MENU |

Srebrne gody ks. Tomasza Chudego

Każda społeczność katolicka, chrześcijańska wspólnota wiary powinna być dumna ze swoich synów i córek, którzy zostali powołani przez Pana do bycia Jego namiestnikami tu na ziemi. Szczególne dziękczynienie powinno należeć się Bogu za powołania, za dobre powołania na pasterzy, przewodników, następców jego Syna - tu na ziemi.

Dzisiaj w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej Parafii mieliśmy okazję do dziękczynienia  Bogu za to, że ćwierć wieku temu powiedział naszemu parafianinowi - ks. Tomaszowi Chudy SDS – Tak! Wykrzyczał do jego serca słowa takie same jak Jezus – Syn Jego rzekł do swoich uczniów tuż po Zmartwychwstaniu: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” MK/16/15-16.

W sprawowaniu uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem samego Srebrnego Jubilata udział wzięli nasi Księża, współbracia Jubilata oraz zaproszeni goście, którzy dzisiaj, wczoraj i przedwczoraj wspólnie z ks. Tomaszem stawiali wspólnie kroki na drogach głoszenia Słowa Bożego. Nabożeństwo jubileuszowe koncelebrowali współbracia a Słowo Boże wygłosił  wieloletni przyjaciel ks. Tomasza - Ks. Rafał Kowalczyk, proboszcz z Recklinghausen który przedstawił tą piękną 25-cio letnią drogę Jubilata w Bożym posługiwaniu ludzkim sprawom.

Uroczystości odbyły się w obecności najbliższej rodziny – matki, siostry, przyjaciół, współpracowników byłych i obecnych oraz przy bardzo licznym udziale naszych Parafian którym Jubilat złożył serdeczne podziękowania. Całości dopełnił koncert w wykonaniu zespołu LUMEN z Poznania z towarzyszeniem Chóru CANTICA z Bystrej na rzecz Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej.

Życzymy ks. Tomaszowi samych łask Bożych i ofiarujemy swoją modlitwę.