Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2023 roku

  1. Serdecznie zapraszamy na Roraty, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 18.00. Msza Św. wieczorna w sobotę będzie celebrowana o godz. 18.30 z formularza niedzielnego.
  2. W piątek, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jako salwatorianie obchodzimy 142 rocznicę założenia naszego zgromadzenia zakonnego przez bł. o. Franciszka Jordana. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00, podczas której odnowimy nasze śluby zakonne, a także modlitwą i życzeniami z racji imienin, będziemy chcieli otoczyć Ks. Zdzisława Tracza i Ks. Adama Lehmanna.
  3. Już w najbliższy piątek i sobotę, 8 i 9 grudnia 2023 r., w sklepach: BIEDRONKAprzy ul. Michałowicza i LIDL przy ul. Gorkiego 1, odbędzie się kolejna zbiórka żywności pod hasłem: TAK, POMAGAM! Zachęcamy do wsparcia akcji, poprzez kupno produktów o dłuższej dacie ważności i pozostawienie ich w oznaczonych miejscach. Ponadto, poszukujemy WOLONTARIUSZY, którzy pomogą nam w przeprowadzeniu zbiórki. Wolontariuszem może zostać każdy – uczeń, osoba dorosła, a także senior. Chętni mogą zapisywać się w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Pawła Krężołka SDS.
  4. Przypominamy, że trwa w naszej parafii świąteczna akcja Caritas: Choinka Dobroci. Na choince, która znalazła się w kościele, zostały powieszone kolorowe bombki, na odwrocie których znajdują się konkretne potrzeby i prośby rodzin i poszczególnych osób. Zachęcamy do wsparcia i okazania pomocy najbardziej potrzebującym. Produkty można przynosić do zakrystii podczas trwania nabożeństw do niedzieli, 17 grudnia 2023 r. włącznie.
  5. Wydawanie paczek świątecznych, stworzonych z darów i ze zbiórki żywności w sklepach, będzie miało miejsce w sobotę 16 grudnia 2023 r. w godzinach 9.00 – 10.00. Pomoc ta skierowana jest dla naszych parafian: osób ubogich, potrzebujących, samotnych i bezdomnych. Wyrażamy tym samym ogromną wdzięczność wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszego domu zakonnego, parafii, parafialnego Caritas, a także Klubu Seniora, za Waszą pomoc, dobroć, a także ofiary które wpływają na konto parafialnego Caritas. W waszej intencji odprawimy Msze św. w Wigilię Bożego Narodzenia podczas Mszy św. o północy.
  6. Serdecznie zapraszamy na poniedziałkowy Klub Seniora. Gościem spotkania będzie Pani Krystyna Książek – Mola, właścicielka Studia Figura w Skoczowie, która podejmie temat: Piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dla osób w podeszłym wieku.
  7. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł: 10 zwyczajów adwentowych, które warto praktykować.
  8. Witamy w naszej parafii i we wspólnocie zakonnej dk. Damiana Kokocha z WSD Salwatorianów, który rozpoczyna swoją praktykę duszpasterską w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa na ten czas.
  9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na utrzymanie naszej parafii.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.