MENU |

Pielgrzymowanie grupy salwatoriańskiej

Dnia 6 sierpnia spod bazyliki w Hałcnowie wyruszyło wiele grup zdążających na Jasną Górę w ramach XXV Pielgrzymki Bielsko-Żywieckiej. Pośród nich znajdowała się także grupa "Biała nr V" - grupa salwatoriańska, prowadzona przez ks. Jacka Nowaka SDS, z pomocą ks. Pawła Radziejewskiego SDS. W grupie obecne były także siostry salwatorianki - s. Ewelina Bonalska SDS i s. Magdalena Liszka SDS; księdza przewodnika wspomagał kl. Krzysztof Biegun SDS.

Grupa złożona z młodych ludzi, do Matki Najświętszej w Jej jasnogórskim wizerunki chciała zbliżać się poprzez modlitwę i radość. W trakcie drogi dołączyli do niej ks. Marek Gadomski SDS i ks. Przemysław Antoniuk SDS. W składzie liczacym ok 60 osób grupa zanosiła do Maryi wszelkie prośby i intencje swoich wspólnot, w tym także naszej wspólnoty parafialnej. Ukazywała entuzjazm wiary poprzez modlitwę, śpiew i taniec.

Wspólnota, która utworzyła się podczas pielgrzymowania owocować będzie także w ciągu roku. Pierwszym jej owocem jest spotkanie po-pielgrzymkowe, które odbędzie się w naszej parafii 2 października o godzinie 15.00. Dodatkowych informacji o grupie można zasięgnąć na jej stronie internetowej: link.