Parafialny CARITAS – działaj z nami!

27 listopada 2019
0 komentarzy

Bogu i wszystkim ludziom dobrej woli, wolontariuszom i zarządowi naszego parafialnego CARITAS z ks. Pawłem Krężołkiem na czele – niech będą DZIĘKI za ogromną pracę i wysiłek włożony w działalność naszego parafialnego CARITAS. W minionym roku udało nam się pomóc ogromnej rzeszy ludzi: rodzinom, chorym, samotnym, bezdomnym i wszystkim którzy zapukali do drzwi kościoła prosząc o pomoc. Przystąpiliśmy do kilku programów unijnych, organizujemy zbiórki żywności, otrzymujemy dofinansowanie z Caritas diecezji bielsko-żywieckiej jak
 i z parafii. Każdymi możliwymi sposobami staramy się działać.

Ale to przede wszystkim dzięki WAM i waszej dobroci możemy to robić. Dlatego kolejny raz wraz z Wami chcemy włączyć się w 2 akcje, by wspomóc potrzebujących przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

  • W dniach 6 i 7 grudnia, w sklepach: BIEDRONKA przy ul. Michałowicza, KAUFLAND przy al. Gen. Andersa, TESCO przy ul. Grunwaldzkiej i TESCO przy os. Wojska Polskiego odbędzie się kolejna zbiórka żywności pod hasłem: TAK, POMAGAM! Zachęcamy do wsparcia akcji, poprzez kupno produktów o dłuższej dacie ważności i pozostawienie ich w oznaczonych miejscach. Ponadto, jeśli ktoś chciałby zostać WOLONTARIUSZEM lub pomóc w transporcie produktów, można się zgłosić w zakrystii lub bezpośrednio do
    Pawła Krężołka. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii: www.bielsko.salwatorianie.pl
  • 6 grudnia podczas Mszy św. o godz.: 18.00 zainaugurujemy kolejną edycję akcji CHOINKA DOBROCI. Na choince, która znajdzie się w kościele, zastaną powieszone kolorowe dekoracje przygotowane przez młodzież Liceum Plastycznego w Bielsku Białej, na odwrocie których znajdować się będą konkretne potrzeby i prośby rodzin i poszczególnych osób. Produkty prosimy pakować luzem do reklamówek lub worków i nie pakować prezentowo, gdyż są one łączone w większe paczki i dopiero trafią do potrzebujących. Paczki można przynosić do zakrystii, podczas trwania nabożeństw do 19 grudnia włącznie.

Paczki świąteczne będą rozdawane i rozwożone – 21 grudnia o godz.: 11.30. Ponadto prosimy o zgłaszanie osób, którym możemy w miarę możliwości pomóc w zakrystii, również do 19 grudnia włącznie.