MENU |

Wydarzenia i Zaproszenia

Koncert chóru w naszym kościele

Opublikowano: 2016-10-11 23:29:13
Koncert chóru w naszym kościele
Z okazji odbywającego się po raz 31-szy tygodnia kultury chrześcijańskiej w Bielsku-Białej, w naszej świątyni parafialnej odbędzie się w dniu 19 pażdziernika (środa) Koncert Pieśni Religijnej w wykonaniu Ewangelickiego Chóru Kościelnego z Cieszyna pod batutą p. Joanny Sikory. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy w imieniu swoim jak i organizatorów!    
więcej >>

Relacja z Dożynek 2016

Opublikowano: 2016-10-11 19:50:48
Relacja z Dożynek 2016
W zachmurzone popołudnie niedzieli 18 września nasza wspólnota parafialna przeżyła uroczystą mszę dożynkową połączoną ze spotkaniem w salkach pod kościołem. W uroczystej eucharystii, pod przewodnictwem ks. Proboszcza wzięli udział wszyscy, którzy chcieli podziękować za dary ziemi i pracy swych rąk - działkowcy, pszczelarze i wszyscy wierni. W homilii ks. Proboszcz przywołał słowa św. Pawła, który zachęcał Tesaloniczan aby ze spokojem jedli chleb wypracowany przez siebie; podkreślał wagę ludzkiej pracy.   Mszy świętej oprawę muzyczną wespół z naszym organistą zapewniała orkiestra.
więcej >>

Pielgrzymowanie grupy salwatoriańskiej

Opublikowano: 2016-08-15 12:17:20
Pielgrzymowanie grupy salwatoriańskiej
Dnia 6 sierpnia spod bazyliki w Hałcnowie wyruszyło wiele grup zdążających na Jasną Górę w ramach XXV Pielgrzymki Bielsko-Żywieckiej. Pośród nich znajdowała się także grupa "Biała nr V" - grupa salwatoriańska, prowadzona przez ks. Jacka Nowaka SDS, z pomocą ks. Pawła Radziejewskiego SDS. W grupie obecne były także siostry salwatorianki - s. Ewelina Bonalska SDS i s. Magdalena Liszka SDS; księdza przewodnika wspomagał kl. Krzysztof Biegun SDS. Grupa złożona z młodych ludzi, do Matki Najświętszej w Jej jasnogórskim wizerunki chciała zbliżać się poprzez modlitwę i radość. W trakcie drogi dołączyli do niej ks. Marek Gadomski SDS i ks. Przemysław Antoniuk SDS. W
więcej >>

Goście z Vancouver na Światowe Dni Młodzieży

Opublikowano: 2016-07-26 23:28:02
Goście z Vancouver na Światowe Dni Młodzieży
W dniach 20-25 lipca w naszej wspólnocie parafialnej gościliśmy dziewięcioosobową grupę pielgrzymów z Vancouver z Kanady, którzy przybyli na Światowe Dni Młodzieży. Zróżnicowana grupa, którą można by było opisać, jako nieco „starszą” od przeciętnych uczestników ŚDM - przekrój wieku wynosił, bowiem od 19 do 33 lat. Niezależnie od tego, grupa była pełna młodzieńczego ducha i gotowa do udziału w Dniach w Diecezji. Parafialnym koordynatorem działań grupy był ks. Jacek. Pierwszego pełnego dnia pobytu grupa udała się do Żywca na mszę świętą sprawowaną w miejscowym amfiteatrze. Później tego dnia przetransportowana została do Szczyrku, gdzie zdobyła górę Skrzyczne. Zmęczeni
więcej >>

kancelaria

Opublikowano: 2016-06-27 14:45:02
Kancelaria parafialna W lipcu i sierpniu czynna: poniedziałek, środa, piątek: g.16.00 – g.18.00
więcej >>

PEREGRYNACJA ZNAKÓW MIŁOSIERDZIA

Opublikowano: 2016-06-26 00:01:03
PEREGRYNACJA ZNAKÓW MIŁOSIERDZIA
W dniach 16-17 czerwca w naszej wspólnocie parafialnej odbyło się niezwykłe wydarzenie. Znaki miłosierdzia: Obraz Jezusa miłosiernego, relikwie św. Jana Pawła II i św. siostry Faustyny Kowalskiej przybyły do naszej świątyni by umocnić w nas umiłowanie tego boskiego przymiotu, jakim jest miłosć miłosierna. Licznie zgromadzona wspólnota parafialna przywitała znaki o godzinie 17.00 16 czerwca. Podczas powitalnej mszy świętej, której przewodniczył ks. bp. Piotr Greger został również udzielony sakrament bierzmowania sześćdziesięciu siedmiu młodym osobom.
więcej >>

Triduum przed Peregrynacją oraz plan Peregrynacji

Opublikowano: 2016-06-13 13:34:17
Triduum przed Peregrynacją oraz plan Peregrynacji
PLAN PEREGRYNACJI ZNAKÓW MILOSIERDZIA Parafia NMP Królowej Polski Bielsko Biała   Czwartek, 16 czerwca 2016 r. 17.00 - Przywitanie, Msza Św., bierzmowanie 19.00 - Różaniec – Róże różańcowe 20.00 - Czuwanie modlitewne – Straż Honorowa NSPJ 21.00 - Czuwanie modlitewne – Grupa biblijna 22.00 - Msza Św. koncelebrowana   Piątek, 17 czerwca 2016 r. 6.30 - Msza Św. w kościele 7.00 - Różaniec – Róże różańcowe 8.00 -
więcej >>

Uroczystość Bożego Ciała 2016

Opublikowano: 2016-06-05 18:07:20
Uroczystość Bożego Ciała 2016
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało jest jednym z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Choć świadomość niezwykłego cudu przemiany konsekrowanego chleba i wina w rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa towarzyszyła wiernym od początku chrześcijaństwa, jednak trzeba było czekać aż dziesięć stuleci zanim zewnętrzne przejawy tego kultu powstały i zadomowiły się w Kościele katolickim. Uroczystość, która wyrosła na podłożu adoracyjnego kierunku pobożności eucharystycznej rozwijającej się na Zachodzie od przełomu XI i XII w., przeżywana jest obecnie w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej. Bezpośrednią przyczyną ustanowienia uroczystości Najświętszego
więcej >>

Rocznica Komuni Św. w pięćdziesiątnicę

Opublikowano: 2016-05-17 19:11:58
Rocznica Komuni Św. w pięćdziesiątnicę
Zesłanie Ducha Świętego - pięćdziesiątnica - jest jednym z najgłośniejszych wezwań w roku liturgicznym do odnowy wiary w sercach chrześcijan. Święto Kościelne - ludowo zwane Zielonymi Świątkami jest świętem trzeciej Osoby boskiej – Ducha Świętego – którego Ojciec i Syn zsyłają na świat, aby to co Ojciec stworzył, a Syn odkupił, zostało utwierdzone i poświęcone przez Niego. Zesłanie Ducha Świętego obchodzimy w pięknej porze roku kiedy przyroda jest w pełnym rozkwicie – to czas piękna, radości i wesela… wszystko przybrane jest majem, zielonym majem.
więcej >>

Srebrne gody ks. Tomasza Chudego

Opublikowano: 2016-05-14 07:40:32
Srebrne gody ks. Tomasza Chudego
Każda społeczność katolicka, chrześcijańska wspólnota wiary powinna być dumna ze swoich synów i córek, którzy zostali powołani przez Pana do bycia Jego namiestnikami tu na ziemi. Szczególne dziękczynienie powinno należeć się Bogu za powołania, za dobre powołania na pasterzy, przewodników, następców jego Syna - tu na ziemi. Dzisiaj w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej Parafii mieliśmy okazję do dziękczynienia  Bogu za to, że ćwierć wieku temu powiedział naszemu parafianinowi - ks. Tomaszowi Chudy SDS – Tak! Wykrzyczał do jego serca słowa takie same jak Jezus – Syn Jego rzekł do swoich uczniów tuż po Zmartwychwstaniu: „Idźcie na cały świat i głoście
więcej >>