Ogłoszenia duszpasterskie

16 Niedziela zwykła – 18 lipca 2021 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – bł. Franciszka Marię od Krzyża, prezbitera i zakonnika, założyciela salwatorianów i salwatorianek; w czwartek – święto św. Marii Magdaleny; w piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; w sobotę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
 2. W przyszłą niedzielę, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, po każdej Mszy Św. odbędzie się obrzęd pobłogosławienia samochodów i wszystkich kierującymi tymi pojazdami.
 3. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na seminarium duchowne.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

15 Niedziela zwykła  –   11 lipca 2021 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; we wtorek – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w czwartek –  św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – NMP z Góry Karmel. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
 2. We wtorek, 13 lipca zapraszamy na kolejne Czuwanie Fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 18.00.
 3. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na naszą parafię. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na seminarium duchowne.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 5. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Leokadia Brak i śp. Lucjan Wilk, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

14 Niedziela zwykła  –   4 lipca 2021 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę; w czwartek –  św. Jana z Dukli, prezbitera.
 2. Informujemy, że dotarła do nas kolejna partia żywności w ramach unijnego programu żywnościowego. Żywność będzie wydawana w sobotę, 10 lipca w godz.: 9.00-10.00. Jest to jedyny termin, stąd bardzo prosimy o obecność i punktualność wszystkich objętych programem.
 3. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na naszą diecezję i potrzeby sądu biskupiego. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą parafię.
 4. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Hanna Krakus i śp. Edward Ciupka, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

13 Niedziela zwykła  –   27 czerwca 2021 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w poniedziałek św. Ireneusza, biskupa i męczennika; we wtorek będziemy obchodzić uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Świętopietrze. W sobotę będziemy obchodzili święto św. Tomasza, apostoła.
 2. W I-szy czwartek lipca po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu; w I – sobotę zapraszamy na Mszę Św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP – o g. 8.00.
 3. W I – szy czwartek od g. 9.00 ks. Proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Ks. Superior Paweł w piątek od g.9.00, zaś Ksiądz Przemysław odwiedzi swoich chorych w I – sobotę lipca od g. 9.00.
 4. W dzisiejszą niedzielę odbywa się w naszym kościele kiermasz obrazów namalowanych przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku Białej. Cena każdego obrazu wg. uznania, minimalna kwota to 30 zł. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na nasz parafialny CARITAS, a ściślej na zakup pampersów, podkładów i środków higienicznych dla osób chorych i najbardziej potrzebujących.
 5. Informujemy, że decyzją przełożonego Polskiej Prowincji Salwatorianów z dniem 1 lipca zakończy posługę w naszej parafii ks. Daniel Kowalski. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. pożegnalną w poniedziałek, 28 czerwca o g. 18.30.
 6. We wtorek, 29 czerwca zapraszamy na Mszę Św. imieninową Pawła Wabika  o g. 18.30.
 7. Biuro Usług Turystyczno-Szkoleniowych „Cedron” organizuje pielgrzymkę do Medjugorie. Szczegóły można znaleźć na plakacie i ulotkach w kościele.
 8. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję i potrzeby sądu biskupiego.  
 9. Wszystkim solenizantom: ks. superiorowi Pawłowi Krężołkowi, ks. Pawłowi Wabikowi, panu organiście Piotrowi Skowrońskiemu i panu Piotrowi Mireckiemu z zespołu Projekt Fausystem oraz jubilatom tego tygodnia składamy życzenia  Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy  miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Janusz Dąbrowski i śp. Józef Paluch, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

12 Niedziela zwykła  – 20 czerwca 2021 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Alojzego Gonzagę, zakonnik;  w czwartek –  uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 2. W czwartek, o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza Św. na zakończenie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy, dzieci, młodzież z rodzicami i nauczycie
 3. Informujemy, że w przyszłą niedzielę, 27 czerwca, odbędzie się w naszym kościele kiermasz obrazów namalowanych przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku Białej. Cena każdego obrazu wg. uznania, minimalna kwota to 30 zł. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na nasz parafialny CARITAS, a ściślej na zakup pampersów, podkładów i środków higienicznych dla osób chorych i najbardziej potrzebujących. Serdecznie dziękujemy uczniom, nauczycielom i katechecie Ks. Pawłowi za inicjatywę.
 4. Także od przyszłej niedzieli wznowione zostają spotkania w ramach grupy MŁODA 9. Wszystkich zainteresowanych pogłębieniem swojej wiary i większej aktywności w Kościele zapraszamy na spotkania w każdą niedzielę, o godz.19.30 w salce na plebani
 5. W przyszłą niedzielę, 27 czerwca o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Św. z okazji imienin ks. Superiora Pawła Krężołka. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ks. solenizanta.
 6. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na  Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy  miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 8. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Roman Janik, śp. Elżbieta Zając i śp. Stanisława Kawalec. Zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu.

11 Niedziela zwykła – 13 czerwca 2021 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przypadaDzień Fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.45 podczas, którego odmówimy różaniec i litanię do NSPJ.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w czwartek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. W piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
 3. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą parafią. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona naUniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy  miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 5. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Wanda Rzeźnik, śp. Maria Wszołek i śp. Alicja Nowotarska. Zmarłe parafianki polećmy Bożemu Miłosierdziu.

10 Niedziela zwykła  –  6 czerwca 2021 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – bł. Michała Tomaszka, prezbitera i męczennika; we wtorek – św. Jadwigę, Królową.
 2. W piątek będziemy obchodzili Uroczystość NSPJ; w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w naszej parafii o godz. 18.00.
 4. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą diecezję. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca,  składka będzie przeznaczona na naszą parafię.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy  miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej    –  30 maja 2021 r.

 1. W poniedziałek, 31 maja o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych i pierwszych ponadpodstawowych. 4 czerwca po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spowiedź przed bierzmowaniem dla kandydatów i świadków. Uroczystość bierzmowania odbędzie się w sobotę, 4 czerwca o godz. 12.30. Szafarzem sakramentu będzie ks. Bp. Roman  Pindel, ordynariusz naszej diecezji. Ze wzgl. na jeszcze obowiązujące limity w kościele w tej uroczystości wezmą  udział kandydaci do bierzmowania i ich świadkowie. Jeśli przepisy ulegną zmianie, przekażemy informację młodzieży.
 2. 3 czerwca przypada Boże Ciało. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I – róże różańcowe, II – wspólnota NSPJ i Szkaplerza Św., III – rodzice dzieci pierwszokomunijnych, IV – ministranci, schola z rodzicami. Msze Św. w Boże Ciało będą odprawiane w naszym kościele o godz.6.30, 8.00, 9.30, 11.00 – po niej procesja eucharystyczna, kolejna Msza Św. po zakończeniu procesji ok. g. 12.30 i wieczorna o 18.30. Zapraszamy dzieci komunijne do udziału w procesji: dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonków.
 3. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota czerwca. W I-szą sobotę zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 8.00.
 4. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: ks. Superior Paweł Krężołek przekaże informację indywidualnie swoim chorym, ks. Proboszcz – w środę, 2 czerwca o godz. 9.00; ks. Wikariusz Przemysław Marszałek – w poniedziałek, 31 maja o godz. 10.00.
 5. Informujemy, że od 1 czerwca nie będzie już Mszy Św. niedzielnej o g.16.00.
 6. W przyszłą niedzielę, 6 czerwca kazania w naszej parafii wygłosi ks. Jakub Trzópek, salwatorianin pracujący w Meksyku. Po Mszach Św. poprosi o wsparcie budowy kaplicy dla formacji młodych salwatorianów w swojej misji.
 7. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 18.00.
 8. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy  miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 10. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Marta Pawlik, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego   – 23 maja 2021 r.

 1. Jutro, w poniedziałek będziemy obchodzić święto NMP Matki Kościoła. Jest to Misyjny Dzień Chorych oraz Dzień modlitwy za Kościół w Chinach. Składka jutrzejsza będzie przeznaczona na Dom matki i dziecka.
 2. W środę przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach, zarówno żyjących jak i zmarłych.
 3. W czwartek będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
 4. W piątek, 28 maja odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klas ósmych i pierwszych ponadpodstawowych. Plan spotkania: godz. 18.00 i 18.30 – udział w nabożeństwie majowym i w Eucharystii oraz spotkanie formacyjne. Kolejne spotkanie z próbą przed bierzmowaniem odbędzie się w poniedziałek, 31 maja o godz. 18.30. 4 czerwca po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spowiedź przed bierzmowaniem dla kandydatów i świadków.
 5. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej, które odbędzie się 28 maja, po Mszy Św. wieczornej.
 6. W sobotę 29 maja w bazylice NSPJ w Trzebini odbędą się święcenia diakonatu i prezbiteratu salwatoriańskich kleryków i diakonów. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 7. 3 czerwca przypada Boże Ciało. Zgodnie z zaleceniami kurii diecezjalnej nasza procesja eucharystyczna odbędzie się w na terenie przykościelnym. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I – róże różańcowe, II – wspólnota NSPJ i Szkaplerza Św., III – rodzice dzieci pierwszokomunijnych, IV – ministranci, schola z rodzicami.
 8. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  – 16 maja 2021 r.

 1. W piątek, 21 maja, przypada wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika. Jest to zarazem dzień modlitwy do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
 2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 3. Do naszego parafialnego CARITAS, dotarła już żywność w ramach Unijnego Programu Żywnościowego. Osoby, które składały wnioski i zostały zakwalifikowane, mogą odebrać żywność w najbliższą sobotę, 22 maja 2021 r., w godz.: 00 – 10.00. Jest to jedyny termin odbioru żywności, dlatego prosimy o obecność i punktualność.
 4. We wtorek, 18 maja odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży klas ósmych i pierwszych ponadpodstawowych, która przygotowuje się do bierzmowania. Spotkanie obejmuje udział w nabożeństwie majowym o godz. 18.00, po nim Msza Św. i spotkanie formacyjne.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy  miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 7. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Anna Maj, śp. Mieczysław Kocur, śp. Urszula Jabłońska, śp. Zofia Tesarczyk, śp. Ryszard Zeman i śp. Ewa Pszczółka. Zmarłych  polećmy Bożemu Miłosierdziu.

VI Niedziela Wielkanocna  – 9 maja 2021 r.

 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane o godz. 18.00. Podczas nabożeństw polecamy intencje, które można zapisać na kartkach wyłożonych nastoliku w kościele i przekazać je w zakrystii.
 2. W tym tygodniu przypadają tzw. Dni Krzyżowe podczas, których będziemy się modlić: w poniedziałek – w okresie zasiewów, we wtorek – o uświęcenie pracy ludzkiej, w środę – za głodujących.
 3. W środę, 12 maja o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży klas ósmych i pierwszych ponadpodstawowych, która przygotowuje się do bierzmowania.
 4. W czwartek, 13 maja zapraszamy na pierwsze w tym roku czuwanie fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 18.00.
 5. W sobotę, 15 maja w bazylice na Lateranie w Rzymie o godz. 10.30 odbędzie się beatyfikacja naszego założyciela Sługi Bożego ks. Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Jako salwatorianie jesteśmy Bogu wdzięczni, że nasz założyciel zostanie wyniesiony do chwały ołtarza. Zapraszamy do obejrzenia transmisji tego wielkiego wydarzenia o godz. 10.30 poprzez EWTN Polska, z komentarzem salwatorianów i poprzez telewizję TRWAM. 
 6. W przyszłą niedzielę, 16 maja w bazylice św. Piotra w Rzymie zostanie odprawiona Msza Św. dziękczynna za tę beatyfikację. Serdeczne zapraszamy do naszego dziękczynienie w naszym kościele w przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 11.00. Oprawę muzyczną podczas Eucharystii o 11.00, 12.30, 18.30 i 21.00 poprowadzi zespół Projekt Fausystem. Po Mszy Św.o godz. 18.30 zapraszamy na Koncert Uwielbienia za beatyfikację naszego założyciela.
 7. Serdecznie dziękujemy wspólną modlitwę i za dzisiejsze ofiary przeznaczone na naszą parafię.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy  miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 9. W tym tygodniu odeszli do wieczności śp. Czesław Kocur i śp. Maria Rak. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.

V Niedziela Wielkanocna  – 2 maja 2021 r.

 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane o godz. 18.00. Podczaspolecamy intencje, które można zapisać na kartkach wyłożonych na  stoliku w kościele i przekazać je w zakrystii.
 2. Jutro, 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. W naszej parafii będziemy obchodzili uroczystość odpustową. Msze Św. będą odprawione w porządku niedzielnym. Kazania w tym dniu wygłosi i sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi ks. Tomasz Raćkos, wiceprowincjał Polskiej Prowincji Salwatorianów.
 3. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, I – piątek i I-sza sobota maja. W I-szy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej.
 4. We wtorek przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika, w czwartek – święto świętych apostołów: Filipa i Jakuba, w sobotę – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 5. W przyszłą niedzielę, 9 maja w naszej parafii odbędzie się uroczystośćI-szej Komunii Św. podczas Mszy Św. o godz. 11.00 i o  12.30. Ze wzgl. na limity osób w kościele prosimy wybrać inne godziny uczestniczenia w tym dniu we Mszy Św.
 6. Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na WSD Salwatorianów, które jest Filią Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, składka będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii. W ostatnim czasie wykonano: remont organów, naprawa projektora, malowanie dużej zakrystii i pomieszczenia na ornaty, tablicę przy pomniku ks. Jordana – razem 6420,00 zł.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy  miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 8. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Bożena Reszka, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

IV Niedziela Wielkanocna  – 25 kwietnia 2021 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o tej intencji. 
 2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, od 1 maja tj. soboty, które będą odprawiane o godz. 18.00. Podczas nabożeństw będziemy polecali intencje, które można zapisać na kartkach wyłożonych nastoliku w kościele i przekazać je w zakrystii.
 3. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: ks. Superior Paweł Krężołek i ks. Proboszcz w piątek, 30 kwietnia od godz. 9.00; ks. Wikariusz Przemysław Marszałek w sobotę, 1 maja od godz. 9.00.
 4. W środę, 28 kwietnia przypada 3 rocznica beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej, patronki LO nr 8 w Bielsku-Białej. W tym dniu zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.30 tegorocznych maturzystów z LO nr. 8.
 5. W czwartek, 29 kwietnia o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza Św. dla młodzieży klas ósmych i pierwszych ponadpodstawowych, która przygotowuje się do bierzmowania. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie formacyjne.
 6. Informujemy, że w katolickim domu opieki „Józefów” są wolne miejsca dla seniorów w placówkach sprawujących dzienną i całodobową opiekę. Szczegóły podane są w gablocie parafialnej.
 7. Na początku maja swoją praktykę duszpasterską zakończy w naszej parafii dk. Piotr Dymon. Wyrazem naszej wdzięczności za Jego posługę i wielkie zaangażowanie na rzecz naszej parafii niech będzie składka zebrana w przyszłą niedzielę, którą przekaże na utrzymanie kleryków w WSD Salwatorianów, które jest Filią Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy  miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 9. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józefa Pydych, śp. Maria Majocha i śp. Grażyna Niemczewska-Caba. Zmarłe parafianki polećmy Bożemu Miłosierdziu.

III Niedziela Wielkanocna – 18 kwietnia 2021 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Niedziela Biblijna. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Słowa Bożego z uczczeniem Biblii o godz. 15.00.
 2. Informujemy, że w poniedziałek, 19 kwietnia o godz. 19.00odbędzie się  w kościele spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 3. Dzisiaj ofiarą do puszek po Mszach Św. wspieramy działalność Radia Diecezjalnego Anioł Beskidów. Bóg zapłać za składane ofiary.
 4. W piątek, 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na cele charytatywne diecezji.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy  miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 7. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Janina Buniowska, śp. Jadwiga Klimczyk i śp. Marian Kmyta Zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 11 kwietnia 2021 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę Miłosierdzia Bożego serdecznie zapraszamy na nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 2. Za tydzień, 18 kwietnia, przypada 3 niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela Biblijna. W tym dniu ofiarą do puszek po Mszach Św. wspieramy działalność Radia Diecezjalnego Anioł Beskidów.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą parafię. W przyszłą niedzielę  składka będzie przeznaczona na cele charytatywne diecezji.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy  miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 5. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Leokadia Kudyba, śp. Ewa Korzeniowska, śp. Franciszek Cycoń, śp. Henryk Ofierzyński. Zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 4.04.2021 r.

 1. W poniedziałek wielkanocny Msze Św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Jest to zarazem patronalne święto
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła i parafii.
 4. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję „Jajo Dobroci”. Dziękujemy „Młodej 9” i tym wszystkim, którzy z wielkim oddaniem przygotowywali i wydawali paczki. Wyrazy wdzięczności kierujemy osobom, które przygotowywały Ciemnicę, Grób Pański i świąteczne dekoracje. Bóg zapłać !
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy Błogosławionych Świąt, łask Pana Zmartwychwstałego, mocnej wiary i wszelkiego dobra. Życzymy również dobrego tygodnia.

Niedziela Palmowa – 28.03.2021 r.

 1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Okazja do spowiedzi przed świętami w naszym kościele będzie: do Wielkiej Środy włącznie przy okazji każdej Mszy Św. W Wielki Czwartek od godz. 14.00 do 18.00; w Wielki Piątek od godz. 9.00 do 13.00; od godz. 16.00 do 18.00 i po zakończeniu liturgii wielkopiątkowej do godz. 22.00. W Wielką Sobotę  od godz. 7.00 do 12.00.
 2. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w Wielki Wtorek: ks. Superior Paweł Krężołek i ks. Proboszcz od godz. 9.00; ks. Wikariusz Przemysław Marszałek od godz. 11.00.
 3. Plan Triduum Paschalnego. Za zgodą ks. Biskupa w Wielki Czwartek możemy odprawić 2 Msze Św. Wieczerzy Pańskiej. W naszym kościele będą one celebrowane o godz. 17.00 i o godz. 19.00.W Wielki Czwartek  adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 11.00 i o godz. 18.30 Liturgia Wielkiego Piątku. Oddanie czci krzyżowi  dla wszystkich wiernych, z zachowaniem odstępów, nastąpi po liturgii wielkopiątkowej poprzez uklęknięcie lub ukłon. Adoracja przy Bożym Grobie w Wielki Piątek do godz. 22.00. W Wielką Sobotę adoracja przy Bożym grobie do od godz. 7.00 do 18.00.  Msza Św. Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Pokarmy wielkanocne poświecimy w Wielką Sobotę o godz. 9.00, co pół godziny, do godz.13.00; poświęcenie odbędzie się na zewnątrz, wokół kościoła. Msza Św. Rezurekcyjna w Wielkanoc odbędzie się o godz. 6.00.  Procesja będzie jedynie wewnątrz świątyni. Pozostałe Msze Św. w tym dniu o godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.30, 21.00.
 4. Ze wzgl. na zmianę godzin celebracji Eucharystii w Wielki Czwartek przyjęte intencje mszalne zostaną odprawione o godz. 17.00: 1) Za + Wiesława Gadochę, 2) Za + Jana Zawadę; int. od syna z rodziną, 3) Za + Teresę Jaworską, 4) Za + Krzysztofa Barana; o godz. 19.00: 1) Dziękczynna za opiekę i otrzymane łaski,2) Za + Józefę Janas.  3) Za + Józefa Kumorka, 4) Za + + z rodziny Dudzińskich: Aldonę, Wiktorię i Zbigniewa.
 5. Podczas celebracji Eucharystii i nabożeństw będą włączone zewnętrzne głośniki, aby można uczestniczyć w liturgii będąc na zewnątrz świątyni.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego oraz duchowego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

V Niedziela Wielkiego Postu – 21 marca 2021 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Naszym duchowym przewodnikiem jest ks. Tomasz Źwiernik z Zamościa, którego serdecznie witamy. Módlmy się o dobre, duchowe owoce naszych rekolekcji i w intencji ks. rekolekcjonisty.
 2. Plan rekolekcji jest następujący: nauki ogólne podczas wszystkich Mszy Św. niedzielnych. W poniedziałek nauki podczas Eucharystii o godz. 8.00, 11.00, 18.30 i o godz. 20.00, podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej. We wtorek nauki podczas Mszy Św. o godz. 8.00, 11.00, 18.30 i o 20.00, podczas „Wieczoru Uwielbienia”. W środę nauki podczas Mszy Św. o godz. 8.00, 11.00, 18.30 i 20.00.
 3. Okazja do spowiedzi św. podczas rekolekcji będzie przed i w trakcie każdej Mszy Św. i nabożeństwa.
 4. W czwartek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia.
 5. W piątek, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo ku czci bł. Hanny Chrzanowskiej.
 6. Przypominamy, że akcja JAJO DOBROCI, gdzie można wesprzeć najbardziej potrzebujących, kończy się w najbliższą środę, 24 marca. Artykuły nadal można dostarczać do zakrystii naszego kościoła, podczas trwania nabożeństw. Paczki świąteczne, w ramach naszego CARITAS, będą rozdawane naszym parafianom i ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej w najbliższą sobotę, 27 marca, w godzinach od 10.00 – 11.00. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i ludziom dobrej woli, a także wolontariuszom grupy Młoda 9 za wsparcie, ofiarność i każde otrzymane dobro.
 7. Przyszła niedziela będzie Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm odbędzie się podczas każdej Mszy Świętej.
 8. Zachęcamy do nabycia paschalikówwielkanocnych na stół świąteczny, które symbolizują Chrystusa Zmartwychwstałego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na caritas diecezji.
 9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 14 marca 2021 r.

 1. W piątek, 19 marca, przypada liturgiczna uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to zarazem trzeci piątek miesiąca, kiedy modlimy się do Miłosierdzia Bożego.
 2. W przyszłą, 5 Niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. Tomasz Źwiernik z Zamościa. Módlmy się o dobre, duchowe owoce naszych rekolekcji i w intencji ks. rekolekcjonisty.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary przeznaczone na naszą parafię.
 4. Zachęcamy do nabycia paschalikówwielkanocnych na stół świąteczny, które symbolizują Chrystusa Zmartwychwstałego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na caritas diecezji.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzeniaBożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 6. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Fryderyk Witalec, śp. Herbert Grycz, śp. Michalina Sawa i śp. Elżbieta Ryt. Zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu.

III Niedziela Wielkiego Postu – 7 marca 2021 r.

 1. Spotkanie dla młodzieży klas VII przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się we wtorek, 9 marca o godz.16.30 podczas Mszy Św.
 2. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary przeznaczone na naszą diecezję. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą parafię.
 3. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się od 5 niedzieli Wielkiego Postu.
 4. Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, wszelkiego dobra, pogody ducha, zdrowia i opieki Matki Bożej w codziennym życiu i w pracy.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzeniaBożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 6. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Eugenia Wiśniewska i śp. Agnieszka Rucińska. Zmarłe parafianki polećmy Bożemu Miłosierdziu.

II Niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego 2021 r.

 1. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota marca. W pierwszy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej. W I-szą sobotę zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 8.00.
 2. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w tym tygodniu: ks. Proboszcz – w czwartek od godz. 9.00; ks. Superior Paweł Krężołek – w piątek od godz. 9.00; ks. Wikariusz Przemysław Marszałek – w sobotę od godz. 9.00.
 3. Spotkanie, z zachowaniem reżimu sanitarnego, dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania klas VIII i I ponadpodstawowych odbędzie się w ramach Mszy Św. dla Nich, we wtorek 2 marca o godz. 16.30. Natomiast spotkanie dla młodzieży klas VII przygotowujących się do również bierzmowania odbędzie się we wtorek, 9 marca o godz.16.30, o czym jeszcze przypomnimy w następną niedzielę.
 4. Kolejny raz rozpoczynamy w naszym kościele akcję JAJO DOBROCI. Na dekoracji, która znalazła się w kościele, zostały powieszone kolorowe jajka, przygotowane przez dzieci Anglojęzycznej Szkoły Podstawowej EUROPEJCZYK w Bielsku Białej, na odwrocie których znajduje się konkretna potrzeba, prośba dla osoby. Produkty prosimy pakować luzem do reklamówek lub worków i nie pakować prezentowo, gdyż są one łączone w większe paczki i dopiero trafią do potrzebujących. Przynosimy je do zakrystii, podczas trwania nabożeństw. Akcja rozpoczyna się w dzisiejszą niedzielę i potrwa do 24 marca 2021 r., czyli do środy 5 Niedzieli Wielkiego Postu, włącznie. Wszystkim zaangażowanym w akcję, a zatem Parafialnemu Zespołowi CARITAS i społeczności szkoły EUROPEJCZYK, już dziś serdecznie dziękujemy za inicjatywę i pomoc.
 5. Wyrażamy ogromną wdzięczność OFIARODAWCY, który ufundował do naszego kościoła bezdotykowy dozownik wody święconej. Dziękujemy za troskę o nasz kościół i zachęcamy wszystkich do korzystania z wody święconej. 
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary podczas liturgii i do puszek po Mszy Św. na dzieci Afryki – tzw. dzieło Ad gentes. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzeniaBożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 8. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Edward Macura, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

I Niedziela Wielkiego Postu – 21 lutego 2021 r.

 1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek, po Mszy Św. o godz. 11.00 i o godz. 17.45 i w niedzielę na Gorzkie Żale, które będą odprawiane o godz. 17.45.
 2. W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się w kościelespotkanie rodziców, których dzieci przystąpią w tym roku do I-szej Komunii Św. w naszej parafii.
 3. W przyszłą niedzielę, 28 lutego, modlitwą i ofiarą do puszek po Mszy Św. wspieramy dzieci Afryki – tzw. dzieło Ad gentes.
 4. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej dk. Piotra Dymona, który po zakończeniu studiów w WSD Salwatorianów podejmuje w naszej parafii praktykę duszpasterską. Życzymy dk. Piotrowi Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi, naszej patronki, w Jego posłudze diakońskiej.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane  
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzeniaBożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 7. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Janina Ratuska, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

VI Niedziela Zwykła – 14 lutego 2021 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo poprzedzające okres wielkiego postu. W niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.30 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do Mszy Św. o godz. 18.30. W poniedziałek i we wtorek adoracja odbędzie się od godz. 15.00 do 18.30. Serdecznie zapraszamy.
 2. W tym tygodniu, 17 lutego, przypada Środa Popielcowa. Msze Św. w tym dniu będą celebrowane o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 18.30 i 21.00. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na tzw. Jałmużnę Wielkopostną.
 3. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek, po Mszy Św. o godz. 11.00 i o godz. 17.45. W niedzielę Gorzkie Żale będą o godz. 17.45.
 4. W I piątek Wielkiego Postu (19 lutego) przypada Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Zachęcamy do podejmowania zwłaszcza w tym dniu modlitwy i dzieł pokutnych w intencji osób, które zostały skrzywdzone we wspólnocie Kościoła. W naszej parafii zostaną odprawione w tej intencji Nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
 5. Przypominamy, że wierny, który odprawi pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 6. Serdecznie zapraszamy w sobotę, 20 lutego na wieczorną Eucharystię o godz. 18.30 i kolejny „Wieczór Uwielbienia”.
 7. W piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
 8. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane  ofiary  na utrzymanie  naszej parafii. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele duszpasterskie diecezji.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Andrzej Hawliczek i śp. Małgorzata Łatkiewicz-Kijańska, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

V Niedziela Zwykła – 07 luty 2021 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: w środę świętą Scholastykę, dziewicę, w czwartek  Najświętszą Maryję  Pannę  z Lourdes, wspomnienie to  jest obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem. Polecamy pracowników służby zdrowia.  Podczas odprawianych Mszy świętych w tym dniu w naszym kościele, udzielany będzie chorym sakrament namaszczenia.
 2. W środę 10 lutego swoje imieniny obchodzi ks. Jacek Grucela. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. imieninową, którą odprawi za tydzień, w niedziele 14 lutego 2021 r., o godz.: 12.30.
 3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na naszą diecezję.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane Bóg zapłać  również za składane indywidualne ofiary tzw. „kolędowe” na utrzymanie  naszej parafii. Wszystkich ofiarodawców polecamy w  modlitwie w  naszej wspólnocie zakonnej i podczas Mszy Św. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła i  parafii.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 6. W tym tygodniu odeszli do wieczności śp. Zofia Szafron-Początek, śp. Stanisław Osmenda, śp. Janina Kuligowska.      Polećmy tych zmarłych w naszej wspólnej modlitwie  Bożemu Miłosierdziu.

IV Niedziela Zwykła – 31 stycznia 2021 r.

 1. We wtorek, 2 lutego będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego nazywane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Przynieśmy na liturgię świece/gromnice opatrzone w okapniki. Świece będzie można także nabyć w zakrystii w kwocie 20 zł.
 2. W piątek wspomnienie św. Agaty – dziewicy i męczennicy, poświęcimy w tym dniu chleb i wodę; zaś w sobotę wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy – męczenników.
 3. W tym tygodniu przypadają ponadto: I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej; w pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 8.00 połączoną z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 4. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: ks. Superior Paweł Krężołek – w piątek od godz. 9.00; ks. Wikariusz Przemysław Marszałek – w sobotę od godz. 10.00. Ks. Proboszcz odwiedził już chorych w miniony piątek.
 5. Osoby, które zakwalifikowały się do Unijnego Programu Żywnościowego, prosimy o odbiór żywności, jaką otrzymaliśmy z rezerw państwowych. Wydawanie żywności w najbliższą sobotę, 6 lutego 2021 r., w godz.: 9.00 – 10.00.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. Bóg zapłać również za składane ofiary kolędowe na utrzymanie naszej parafii. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie w naszej wspólnocie zakonnej i podczas Mszy Św. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 8. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Tadeusz Raczek, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.