Witamy w naszej parafii diakona Piotra Dymona SDS

20 lutego 2021
0 komentarzy

Z nieukrywaną radością informujemy, że od tego tygodnia jest z nami diakon Piotr Dymon SDS, który rozpoczyna w naszej parafii swoje praktyki diakońskie.

Diakon Piotr, chociaż pochodzi z diecezji tarnowskiej, to jednak z salwatorianami spotkał się dopiero podczas swojego pobytu w USA. Tam też, odczytując to jako swoje powołanie, zdecydował się sam zostać salwatorianinem. Formację seminaryjną – jako kleryk w WSD w Bagnie (k. Wrocławia) – rozpoczął w 2015 roku. Profesję wieczystą złożył w 2019 r. Z kolei święcenia diakonatu przyjął 23 maja 2020 r. w Trzebini z rąk J. E. ks. abpa Marka Jędraszewskiego.

Jego praktyki w naszej parafii potrwają 3 miesiące, tak więc diakon Piotr będzie z nami aż do 10 maja. W ramach swoich praktyk, w okresie Wielkiego Postu, przewodniczy nabożeństwom Drogi Krzyżowej w piątek po Mszy św. o godz. 11.00 i o godz. 17.45, a także Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.45. Przy tej okazji serdecznie zapraszamy do udziału w tych spotkaniach.

Naszemu praktykantowi diakonowi Piotrowi życzymy by był to czas owocnego wzrastania w powołaniu, nabierania doświadczenia duszpasterskiego oraz umacniania więzi ze wspólnotą zakonną. Niech Pan Bóg błogosławi mu w jego posłudze, a NMP Królowa Polski i św. Józef otaczają go swoją opieką.