kiedy to król Jan Kazimierz złożył Śluby Lwowskie oddając Rzeczpospolitą pod opiekę Matki Bożej ogłaszając ją Królową Polski. Od tego momentu Maryja na zawsze z całą mocą swojej łaski i miłości wpisała się w naszą ojczyznę. Jej kult, jako Królowej Polski przez całe wieki był pielęgnowany i umacniany przez Kościół w naszym
więcej >>