Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 maja 2024 r.

 1. W poniedziałek, 20 maja, obchodzimy święto NMP, Matki Kościoła. Serdecznie zapraszamy, w tym drugim dniu Zielonych Świąt, na Eucharystię. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na Dom Matki i Dziecka.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia: we wtorek – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika; w czwartek – święto  Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek – wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych. Jest to Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.
 3. W poniedziałek, 27 maja, po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy na spotkanie organizacyjne przedstawicieli poszczególnych grup, które prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało: I ołtarz – Róże Różańcowe, II ołtarz – uczestnicy Kursu „Alfa”, III ołtarz – grupa „Młoda 9”, IV ołtarz – Grupa Biblijna.
 4. Serdecznie zapraszamy na poniedziałkowy Klub Seniora, którego gościem będzie Pan Maciej Paź, dyrektor pszczyńskiego poprawczaka. Opowie o problemach współczesnej młodzieży i resocjalizacji w ośrodku, który prowadzi. Spotkanie będzie miało charakter otwarty, stąd zapraszamy na nie tylko seniorów, ale także rodziców, wychowawców, nauczycieli, katechetów i wszystkich zainteresowanych. Rozpoczęcie o godz.: 16.30 w sali pod kościołem.
 5. Niemal od 6 lat, od samego początku powstania i funkcjonowania naszego parafialnego CARITAS, jedną z najbardziej zaangażowanych grup jest młodzież z Liceum Plastycznego, w którym na co dzień uczy ks. superior Paweł. Młodzież bierze udział w zbiórkach żywności, kwestuje na kiermaszach, przygotowuje kolorowe dekoracje na akcje choinkajajo dobroci, porządkuje magazyn, pakuje i wydaje żywność, oddaje swoje prace na licytacje, z których dochód zasila najbardziej potrzebujących. Chcąc wynagrodzić Im to ogromne zaangażowanie i wkład, w pomoc tak wielu ludziom, Ks. Paweł wyjedzie z grupą najbardziej zaangażowanych uczniów do Zakopanego, na 3 dniową wycieczkę szkolną, którą chcemy w większości sfinansować. Stąd w przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach św., Młodzież będzie zbierać fundusze na swój wyjazd. Bardzo serdecznie prosimy Was o wsparcie tej akcji. Niech będzie to nasza wspólna wdzięczność za tak pięknie prowadzone dzieła.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na  utrzymanie Domu Księży Emerytów.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask w codziennym życiu, a naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Michalina Gola, śp. Kazimiera Ficoń i śp. Stanisław Fujak. Wieczny odpoczynek…

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 12 maja 2024 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: we wtorek – święto św. Macieja, apostoła; w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
 2. Rozpoczynamy tegoroczne Czuwania Fatimskie w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy w poniedziałek, 13 maja, na pierwsze, które rozpoczniemy o godz. 18.00.
 3. Spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00; w czwartek o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie formacyjne Wspólnoty Szkaplerza Świętego.
 4. Serdecznie zapraszamy na poniedziałkowy klub seniora. W programie nauka i śpiew pieśni Maryjnych w wykonaniu naszego organisty p. Piotra Skowrońskiego. Start o 16.30 w sali pod kościołem.
 5. W piątek, 17 maja przypada dzień modlitwy do Miłosierdzia Bożego; po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramemtu.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą parafię. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na  utrzymanie Domu Księży Emerytów.
 7. W ostatnim czasie w naszej parafii na terenie przykościelnym wykonano prace z zielenią na sumę 8850,00 zł. oraz odnowiono 2 sale na spotkania na plebanii: malowanie i  zakupiono nowe stoły z  krzesłami na sumę 10.278,00. Bóg zapłać za składane na nasze inwestycje parafialne ofiary ze składek parafialnych, za ofiary indywidualne i przesyłane na nasze konto parafialne.
 8. Praktykę duszpasterską w naszej parafii kończy dk. Damian, któremu dziękujemy za posługę i zaangażowanie w życie parafii i naszej wspólnoty zakonnej. 25 maja , w parafii św. Brata Alberta w Elblągu, przyjmie z dwoma swoimi współbraćmi święcenia kapłańskie. Pamiętajmy  o Nich w naszej w modlitwie.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask w codziennym życiu, a naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Anna Glondys. Wieczny odpoczynek…

6 Niedziela Wielkanocna  – 5 maja 2024 r. 

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba; w środę – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje.
 3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele o godz. 18.00. Na stoliku w kościele są wyłożone kartki na intencje majowe, które będziemy polecali Matce Bożej i prosimy je składać w zakrystii.
 4. W przyszłą niedzielę, 12 maja, odbędzie się w naszej parafii o godz. 11.00 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej; zaś Msza Św. z godz. 12.30 będzie odprawiona o godz. 13.00 i będą w Niej uczestniczyły dzieci, które obchodzą Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
 5. Serdecznie zapraszamy na 18 Bielski Wieczór Uwielbienia u Salwatorianów. Odbędzie się on w piątek, 10 maja 2024 r. Szczegółowy plan znajduje się na naszej stronie internetowej, w mediach społecznościowych i plakatach zamieszczonych w kościele.  Gościem specjalnym tego wieczoru będzie ks. Dominik CHMIELEWSKI, salezjanin, rekolekcjonista i założyciel ruchu Wojownicy Maryi. W związku ze spodziewaną dużą ilością wiernych, bardzo prosimy o szybszy przyjazd do kościoła i prawidłowe zaparkowanie auta w dozwolonych miejscach, w podanych przez nas lokalizacjach.
 6. W środę ze wzgl. na próbę przed I-szą Komunią Św. nie będzie adoracji o godz. 17.00.
 7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą diecezję. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą parafię.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask w codziennym życiu, a naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

5 Niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia 2024 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek – święto ś Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy; w czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę – św. Floriana, męczennika.
 2. W piątek, 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, patronki naszej parafii. W tym dniu będziemy obchodzili nasz parafialny odpust. Msze Ś będą celebrowane w porządku niedzielnym. Serdecznie zapraszamy na sumę odpustową o godz. 11.00, której będzie przewodniczył i kazania wygłosi w tym dniu ks. Piotr Dymon. Za racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W poniedziałek, 29 kwietnia br. odbędzie się o godz. 19.30 spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 4. Serdecznie zapraszamy na poniedziałkowy klub seniora. W programie spotkanie z dk. Damianem Kokochą, który podzieli się historią swojego powołania i rolą modlitwy w życiu człowieka. Start o godz.: 16.30 w sali pod kościołem.
 5. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, I-szy piątek i pierwsza sobota maja. W pierwszy czwartek zapraszamy, po Mszy Ś wieczornej, na adorację Najświętszego Sakramentu – tzw. „Godzina Święta”; w pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 8.00.
 6. W środę, 1 maja, ks. proboszcz i ks. superior Paweł odwiedzą chorych z posługą sakramentalną – od godz.: 9.00.
 7. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele o godz. 18.00. Na stoliku w kościele są wyłożone kartki na intencje majowe, które będziemy polecali Matce Bożej i prosimy je składać w zakrystii.
 8. Serdecznie zapraszamy na 18 Bielski Wieczór Uwielbienia u Salwatorianów. Odbędzie się on
  w piątek, 10 maja 2024 r. Szczegółowy plan znajduje się na naszej stronie internetowej, w mediach społecznościowych i plakatach zamieszczonych w kościele. Gościem specjalnym tego wieczoru będzie ks. Dominik CHMIELEWSKI, salezjanin, rekolekcjonista i założyciel ruchu Wojownicy Maryi. W związku ze spodziewaną dużą ilością wiernych, bardzo prosimy o szybszy przyjazd do kościoła i prawidłowe zaparkowanie auta w dozwolonych miejscach, w podanych przez nas lokalizacjach.
 9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary, w tym również składane po Mszy Ś na WSD Salwatorianów i jako prezent prymicyjny dla dk. Damiana. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 10. W przyszłą niedzielę strażacy z OSP Komorowice będę kwestować na Fundusz Ochrony Przeciwpożarowej swojej jednostki.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask w codziennym życiu, a naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławień
 12. W tym tygodniu odeszli do wieczności: ś Elżbieta Czernecka i śp. Marian Wontroba których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

4 Niedziela Wielkanocna – 21 kwietnia 2024 r.

 1. W Liturgii Kościoła, we wtorek, będziemy obchodzili uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; w czwartek – święto św. Marka, ewangelisty.
 2. W poniedziałek, 22 kwietnia br. odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.30,
  a potem spotkanie w salce.
 3. Serdecznie zapraszamy na poniedziałkowy klub seniora. W programie spotkanie z mgr Szymonem Raszką i mgr Elżbietą Handzlik z Beskidzkiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i położnych. Będzie o chorobach wzroku u seniorów. Wykład + badanie wzroku! Serdecznie zapraszamy. Start 22 kwietnia, 16.30 w sali pod kościołem.
 4. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi w naszym kościele dk. Damian. Jak to było pięknym zwyczajem, na zakończenie praktyki duszpasterskiej, po Mszach Św., poprosi o ofiary, które będą przeznaczone na nasze Wyższe Seminarium Duchowne Salwatorianów i jako prezent z naszej parafii z okazji Jego święceń i prymicji. Bóg zapłać za okazaną życzliwość.
 5. Serdecznie zapraszamy na 18 Bielski Wieczór Uwielbienia u Salwatorianów. Odbędzie się on w piątek, 10 maja 2024 r. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia i indywidualnym błogosławieństwem, którą poprowadzi ks. Paweł Krężołek SDS, zespół Projekt Fausystem i grupa Młoda 9. Gościem specjalnym tego wieczoru będzie ks. Dominik CHMIELEWSKI, salezjanin, rekolekcjonista i założyciel ruchu Wojownicy Maryi. W związku ze spodziewaną dużą ilością wiernych, bardzo prosimy o szybszy przyjazd do kościoła i prawidłowe zaparkowanie auta w dozwolonych miejscach, w podanych przez nas lokalizacjach.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary, w tym również składane po Mszy Św. na diecezjalne radio Anioł Beskidów. W ubiegłą niedzielę na naszą nową kotłownię do kościoła i plebanii zebrano 15.840,00 zł. Bóg zapłać również za ofiary składane na ten cel poprzez parafialne konto.  
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask w codziennym życiu, a naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 8. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Bronisław Janik i śp. Cecylia Gibner, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

3 Niedziela Wielkanocna – 14 kwietnia 2024 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Biblijną. Zachęcamy do czytania i medytacji Słowa Bożego, które niech wzmacnia naszą wiarę.
 2. Serdecznie zapraszamy na poniedziałkowy Klub Seniora. W programie wspólne śpiewanie
  i koncert na ukulele w wykonaniu Hanny Frelichowskiej. Start o godz.: 16.30 w sali pod kościołem.
 3. W czwartek, 18 kwietnia o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie formacyjne Wspólnoty Szkaplerza Świętego, na które serdecznie zapraszamy.
 4. W poniedziałek, 22 kwietnia odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.30, a potem spotkanie w salce.
 5. Informujemy, że w piątek, 19 kwietnia ze wzgl. na spotkanie formacyjne księży w naszym kościele, nie będzie adoracji po Mszy Św. wieczornej.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary  przeznaczone na naszą nową kotłownię do kościoła i plebanii. Bóg zapłać za troskę o nasz kościół i parafię. W przyszłą niedzielę, po Mszach Św. ofiarą do puszek wspieramy radio diecezjalne Anioł Beskidów.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask w codziennym życiu, a naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 7 kwietnia 2024 r.

 1. Serdecznie zapraszamy, w dzisiejszą Niedzielę, na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia wraz Koronką o godz. 15.00.
 2. Jutro przypada, przeniesiona z 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Składka będzie przeznaczona na Dom Matki i Dziecka.
 3. W minioną środę rozpoczęła się w naszej parafii kolejna edycja Kursu Alfa. Cykl kolejnych spotkań skierowany jest do osób poszukujących wartości w życiu, a także do tych, którzy chcą ożywić swoją wiarę i relacje z Panem Bogiem. Spotkania odbywają się w środy, o godz.: 18.00 w sali pod kościołem. Można jeszcze dołączyć do kursu. Odpowiedzialnym za to dzieło z ramienia naszej parafii jest ks. Ireneusz Pelka, wikariusz.
 4. Serdecznie zapraszamy na poniedziałkowy Klub Seniora. Gościem spotkanie będzie, mgr inż. Marcin Fijak, psycholog ze specjalnością kliniczną i neuropsychologiczną, który przybliży temat ASERTYWNOŚCI. Start o godz.: 16.30 w sali pod kościołem.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na cele charytatywne diecezji. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, składka kopertowa będzie przeznaczona na naszą nową kotłownie do kościoła i plebanii. Bóg zapłać za troskę o nasz kościół i parafię.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask w codziennym życiu, a naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 7. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Kufel. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31 marca 2024 r.

 1. W drugim dzień świąt Msze Św. będą celebrowane w porządku niedzielnym.
 2. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota kwietnia. W pierwszy czwartek, po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy na tzw. „ Godzinę Świętą; w pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę Św. i na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NNP o godz. 8.00.
 3. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w liturgię Triduum Paschalnego, w przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz za dekoracje kwiatowe w naszej świątyni. Bóg zapłać za składane na ten cel ofiary.
 4. Zapraszamy na 17 Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA u Salwatorianów. Odbędzie się on w piątek, 5 kwietnia 2024 r. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia i indywidualnym błogosławieństwem. Gościem specjalnym tego wieczoru będzie DARIUSZ SIERHEJ, zawodnik MMA, przedsiębiorca, prezes fundacji Armageddon Challenge, motywator, trener, szkoleniowiec klas mundurowych, społecznik, pomysłodawca akcji Pomaganie przez bieganie – zamieniamy km na złotówki.
 5. W przyszłą Niedzielę Miłosierdzia Bożego zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia wraz Koronką o godz. 15.00.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożych łask i opieki Matki Bożej.
 7. Z okazji Świąt Paschalnych naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy umocnienia w wierze w pielgrzymce ku naszemu zmartwychwstaniu; niech te święta będą okazją do wzmocnienia naszej przyjaźni z Jezusem, Panem Zmartwychwstałym i pomiędzy nami. Błogosławionych i Radosnych Świąt !

Niedziela Palmowa – 24 marca 2024 r.

 1. W Wielkim Tygodniu okazja do spowiedzi św. będzie: od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy włącznie, przy okazji sprawowania Mszy Św.; w Wielki Piątek od godz. 9.00 do 13.00; od 15.00 do 18.00 i po zakończeniu ceremonii wielkopiątkowych do godz. 22.00; w Wielką Sobotę od godz. 7.00 do godz. 12.00.
 2. Plan Triduum Paschalnego: Msza Św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.30 i adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00. W Wielki Piątek adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00; ceremonia wielkopiątkowa rozpocznie się o godz. 18.30, a adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 23.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 7.00, a Msza Św. Wigilii Paschalnej o godz. 19.00 ( prosimy zabrać na tę liturgię świece). Rezurekcja w Niedzielę Wielkanocną rozpocznie się o godz. 6.00.
 3. W Wielki Piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 11.00. W Wielką Sobotę poświęcimy pokarmy wielkanocne o godz.: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00.
 4. W Wielki Czwartek chorych z posługą sakramentalną odwiedzi od godz. 9.00 ks. proboszcz i ks. superior Paweł.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 6. Serdecznie dziękujemy również Wszystkim zaangażowanym w produkcję i sprzedaż palm wielkanocnych – grupie Młoda 9, Iwonie Kostur i Dominice Janota – koordynatorom akcji, a także Kwiaciarni Wonia za udostępnienia miejsca do produkcji. Do nabycia są dziś również babki wielkanocne do święconki, przegotowane przez naszych parafian w kwocie min. 5 zł. Dochód ze sprzedaży w całości będzie przeznaczony na nasz parafialny Caritas, a ściśle na rzecz najbardziej potrzebujących parafian.
 7. Zapraszamy na 17 Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA u Salwatorianów. Odbędzie się on w piątek, 5 kwietnia 2024 r. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia i indywidualnym błogosławieństwem. Gościem specjalnym tego wieczoru będzie DARIUSZ SIERHEJ, zawodnik MMA, przedsiębiorca, prezes fundacji Armageddon Challenge, motywator, trener, szkoleniowiec klas mundurowych, społecznik, pomysłodawca akcji Pomaganie przez bieganie – zamieniamy km na złotówki.
 8. Zapraszamy również na poniedziałkowy Klub Seniora. Gościem spotkania będą Ratownicy Wodni z Beskidzkiego WOPRu. Tematem spotkania będą podstawy pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz o poprawnym przeprowadzeniu Resuscytacji krążeniowo – oddechowej.  Start o godz.: 16.30 w sali pod kościołem.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożych łask i opieki Matki Bożej, a naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy spokojnego i miłego niedzielnego wypoczynku oraz głębokiego przeżycia liturgii Wielkiego Tygodnia.

5 Niedziela Wielkiego Postu  – 17 marca 2024 roku

 1. Serdecznie zapraszamy na rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które rozpoczynamy w dzisiejszą niedzielę, a zakończymy w środę, 20 marca. Nauki rekolekcyjne są głoszone w dzisiaj podczas każdej Mszy Św., a od poniedziałku do środy włącznie podczas Mszy Św. o godz. 8.00, 11.00, 18.30 i 20.00. Naszym duchowym przewodnikiem jest o. Karol Tafliński z opactwa cystersów ze Szczyrzyca.
 2. W czwartek, 21 marca br. o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie formacyjne Wspólnoty Szkaplerza Świętego, na które serdecznie zapraszamy.
 3. W piątek, 22 marca ulicami naszego miasta przejdzie Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie o godz. 17.00 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przy dworcu, a zakończenie Mszą Św. w katedrze św. Mikołaja. Krzyż od 7 do 8 stacji poniosą reprezentanci naszej parafii, dlatego proszę o zgłoszenie się 6 osób do tego zaszczytnej posługi. Zapisy w naszej zakrystii.
 4. Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim ofiarodawcom, darczyńcom, wolontariuszom i zaangażowanym w jakąkolwiek pomoc charytatywną w naszej parafii. Jesteśmy wdzięczni i po raz kolejny zbudowani Waszą wrażliwością i ilością serca włożoną w każdą inicjatywę.
 5. Informujemy, że paczki świąteczne dla najuboższych i potrzebujących, z terenu naszej parafii, będą wydawane w najbliższą sobotę, 23 marca 2024 r. w godz.: 8.30 – 10.00.
 6. Zachęcamy również do nabywania palm wielkanocnych, przygotowanych przez Grupę Młoda 9 i nasz parafialny Caritas. Palmy są do nabycia w naszym kościele dziś i za tydzień, w kwocie 20 zł. Za tydzień będą do nabycia również babki wielkanocne do święconki. Dochód w całości będzie przeznaczony na nasz parafialny Caritas, a ściśle na rzecz najbardziej potrzebujących parafian i nie tylko.
 7. Ponadto po raz kolejny przystępujemy do Unijnego Programu Żywnościowego. Osoby które nie przekraczają progu dochodowego w kwocie: 1823 zł. osoba samotnie gospodarująca i 1410 osoba w rodzinie, mogą ubiegać się o taką pomoc. Wnioski można pobierać w oddziale opieki społecznej Urzędu Miasta i składać w kancelarii lub zakrystii naszego kościoła do 5 kwietnia. Informujemy również, że ze względu na ilość wniosków i ciężar pracy, przyjmować będziemy jedynie osoby zamieszkujące na terenie naszej parafii.
 8. Serdecznie zapraszamy na poniedziałkowy Klub Seniora. Gościem spotkania będzie rekolekcjonista, o. Karol Tafliński.  Start o godz.: 16.30 w sali pod kościołem.
 9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W ubiegła niedzielę na nową kotłownię dla naszego kościoła i domu zakonnego zebraliśmy 17.390,00 zł.
 10. Szkoła Podstawowa nr 27 informuje, że rekrutacja do klas pierwszych na rok 2024/2025 odbywa się do 5 kwietnia br. do godz. 15.00 z wykorzystaniem systemu elektronicznego; 20 marca o godz. 16.00 zaprasza na dzień otwarty w budynku szkoły przy ul. Zofii Kossak-Szczuckiej 19.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożych łask i opieki Matki Bożej, a naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy spokojnego i miłego niedzielnego wypoczynku oraz dobrego tygodnia.
 12. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stefania Lachendrowicz i śp. Zdzisław Orkisz. Wieczny odpoczynek…..

4 Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2024 roku

 1. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca; modlimy się do Miłosierdzia Bożego.
 2. W poniedziałek, 11 marca o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I-szej Komunii Świętej.
 3. W piątek, 15 marca o godz. 19.00 rozpocznie się parafialna Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii: NMP Królowej Polski, Fałata, Grottgera, Cieszyńską, św. Anny i Sikornik. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. W tym dniu nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 i 17.45.
 4. Odpowiadając na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w dniach od 16 do 24 marca, po każdej Mszy Św., będziemy odmawiali Nowennę w int. Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.
 5. Po przerwie wracamy ze spotkaniami Parafialnego Klubu Seniora Jordan. Najbliższe spotkanie w poniedziałek, 11 marca 2024 r., o godz.: 16.30 w salce pod kościołem. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków jak i tych, którzy chcą dołączyć do klubu. 
 6. Serdecznie zapraszamy na 16 Bielski Wieczór Uwielbienia u Salwatorianów, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 16 marca br. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.30, po Niej świadectwo zaproszonego gościa i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia i indywidualnym błogosławieństwem; modlitwę poprowadzi ks. Paweł Krężołek, zespół Projekt Fausystem i grupa Młoda 9. Gościem specjalnym tego wieczoru będzie Jakub ANATOM Nowak, chrześcijański raper i ewangelizator.
 7. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które wygłosi o. Karol Tafliński, cysters z opactwa cystersów ze Szczyrzyca.
 8. Wyrażamy ogromną  wdzięczność wszystkim zaangażowanym w weekendową akcję Zbiórki Żywności. W sposób szczególny dziękujemy: Aleksandrze Mołek i Wojciechowi Deginder – nadzorującym akcje, wszystkim koordynatorom z grupy Młoda 9, wolontariuszom, przewoźnikom, pracownikom i dyrektorom sklepów, gdzie kwestowaliśmy, a nade wszystko Wam, ludziom dobrej woli – za każdą pomoc, wsparcie i ochotne serce. Nadal zachęcamy do wspierania akcji JAJO DOBROCI.Z drzewka, jakie znajduje się w kościele można zabierać kolorowe jajka, na odwrocie których znajduje się konkretna prośba. Produkty można przynosić do zakrystii, do przyszłej niedzieli włącznie. Ponadto Grupa Młoda 9 i Caritas parafii rozpoczęła produkcje PALM WIELKANOCNYCH. Palmy będą do nabycia w naszym kościele za tydzień w 5 niedzielę WP, jak i w Niedzielę Palmową, w kwocie 20 zł. Dochód całkowicie zasili parafialny Caritas, a konkretnie pomoc najbardziej potrzebującym na czas świąt wielkanocnych. Zachęcamy wszystkich do nabywania naszych palm.
 9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na nową kotłownię dla naszego kościoła i domu zakonnego.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożych łask i opieki Matki Bożej, a naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy spokojnego i miłego niedzielnego wypoczynku oraz dobrego tygodnia

3 Niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2024 roku

 1. W poniedziałek przypada święto św. Kazimierza, królewicza.
 2. W pierwszy czwartek marca modlimy się o dar powołań kapłańskich i zakonnych.
 3. Serdecznie zapraszamy na dzisiejszy Koncert Muzyki Pasyjnej w wykonaniu zespołu VERAVOCE. W skład zespołu wchodzą studenci wydziału wokalno – aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach. Koncert odbędzie się dziś o godz. 13.30, bezpośrednio po Mszy św. Ofiarą do puszek po koncercie będzie można wesprzeć młodych artystów. 
 4. Zachęcamy do wsparcia charytatywnej akcji pod hasłem: Jajo Dobroci. Na drzewku które znalazło się w kościele, zostały powieszone kolorowe jajka, na odwrocie których, znajdują się konkretne artykuły, z których zostaną zrobione świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących. Produkty można przynosić do zakrystii naszego kościoła w czasie trwania nabożeństw do 5 niedzieli Wielkiego Postu, a zatem 17 marca 2024 r. Świąteczne paczki będą wydawane w sobotę, 23 marca 2024 r. 
 5. Już w najbliższy piątek i sobotę, 8 i 9 marca 2024 r., w sklepach: BIEDRONKA przy ul. Michałowicza i LIDL przy ul. Gorkiego 1, odbędzie się kolejna zbiórka żywności pod hasłem: TAK, POMAGAM! Zachęcamy do wsparcia akcji, poprzez kupno produktów o dłuższej dacie ważności i pozostawienie ich w oznaczonych miejscach. Ponadto, poszukujemy WOLONTARIUSZY, którzy pomogą nam w przeprowadzeniu zbiórki. Wolontariuszem może zostać każdy – uczeń, osoba dorosła, a także senior. Chętni mogą zapisywać się w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Pawła Krężołka SDS.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na potrzeby naszej diecezji. W przyszłą niedzielę składka kopertowa będzie przeznaczona na nową kotłownię do naszej świątyni i domu zakonnego. Bóg zapłać za Waszą troskę o naszą parafię i za wszelkie dobro.
 7. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela  i nasz tygodnik parafialny 
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu pracy.
 9. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Krystyna Rykiel. Wieczny odpoczynek…

 2 Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2024 roku

 1. W poniedziałek, 26 lutego zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania; rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.30, a po Niej spotkanie w salce.
 2. W czwartek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na tzw. „Godzinę Świętą. W pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 8.00.
 3. Chcąc jak najlepiej przeżyć okres Wielkiego Postu, serdecznie zapraszamy na Koncert Muzyki Pasyjnejw wykonaniu zespołu VERAVOCE. W skład zespołu wchodzą studenci wydziału wokalno – aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę, 3 marca 2024 r. o godz. 13.30, bezpośrednio po Mszy św. 
 4. Parafian, znajdującej się w ciężkiej sytuacji materialnej, zapraszamy po odbiór paczek z żywnością w najbliższą sobotę, 2 marca 2024 r. w godz.: 9.00 – 10.00.   Jednocześnie rozpoczynamy w naszej parafii wielkopostną zbiórkę żywności pod hasłem: Jajo Dobroci. Na drzewku które znalazło się w kościele, zostały powieszone kolorowe jajka, przygotowane przez młodzież z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznychw Bielsku – Białej, na odwrocie których, znajdują się konkretne artykuły, z których zostaną zrobione świąteczne paczki. Produkty można przynosić do zakrystii naszego kościoła w czasie trwania nabożeństw do 5 niedzieli Wielkiego Postu, a zatem 17 marca 2024 r. Jednocześnie w zakrystii lub u ks. Pawła Krężołka, można zgłaszać osoby potrzebujące naszej pomocy, z terenu naszej parafii. Świąteczne paczki będą wydawane w sobotę, 23 marca 2024 r. 
 5. Po przerwie związanej z kolędą, feriami, i innymi ważnymi wydarzeniami w parafii, wracamy z działalnością Klubu Seniora Jordan. Pierwsze spotkanie po przerwie w poniedziałek, 11 marca 2024 r. o godz. 16.30.
 6. W czwartek, 29 lutego od godz. 9.00 ks. proboszcz odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną; ks. superior Paweł Krężołek odwiedzi chorych w sobotę, 2 marca od godz. 10.00.
 7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 8. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela  i nasz tygodnik parafialny 
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu pracy.
 10. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Władysława Zasadny-Głuszek i śp. Genowefa Wisła. Wieczny odpoczynek…

 1 Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2024 roku

 1. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszy Św. o godz. 11.00, dzieci zapraszamy na godz. 17.00 a dorosłych na godz. 17.45. Gorzkie Żale będą odprawiane w niedziele o godz. 17.45.
 2. Informujemy, że w poniedziałek, 19 lutego o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 3. Serdecznie zapraszamy na 15 Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA u Salwatorianów. Odbędzie się w piątek, 23 lutego 2024 r. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia i indywidualnym błogosławieństwem, którą poprowadzi ks. Paweł Krężołek SDS, Zespół Projekt Fausystem i grupa Młoda 9.  Gościem specjalnym tego wieczoru będzie o. Aleksander PAPRZYCKI, franciszkanin, spowiednik, kierownik duchowy, terapeuta uzależnień, socjoterapeuta, kierownik Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy o. Wenantego Katarzyńca w Kalwarii Pacławskiej. Tematem wystąpienia naszego gościa będzie: Duchowość  a Psychologia.
 4. W czwartek, 22 lutego o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie formacyjne wspólnoty Szkaplerza Świętego, na które serdecznie zapraszamy.
 5. W poniedziałek, 26 lutego zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania; rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.30, a po Niej spotkanie w salce.
 6. Informujemy, że rozliczenie podatkowe PIT 1,5% podatku na rzecz Hospicjum Stacjonarnego im. Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej można załatwić w każdy wtorek od godz. 14.00 do godz. 16.00 w budynku Hospicjum przy ul. Zdrojowej 10 w Bielsku-Białej.
 7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W ubiegłą niedzielę na nową kotłownię dla kościoła i domu zakonnego zebrano 21.980,00 zł. Bardzo dziękujemy  również za ofiary przekazywane indywidualnie i na nasze konto parafialne. Bóg zapłać za troskę o naszą parafię i kościół.
 8. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela  i nasz tygodnik parafialny 
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu pracy.

6 Niedziela Zwykła – 11 lutego 2024 roku

 1. Serdecznie zapraszamy na tzw. nabożeństwo czterdziestogodzinne przed rozpoczęciem okresu Wielkiego Postu. Adoracja odbędzie się w dzisiejszą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.30 i zakończy się przed Eucharystią o godz. 18.15.
 2. W tym tygodniu, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa. Msze Św. w tym dniu będą odprawione o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 18.30 i 20.00.
 3. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszy Św. o godz. 11.00, dzieci zapraszamy na godz. 17.00 a dorosłych na godz. 17.45. Gorzkie Żale będą odprawiane w niedziele o godz. 17.45. Przypominamy, że wierny, który odprawi pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 4. Rekolekcje Wielkopostne odbędą się od 5 Niedzieli Wielkiego Postu.
 5. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela  i nasz tygodnik parafialny 
 6. W przyszłą niedzielę kazania w naszej parafii wygłosi salwatorianin ks. dr Paweł Wróbel, postulator procesu beatyfikacyjnego Heleny Kmieć, który przybliży Jej życie, a po Mszach Św. można będzie wesprzeć ofiarą Fundację Heleny Kmieć.
 7. Informujemy, że 16 lutego na godz. 18.00 organizowane jest wyjście do kina Helios na film pt. „WANDEA – Zwycięstwo albo śmierć”. Zapisy  na film odbywają się w dzisiejszą niedzielę, po każdej Mszy Św. z tyłu kościoła.
 8. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary w tzw. składce kopertowej, która będzie przeznaczona na nową  kotłownię dla kościoła i domu zakonnego. Bóg zapłać za troskę o naszą parafię i kościół.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu pracy.
 10. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Stanisława Żurowska i śp. Danuta Śliwa. Wieczny odpoczynek…

 5 Niedziela Zwykła – 4 lutego 2024 roku

 1. W liturgii Kościoła tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – św. Agatę, dziewicę i męczennic; we wtorek – świętych męczenników Pawła Mikkę i Towarzyszy; w sobotę – św. Scholastykę dziewicę.
 2. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem oraz za pracowników służby zdrowia.
 3. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela  i nasz tygodnik parafialny 
 4. Informujemy, że 16 lutego na godz. 18.00 organizowane jest wyjście do kina Helios na film pt. „WANDEA – Zwycięstwo albo śmierć”. Film opowiada o ludobójstwie  podczas powstania wandejskiego, zwłaszcza o  powstańcach, którzy bronili świat chrześcijański przed zniszczeniem. W imię hasła „wolność, równość i braterstwo”, dokonano  we Francji pierwszego ludobójstwa w Europie. Zapisy  na film będą w niedzielę,  11 lutego po każdej Mszy Świętej.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą diecezję. W przyszłą niedzielę składka kopertowa będzie przeznaczona na modernizacje naszej kotłowni. Bóg zapłać za życzliwość i troskę o naszą parafię i kościół.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu pracy.
 7. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Stanisława Frejnik. Wieczny odpoczynek…

 4 Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2024 roku

 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na „Godzinę Świętą”, zaś w sobotę zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 8.00.
 2. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Przynieśmy w ten dzień, nazywany popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej, świece do poświęcenia. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
 3. W pierwszy czwartek swoich chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00 odwiedzi ks. proboszcz.
 4. Informujemy, że decyzją księdza prowincjała z dniem 1 lutego br. kończy w naszej parafii posługę ks. Bogusław Loska. Serdecznie dziękujemy Mu za pracę duszpasterską, zaangażowanie i miły klimat współpracy. Ks. Bogusław podejmie obowiązki proboszcza w jednej z parafii w Edynburgu w Szkocji. Życzymy ks. Bogusławowi Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i zdrowia w nowym miejscu życia i służby kapłańskiej.
 5. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela  i nasz tygodnik parafialny 
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu pracy.
 8. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Jagosz i śp. Teresa Michalak. Wieczny odpoczynek…

 3 Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2024 roku

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; w piątek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
 2. W poniedziałek, 22 stycznia odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania; rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.30, a po Niej spotkanie w salce.
 3. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela  i nasz tygodnik parafialny 
 4. Dziękujemy za składane dziś ofiary przeznaczone na cele charytatywne diecezji, jako jałmużna postna.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu pracy.
 6. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zygmunt Żydek, śp. Agnieszka Sufa, śp. Irena Dubiel, śp. Maria Drvodelic, i śp. Jan Kudyba. Wieczny odpoczynek…

 2 Niedziela Zwykła – 14 stycznia 2024 roku

 1. W dniach 18 – 24 stycznia, w całym Kościele przeżywamy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 2. W niedzielę, 21 stycznia, decyzją papieża Franciszka będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego.
 3. Serdecznie zapraszamy na 14 Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA u Salwatorianów. Odbędzie się w piątek, 19 stycznia 2024 r. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia i indywidualnym błogosławieństwem. Gościem specjalnym tego wieczory będzie Rafał PATYRA, dziennikarz sportowy i prezenter telewizyjny.
 4. W piątek, 19 stycznia o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie formacyjne wspólnoty Szkaplerza Świętego.
 5. W poniedziałek, 22 stycznia odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania; rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.30, a po Niej spotkanie w salce.
 6. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela  i nasz tygodnik parafialny 
 7. Dziękujemy za składane dziś ofiary na inwestycje w naszej parafii. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele charytatywne diecezji jako jałmużna postna.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu pracy.
 9. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Trela. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Chrztu Pańskiego – 7 stycznia 2024 roku

 1. Od poniedziałku po święcie Chrztu Pańskiego rozpoczyna się okres zwykły w swej pierwszej części do wtorku przed Środą Popielcową, która przypada 13 lutego.
 2. W niedzielę, 14 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, na które serdecznie zapraszamy.
 3. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny, Niedziela  i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu pracy.
 5. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Władysława Ryłko, śp. Maria Korzec i śp. Wiesława Kubiczek. Zmarłe parafianki polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Niedziela Świętej Rodziny – 31 grudnia 2023 roku

 1. Jutro przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Msze Św. będą celebrowane w porządku niedzielnym; nie będzie Mszy Św. o godz. 6.30.
 2. Od wtorku, 2 stycznia 2024 roku rozpocznie się kolęda w naszej parafii. Od poniedziałku do piątku włącznie od godz. 16.00. zaś w sobotę od godz. 10.00. Kolędę zakończymy 17 stycznia. W sobotę, 20 stycznia o godz. 10.00 odbędzie się kolęda dodatkowa; zapisy w zakrystii z podaniem numeru telefonu do kontaktu. Ze wzgl. na kolędę kancelaria parafialna od 2 do 20 stycznia 2024 r. będzie nieczynna. Sprawy związane z pogrzebem będą załatwiane na bieżąco.
 3. W sobotę, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – czyli Święto Trzech Króli. Msze Św. w tym dniu, również o godz. 18.30 i 21.00 będą celebrowane z tej uroczystości. Składka będzie przeznaczona na salwatoriańskie misje.
 4. W tym tygodniu przypada I – czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota stycznia. W pierwszy czwartek zapraszamy na tzw. „Godzinę Świętą” po Mszy Św. o godz. 18.30; ze wzgl. na przypadającą uroczystość Trzech Króli, nie będzie nabożeństwa ku czci Matki Bożej w sobotę, 6 stycznia.
 5. Serdecznie zapraszamy członków Rady Parafialnej i Rady Ekonomicznej parafii na spotkanie świąteczne, które odbędzie się w naszym domu zakonnym w sobotę, 6 stycznia 2024 r. o godz. 16.00.
 6. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela  i nasz tygodnik parafialny 
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu pracy.
 8. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Tomasz Kwaśny, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 IV Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2023 roku

 1. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę o godz. 21.00 lub o godz. 24.00. Składka z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 2. Msze Święte w Boże Narodzenie i w drugim dniu świąt będą celebrowane w porządku niedzielnym z wyjątkiem I-szego dnia świąt, kiedy nie będzie Mszy Św. o godz. 6.30. Składka  w drugi dzień świąt będzie przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
 3. Serdecznie zapraszamy na koncert kolędowy w wykonaniu zespołu „Beskid”. Odbędzie się on w drugi dzień świąt podczas Mszy Św. o godz. 11.00 i 12.30 oraz po ich zakończeniu.
 4. W czwartek przypada Święto Świętych Młodzianków; zapraszamy na Mszę Św. o godz. 11.00 wszystkie dzieci, którym zostanie udzielone błogosławieństwo.
 5. W przyszłą niedzielę przypada ostatni dzień 2023 roku. Msze Św. będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00; po Eucharystii o godz. 17.00 zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za kończący się 2023 rok. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela  i nasz tygodnik parafialny 
 7. Kolędę w naszej parafii rozpoczniemy od 2 stycznia 2024 roku. Zgodnie z decyzją ks. biskupa odbędzie się ona w tradycyjny sposób, a jej plan został umieszczony na stronie internetowej parafii i w Niedzielniku.
 8. Serdecznie zapraszamy na 13 Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA. Odbędzie się w sobotę, 30 grudnia 2023 r. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia i indywidualnym błogosławieństwem. Gościem specjalnym tego wieczoru będzie Jasiek MELA, polski podróżnik i działacz społeczny.
 9. Serdecznie zapraszamy członków Rady Parafialnej i Rady Ekonomicznej parafii na spotkanie świąteczne, które odbędzie się w naszym domu zakonnym w sobotę, 6 stycznia 2024 r. o godz. 16.00.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 11. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Barbara Tarasiuk, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 III Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2023 roku

 1. W poniedziałek, 18 grudnia odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Rozpoczęcie Mszą Św. Roratnią o godz. 18.00, a po Niej spotkanie w grupie.
 2. Przyszła niedziela będzie 4 niedzielę adwentową, a czasie wieczornym rozpocznie się wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Msze Św. w tym dniu będą odprawiane z 4 niedzieli adwentu o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Msze Św. z Uroczystości Bożego Narodzenia – Pasterki będą celebrowane o godz. 21.00 i 24.00.
 3. Okazja do spowiedzi przed świętami w tym tygodniu  będzie podczas każdej Mszy Świętej. W sobotę, 23 grudnia będziemy spowiadali od godz. 6.30 do 12.00; potem kościół będzie zamknięty w celu posprzątania go i przygotowania na święta.
 4. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela  i nasz tygodnik parafialny 
 5. Informujemy, że w sobotę, 23 grudnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. Kolędę w naszej parafii rozpoczniemy od 2 stycznia 2024 roku. Zgodnie z decyzją ks. biskupa odbędzie się ona w tradycyjny sposób, a jej plan zostanie podany w przyszłą niedzielę.
 7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. Składka z Pasterki będzie przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2023 roku

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w środę – św. Łucję, dziewicę i męczennicę; w czwartek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła; w piątek czcimy Boże Miłosierdzie.
 2. We wtorek, 12 grudnia o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie formacyjne Wspólnoty Szkaplerza Świętego.
 3. W sobotę, 16 grudnia odbędzie się tzw. „Wieczysta Adoracja”, na którą serdecznie zapraszamy.
 4. W poniedziałek, 18 grudnia odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Rozpoczęcie Mszą Św. Roratnią o godz. 18.00, a po Niej spotkanie w grupie.
 5. Produkty z akcji CHOINKA DOBROCI nadal można przynosić do naszej zakrystii podczas trwania nabożeństw do niedzieli 17 grudnia 2023 r. włącznie. Wydawanie paczek świątecznych będzie miało miejsce w sobotę, 16 grudnia 2023 r. w godzinach 9.00 – 10.00. Wyrażamy ponadto ogromną wdzięczność wszystkim zaangażowanym w świąteczną zbiórkę żywności, akcję CHOINKA DOBROCI i inne wydarzenia, które mają na celu pomoc najbardziej potrzebującym. Niech Pan Bóg stokrotnie Wam wynagrodzi.
 6. Serdecznie zapraszamy na spotkanie świąteczne w ramach poniedziałkowego Klubu Seniora. Ze względu na święta, kolędę i ferie zimowe, spotkania będą wstrzymane. Wrócimy do nich bezpośrednio po feriach zimowych.
 7. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela  i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł: Przed lustrem czyli o istocie sakramentu pokuty i pojednania.
 8. Informujemy, że w poniedziałek, 11 grudnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na utrzymanie naszej parafii. Bóg zapłać również za ofiary przeznaczone na Kościół na Wschodzie, które można złożyć po Mszy Świętej.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2023 roku

 1. Serdecznie zapraszamy na Roraty, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 18.00. Msza Św. wieczorna w sobotę będzie celebrowana o godz. 18.30 z formularza niedzielnego.
 2. W piątek, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jako salwatorianie obchodzimy 142 rocznicę założenia naszego zgromadzenia zakonnego przez bł. o. Franciszka Jordana. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00, podczas której odnowimy nasze śluby zakonne, a także modlitwą i życzeniami z racji imienin, będziemy chcieli otoczyć Ks. Zdzisława Tracza i Ks. Adama Lehmanna.
 3. Już w najbliższy piątek i sobotę, 8 i 9 grudnia 2023 r., w sklepach: BIEDRONKA przy ul. Michałowicza i LIDL przy ul. Gorkiego 1, odbędzie się kolejna zbiórka żywności pod hasłem: TAK, POMAGAM! Zachęcamy do wsparcia akcji, poprzez kupno produktów o dłuższej dacie ważności i pozostawienie ich w oznaczonych miejscach. Ponadto, poszukujemy WOLONTARIUSZY, którzy pomogą nam w przeprowadzeniu zbiórki. Wolontariuszem może zostać każdy – uczeń, osoba dorosła, a także senior. Chętni mogą zapisywać się w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Pawła Krężołka SDS.
 4. Przypominamy, że trwa w naszej parafii świąteczna akcja Caritas: Choinka Dobroci. Na choince, która znalazła się w kościele, zostały powieszone kolorowe bombki, na odwrocie których znajdują się konkretne potrzeby i prośby rodzin i poszczególnych osób. Zachęcamy do wsparcia i okazania pomocy najbardziej potrzebującym. Produkty można przynosić do zakrystii podczas trwania nabożeństw do niedzieli, 17 grudnia 2023 r. włącznie.
 5. Wydawanie paczek świątecznych, stworzonych z darów i ze zbiórki żywności w sklepach, będzie miało miejsce w sobotę 16 grudnia 2023 r. w godzinach 9.00 – 10.00. Pomoc ta skierowana jest dla naszych parafian: osób ubogich, potrzebujących, samotnych i bezdomnych. Wyrażamy tym samym ogromną wdzięczność wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszego domu zakonnego, parafii, parafialnego Caritas, a także Klubu Seniora, za Waszą pomoc, dobroć, a także ofiary które wpływają na konto parafialnego Caritas. W waszej intencji odprawimy Msze św. w Wigilię Bożego Narodzenia podczas Mszy św. o północy.
 6. Serdecznie zapraszamy na poniedziałkowy Klub Seniora. Gościem spotkania będzie Pani Krystyna Książek – Mola, właścicielka Studia Figura w Skoczowie, która podejmie temat: Piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dla osób w podeszłym wieku.
 7. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł: 10 zwyczajów adwentowych, które warto praktykować.
 8. Witamy w naszej parafii i we wspólnocie zakonnej dk. Damiana Kokocha z WSD Salwatorianów, który rozpoczyna swoją praktykę duszpasterską w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa na ten czas.
 9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na utrzymanie naszej parafii.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.