25-lecie hospicjum św. Kamila

3 października 2017
0 komentarzy

22 Kwietnia w naszej parafii był wielkim świętem. W oktawie Wielkanocy nasza wspólnota cieszyła się z dzieła jakim jest hospicjum domowe św. Kamila funkcjonujące już od 25 lat. Uroczysty jubileusz zgromadził licznych gości zarówno na mszy świetej jak i na odbywającym się po niej spotkaniu jubileuszowym.Eucharystii przewodniczył i wygłosił słowo Boże ks. bp. Piotr Greger w obecności licznie zgromadzonego duchowieństwa, wraz z Prowincjałem Salwatorianów, ks. Piotrem Filasem SDS. Obecny na mszy był pierwszy kapelan hospicjum – ks. Andrzej Drogoś SDS jak również księża aktualnie posługujący w hospicjum – ks. Edward Lasek SDS i ks. Andrzej Pacholik SDS. W modlitwie towarzyszył biskup senior kościoła ewangelicko-augsburskiego ks. bp. Paweł Anweiler.

Po eucharystii w salkach pod kościołem odbyło się spotkanie jubileuszowe gdzie twórczyni hospicjum pani doktor Anna Byrczek przedstawiła pokrótce osobiste przeżycia związane z zakładaniem i współtworzeniem tak wielkiego dzieła. Swój podziw i dziękczynienie wyrazili następnie zgromadzeni goście, w tym p. Jacek Krywult, prezydent miasta Bielsko-Biała, uhonorowany tytułem „Przyjaciela Hospicjum”