Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2022 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: we wtorek – wspomnienie dowolne św. Mikołaja, biskupa, patrona kościoła katedralnego naszej diecezji; w środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
 2. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię. W tym dniu przypada 141 rocznica założenia Zgromadzenia Zakonnego Salwatorianów.
 3. Serdecznie zapraszamy na poniedziałkowy Klub Seniora. Tym razem będą to zajęcia z rękodzieła – stroiki świąteczne.
 4. Wyrażamy ogromną radość i wdzięczność wszystkim zaangażowanym w weekendową zbiórkę żywności w sklepach Lidl i Biedronka. Głównemu Koordynatorowi Aleksandrze Mołek, wszystkim opiekunom z grupy Młoda 9, wolontariuszom; Wojciechowi Deginderowi odpowiedzialnemu za transport i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy odwiedzili w te dni sklepy i wsparli akcję.
 5. Jednocześnie zachęcamy do dalszej pomocy w akcji Choinka Dobroci. Wystarczy zabrać kolorową bombkę z choinki, na odwrocie której znajduje się konkretna potrzeba. Produkty prosimy pakować luzem do reklamówek i nie pakować prezentowo, gdyż będą one łączone w większe paczki i dopiero trafią do potrzebujących. Produkty można przynosić do zakrystii podczas trwania nabożeństw do piątku, 23 grudnia włącznie.
 6. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł „Co mówić dzieciom o św. Mikołaju?
 7. Są do nabycia poświęcone opłatki i świece caritas na wigilijny stół oraz książki s. Nulli, z jej osobistą dedykacją.
 8. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą diecezję. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Dziś, po Mszach Św. ofiarą do puszek wesprzyjmy Kościół na Wschodzie.
 9. Wszystkim solenizantom, jubilatom składamy życzenia Bożych łask i opieki Matki Bożej, naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w kolejnym tygodniu pracy.
 10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Grażyna Gluza, śp. Krzysztof Zuzek, śp. Antoni Żyrek i śp. Franciszek Gańczarczyk. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 I Niedziela Adwentu  – 27.11.2022 r.

 1. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek grudnia – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o 18.30; I -szy piątek i I -sza sobota – po Mszy Św. o godz. 8.00  odbędzie się  nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 2. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy tuż przed świętami, o czym poinformujemy w stosownym czasie.
 3. Roraty w naszym kościele będą odprawiane od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 18.00. Msza Św. wieczorna w sobotę będzie celebrowana o godz. 18.30.
 4. Różaniec za zmarłych 28,29 i 30 listopada będziemy odmawiać o godz. 17.15.
 5. Serdecznie zapraszamy na poniedziałkowy Klub Seniora. Gościem spotkania będzie lekarz Anna Mucha, specjalista chorób wewnętrznych i lekarz hospicjum domowego, która podejmie temat: Dekalog zdrowego seniora.
 6. Już w najbliższy piątek i sobotę, 2 i 3 grudnia, w sklepach: BIEDRONKA przy ul. Michałowicza i LIDL przy ul. Gorkiego 1 odbędzie się kolejna zbiórka żywności pod hasłem: TAK, POMAGAM! Zachęcamy do wsparcia akcji, poprzez kupno produktów o dłuższej dacie ważności i pozostawienie ich w oznaczonych miejscach. Ponadto, poszukujemy WOLONTARIUSZY, którzy pomogą nam w przeprowadzeniu zbiórki. Wolontariuszem może zostać każdy – uczeń, osoba dorosła, a także senior. Chętni mogą zapisywać się w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Pawła Krężołka SDS.
 7. Informujemy, że dziś rusza w naszej parafii akcja Choinka Dobroci. Na choince, która znalazła się w kościele, zostały powieszone kolorowe bombki, wykonane przez młodzież z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku – Białej, na odwrocie których znajdują się konkretne potrzeby i prośby rodzin i poszczególnych osób. Produkty prosimy pakować luzem do reklamówek i nie pakować prezentowo, gdyż będą one łączone w większe paczki i dopiero trafią do potrzebujących. Produkty można przynosić do zakrystii podczas trwania nabożeństw do piątku, 23 grudnia włącznie.
 8. Wydawanie paczek świątecznych, stworzonych z darów i ze zbiórki żywności w sklepach, będzie miało miejsce w sobotę 17 grudnia 2022 r. w godzinach 9.00 – 11.00. Pomoc ta skierowana jest dla naszych parafian: osób ubogich, potrzebujących, samotnych i bezdomnych.
 9. Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszego domu zakonnego, parafii, parafialnego Caritas, a także Klubu Seniora, za Waszą pomoc, dobroć i ofiary które wpływają na konto parafialnego Caritas. Dziękujemy Fundacji Kołem się Toczy i sieci sklepów Biedronka za ufundowanie kart na zakupy, dla najbardziej potrzebujących parafian.
 10. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł o cudownym uzdrowieniu s. Nulli Garlińskiej.
 11. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej diecezji; zaś po Mszach Św. ofiarą do puszek wesprzyjmy Kościół na Wschodzie.
 12. Wszystkim solenizantom, jubilatom składamy życzenia Bożych łask i opieki Matki Bożej, naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w kolejnym tygodniu pracy.
 13. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Janusz Kucharski, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.