Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Najświętszej Trójcy 

27 maja 2018 r.

  1. Liturgiczne obchody tygodnia: we wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; w środę – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji; w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w piątek – wspomnienie św. Justyna, męczennika.
  2. W dzisiejszą niedzielę Mszą Św. 14.00 w katedrze rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny, a po nim, w parku im. Słowackiego, będzie miał miejsce Piknik Rodzinny organizowany przez Caritas.
  3. W Boże Ciało Msze Św. w naszej parafii będą odprawiane w porządku niedzielnym. Nasza procesja Bożego Ciała odbędzie się po Mszy Św. sprawowanej o godz. 11.00. Msza Św. w tym dniu z 12.30, będzie sprawowana o godz. 13.00. Uprzejmie prosimy o przyniesienie kwiatów do sypania na procesję.
  4. W poniedziałek, 27 maja o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami; pozostałe spotkania przed bierzmowaniem odbędą się: we wtorek, 29 maja i w piątek, 1 czerwca o godz. 19.00.
  5. W sobotę, 2 czerwca podczas Mszy Św. o godz. 11.00 zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania dla naszej młodzieży. Jego szafarzem będzie ks. bp Piotr Greger.
  6. W tym tygodniu przypadają: I-szy piątek i I-sza sobota czerwca. W I-szy piątek okazja do spowiedzi dla dorosłych i dzieci przy okazji Mszy Św. o godz. 6.30, 8.00, 11.00 i 18.30.  W I-szą sobotę zapraszamy na Mszę Św. z kazaniem o godz. 8.00, a po Niej na  adorację Najświętszego Sakramentu.
  7. Zapraszamy w czerwcu na nabożeństwa ku czci NSPJ o godz. 18.00.
  8. W przyszłą niedzielę odbędzie się diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie.
  9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej diecezji.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

 Wasi duszpasterze salwatorianie