Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa

  Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa

Według tradycji Zakonu Nawiedzenia NMP – Sióstr Wizytek bp Genewy
św. Franciszek Salezy ich założyciel, miał natchnienie aby założyć w kościele zakon dla nieustannego (stąd zegar) czczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa. Świątobliwy bp głosił płomienne nauki o przymiotach bożego serca, że siostra Maria od Najświętszego Serca w 1863 r. we Francji założyła <Straż Honorową>. Owoce godziny obecności były tak wielkie, że Bractwo 26 listopada 1878 r. przemianowano na Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.  W Polsce Arcybractwo Straży Honorowej zostało kanonicznie założone przez bp Antoniego Gałeckiego przy kościele sióstr Wizytek w Krakowie w 1869 roku. W bieżącym roku 150 – lecie Straży Honorowej obchodzony będzie jubileusz w Częstochowie.

W naszej parafii Straż Honorową założył w 1993 roku brat Mieczysław Wasilewski zelator ze Starego Bielska. Każdy członek straży obiera sobie godzinę obecności z tak zwanego Zegara Miłosierdzia i w tej godzinie duchowo łączy się z Sercem Jezusowym poświęcając Mu wszystkie czynności (pracę, modlitwę, pomoc bliźniemu, zakupy, odpoczynek, zabawę). Przecież Jezus jest zawsze obok mnie, ale w tej godzinie obecności to tak – jakbym chwycił Go za rękę i mówił, to wszystko na Twoją chwałę i pożytek mój.

Jako wspólnota, w każdy pierwszy czwartek miesiąca, po wieczornej Mszy Św. o godz 1830 gromadzimy się przed Najświętszym Sakramentem na ,,Godzinę Świętą” adorując, wielbiąc i wynagradzając Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, za grzechy nasze i świata całego.

W trzecie piątki miesiąca, prowadzimy adorację do Miłosierdzia Bożego, także po Mszy św. wieczornej. Aktywnych członków Straży jest bardzo mało. W roku założenia wspólnoty było 44 członków. Zachęcamy, zapraszamy do wstępowania w szeregi Straży Honorowej NSP Jezusa.W pierwszy piątek Lutego przed Koronką do Miłosierdzia Bożego modlić się będziemy w Radio Anioł Beskidów.

W drugie poniedziałki miesiąca na godz. 17:00 zaprasza na zebrania formacyjne.
Wstąp, posłuchaj, zadaj pytania, zadecyduj.

Opiekun grupy: Ks. Paweł Wabik SDS