MENU |

SPOTKANIA PRZED BIERZMOWANIEM

Wydarzenia i Zaproszenia

25-lecie Hospicjum św. Kamila

Opublikowano: 2017-04-23 07:58:14
25-lecie Hospicjum św. Kamila
22 Kwietnia w naszej parafii był wielkim świętem. W oktawie Wielkanocy nasza wspólnota cieszyła się z dzieła jakim jest hospicjum domowe św. Kamila funkcjonujące już od 25 lat. Uroczysty jubileusz zgromadził licznych gości zarówno na mszy świetej jak i na odbywającym się po niej spotkaniu jubileuszowym. Eucharystii przewodniczył i wygłosił słowo Boże ks. bp. Piotr Greger w obecności licznie zgromadzonego duchowieństwa, wraz z Prowincjałem Salwatorianów, ks. Piotrem Filasem SDS. Obecny na mszy był pierwszy kapelan hospicjum - ks. Andrzej Drogoś SDS jak również księża aktualnie posługujący w hospicjum - ks. Edward Lasek SDS i ks. Andrzej Pacholik SDS. W modlitwie
więcej >>

Życzenia Wielkanocne

Opublikowano: 2017-04-16 05:26:36
Życzenia Wielkanocne
Drodzy parafianie, goście i sympatycy naszej parafii! W Wielki Czwartek przeżywaliśmy wraz z Chrystusem Ostatnią Wieczerzę w Wieczerniku. W Wielki Piątek doświadczaliśmy zadumy nad Jego Męką i Śmiercią. W Wielką Sobotę czuwaliśmy przy Jego Grobie. Mszą świętą Wigilii Paschalnej uradowaliśmy się Jego Zmartwychwstaniem, zaś poranną rezurekcją chcieliśmy ogłosić całemu światu, że On zmartwychwstał. My salwatorianie dziękujemy wam za wspólne przeżywanie największych tajemnic naszej wiary. Niech Chrystus Zmartwychwstały ożywia nasze domy i wspólnoty swoją łaską. Niech Jego światło rozświetla wszelkie codzienne smutki, a Jego obecność w sakramentach Kościoła
więcej >>

Spowiedź w Wielkim Tygodniu u Salwatorianów

Opublikowano: 2017-04-09 07:35:38
Spowiedź w Wielkim Tygodniu W związku ze zbliżającymi się świętami w naszym kościele ustalone są dodatkowe terminy spowiedzi. Życzymy owocnego skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, prosząc zarazem o wyrozumiałość i cierpliwość. Okazja do spowiedzi św. w Wielkim Tygodniu w naszym kościele:   Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy przed każdą Mszą Św. i podczas liturgii 
więcej >>

Młodzież na czuwaniu w Trzebini

Opublikowano: 2017-03-19 16:07:45
Młodzież na czuwaniu w Trzebini
Dnia 28 marca w Trzebini koło Krakowa odbyło się Fatimskie czuwanie młodych zorganizowane przez Salwatoriański Ośrodek Powołań. Zaproszonym gościem był aktor i satyryk Michał Koterski. Czuwanie było połączone z modlitwą za zmarłą tragicznie Helenę Kmieć. Z naszej parafii udała się tam grupa zarówno młodzieży przygotowującej się do bierzmowania jak i grupa młodzieżowa spotykająca się w czwartki na terenie naszej parafii.  We wspólnocie z grupą z salwatoriańskiej parafii w Cygańskim Lesie nasza młodzież spędziła
więcej >>

Koncert dla Hospicjum św. Kamila

Opublikowano: 2017-03-04 22:34:00
W dniu dwudziestego trzeciego lutego 2017r. odbył się koncert charytatywny: "Młodzi muzycy na rzecz Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej" w wykonaniu Szkolnej Orkiestry Symfonicznej Zespołu Państwowych Szkól Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej pod dyrekcją Andrzeja Kucybały.  Dyrektor Naczelna Szkoły Barbara Cybulska-Konsek serdecznie powitała licznie zgromadzonych słuchaczy, a w szczególnie słowa powitania skierowała do obecnych na sali: ks. biskupa seniora kościoła ewangelicko-augsburskiego Pawła Anweilera, ks.Michała Pastuszkę proboszcza parafii p.w. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Bielsku-Białej, prezydenta Miasta Bielska-Białej Jacka Krywulta oraz lek.med. Annę Byrczek - prezesa Stowarzyszenia
więcej >>

Wielki Post 2017

Opublikowano: 2017-03-04 22:32:40
Rozpoczęliśmy w Kościele okres czterdziestodniowego przygotowania na święta Wielkiej Nocy, okres Wielkiego Postu. Jest to czas pokuty, nawrócenia i korzystania z łąski Bożej. W naszej wspólnocie parafialnej okres ten wiąże się z nabożeństwami drogi krzyżowej (piątek 17.00 - dla dzieci i 17.45 -ogólna) śpiewaniem gorzkich żali oraz uczestnictwem w dorocznychrekolekcjach wielkopostnych. Poniżej przedstawiamy duszpasterskie propozycje na przeżycie wielkiego postu w roku 2017: Rekolekcje Wielkopostne W parafii NMP Królowej Polski w  Bielsku-Białej
więcej >>

Pielgrzymki 2017

Opublikowano: 2017-02-19 00:17:25
Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w pielgrzymkach parafialnych w roku 2017   1. Pielgrzymka parafialna do Wilna –  28.04- 02.05.2017  28.04 (piątek) -wyjazd z Bielska Białej w godzinach wieczornych 29.04 (sobota) -Gietrzwałd – Święta Lipka – Wigry – obiadokolacja, nocleg 30.04 (niedziela) -śniadanie – Troki(Litwa):zwiedzanie z przewodnikiem – Wilno :zwiedzanie z przewodnikiem – obiadokolacja – zwiedzanie stolicy
więcej >>

Czwartkowe spotkania młodzieży

Opublikowano: 2017-01-05 17:47:09
 Czwartkowe spotkania młodzieży
Zapraszamy na kolejną edycję "Twojego czwartkowego wylogowania" - tym razem na miesiące styczeń/luty.      
więcej >>

Życzenia świąteczne

Opublikowano: 2016-12-24 14:26:06
Życzenia świąteczne
    Z okazji świąt Narodzenia Pańskiego, wspólnota Salwatorianów przy parafii NMP Królowej Polski, składa wszystkim serdeczne życzenia!Dla parafian, gości i sympatyków naszej świątyni chcemy przekazać życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask. Niech Chrystus, Zbawiciel, który przyszedł na ten świat, aby nas zaprowadzić do Ojca, będzie dla nas Droga, Prawdą i Życiem na każdy dzień. Niech błogosławi Wam i Waszym najbliższym obdarzając łaską i swoim Bożym pokojem. Niech Ten, który
więcej >>

Kolęda 2017

Opublikowano: 2016-12-20 15:22:38
Kolęda w naszej parafii 2017 roku   Kolęda rozpocznie się od poniedziałku do piątku od godz. 16.00; w sobotę od godz. 14.00 Uwaga! Na ulicach: Siemiradzkiego 21, 31 – 65; Zgody 3, 1 -30; Grażyny 4; Ujejskiego od godz. 16.40     Ulica
więcej >>