Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Zwykła – 23 stycznia 2022 r.

 1. W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, zapraszamy na wspólne kolędowanie pod tytułem „W taką noc, gdy niebo śni…” z zespołem Projekt FAUSYSTEM, które rozpoczniemy o godz. 19.30.
 2. W piątek, 28 stycznia o godz. 19.30 odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 4. Bardzo prosimy o zakładanie masek w świątyni dbając o bezpieczeństwo w czasie pandemii. Na prośbę wiernych, którzy wg. zaleceń lekarskich nie mogą używać masek, informujemy, że przyjmujemy to ze zrozumieniem.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 6. Z Dekretu ks. Biskupa Romana Pindla: „W nawiązaniu do dekretu z 4 stycznia 2021 roku przedłużającego na czas nieokreślony kadencje Parafialnych Rad Duszpasterskich w naszej diecezji w związku ze stanem epidemii, mając na uwadze znowelizowany 22 grudnia 2021 roku Statut Parafialnych Rad Duszpasterskich w Diecezji Bielsko Żywieckiej  postanawiam, że kadencja aktualnych Parafialnych Rad Duszpasterskich zakończy się 14 lutego 2022 roku, a do dnia 13 marca 2022 roku należy przeprowadzić wybory i ukonstytuować Parafialną Radę Duszpasterską w nowym składzie”. W związku z tym ogłaszamy wybory członków nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej w naszej parafii. Nazwiska kandydatów, z krótkim uzasadnieniem i ich telefonem kontaktowym, prosimy przekazywać na piśmie do zakrystii do dnia 20 lutego 2022 roku. Na podanie informacji, podczas ogłoszeń parafialnych i na stronie internetowej parafii, o kandydatach w wyborach i o ewentualnym ich wyborze wymagana jest pisemna zgoda kandydatów. Wybory odbędą się w niedzielę, 6 marca 2022 r. Szczegółowe informacje dot. procesu wyborczego zostaną podane w stosownym czasie.
 1. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Janina Jurzak i śp. Józef Gluza, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

    II Niedziela Zwykła – 16 stycznia 2022 r.

 1. W dniach 18 -24 stycznia, w całym Kościele przeżywamy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Antoniego, opata; w środę – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w piątek – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę. W piątek oddajemy również cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
 3. Zgodnie z decyzją Papieża Franciszka przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego.
 4. Kontynuujemy kolędę. W tygodniu rozpoczynamy od godz. 16.00, zaś w sobotę od godz. 10.00.
 5. Serdecznie dziękujemy za składane dziś ofiary na cele charytatywne naszej diecezji.
 6. Salwatoriański Referat Misji Zagranicznych serdecznie dziękuje za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na misje, które wyniosły 8981,00 zł.
 7. Bardzo prosimy o zakładanie masek w świątyni dbając o bezpieczeństwo w czasie pandemii. Na prośbę wiernych, którzy wg. zaleceń lekarskich nie mogą używać masek, informujemy, że przyjmujemy to ze zrozumieniem.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 9. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Antoni Faber, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Niedziela Chrztu Pańskiego – 9 stycznia 2022 r.

 1. W piątek, 14 stycznia, obchodzimy Dzień migranta i uchodźcy.
 2. Serdecznie dziękujemy za składane dziś ofiary na naszą parafię. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele charytatywne naszej diecezji.
 3. Bardzo prosimy o zakładanie masek w świątyni dbając o bezpieczeństwo w czasie pandemii. Na prośbę wiernych, którzy wg. zaleceń lekarskich nie mogą używać masek, informujemy, że przyjmujemy to ze zrozumieniem.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 5. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Halina Nawrocka i śp. Lodia Grzesik. Zmarłe parafianki polećmy Bożemu Miłosierdziu.

     II Niedziela po  Bożym Narodzeniu – 2 stycznia 2022 r.

 1. W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Św. będę celebrowane w porządku niedzielnym. W całym Kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom.
 2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek stycznia. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 3. Serdecznie dziękujemy za składane dziś ofiary na WSD Salwatorianów w Bagnie k. Wrocławia. W przyszłą, drugą niedzielę stycznia, składka będzie przeznaczona na naszą parafię.
 4. W styczniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w sobotę od 9.00 do 10.00. Sprawy dot. pogrzebu można załatwić niezależnie od godzin urzędowania kancelarii.
 5. Bardzo prosimy o zakładanie masek w świątyni dbając o bezpieczeństwo w czasie pandemii. Na prośbę wiernych, którzy wg. zaleceń lekarskich nie mogą używać masek, informujemy, że przyjmujemy to ze zrozumieniem.
 6. Od poniedziałku, 3 stycznia rozpoczniemy kolędę w naszej parafii, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Kolęda w nowym bloku przy ul. Widok 6 odbędzie się 22 stycznia od godz. 10.00.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 8. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Julianna Lata, śp. Barbara Łatkiewicz, śp.  Gertruda Gutan,  śp. Janina Ciesielska, śp. Józef Styła, śp. Lech Krynicki, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.