Ogłoszenia duszpasterskie

28 Niedziela Zwykła – 10 października 2021 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek, jak salwatorianie, obchodzimy swoje patronalne święto Matki Zbawiciela; w środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera; w piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła; w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W trzeci piątek miesiąca modlimy się do Bożego Miłosierdzia.
 2. W poniedziałek, 11 października o godz. 12.00 zainaugurujemy kolejną edycję pod nazwą: „Pola nadziei”.
 3. Młodzież z klasy ósmej, która przygotowuje się do bierzmowania w naszej parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek, 12 października. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.45 modlitwą różańcową, następnie będzie Eucharystia i konferencja.
 4. W środę, 13 października zapraszamy na Czuwanie Fatimskie. W tym dniu swoje imienny będzie obchodził ks. Edward Lasek. O godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza Św. imieninowa. Pamiętajmy również w modlitwie o panu kościelnym Edwardzie, który również obchodzi swoje imieniny a obecnie przebywa w szpitalu.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na remont dachu naszej plebanii.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

27 Niedziela Zwykła – 3 października 2021 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; we wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; w czwartek – wspomnienie NMP Różańcowej.
 2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o g. 17.45.
 3. We wtorek, po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy na spotkanie formacyjne grupy biblijnej.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na remont dachu naszej plebanii.
 5. Informujemy, że można już zamawiać intencje mszalne na 2022 rok.
 6. VIII Liceum Ogólnokształcące gdzie uczą księża Jacek i Przemysław, wspólnie z Domem Kultury im. Wiktorii Kubisz przygotowało projekt obywatelski – osiedlowy „Galeria Sztuki Współczesnej w 8 LO”. Jego celem jest powstanie na drugim piętrze szkoły stałej wystawy obrazów z kolekcji Fundacji Śląskie Obrazy. Będzie to zbiór 50 ikonografii przedstawiających dzieła wybitnych artystów sztuki współczesnej żyjących i tworzących na Śląsku, również w naszym regionie. Budżet przyznany na realizację projektu poza przygotowaniem wystawy, pozwoli na kapitalny remont korytarza oraz zorganizowanie warsztatów artystycznych i Święta Sztuki Współczesnej dla lokalnej społeczności. Numer projektu: 9-OBB004 osiedlowy. Głosowanie online przebiega do 9 października. Br.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 8. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Emilia Tomecka, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

26 Niedziela Zwykła – 26 września 2021 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera; we wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika; w środę – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w czwartek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; w piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; w sobotę – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
 2. Od piątku, 1 października zapraszamy, do naszego kościoła, na nabożeństwa różańcowe o g. 17.45.
 3. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię w Pierwszy Piątek miesiąca i w Pierwszą Sobotę o godz. 8.00 połączoną z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 4. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: ks. Proboszcz w czwartek od g. 9.00; ks. Superior Paweł w piątek od g. 9.30. Ks. Wikariusz Przemysław swoją posługę ustali z chorymi indywidulanie.
 5. Informujemy, że w poniedziałek, 27 września o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie w kościele rodziców, których dzieci przystąpią do I-szej Komunii Św. w 2022 roku w naszej parafii.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na seminarium duchowne.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

25 Niedziela Zwykła – 19 września 2021 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek- wspomnienie męczenników Andrzeja Kim Taegona, prezbitera, Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy; we wtorek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty; w czwartek – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera; w piątek – święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku-Białej.
 2. W środę, po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spotkanie grupy biblijnej.
 3. Ksiądz Przemysław zaprasza młodzież, która chciałaby tworzyć, przy naszej parafii, Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej (RMS); spotkanie w piątek po wieczornej Eucharystii.
 4. W sobotę, 25 września po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia”.
 5. W dniu dzisiejszym, z racji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, ofiarą po Mszy Św. wspieramy Radio diecezjalne Anioł Beskidów.
 6. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na remont dachu na plebanii.
 7. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Pań z Róż Różańcowych i Panów za Ich troskę o ład na terenie przykościelnym. Bóg zapłać!
 8. Główny Urząd Statystyczny przypomina o obowiązku tzw. Spisu Ludności.
 9. W przyszłą niedzielę, 26 września swoją Mszę Św. imieninową o godz. 11.00 odprawi ks. Proboszcz Michał Pastuszka.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 11. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Bisaga. Zmarłego parafianina polećmy Bożemu Miłosierdziu.

24 Niedziela zwykła  – 12 września 2021 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora kościoła, we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Św., w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Matki Bolesnej, w czwartek wspomnienie świętych Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa, w sobotę święto świętego Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży.
 2. W poniedziałek zapraszamy na kolejny w tym roku „Wieczór Fatimski”. Rozpoczęcie o godz. 18:00. W programie: modlitwa różańcowa, Msza Św., procesja z figurą, różaniec i zakończenie przy grocie Matki Bożej odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.
 3. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas VIII oraz młodzież z klas VII, która w tym roku chce rozpocząć swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania na pierwsze w tym roku spotkanie formacyjne we wtorek, 14 września, po mszy św. wieczornej o godzinie 19.00.
 4. W środę, piątek i sobotę, przypadają Kwartalne Dni Modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców. W piątek modlimy się także do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.
 5. Informujemy, że do naszego parafialnego magazynu CARITAS, dotarła ostatnia partia żywności w ramach Unijnego Programu Żywnościowego. Wszystkich objętych programem, prosimy o odbiór żywności w najbliższą sobotę, 18 września, w godzinach od 9.00 – 10.00. Jednocześnie informujemy, że ilość osób zainteresowanych programem na nowy rok jest tak duża, że nie mamy fizycznych możliwości wszystkim pomóc. Dlatego do nowej edycji Unijnego Programu Żywnościowego wnioski w naszej parafii składać mogą jednie NASI Parafianie, czyli wszyscy mieszkający na terenie naszej parafii. Program Ruszy
  w grudniu br., zaś wnioski można składać w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania lub bezpośrednio u ks. superiora Pawła Krężołka.
 6. Z racji rozpoczynającego się remontu dachu na plebani zwracamy się z prośbą by w czasie jego trwania nie wjeżdżać samochodami na plac przykościelny.
 7. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Z całego serca dziękujemy również za składane dziś ofiary, które przeznaczone będą na remont dachu na plebani. Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu cała inwestycja wyniesie nas 63.000,00 zł, plus tzw. robocizna.W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Diecezjalne radio Anioł Beskidów. 
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

XXIII Niedziela Zwykła – 5 września 2021 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: we wtorek – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika; w środę – święto Narodzenia NMP. W tym dniu salwatoriańscy nowicjusze i klerycy składają swoje śluby zakonne. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.
 2. We wtorek, po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spotkanie grupy biblijnej, zaś w piątek po wieczornej Eucharystii, spotkanie grupy młodzieżowej. Serdecznie zapraszamy.
 3. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary na naszą diecezję.
 4. Informujemy, że w najbliższym czasie rozpoczniemy generalny remont dachu na naszej plebanii. Obejmie on: mycie, odtłuszczanie, malowanie, naprawa uszkodzonych części, położenie maty zbrojonej, nowych śrub, papy w niektórych miejscach. Wykorzystamy bardzo dobrej jakości materiały, zwłaszcza farbę Monoguard Clear, która ma 15 lat gwarancji. Materiały potrzebne do remontu to suma ok. 63.000,00 zł. plus tzw. robocizna. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na ten cel. W poszczególnych miesiącach składki na parafię również będą przeznaczone na ten remont. Serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość i pomoc w remoncie. Plebania to nie tylko mieszkania dla duszpasterzy, ale również znajdują się tam biura parafialne i biura hospicjum św. Kamila oraz sale na spotkania duszpasterskie i formacyjne jakie prowadzimy przy parafii.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 6. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Krystyna Moskwik i śp. Wojciech Jaróżek. Zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu.

XXII Niedziela Zwykła – 29 sierpnia 2021 r.

 1. W środę rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Serdecznie zapraszamy w tym dniu uczniów, nauczycieli i rodziców na Mszę Św. o godz. 18.30. Poświęcimy wtedy tornistry, a uczniowie otrzymają też słodki upominek.
 2. W tym tygodniu przypada I -szy czwartek września, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej. Okazja do spowiedzi w I-szy piątekbędzie podczas każdej liturgii. W I-szą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo o godz. 8.00 ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 3. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: Ks. Proboszcz w I-szy czwartek od godz. 9.00; ks. Superior Paweł i ks. Wikariusz Przemysław w I-szą sobotę od godz. 9.00.
 4. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 6. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Elżbieta Herzyk. Zmarłą parafiankę polećmy Bożemu Miłosierdziu.

XXI Niedziela Zwykła – 22 sierpnia 2021 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:  we wtorek – św. Bartłomieja, apostoła; w czwartek – uroczystość NMP Częstochowskiej; w piątek – św. Monikę; w sobotę – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.  
 2. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 3. W sobotę, 28 sierpnia, w ramach Dni Bielska-Białej o godz. 17.00 wystąpi z koncertem organowym w naszym kościele Henryk Jan Botor, organista i kompozytor. Serdecznie zapraszamy na koncert.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15 sierpnia 2021 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:  we wtorek – św. Jacka, prezbitera; w piątek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. W tym dniu czcimy Boże Miłosierdzie z racji trzeciego piątku miesiąca. W sobotę  wspominamy św. Piusa X, papieża.
 2. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 3. Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust wewnątrz świątyni.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

19 Niedziela zwykła  – 8 sierpnia 2021 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Teresę Benedyktę od Krzyża, dziewicę i męczennicę, patronkę Europy; we wtorek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w środę – św. Klarę, dziewicę.
 2. W sobotę, 14 sierpnia przypada uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji.
 3. W piątek, 13 sierpnia zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 18.00.
 4. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na naszą parafię.
 5. Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust wewnątrz świątyni.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej

18 Niedziela zwykła  – 1 sierpnia 2021 r.

 1. W poniedziałek, spełniając zwykle warunki, można uzyskać odpust zupełny
 2. W piątek przypada święto Przemienienia Pańskiego.
 3. W tym tygodniu przypadają I-szy czwartek, I- piątek i I -sobota sierpnia. W pierwszy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej. W pierwszą sobotę o g. 8.00 zostanie odprawiona Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca NMP i nabożeństwo.
 4. W pierwszy czwartek ks. Proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną o g. 9.00; w pierwszy piątek o g. 9.00 odwiedzi chorych ks. Przemysław.
 5. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na potrzeby diecezji. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą parafię.
 6. Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust wewnątrz świątyni.
 7. Zgodnie z zapowiedzią i decyzją ks. Biskupa, dzisiaj ofiarą do puszek, wspieramy poszkodowanych wskutek ostatnich nawałnic.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 9. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Hałat. Zmarłego parafianina polećmy Bożemu Miłosierdziu.

17 Niedziela zwykła  – 25 lipca 2021 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, po każdej Mszy Św. odbędzie się obrzęd pobłogosławienia samochodów i wszystkich kierującymi tymi pojazdami. Ofiary składne podczas błogosławieństwa aut będą przeznaczone na salwatoriańskie misje. Bóg zapłać.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek świętych Joachima i Annę, rodziców NMP; w czwartek – św. Martę, w sobotę – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
 3. W piątek, 30 lipca o godz. 18.00,w bazylice w Hałcnowie  rozpocznie się kolejne czuwanie modlitewne, na które jest zaproszona nasza parafia. Czuwanie przeprowadzi nasz wikariusz   Przemysław Marszałek. Serdecznie zapraszamy.
 4. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby diecezji.
 5. Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust wewnątrz świątyni.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 7. W tym tygodniu do wieczności odeszły: śp. Cecylia Frydel, śp. Ewa Kobielska i śp. Halina Biber. Zmarłe parafianki polećmy Bożemu Miłosierdziu.

24 Niedziela zwykła  – 12 września 2021 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora kościoła, we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Św., w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Matki Bolesnej, w czwartek wspomnienie świętych Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa, w sobotę święto świętego Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży.
 2. W poniedziałek zapraszamy na kolejny w tym roku „Wieczór Fatimski”. Rozpoczęcie o godz. 18:00. W programie: modlitwa różańcowa, Msza Św., procesja z figurą, różaniec i zakończenie przy grocie Matki Bożej odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.
 3. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas VIII oraz młodzież z klas VII, która w tym roku chce rozpocząć swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania na pierwsze w tym roku spotkanie formacyjne we wtorek, 14 września, po mszy św. wieczornej o godzinie 19.00.
 4. W środę, piątek i sobotę, przypadają Kwartalne Dni Modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców. W piątek modlimy się także do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.
 5. Informujemy, że do naszego parafialnego magazynu CARITAS, dotarła ostatnia partia żywności w ramach Unijnego Programu Żywnościowego. Wszystkich objętych programem, prosimy o odbiór żywności w najbliższą sobotę, 18 września, w godzinach od 9.00 – 10.00. Jednocześnie informujemy, że ilość osób zainteresowanych programem na nowy rok jest tak duża, że nie mamy fizycznych możliwości wszystkim pomóc. Dlatego do nowej edycji Unijnego Programu Żywnościowego wnioski w naszej parafii składać mogą jednie NASI Parafianie, czyli wszyscy mieszkający na terenie naszej parafii. Program Ruszy
  w grudniu br., zaś wnioski można składać w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania lub bezpośrednio u ks. superiora Pawła Krężołka.
 6. Z racji rozpoczynającego się remontu dachu na plebani zwracamy się z prośbą by w czasie jego trwania nie wjeżdżać samochodami na plac przykościelny.
 7. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Z całego serca dziękujemy również za składane dziś ofiary, które przeznaczone będą na remont dachu na plebani. Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu cała inwestycja wyniesie nas 63.000,00 zł, plus tzw. robocizna.W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Diecezjalne radio Anioł Beskidów. 
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

XXIII Niedziela Zwykła – 5 września 2021 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: we wtorek – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika; w środę – święto Narodzenia NMP. W tym dniu salwatoriańscy nowicjusze i klerycy składają swoje śluby zakonne. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.
 2. We wtorek, po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spotkanie grupy biblijnej, zaś w piątek po wieczornej Eucharystii, spotkanie grupy młodzieżowej. Serdecznie zapraszamy.
 3. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary na naszą diecezję.
 4. Informujemy, że w najbliższym czasie rozpoczniemy generalny remont dachu na naszej plebanii. Obejmie on: mycie, odtłuszczanie, malowanie, naprawa uszkodzonych części, położenie maty zbrojonej, nowych śrub, papy w niektórych miejscach. Wykorzystamy bardzo dobrej jakości materiały, zwłaszcza farbę Monoguard Clear, która ma 15 lat gwarancji. Materiały potrzebne do remontu to suma ok. 63.000,00 zł. plus tzw. robocizna. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na ten cel. W poszczególnych miesiącach składki na parafię również będą przeznaczone na ten remont. Serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość i pomoc w remoncie. Plebania to nie tylko mieszkania dla duszpasterzy, ale również znajdują się tam biura parafialne i biura hospicjum św. Kamila oraz sale na spotkania duszpasterskie i formacyjne jakie prowadzimy przy parafii.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 6. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Krystyna Moskwik i śp. Wojciech Jaróżek. Zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu.

XXII Niedziela Zwykła – 29 sierpnia 2021 r.

 1. W środę rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Serdecznie zapraszamy w tym dniu uczniów, nauczycieli i rodziców na Mszę Św. o godz. 18.30. Poświęcimy wtedy tornistry, a uczniowie otrzymają też słodki upominek.
 2. W tym tygodniu przypada I -szy czwartek września, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej. Okazja do spowiedzi w I-szy piątekbędzie podczas każdej liturgii. W I-szą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo o godz. 8.00 ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 3. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: Ks. Proboszcz w I-szy czwartek od godz. 9.00; ks. Superior Paweł i ks. Wikariusz Przemysław w I-szą sobotę od godz. 9.00.
 4. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 6. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Elżbieta Herzyk. Zmarłą parafiankę polećmy Bożemu Miłosierdziu.

XXI Niedziela Zwykła – 22 sierpnia 2021 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:  we wtorek – św. Bartłomieja, apostoła; w czwartek – uroczystość NMP Częstochowskiej; w piątek – św. Monikę; w sobotę – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.  
 2. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 3. W sobotę, 28 sierpnia, w ramach Dni Bielska-Białej o godz. 17.00 wystąpi z koncertem organowym w naszym kościele Henryk Jan Botor, organista i kompozytor. Serdecznie zapraszamy na koncert.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15 sierpnia 2021 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:  we wtorek – św. Jacka, prezbitera; w piątek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. W tym dniu czcimy Boże Miłosierdzie z racji trzeciego piątku miesiąca. W sobotę  wspominamy św. Piusa X, papieża.
 2. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 3. Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust wewnątrz świątyni.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

19 Niedziela zwykła  – 8 sierpnia 2021 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Teresę Benedyktę od Krzyża, dziewicę i męczennicę, patronkę Europy; we wtorek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w środę – św. Klarę, dziewicę.
 2. W sobotę, 14 sierpnia przypada uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji.
 3. W piątek, 13 sierpnia zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 18.00.
 4. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na naszą parafię.
 5. Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust wewnątrz świątyni.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej

18 Niedziela zwykła  – 1 sierpnia 2021 r.

 1. W poniedziałek, spełniając zwykle warunki, można uzyskać odpust zupełny
 2. W piątek przypada święto Przemienienia Pańskiego.
 3. W tym tygodniu przypadają I-szy czwartek, I- piątek i I -sobota sierpnia. W pierwszy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej. W pierwszą sobotę o g. 8.00 zostanie odprawiona Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca NMP i nabożeństwo.
 4. W pierwszy czwartek ks. Proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną o g. 9.00; w pierwszy piątek o g. 9.00 odwiedzi chorych ks. Przemysław.
 5. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na potrzeby diecezji. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą parafię.
 6. Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust wewnątrz świątyni.
 7. Zgodnie z zapowiedzią i decyzją ks. Biskupa, dzisiaj ofiarą do puszek, wspieramy poszkodowanych wskutek ostatnich nawałnic.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 9. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Hałat. Zmarłego parafianina polećmy Bożemu Miłosierdziu.

17 Niedziela zwykła  – 25 lipca 2021 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, po każdej Mszy Św. odbędzie się obrzęd pobłogosławienia samochodów i wszystkich kierującymi tymi pojazdami. Ofiary składne podczas błogosławieństwa aut będą przeznaczone na salwatoriańskie misje. Bóg zapłać.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek świętych Joachima i Annę, rodziców NMP; w czwartek – św. Martę, w sobotę – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
 3. W piątek, 30 lipca o godz. 18.00,w bazylice w Hałcnowie  rozpocznie się kolejne czuwanie modlitewne, na które jest zaproszona nasza parafia. Czuwanie przeprowadzi nasz wikariusz   Przemysław Marszałek. Serdecznie zapraszamy.
 4. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby diecezji.
 5. Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust wewnątrz świątyni.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 7. W tym tygodniu do wieczności odeszły: śp. Cecylia Frydel, śp. Ewa Kobielska i śp. Halina Biber. Zmarłe parafianki polećmy Bożemu Miłosierdziu.