Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego 2021 r.

 1. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota marca. W pierwszy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej. W I-szą sobotę zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 8.00.
 2. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w tym tygodniu: ks. Proboszcz – w czwartek od godz. 9.00; ks. Superior Paweł Krężołek – w piątek od godz. 9.00; ks. Wikariusz Przemysław Marszałek – w sobotę od godz. 9.00.
 3. Spotkanie, z zachowaniem reżimu sanitarnego, dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania klas VIII i I ponadpodstawowych odbędzie się w ramach Mszy Św. dla Nich, we wtorek 2 marca o godz. 16.30. Natomiast spotkanie dla młodzieży klas VII przygotowujących się do również bierzmowania odbędzie się we wtorek, 9 marca o godz.16.30, o czym jeszcze przypomnimy w następną niedzielę.
 4. Kolejny raz rozpoczynamy w naszym kościele akcję JAJO DOBROCI. Na dekoracji, która znalazła się w kościele, zostały powieszone kolorowe jajka, przygotowane przez dzieci Anglojęzycznej Szkoły Podstawowej EUROPEJCZYK w Bielsku Białej, na odwrocie których znajduje się konkretna potrzeba, prośba dla osoby. Produkty prosimy pakować luzem do reklamówek lub worków i nie pakować prezentowo, gdyż są one łączone w większe paczki i dopiero trafią do potrzebujących. Przynosimy je do zakrystii, podczas trwania nabożeństw. Akcja rozpoczyna się w dzisiejszą niedzielę i potrwa do 24 marca 2021 r., czyli do środy 5 Niedzieli Wielkiego Postu, włącznie. Wszystkim zaangażowanym w akcję, a zatem Parafialnemu Zespołowi CARITAS i społeczności szkoły EUROPEJCZYK, już dziś serdecznie dziękujemy za inicjatywę i pomoc.
 5. Wyrażamy ogromną wdzięczność OFIARODAWCY, który ufundował do naszego kościoła bezdotykowy dozownik wody święconej. Dziękujemy za troskę o nasz kościół i zachęcamy wszystkich do korzystania z wody święconej. 
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary podczas liturgii i do puszek po Mszy Św. na dzieci Afryki – tzw. dzieło Ad gentes. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzeniaBożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 8. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Edward Macura, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

I Niedziela Wielkiego Postu – 21 lutego 2021 r.

 1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek, po Mszy Św. o godz. 11.00 i o godz. 17.45 i w niedzielę na Gorzkie Żale, które będą odprawiane o godz. 17.45.
 2. W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się w kościelespotkanie rodziców, których dzieci przystąpią w tym roku do I-szej Komunii Św. w naszej parafii.
 3. W przyszłą niedzielę, 28 lutego, modlitwą i ofiarą do puszek po Mszy Św. wspieramy dzieci Afryki – tzw. dzieło Ad gentes.
 4. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej dk. Piotra Dymona, który po zakończeniu studiów w WSD Salwatorianów podejmuje w naszej parafii praktykę duszpasterską. Życzymy dk. Piotrowi Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi, naszej patronki, w Jego posłudze diakońskiej.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane  
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzeniaBożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 7. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Janina Ratuska, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

VI Niedziela Zwykła – 14 lutego 2021 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo poprzedzające okres wielkiego postu. W niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.30 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do Mszy Św. o godz. 18.30. W poniedziałek i we wtorek adoracja odbędzie się od godz. 15.00 do 18.30. Serdecznie zapraszamy.
 2. W tym tygodniu, 17 lutego, przypada Środa Popielcowa. Msze Św. w tym dniu będą celebrowane o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 18.30 i 21.00. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na tzw. Jałmużnę Wielkopostną.
 3. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek, po Mszy Św. o godz. 11.00 i o godz. 17.45. W niedzielę Gorzkie Żale będą o godz. 17.45.
 4. W I piątek Wielkiego Postu (19 lutego) przypada Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Zachęcamy do podejmowania zwłaszcza w tym dniu modlitwy i dzieł pokutnych w intencji osób, które zostały skrzywdzone we wspólnocie Kościoła. W naszej parafii zostaną odprawione w tej intencji Nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
 5. Przypominamy, że wierny, który odprawi pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 6. Serdecznie zapraszamy w sobotę, 20 lutego na wieczorną Eucharystię o godz. 18.30 i kolejny „Wieczór Uwielbienia”.
 7. W piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
 8. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane  ofiary  na utrzymanie  naszej parafii. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele duszpasterskie diecezji.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Andrzej Hawliczek i śp. Małgorzata Łatkiewicz-Kijańska, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

V Niedziela Zwykła – 07 luty 2021 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: w środę świętą Scholastykę, dziewicę, w czwartek  Najświętszą Maryję  Pannę  z Lourdes, wspomnienie to  jest obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem. Polecamy pracowników służby zdrowia.  Podczas odprawianych Mszy świętych w tym dniu w naszym kościele, udzielany będzie chorym sakrament namaszczenia.
 2. W środę 10 lutego swoje imieniny obchodzi ks. Jacek Grucela. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. imieninową, którą odprawi za tydzień, w niedziele 14 lutego 2021 r., o godz.: 12.30.
 3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na naszą diecezję.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane Bóg zapłać  również za składane indywidualne ofiary tzw. „kolędowe” na utrzymanie  naszej parafii. Wszystkich ofiarodawców polecamy w  modlitwie w  naszej wspólnocie zakonnej i podczas Mszy Św. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła i  parafii.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 6. W tym tygodniu odeszli do wieczności śp. Zofia Szafron-Początek, śp. Stanisław Osmenda, śp. Janina Kuligowska.      Polećmy tych zmarłych w naszej wspólnej modlitwie  Bożemu Miłosierdziu.

IV Niedziela Zwykła – 31 stycznia 2021 r.

 1. We wtorek, 2 lutego będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego nazywane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Przynieśmy na liturgię świece/gromnice opatrzone w okapniki. Świece będzie można także nabyć w zakrystii w kwocie 20 zł.
 2. W piątek wspomnienie św. Agaty – dziewicy i męczennicy, poświęcimy w tym dniu chleb i wodę; zaś w sobotę wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy – męczenników.
 3. W tym tygodniu przypadają ponadto: I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej; w pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 8.00 połączoną z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 4. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: ks. Superior Paweł Krężołek – w piątek od godz. 9.00; ks. Wikariusz Przemysław Marszałek – w sobotę od godz. 10.00. Ks. Proboszcz odwiedził już chorych w miniony piątek.
 5. Osoby, które zakwalifikowały się do Unijnego Programu Żywnościowego, prosimy o odbiór żywności, jaką otrzymaliśmy z rezerw państwowych. Wydawanie żywności w najbliższą sobotę, 6 lutego 2021 r., w godz.: 9.00 – 10.00.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. Bóg zapłać również za składane ofiary kolędowe na utrzymanie naszej parafii. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie w naszej wspólnocie zakonnej i podczas Mszy Św. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 8. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Tadeusz Raczek, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.