MENU |

MSZE ŚW.

Niedziela i Uroczystości:
6:30, 8:00, 9:30
11:00 (suma), 12:30
18:30, 21:00
Dni powszednie:
6:30, 8:00
11.00, 18:30
 

Wydarzenia i Zaproszenia

Rocznica Komuni Św. w pięćdziesiątnicę

Opublikowano: 2016-05-17 19:11:58
Rocznica Komuni Św. w pięćdziesiątnicę
Zesłanie Ducha Świętego - pięćdziesiątnica - jest jednym z najgłośniejszych wezwań w roku liturgicznym do odnowy wiary w sercach chrześcijan. Święto Kościelne - ludowo zwane Zielonymi Świątkami jest świętem trzeciej Osoby boskiej – Ducha Świętego – którego Ojciec i Syn zsyłają na świat, aby to co Ojciec stworzył, a Syn odkupił, zostało utwierdzone i poświęcone przez Niego. Zesłanie Ducha Świętego obchodzimy w pięknej porze roku kiedy przyroda jest w pełnym rozkwicie – to czas piękna, radości i wesela… wszystko przybrane jest majem, zielonym majem.
więcej >>

Srebrne gody ks. Tomasza Chudego

Opublikowano: 2016-05-14 07:40:32
Srebrne gody ks. Tomasza Chudego
Każda społeczność katolicka, chrześcijańska wspólnota wiary powinna być dumna ze swoich synów i córek, którzy zostali powołani przez Pana do bycia Jego namiestnikami tu na ziemi. Szczególne dziękczynienie powinno należeć się Bogu za powołania, za dobre powołania na pasterzy, przewodników, następców jego Syna - tu na ziemi. Dzisiaj w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej Parafii mieliśmy okazję do dziękczynienia  Bogu za to, że ćwierć wieku temu powiedział naszemu parafianinowi - ks. Tomaszowi Chudy SDS – Tak! Wykrzyczał do jego serca słowa takie same jak Jezus – Syn Jego rzekł do swoich uczniów tuż po Zmartwychwstaniu: „Idźcie na cały świat i głoście
więcej >>

Święto NMP Królowej Polski

Opublikowano: 2016-05-05 21:47:08
Święto NMP Królowej Polski
Dzień 3 maja w Polsce to Święto Kościelne i Państwowe. To bardzo szczególny dzień w historii naszego kraju nierozerwalnie związany z wiarą chrześcijańską naszą i naszych ojców. Kościół w tym dniu czci Maryję Królową Polski, która jest Patronką naszej Parafii. Kult Maryi, jako Opiekunki Królestwa i Korony Polskiej, datuje się, co najmniej od 1656 r. kiedy to król Jan Kazimierz złożył Śluby Lwowskie oddając Rzeczpospolitą pod opiekę Matki Bożej ogłaszając ją Królową Polski. Od tego momentu Maryja na zawsze z całą mocą swojej łaski i miłości wpisała się w naszą ojczyznę. Jej kult, jako Królowej Polski przez całe wieki był pielęgnowany i umacniany przez Kościół w naszym
więcej >>

ZAPRZYSIĘŻENIE NOWYCH RAD PARAFII

Opublikowano: 2016-05-04 10:51:39
ZAPRZYSIĘŻENIE NOWYCH RAD PARAFII
W naszym kościele parafialnym w dniach 28 i 29 kwietnia, na wieczornych mszach świętych odbyło się oficjalne zaprzysiężenie członków nowych rad parafii: duszpasterskiej i ekonomicznej. Nowi członkowie rad składali swoje przyrzeczenie, ślubując z ręką na księdze Pisma Świętego, by podkreślić religijny charakter swej posługi. Po odbyciu ślubowania i zakończeniu mszy świętej, odbyły się pierwsze formalne spotkania nowych rad parafialnych. Poniżej przypominamy skład nowych Rad, oraz wszystkim członkom życzymy Bożego Błogosławieństwa w tej misji.
więcej >>

Spotkanie dobrodziejów

Opublikowano: 2016-04-11 11:18:50
Spotkanie dobrodziejów
W niedzielę 10 kwietnia miało miejsce spotkanie dobrodziejów z naszej Parafii z przedstawicielami Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów w Bagnie. Spotkanie rozpoczęła Masza Święta celebrowana przez naszych gości z Bagna w intencji dobrodziejów i tych wszystkich, którzy modlitwą, słowem, ale i szlachetnym gestem finansowym wspierają Seminarium. Spotkanie było okazją do wspólnej modlitwy darczyńców i obdarowywanych, do rozmowy o przeszłości i przyszłości, do wymiany informacji i do wzajemnego poznania się. Serdecznie dziękujemy za przybycie naszym gościom zarówno z Bagna jak i licznym dobrodziejom. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali poczęstunek i stworzyli tak bardzo rodzinnie ciepłą atmosferę.
więcej >>

Prace nad Stroną Internetową

Opublikowano: 2016-04-06 01:22:20
Drodzy Parafianie i Goście odwiedzający nasz stronę internetową. PROSIMY o wyrozumiałość i cierpliwość w przypadku zamieszania informacyjnego, które może tu powstać... Z uwagi na trwające PRACE nad nową oganizacją tego nośnika informacji o naszej Parafii do końca kwietnia mogą być... zakłócenia. Oczywiście wszystko po to by dać Wam WIĘCEJ już po wykonaniu wszystki czynności modernizacyjnych.  
więcej >>

Zachować w sercu i pamięci

Opublikowano: 2016-04-05 16:39:46
Zachować w sercu i pamięci
Drodzy Bracia i Siostry chcąc zachować w pamięci dni Wielkanocy roku 2016 zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszej parafii. Jednocześnie dziękujemy Panu Zmartwychwstałemu za wielki dar jakim jest dla nas wszystkich - Waszych braci możliwość posługiwania Wam Tu, w tej parafii. 
więcej >>

Nowa Rada Duszpasterska i Ekonomiczna

Opublikowano: 2016-03-27 12:23:11
Skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej W parafii p.w. NMP Królowej Polski ul. NMP Królowej Polski 15 43-300 Bielsko-Biała  
więcej >>

Życzenia Wielkanocne 2016

Opublikowano: 2016-03-27 09:43:20
Życzenia Wielkanocne 2016
Wielkanoc 2016! Naszym Parafianom, Gościom i Sympatykom, z okazji największych świąt naszej wiary, składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech zmartwychwstanie Pana oświeci was niegasnącym światłem. W świecie bez Boga, niech wasze twarze będą radosne, niczym pierwsze kwiaty zapowiadające nadejście wiosny. Potrzebujemy bowiem wielkanocnej radości w naszych rodzinach, zakładach pracy i wspólnotach
więcej >>

Wielki Post 2016

Opublikowano: 2016-03-22 00:30:36
Wielki Post 2016
Wielki Post w naszej Parafii w obiektywie. Dziękujemy wszystkim za Waszą obecność. Dziękujemy że jesteście.
więcej >>