Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Zwykła – 14 października 2018 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek – wspomnienie Św. Teresy  od Jezusa; dziewicy i doktora Kościoła; jest to zarazem Dzień Dziecka utraconego; we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; w środę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w czwartek – wspomnienie św. Łukasza, ewangelisty; w sobotę – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera i patrona naszej diecezji.
 2. W piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
 3. W poniedziałek, 15 października na Mszę Św. o godz. 18.30 zapraszamy nauczycieli   i pracowników szkół  i  przedszkoli z naszej parafii, a po Niej na spotkanie przy kawie.
 4. We wtorek, 16 października w ramach XXXIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskie o godz. 19.00 wystąpi w naszym kościele Chór Męski i Chór Mieszany z parafii Ewangelicko-Augsburskiej z Goleszowa. Chór wykona pieśni religijne i patriotyczne.
 5. W niedzielę, 21 października po Mszy Św. o g. 18.30 odbędzie spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Zapraszamy również osoby dorosłe, które nie przyjęły tego sakramentu, a chciałyby również się do Niego przygotować. Odpowiedzialnym za tę grupę będzie ks. Paweł Krężołek, superior wspólnoty.
 6. Rozpoczynamy prace nad nową stroną internetową naszej parafii i fanpage. Nowa odsłona strony będzie początkiem listopada. Za wszelkie niedogodności z tym związane przepraszamy.
 7. Informujemy, że nowym opiekunem ministrantów i lektorów został ks. wikariusz Przemysław Marszałek.
 8. W sercach księży i młodych z parafii i spoza jest takie pragnienie, aby organizować spotkania dla młodzieży szkół średnich, studentów i pracującej młodzieży. Chcielibyśmy zaprosić tych, którzy pragną rozwinąć swoje talenty w kościele, kształtować swoją osobowość w duchu chrześcijańskim i naśladując Jezusa zmieniać świat na lepsze. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę, 21 października po Mszy Św. o godz. 21.00. Grupę będzie prowadził ks. Paweł Krężołek, superior wspólnoty.
 9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i  składane ofiary na potrzeby  i inwestycje w naszej parafii. W przyszłą niedzielę w tzw.  niedzielę misyjną składka będzie przeznaczona na cele misyjne.
 10. W imieniu pani Joanny Hoffmann serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na leczenie Jej synów. Zebrano: 5413,12 zł., 1 euro, 43 eurocenty i 5 funtów.
 11. Informujemy, że można już zamawiać intencje mszalne na 2019 rok. Z kościoła można również zabrać kartki na wypominki w listopadzie i złożyć je w naszej zakrystii.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Wasi duszpasterze Salwatorianie