Ogłoszenia duszpasterskie

25 Niedziela Zwykła – 24 września 2023 roku

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada uroczystość rocznicy poświecenia kościoła katedralnego. Zachęcamy do nawiedzenia tej świątyni, a także do modlitwy. Zaś w diecezji rozpoczyna się Tydzień z Ewangelią. Cieszymy się, że jako Salwatorianie możemy być częścią tego wydarzenia, gdyż dziś w naszej parafii odbywają się Warsztaty Ewangelizacyjne dla Młodzieży. Szczegółowe informacje o zaplanowanych wydarzeniach na stronie internetowej diecezji. 
 2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominamy: środa – wspomnienie
  św. Wincentego a Paulo, prezbitera; czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika; piątek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; sobota – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
 3. Informujemy, że spotkania Kursu Alfa, odbywać się będą w środy, o godz.: 18.00, w sali pod kościołem. Przez najbliższe 2 tyg. można jeszcze dołączyć do tego wydarzenia.
 4. Przypominamy również, że spotkanie dla kandydatów chcących przystąpić
  w naszej parafii do sakramentu Bierzmowania w przyszłym roku, wraz
  z rodzicami, odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 25 września 2023 r.
  o godz.: 18.30 Msza Św., a po niej spotkanie w kościele.
 5. Serdecznie zapraszamy na poniedziałkowy Kurs Seniora. W programie najbliższego spotkania Warsztaty Terapii Zajęciowej.
 6. Zapraszamy na 10 Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA u Salwatorianów. Odbędzie się on w najbliższy piątek, 29 września 2023 r. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia i indywidualnym błogosławieństwem. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej naszej parafii.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i naszego parafialnego Niedzielnika, w którym znajdziemy artykuł: Między rozpaczą a zawierzeniem.
 8. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. Składka za tydzień będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne Salwatorianów.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom
  i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 10. W modlitwie polećmy jeszcze zmarłego Zbigniewa Migę, którego pogrzeb odbył się w minionym tygodniu.

24 Niedziela Zwykła – 17 września 2023 roku

 1. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominamy: poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, środa – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, czwartek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty, sobota – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera
 2. Informujemy, że spotkania parafialnego Klubu Seniora Jordan, odbywać się będą w poniedziałki, o godz.: 16.30, w sali pod kościołem. Podczas najbliższego spotkania, w poniedziałek, 18 września 2023 r., koncert Piotra Mireckiego i Aleksandry Nykiel. Serdecznie zapraszamy!
 3. Wszystkich Rodziców dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Św. w przyszłym 2024 r., serdecznie zapraszamy na pierwsze – organizacyjne spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek, 18 września 2023 r. o godz.: 19.00, w kościele.
 4. Spotkanie dla kandydatów chcących przystąpić w naszej parafii do sakramentu Bierzmowania w przyszłym roku, wraz z rodzicami, zapraszamy na pierwsze – organizacyjne spotkanie  w poniedziałek, 25 września 2023 r. o godz.: 18.30 Msza Św., a po niej bezpośrednio spotkanie w kościele.
 5. Z racji zbliżających się imienin Ks. Proboszcza Michała, serdecznie zapraszamy na Msze św. imieninową, którą solenizant odprawi w najbliższą niedzielę, 24 września 2023 r. o godz.: 11.00.
 6. Również w najbliższą niedzielę, 24 września 2023 r. odbędzie się pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej, organizowana przez parafię św. Maksymiliana Kolbe w Aleksandrowicach. W imieniu Grupy Szkaplerza Św., działającej w naszej parafii i wybierającej się na tą pielgrzymkę, serdecznie zachęcamy do uczestnictwa. Zapisy w kancelarii przy parafii św. Maksymiliana.
 7. Odkrywaj życie, wiarę i sens. Pod tym hasłem rozpoczyna się w naszej parafii Kurs Alpha, który jest cyklem 10 spotkań wprowadzających w chrześcijaństwo i nie tylko. Alpha to próba spojrzenia na tematy wiary z zupełnie innej strony, to wymiana doświadczeń, to ciekawi ludzie i dyskusje o sprawach, które nurtują dzisiejsze społeczeństwo. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach, a także na stronie internetowej naszej parafii i mediach społecznościowych. Pierwsze spotkanie w najbliższą środę, 20 września 2023 r., o godz.: 18.00 w sali pod kościołem. Odpowiedzialnym za tę inicjatywę w naszej parafii będzie ks. wikariusz Ireneusz Pelka.
 8. Cieszymy się bardzo, że po wakacyjnej przerwie możemy wrócić z naszymi wieczorami uwielbienia. Przed nami 10 Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA u Salwatorianów. Odbędzie się w piątek, 29 września 2023 r. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia, którą poprowadzi ks. Paweł Krężołek SDS, grupa Młoda 9 i zespół Projekt Fausystem. Gościem specjalnym tego wieczoru będzie Damian SOBOLEWSKI, tancerz breakdance, nauczyciel WF-u, założyciel i prezes fundacji „Fundacja dla wszystkich”, a także autor książki „Byłem skończony”. Do uczestnictwa, z racji rozpoczętego nowego roku szkolnego, w sposób szczególny zapraszamy ludzi młodych, rodziców, dziadków, także nauczycieli i wychowawców. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy wszystkich! Świadectwo zaproszonego gościa niewątpliwie wpisze się w nasze serca, a wspólną modlitwą chciejmy zawierzać wszystko to co przed nami.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i naszego parafialnego Niedzielnika, w którym znajdziemy artykuł: Czym jest przebaczenie?
 10. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Dziękujemy również za ofiary jakie składacie do puszek, przeznaczone na Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 12. W modlitwie polećmy jeszcze zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu:
  śp. Hildegardę Kłodę i śp. Blankę Barabach.

23 Niedziela Zwykła – 10 września 2023 roku

 1. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w środę – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w piątek – wspomnienie NMP Bolesnej; w sobotę – świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
 2. Przypominamy i serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów, na pierwsze – organizacyjne spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek, 11 września 2023 r. o godz.: 16.00, w sali pod kościołem.
 3. Kolejne Czuwanie Fatimskie odbędzie się w najbliższą środę, 13 września 2023 r. Rozpoczęcie o godz.: 18.00. Serdecznie zapraszmy.
 4. W sobotę, 16 września, odbędzie się diecezjalna pielgrzymka rodzin i wspólnot Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
 6. Pragniemy poinformować, że nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które do tej pory były odprawiane po Mszy Św. wieczornej, od środy 20 września będą odprawione na zakończenie adoracji o godz. 18.15; w październiku będzie tylko nabożeństwo różańcowe.
 7. Pierwsze, organizacyjne spotkanie dla Rodziców dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Św. w przyszłym 2024 r., odbędzie się w poniedziałek, 18 września 2023 r. o godz.: 19.00, w kościele.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli
  i naszego parafialnego Niedzielnika, w którym znajdziemy artykuł: Wiktoria i Józef Ulmowie. Samarytanie z Markowej.
 9. Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne serdecznie dziękuje za złożone ofiary na rzecz utrzymania Stacjonarnego Hospicjum Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Zebrano 20.000,41 zł. Bóg zapłać!
 10. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na utrzymanie naszej parafii i kościoła. Bóg zapłać za wszelką troskę o naszą wspólnotę parafialną. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

22 Niedziela Zwykła – 3 września 2023 roku

 1. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w czwartek – św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika; w piątek – święto Narodzenia NMP. W tym dniu salwatoriańscy nowicjusze i klerycy złożą swoje śluby zakonne. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
 2. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek września. Módlmy się o nowe powołania do służby w Kościele.
 3. Informujemy, że wyjazd na pielgrzymkę do Czernej w sobotę, 9 września odbędzie o godz. 7.15 z placu przykościelnego.
 4. Od września zapraszamy na adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu, w każdą środę od 17.00 do Mszy Św. wieczornej.
 5. Po częściowym remoncie dolnego kościoła, cieszymy się bardzo, że możemy wznowić działalność naszego parafialnego Klubu Seniora Jordan. Pierwsze spotkanie, organizacyjne, odbędzie się w poniedziałek, 11 września 2023 r. o godz.: 16.00. Zapraszamy wszystkich seniorów, zarówno z naszej parafii jak i poza, chcących aktywnie i pożytecznie spędzić swój czas. Jednocześnie wyrażamy wdzięczność wobec Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, za otrzymaną dotację na ten cel, w ramach rządowego Programu NOWEFIO na lata 2021-2030.
 6. Osoby zakwalifikowane do Unijnego Programu Pomocy Żywnościowej, a także objęte troską naszego parafialnego Caritas, zapraszamy po odbiór żywności w najbliższą sobotę, 9 września w godz.: 9.00 – 10.00.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i naszego parafialnego Niedzielnika, w którym znajdziemy artykuł: Jak pozytywnie przeżywać spory i różnice zdań?
 8. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na diecezję. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na utrzymanie naszej parafii i kościoła. Bóg zapłać za wszelką troskę o naszą wspólnotę parafialną.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 10. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Waleria Nikiel i śp. Alicja Kojder. Wieczny odpoczynek…

21 Niedziela Zwykła – 27 sierpnia 2023 roku

 1. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 2. W tym tygodniu przypada I-szy piątek i I-sza sobota września. W pierwszą sobotę zapraszamy o godz. 8.00 na Mszę Św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 3. Msza Św. w int. dzieci, młodzieży i nauczycieli, z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 12.30; poświęcimy również wtedy tornistry szkolne.
 4. W przyszłą niedzielę 3 września, po każdej Mszy Św. będzie można wesprzeć działalność Hospicjum Św. Jana Pawła II, gdzie kapelanem jest ks. Piotr Schora, który również w tym dniu wygłosi w naszej parafii kazania. Również w tym dniu, w ramach obchodów „Dni Bielska”, zapraszamy na koncert organowy do naszego kościoła o godz. 17.00, który wykona pan Jerzy Kukla.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i naszego parafialnego
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

20 Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2023 roku

 1. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – św. Piusa X., papieża; we wtorek – NMP Królową; w czwartek – św. Bartłomieja, apostoła; w sobotę – uroczystość NMP Częstochowskiej.
 2. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i naszego parafialnego
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

19 Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2023 roku

 1. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona naszego Kościoła partykularnego; w czwartek – św. Jacka, prezbitera.
 2. We wtorek, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. W poniedziałek, 14 sierpnia, Msza Św. wieczorna o godz. 18.30 będzie odprawiana z tej Uroczystości.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła i parafii.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i naszego parafialnego
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

Święto Przemienienia Pańskiego – 6 sierpnia 2023 roku

 1. W liturgii tego tygodnia wspominamy: we wtorek św. Dominika, prezbitera; w środę – św. Teresę Benedyktę od Krzyża, dziewicę i męczennicę, patronkę Europy; w czwartek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w piątek – św. Klarę, dziewicę.
 2. W dzisiejszą niedzielę wyrusza z Hałcnowa piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Łącząc się duchowo z pielgrzymami, będziemy odmawiać wspólny różaniec o godz. 20.30, który zakończymy Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy do naszego kościoła na tę modlitwę od poniedziałku do czwartku włącznie.
 3. W sobotę, 12 sierpnia, zapraszamy na kolejne Czuwanie Fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 18.00.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą diecezję. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła i parafii.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i naszego parafialnego
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 7. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Cecylia Matuszek, śp. Cecylia Latanik i śp. Adam Wojciechowski.

17 Niedziela Zwykła – 30 lipca 2023 roku

 1. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera; we wtorek – św. Alfonsa Marię Ligouriego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – św. Jana Marię Vianneya, prezbitera.
 2. W środę, 2 sierpnia, spełniając zwykłe warunki, można uzyskać odpust zupełny
 3. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota sierpnia. W I-szy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej; w I-szą sobotę zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 8.00.
 4. W I-szy czwartek ks. proboszcz odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną; ks. superior Paweł odwiedzi chorych w I – szą sobotę o godz. 9.00; ks. Adam – w I-szą sobotę o godz. 14.00.
 5. W przyszłą niedzielę wyruszy z Hałcnowa piesza pielgrzymka na Jasną Górę.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i naszego parafialnego
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

16 Niedziela Zwykła – 23 lipca 2023 roku

 1. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – św. Kingę, dziewicę; we wtorek – święto św. Jakuba, apostoła; wspominamy również św. Krzysztofa; w środę – świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny; w sobotę – świętych: Martę, Marię i Łazarza.
 2. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i naszego parafialnego tygodnika Niedzielnik.
 4. W dzisiejszą niedzielę, po każdej Mszy Św., poświęcimy samochody z racji wspomnienia patrona kierowców, św. Krzysztofa. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary, które będą przeznaczone na misje prowadzone przez nasze zgromadzenie zakonne.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

15 Niedziela Zwykła – 16 lipca 2023 roku

 1. W piątek, 21 lipca, jako salwatorianie będzie obchodzili święto bł. Franciszka Jordana, założyciela salwatorianów i salwatorianek. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w int. naszego zgromadzenia zakonnego; w sobotę obchodzimy święto Marii Magdaleny.
 2. W piątek oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
 3. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na WSD salwatorianów.
 4. W przyszłą niedzielę, 23 lipca po każdej Mszy Św. poświęcimy samochody z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na salwatoriańskie misje.
 5. Zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Czernej, która odbędzie się 9 września br. Zapisy w zakrystii; szczegółowe informacje znajdują się na plakatach.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i naszego parafialnego tygodnika Niedzielnik.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

14 Niedziela Zwykła9 lipca 2023 roku

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Benedykta, opata, patrona Europy; w środę – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w czwartek – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w sobotę – św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła.
 2. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Niedzieli i naszego parafialnego Niedzielnika.
 3. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą parafię. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na WSD salwatorianów.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 5. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Helena Prudel i śp. Łucja Bachur. Zmarłe polećmy Bożemu Miłosierdziu.

13 Niedziela Zwykła – 2 lipca 2023 roku

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Tomasza, apostoła; w czwartek – bł. Teresę Ledóchowska, dziewicę; w sobotę – św. Jana z Dukli, prezbitera.
 2. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i I-szy piątek lipca. W czwartek,  po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 3. W I-szy czwartek ksiądz proboszcz odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną.
 4. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą diecezję i potrzeby sądu biskupiego. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą parafię.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 6. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Emilia Środa, którą polećmy Bożemu Miłoszierdziu.

12 Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2023 roku

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w środę – św. Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła; w czwartek będziemy obchodzili Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na Śwętopietrze.
 2. W pierwszą sobotę lipca zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 8.00.
 3. W czwartek, 29 czerwca zapraszamy na Mszę Św. imieninową o godz. 18.30 ks. Pawła Wabika i pana organisty Piotra Skowrońskiego.
 4. Zachęcamy do lektury i zakupu prasy katolickiej, jak co tydzień jest Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik.
 5. Informujemy, że w sobotę, 1 lipca o godz. 14.00 odwiedzi chorych ks. Adam.
 6. Grupa Szkaplerza Świętego organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej i do Wadowic, która odbędzie się 9 września br. Szczegóły wyjazdu są podane na plakacie umieszczonym w gablocie. Zapisy odbywają się w zakrystii wraz z wpłatą 100 zł. do 2 września.
 7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby diecezji i sądu biskupiego.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

11 Niedziela Zwykła  – 18 czerwca 2023 roku

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w środę – św. Alojzego Gonzage, zakonnika; w sobotę będziemy obchodzili Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

2. W poniedziałek, 19 czerwca odbędzie się zakończenie kolejnej edycji pt. „Pola nadziei”; nabożeństwu o g. 12.00 będzie przewodniczył ks. bp. Piotr Greger. Wieczorem o godz. 19.00 odbędzie się, w salce na plebanii, „Rozmowa ekumeniczna” nt. „ co nas łączy”; gościem będzie ks. Michał Kuryło, proboszcz parafii prawosławnej w Bielsku-Białej; szczegóły spotkania są podane na plakatach w gablocie.

3. Ponownie zapraszamy na ostatni już przed wakacjami Bielski Wieczór Uwielbienia. Odbędzie się on w najbliższy piątek 23 czerwca 2023 r. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach, stronie internetowej i mediach społecznościowych parafii.

4. Zachęcamy do lektury i zakupu prasy katolickiej, jak co tydzień jest Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik, w którym znajdziemy relację z Prymicji naszego parafianina o. Mateusza Wysockiego.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Św. imieninowa ks. superiora Pawła Krężołka i ks. wikariusza Ireneusza Pelki; serdecznie zapraszamy do modlitwy w int. solenizantów.

6. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

8. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Anna Kamińska i śp. Franciszek Głuszek, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

10 Niedziela Zwykła – 11 czerwca 2023 roku

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła; w środę  – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w piątek będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie ma obowiązku zachowania postu; w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 2. We wtorek, 13 czerwca zapraszamy na kolejne Czuwanie Fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 18.00.
 3. W czwartek, 15 czerwca o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie formacyjne grupy szkaplerznej.
 4. Jest dla nas ogromną radością, że z tak wielką otwartością i zainteresowaniem przyjęły się w naszym kościele Bielskie Wieczory Uwielbienia .Chcemy dziękować Bogu za to wydarzenie, za osoby które dawały świadectwo swojej wiary i działania Boga, a nade wszystko dziękujemy Wam za obecność, rozmodlenie i tyle pięknych świadectw, o których nam piszecie. Przed nami 9 Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA u Salwatorianów – ostatni przed wakacjami. Kolejny odbędzie się dopiero we wrześniu. Ten najbliższy odbędzie się w piątek, 23 czerwca 2023 r. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia, którą poprowadzi ks. Paweł Krężołek SDS, grupa Młoda 9 i zespół Projekt Fausystem. Gościem tego wieczoru będzie Michał Koterski znany aktor, satyryk i prezenter telewizyjny. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy wszystkich !
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza Św. dziękczynna w int. uczniów i nauczycieli z okazji zakończenia roku szkolnego; serdecznie zapraszamy.
 6. Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim zaangażowanym w przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania, a zatem: kapłanom naszej parafii, animatorom z grupy Młoda 9, rodzicom, świadkom – nie tylko za obecność, pomoc, ale przede wszystkim za piękne świadectwo wiary. Jesteśmy dumni z tego jaką mamy młodzież. Dziękujemy kwiaciarni Woniaza udekorowanie kościoła na tę uroczystość, a także fotografowi Piotrowi Kosturowi za uwiecznienie tej chwili. Nade wszystko dziękujemy za dar ołtarza, jakim jest komplet stuł do koncelebry.
 7. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało.
 8. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą parafię. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
 9. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i tygodnika parafialnego Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł:  Kiedyś był gangsterem,  teraz w więzieniach mówią nim biskup.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 4 czerwca 2023 roku

 1. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. będą celebrowane wg. porządku niedzielnego. Po sumie, która odprawimy o godz. 11.00, wyruszy procesja eucharystyczna ulicami: NMP Królowej Polski, Fałata, Grottgera, Cieszyńską, św. Anny i Sikornik. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i do dzwoneczków.
 2. W Boże Ciało uprzejmie prosimy o przygotowanie ołtarzy: I – Róże różańcowe, II – Straż Honorowa NSPJ i Grupa szkaplerzna; III – ministranci i lektorzy z rodzicami; IV – grupa biblijna. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek, 5 czerwca o godz. 19.00.
 3. Informujemy, że w piątek, 9 czerwca 2023 r. o godz.: 15.30 ks. bp Piotr Greger, udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania; stąd zapraszamy kandydatów na próbę generalną połączoną z sakramentem spowiedzi w poniedziałek, 5 czerwca 2023 r.  o godz.: 19.00. Jednocześnie wyrażamy ogromną wdzięczność za dar ołtarza, z tej okazji, jakim jest komplet stuł do koncelebry. Bóg Zapłać. 
 4. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci NSPJ o godz. 18.00.
 5. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika; w środę – wspomnienie dowolne bł. Michała Tomaszka, prezbitera i męczennika
 6. Na piątek, 9 czerwca, Biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy odnośnie do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 7. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i tygodnika parafialnego Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł: Matki – bohaterki.
 8. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą diecezję. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą parafię.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisława Łukasik, śp. Stefania Raszka, śp. Bogdan Zając, śp. Tomasz Lorek, śp. Antoni Płoskonka i śp. Oswald Kendzior. Wieczny odpoczynek…

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28 maja 2023 roku

 1. W poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Jest to Misyjny Dzień Chorych. Składka przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka.
 2. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; jest to zarazem I-szy czwartek czerwca. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 3. W I-szą sobotę czerwca zapraszamy o godz. 8.00 na Mszę Św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 4. W czerwcu serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe po każdej Mszy Św. wieczornej.
 5. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca,  o godz. 12.30 o. neoprezbiter Mateusz Wysocki odprawi swoją Mszę Św. Prymicyjną i udzieli nam błogosławieństwa prymicyjnego. Po tej Mszy Św.  zapraszamy z o. Mateuszem  na kawę i ciasto do sali w dolnym kościele.
 6. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: ks. proboszcz w czwartek, 1 czerwca od godz. 9.00; ks. superior Paweł w piątek, 2 czerwca od godz. 9.00; ks. Adam w piątek, 2 czerwca od godz. 14.00.
 7. W niedzielę, 4 czerwca odbędzie się coroczna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra do Skoczowa. Początek o godz. 10.30 w kościele świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 8. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i tygodnika parafialnego Niedzielnik.
 9. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21 maja 2023

 1. W środę przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; jest to dzień modlitw z kościół w Chinach. W piątek wspominamy w liturgii św. Filipa Nereusza, prezbitera; w tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji przypadającego ich święta.
 2. W sobotę, 27 maja, w bazylice na Jasnej Górze, święcenia kapłańskie przyjmie nasz parafianin brat Mateusz Wysocki z Zakonu św. Pawła Pierwszego Pustelnika. Ogarnijmy modlitwą jego osobę i tych wszystkich, którzy przyjmą święcenia. Ojciec Mateusz odprawi swoją Mszę Św. Prymicyjną w naszej parafii w niedzielę, 4 czerwca o godz. 12.30.
 3. W przyszłą niedzielę 28 maja 2023 r. kazania w naszym kościele wygłosi ks. Łukasz Anioł SDS, dyrektor Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań z Bagna, który przybliży nam temat kapłaństwa i powołania do kapłaństwa. Ofiarą do puszek po Mszach Św. będzie można wesprzeć fundusz budzenia powołań.
 4. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i tygodnika parafialnego Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł: Matka, która wychowała świętego.
 5. 10 czerwca br. o godz. 11.00 odbędzie się, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, uroczystość i Msza Św. podczas, której nasza diecezja dokona aktu swego zawierzenia Opatrzności Bożej. Z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej jest organizowany wyjazd w tym dniu na tę uroczystość. O godz. 3.45 zbiórka na dolnej płycie dworca PKS. Koszt 120 zł.; powrót w późnych godzinach. Zapisy i wpłaty ( przynajmniej 50 zł. zaliczki) w zakrystii kościoła NSPJ.
 6. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W ubiegłą niedzielę na remont ogrodzenia zebrano13.182,00 zł. – Bóg zapłać ! Dziękujemy również za dzisiejsze ofiary przeznaczone na utrzymanie Domu Księży Emerytów w naszej diecezji.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

VI Niedziela Wielkanocna – 14 maja 2023

 1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje; we wtorek przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
 2. W poniedziałek, 15 maja o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Straży Honorowej NSPJ; we wtorek, 16 maja zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej po Mszy Św. wieczornej.
 3. Wspólnota Szkaplerzna zaprasza na spotkanie formacyjne wszystkich chętnych we czwartek, 18 maja o godz. 16.30.
 4. Kolejne spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższy czwartek, 18 maja 2023 r. o godz.: 19.00. Będzie to praca w grupach z animatorami. Serdecznie zapraszamy.
 5. Serdecznie zapraszamy na 8 Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA u Salwatorianów. Odbędzie się on w piątek, 19 maja 2023 r. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia, którą poprowadzi ks. Paweł Krężołek SDS, grupa Młoda 9 i zespół Projekt Fausystem. Gościem tego wieczoru będzie ks. Michał OLSZEWSKI SCJ, sercanin, rekolekcjonista i ewangelizator, dyrektor Grupy Medialnej Profeto, wcześniej też egzorcysta w diecezji kieleckiej, wówczas najmłodszy w Polsce. Dziś nie posługuje już egzorcyzmem, ale jest znany z posługi charyzmatem uzdrowienia. Serdecznie zapraszamy, szczegółowe informacje znajdują się na plakatach, stronie internetowej i mediach społecznościowych naszej parafii.
 6. ROZEJRZYJ SIĘ! Masz wiele zdolności i talentów, Bóg Cię ogromnie kocha i wokół Ciebie jest wielu dobrych ludzi. Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej oraz Salwatoriański Ośrodek Powołań zapraszają młodzież na 30 Salwatoriańskie Forum Młodych, które odbędzie się w dniach od 3 do 10 lipca br. w Dobroszycach na Dolnym Śląsku. W programie: tzw. warsztaty, zaproszeni goście i zespoły między innymi Arka Noego. Zapisy i więcej szczegółów na stronie: www.forummlodych.pl
 7. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i tygodnika parafialnego Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł:
 8. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na remont ogrodzenia. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na utrzymanie Domu Księży Emerytów w naszej diecezji.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Hildegarda Jarosz, śp.  Teresa Jagosz i śp. Karol Góra. Zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu.

V Niedziela Wielkanocna – 7 maja 2023 r.

 1. W poniedziałek, 7 maja będziemy obchodzili Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię
 2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 18.00, podczas których będziemy polecać Matce Bożej nasze intencje. Kartki na intencje znajdują się na stoliku w kościele i po ich wypełnieniu prosimy je składać w zakrystii.
 3. W sobotę, 13 maja, zapraszamy na pierwsze w tym roku Czuwanie Fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 18.00.
 4. W przyszłą niedzielę, 14 maja o godz. 11.00 odbędzie się w naszej parafii uroczystość I-szej Komunii Św. W tym dniu Msza Św. o godz. 12.30 będzie odprawiona o godz. 13.00 i będą w Niej uczestniczyły dzieci, które w tym roku obchodzącą I-szą rocznicę Pierwszej Komunii Św. Ze wzgl. na te wydarzenia, prosimy o wybranie odpowiedniej godziny uczestniczenia we Mszy Św. w przyszłą niedzielę w naszym kościele.
 5. Serdecznie zapraszamy na 8 Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA u Salwatorianów. Odbędzie się on w piątek, 19 maja 2023 r. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia, którą poprowadzi ks. Paweł Krężołek SDS, grupa Młoda 9 i zespół Projekt Fausystem. Gościem tego wieczoru będzie ks. Michał OLSZEWSKI SCJ, sercanin, rekolekcjonista i ewangelizator, dyrektor Grupy Medialnej Profeto, wcześniej też egzorcysta w diecezji kieleckiej, wówczas najmłodszy w Polsce. Dziś nie posługuje już egzorcyzmem, ale jest znany z posługi charyzmatem uzdrowienia. Serdecznie zapraszamy, szczegółowe informacje znajdują się na plakatach, stronie internetowej i mediach społecznościowych naszej parafii.
 6. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i tygodnika parafialnego Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł: Maryja – królowa na naszych drogach.
 7. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą diecezję. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na remont ogrodzenia w naszej parafii.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

IV Niedziela Wielkanocna – 30 kwietnia 2023 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Módlmy się gorliwie w tej intencji.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Józefa, rzemieślnika;  we wtorek – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w  czwartek – św. Floriana, męczennika; w sobotę – świętych apostołów Filipa i Jakuba.
 3. W środę, 3 maja, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu będziemy obchodzili nasz parafialny odpust. Msze Św. będą celebrowane w porządku niedzielnym. Serdecznie zapraszamy na sumę odpustową o godz. 11.00, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Piotr Dymon.
 4. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 18.00, podczas których będziemy polecać Matce Bożej nasze intencje. Kartki na intencje znajdują się na stoliku w kościele i po ich wypełnieniu prosimy je składać w zakrystii.
 5. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota maja. W I-szy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej; w I-szą sobotę zapraszamy o godz. 8.00 na Mszę Św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 6. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalna: ks. proboszcz Michał – we wtorek od godz. 9.00; ks. Adam – w piątek od godz. 14.00 i ks. superior Paweł – w sobotę od godz. 8.30.
 7. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i tygodnika parafialnego Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł pt. „Tożsamość księdza”.
 8. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. Po Mszy Św., wesprzyjmy radio diecezjalne Anioł Beskidów. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję. 7 maja, z racji Dnia Strażaka, strażacy OSP z Komorowic przeprowadzą kwestę na funkcjonowanie  swojej jednostki.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Teresa Laszczak, śp. Danuta Filuś, śp. Maria Faber i śp. Jerzy Juros. Zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu.

III Niedziela Wielkanocna – 23 kwietnia 2023 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela obchodzona jest w Polsce jako Niedziela Biblijna. Jest to dobra okazja, aby wzbudzić w sobie pragnienie czytania i refleksji Słowa Bożego, do czego zachęcamy.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; we wtorek – święto św. Marka ewangelisty; w sobotę – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła oraz patronki Europy. Jest to zarazem Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego podczas II wojny światowej.
 3. Informujemy, że w przyszłą niedzielę, 30 kwietnia, z bazyliki w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach.
 4. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i tygodnika parafialnego Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł: Żebrał przed kościołem. Potem nagle wstał, wszedł do środka i zaczął odprawiać Mszę św.
 5. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie zakonnej Ks. Agustina van Baelena i Ks. Sunila Thomasa, z zarządu generalnego naszego zgromadzenia. Celem ich pobytu jest wizytacja generalna polskiej prowincji salwatorianów, w tym także naszej bielskiej wspólnoty. Ogarnijcie prosimy modlitwą ich pobyt i całe to wydarzenie.
 6. W związku z prowadzonymi pracami remontowymi naszego ogrodzenia wzdłuż ulicy NMP Królowej Polski bardzo prosimy o zachowanie należytej ostrożności.
 7. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na utrzymanie naszego kościoła i prace remontowe. W przyszłą niedzielę, ofiarą po Mszy Św., wesprzyjmy radio diecezjalne Anioł Beskidów.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 16 kwietnia 2023 r.

 1. W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego serdecznie zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 2. W poniedziałek, 17 kwietnia o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do pierwszej Komunii Świętej.
 3. Kandydatów przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania, serdecznie zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 20 kwietnia, o godz.: 19.00.
 4. Ponownie zapraszamy na 7 Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA. Odbędzie się on w najbliższy piątek, 21 kwietnia 2023 r. Rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia i indywidualnym błogosławieństwem. Gościem tego wieczoru będzie Jacek KRALKOWSKI, pierwszy polski katechista, ustanowiony przez papieża Franciszka.
 5. Spotkanie grupy SZKAPLERZNEJ odbędzie się w najbliższy czwartek, 20 kwietnia 2023 r., o godz.: 16.30, w salce na plebani.
 6. Od przyszłej niedzieli 23 kwietnia, gościć będziemy w naszym domu zakonnym: Ks. Agustina van Baelena i Ks. Sunila Thomasa, z zarządu generalnego naszego zgromadzenia. Celem ich pobytu jest wizytacja generalna polskiej prowincji salwatorianów, w tym także naszej bielskiej wspólnoty. Ogarnijcie prosimy modlitwą ich pobyt i całe to wydarzenie.
 7. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i tygodnika parafialnego Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł: Czym tak naprawdę jest miłosierdzie i jak można je wcielić w życie?
 8. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na cele charytatywne naszej diecezji.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 10. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Antoni Krakus, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 9 kwietnia 2023 r.

 1. Jutro, w drugi dzień świąteczny Msze Św. będą celebrowane w porządku niedzielnym, na które serdecznie zapraszamy. Składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
 2. W przyszłą Niedzielę Miłosierdzia Bożego serdecznie zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 3. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i tygodnika parafialnego Niedzielnik.
 4. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na naszą parafię. W przyszłą niedzielę, z racji przypadającego święta patronalnego Caritas,  składka będzie przeznaczona na cele charytatywne naszej diecezji.
 5. Serdecznie zapraszamy na 7 Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA u Salwatorianów. Odbędzie się on w piątek, 21 kwietnia 2023 r. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia, którą poprowadzi ks. Paweł Krężołek SDS, grupa Młoda 9 i zespół Projekt Fausystem. Gościem tego wieczoru będzie Jacek KRALKOWSKI – przez ponad 30 lat był poza Kościołem. Przed siedmiu laty wrócił do Boga. Przyprowadziło mnie do Niego świadectwo życia mojego przyjaciela z dzieciństwa. Też tak chciałbym ludzi pociągać do Boga, a nie ich zrażać – mówi Jacek Kralkowski. W Niedzielę Słowa Bożego, 23 stycznia 2022 r. wraz z ludźmi z całego świata został ustanowiony przez papieża Franciszka katechistą. Serdecznie zapraszamy, szczegółowe informacje znajdują się na plakatach, stronie internetowej i mediach społecznościowych naszej parafii.
 6. Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim zaangażowanym w wykonanie Grobu Pańskiego, Ciemnicy i dekoracji w naszym kościele: Pani Dorocie Juszczak, Pani Iwonie Kostur z kwiaciarni WONIA, Panu Stanisławowi Dudzikowi, Panu Stanisławowi Guzikowi, Panu Janowi Dudkiewiczowi, Panu Wojciechowi Deginderowi, a także Panu Dariuszowi Krzeszowskiemu za instalacje oświetlenia przy dekoracji. Ponadto jako wspólnota zakonna dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, którzy zadbali także o nasz dom zakonny i kapłański stół. Odwdzięczamy się darem Mszy św. i wspólnotową modlitwą za Was wszystkich.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy wiele łask Zmartwychwstałego Pana, nadziei i siły w codziennym życiu rodzinnym, osobistym i zawodowym; niech Święta Paschalne umocnią Waszą więź z Bogiem jak również pomiędzy Wami: w rodzinie, wśród przyjaciół i znajomych – wszyscy, jako ludzie wiary – tworzymy wspólnotę Kościoła, która niech będzie dla nas oparciem i za którą również się módlmy. Błogosławionych, pełnych Pokoju i Radości Świąt !

Niedziela Palmowa – 2 kwietnia 2023 r.

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Okazja do spowiedzi św. w tym tygodniu będzie: do Wielkiej Środy włącznie – przy okazji każdej Mszy Świętej; w Wielki Piątek od godz. 8.00 do 13.00;  od 15.00 do 18.00 i po zakończeniu liturgii wielkopiątkowej do godz. 22.00; w Wielką Sobotę od godz. 7.00 do 12.00.
 2. Plan Triduum Paschalnego przedstawia się następująco: w Wielki Czwartek Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30 i adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00; w Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 11.00; zaś o godz. 18.30 Liturgia Wielkiego Piątku. W tym dniu oddanie czci krzyżowi przez wszystkich wiernych nastąpi po zakończeniu liturgii, a adoracja przy Bożym Grobie będzie do godz. 23.00. W Wielką Sobotę Msza Św. Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz.19.30. Prosimy przynieść na tę liturgię świece. Pokarmy wielkanocne poświęcimy o godz.: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00. Msza Święta Rezurekcyjna   w Wielkanoc będzie celebrowana o godz. 6.00. Pozostałe Msze Św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.30 i 21.00.
 3. Bardzo prosimy o to, aby bez pozwolenia księdza proboszcza nie umieszczać w kościele różnych  broszur, czasopism, książek.
 4. Informujemy, że kancelaria parafialna w Wielką Sobotę będzie nieczynna.
 5. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na WSD salwatorianów. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą parafię.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i serdecznie zapraszamy do udziału w Triduum Paschalnym.

5 Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023 r.

 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Naszym duchowym przewodnikiem będzie o. Mateusz Kosior, dominikanin z Łodzi. Ogarnijmy modlitwą Jego osobę i ten czas modlitwy oraz refleksji. Plan jest następujący: w niedzielę – nauki podczas każdej Mszy Św. Od poniedziałku do środy włącznie: nauki o godz.: 6.30, 8.00, 11.00, 18.30, 20.00.
 2. Serdecznie zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta, która wyruszy w piątek, 31 marca o godz. 18.30 z kościoła parafialnego w Leszczynach.
 3. W pierwszą sobotę kwietnia zapraszamy na Mszę Św. o godz. 8.00 i na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 4. W sobotę, 1 kwietnia od godz. 00 odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną ks. proboszcz a od godz. 14.00, ks. Adam.
 5. Serdecznie zachęcamy do kupowania palm wielkanocnych, które zostały przygotowane przez grupę MŁODA 9 i CARITAS naszej parafii. Palmy będą do nabycia dzisiaj i za tydzień w niedzielę palmową. Koszt jednej szt. to 20 zł. Dochód całkowicie zasili parafialne konto Caritas, a konkretnie zostanie przeznaczony na leki, a także posiłek wielkanocny dla najbardziej potrzebujących rodzin w naszej parafii.
 6. Produkty z akcji JAJO DOBROCI można przynosić do naszej zakrystii, do niedzieli palmowej włącznie.
 7. Informujemy, że wydawanie paczek świątecznych odbędzie się w najbliższą sobotę 1 kwietnia 2023 r. w godzinach 8.30 – 10.00. Pomoc ta skierowana jest dla naszych parafian: osób ubogich, potrzebujących, samotnych i bezdomnych. Osoby, które nie są objęte opieką naszego parafialnego Caritasu, o których nie wiemy, a potrzebują pomocy, prosimy zgłaszać w zakrystii naszego kościoła lub bezpośrednio u ks. Pawła Krężołka.
 8. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i tygodnika parafialnego Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł: Cienie Wielkiego Postu.
 9. Są do nabycia paschaliki wielkanocne, które niech znajdą się na wielkanocnym stole, a symbolizują Zmartwychwstałego Pana. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na Caritas diecezji i Caritas naszej parafii.
 10. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na WSD salwatorianów.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 12. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Janina Łabyś i śp. Antoni Dziergas, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

4 Niedziela Wielkiego  Postu – 19 marca 2023 r.

 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dzieci. Spotkania będą się odbywały od poniedziałku do środy włącznie o godz. 9.00 i o godz. 12.00. Rekolekcje prowadzi ks. Kamil Leszczyński, salwatorianin. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych rozpoczniemy w przyszłą niedzielę.
 2. W poniedziałek, 20 marca przypada liturgiczna Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię.
 3. Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim zaangażowanym w weekendową akcję Zbiórki Żywności. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, koordynatorom, przewoźnikom, pracownikom i dyrektorom sklepów, gdzie kwestowaliśmy, a nade wszystko Wam, ludziom dobrej woli – za każdą pomoc, wsparcie i ochotne serce. Nadal zachęcamy do wspierania akcji JAJO DOBROCI. Z drzewka, jakie znajduje się w kościele można zabierać kolorowe jajka, na odwrocie których znajduje się konkretna prośba. Produkty można przynosić do zakrystii do niedzieli palmowej włącznie. Ponadto Grupa Młoda 9 i Caritas parafii rozpoczęła produkcje PALM WIELKANOCNYCH. Palmy będą do nabycia w naszym kościele za tydzień w 5 niedziele WP, jak i w Niedzielę Palmową, w kwocie 20 zł. Dochód całkowicie zasili parafialny Caritas, a konkretnie pomoc najbardziej potrzebującym na czas świat wielkanocnych. Zachęcamy wszystkich do nabywania naszych palm.
 4. Ponownie zapraszamy na 6 już Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA. Odbędzie się on w najbliższy piątek, 24 marca 2023 r. Rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia, którą poprowadzi ks. Paweł Krężołek SDS, grupa Młoda 9 i zespół Projekt Fausystem. Gościem tego wieczoru będzie Dobromir Makowski, pomysłodawca projektu RAPPEDAGOGIA i założyciel fundacji RAMPA w Pabianicach.
 5. Kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania, a także rodziców, zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 marca 2023 r. o godz.: 9.00. Gościem spotkanie będzie Dobromir Makowski.
 6. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i tygodnika parafialnego Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł: 4 niedziela wielkiego postu, niedziela laetare – teologia i znaczenie.
 7. Są do nabycia paschaliki wielkanocne, które niech znajdą się na wielkanocnym stole, a symbolizują Zmartwychwstałego Pana. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na Caritas diecezji i Caritas naszej parafii.
 8. Informujemy, że trwa rekrutacja do klas pierwszych na rok 2023/24 szkoły podstawowej nr 27 w Bielsku-Białej; trwa ona do 5 kwietnia do g. 15.00, z wykorzystaniem systemu elektronicznego.
 9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 11. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Herta Wróblewska i śp. Michał Tanistra, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

3 Niedziela Wielkiego  Postu – 12 marca 2023 r.

 1. Jutro, w poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców, których dzieci przystąpią w tym roku do Pierwszej Komunii Św.
 2. W czwartek, 16 marca o g. 16.30 odbędzie się spotkanie Grupy Szkaplerza Świętego, na które serdecznie zapraszamy.
 3. Informujemy, że w dniach 17 i 18 marca 2023 roku (piątek, sobota), Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”. Podczas zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny będą mogły przygotować świąteczne posiłki. Do zbiórki przystąpi także nasz parafialny CARITAS. Będziemy w sklepach: BIEDRONKA przy ul. Michałowicza i LIDL przy ul. Gorkiego 1. Zachęcamy do wsparcia akcji, poprzez kupno produktów o dłuższej dacie ważności i pozostawienie ich w oznaczonych miejscach. Ponadto, poszukujemy WOLONTARIUSZY, którzy pomogą nam w przeprowadzeniu zbiórki. Wolontariuszem może zostać każdy – uczeń, osoba dorosła, a także senior. Chętni mogą zapisywać się w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Pawła Krężołka SDS.
 4. Serdecznie zapraszamy na 6 już Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA. Odbędzie się on w piątek, 24 marca 2023 r. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia, którą poprowadzi ks. Paweł Krężołek SDS, grupa Młoda 9 i zespół Projekt Fausystem. Gościem tego wieczoru będzie Dobromir Mak Makowski, mąż, ojciec, nauczyciel Wychowania Fizycznego oraz magister Pedagogiki Resocjalizacyjnej. Pomysłodawca projektu RAPPEDAGOGIA, który od 2011 roku objechał ponad 900 szkół, domów dziecka, aresztów śledczych, więzień, ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic środowiskowych w Polsce, jak i za granicą. Ponadto jest założycielem fundacji RAMPA, która w Pabianicach w województwie łódzkim prowadzi szereg zadań o charakterze profilaktycznym: streetworking, świetlica środowiskowa, punkt konsultacyjny i psychologiczny dla osób uzależnionych, zajęcia sportowe, ośrodek dla osób uzależnionych i wykluczonych społecznie, a także hostel dla osób, które ukończyły terapię. Jest autorem książki, WYRWAŁEM SIĘ Z PIEKŁA. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy wszystkich! 
 5. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i tygodnika parafialnego Niedzielnik, w którym znajdziemy Rozważania Drogi Krzyżowej. Są do nabycia paschaliki wielkanocne symbolizujące Zmartwychwstałego Pana; dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na Caritas diecezji i naszej parafii.
 6. Arcybractwo Straży Honorowej zaprasza na konferencję pt. Św. Paweł – Apostoł narodów, która odbędzie się w poniedziałek, 13 marca 2023 r., o g. 17.00.
 7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą parafię.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 9. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Aleksander Kampczak i śp. Anna Lankocz, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

2 Niedziela Wielkiego  Postu – 5 marca 2023 r.

 1. W okresie Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, w piątek po Mszy Św. o g. 11.00 jak również o g. 17.00 i 1745;   Gorzkich Żale są odprawiane w niedzielę o g. 17.45.
 2. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela i nasz tygodnik parafialny 
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na diecezję. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą parafię. Bóg zapłać za ofiary składane, po Mszy Św., a przeznaczone na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem. W tym tygodniu szczególnie życzymy tego, co najlepsze i Bożego błogosławieństw wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet.
 5. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Mirosław Gaweł, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

1 Niedziela Wielkiego Postu – 26 lutego 2023 r.

 1. W kalendarzu liturgicznym, w sobotę będziemy obchodzić święto
  św. Kazimierza, królewicza.
 2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek, po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu; w pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP i Mszę Św. o godz. 8.00.
 3. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: ks. proboszcz – w czwartek od godz. 9.00; ks. superior Paweł – w sobotę od godz. 9.00.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek tego okresu: po Mszy Ś o godz. 11.00, o godz. 17.00 – dla dzieci i o godz. 17.45 – dla dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będąodprawiane
  w niedziele o godz. 17.45.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę 5 marca, składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej diecezji.
 6. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski,
  Stanisława Gądeckiego, włączamy się w pomoc materialną dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Ofiary będą zbierane do puszek po wszystkich Mszach św. w dzisiejszą niedzielę i za tydzień. Ofiary można także wpłacać na parafialne konto Caritas.
 7. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł: Nawrócenie – radykalizm czy zawierzenie?
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświę Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 9. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Andrzej Środa i śp. Maria Gierasińska. Zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu.

7 Niedziela Zwykła – 19 lutego 2023 r.

 1. Serdecznie zapraszamy na tzw. nabożeństwo czterdziestogodzinne, które ma nas przygotować na rozpoczęcie Wielkiego Postu. W poniedziałek i we wtorek po Mszy Św. o g. 11.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do Mszy Św. wieczornej.
 2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Msze Św.
  w Środę Popielcową w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 18.30 i 20.00. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na tzw. jałmużnę wielkopostną.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek tego okresu: po Mszy Św. o godz. 11.00, o godz.: 17.00 dla dzieci i o godz. 17.45. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą odprawiane w niedziele o godz. 17.45.
 4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w 5 tyg. Wielkiego Postu i poprowadzi je o. Mateusz Kosior, dominikanin z Łodzi. Rekolekcje dla dzieci odbędą się w 4 tyg. Wielkiego Postu i poprowadzi je Ks. Kamil Leszczyński, salwatorianin z Mikuszowic Śl. Modlitwą ogarnijmy także
  ks. superiora Pawła, który poprowadzi rekolekcje wielkopostne w parafii wojskowej św. Rafała Kalinowskiego w Warszawie – Rembertowie i ks. Ireneusza, który poprowadzi rekolekcje w parafii św. Bartłomieja w Lipowej i Parafii Matki Bożej Różańcowej w Ostrem – Twardorzeczce.
 5. Serdecznie zapraszamy kandydatów przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania,
  na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w najbliższy piątek, 24 lutego o godz.: 19.00.
 6. Ponownie zapraszamy na piąty już Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA. Odbędzie się on w najbliższą sobotę, 25 lutego 2023 r. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia. Gościem tego wieczoru będzie Andrzej WRONKA, prezes Stowarzyszenia Ruch Effata, zajmującego się obroną wiary katolickiej przed działalnością sekt i błędnych duchowości. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy wszystkich.
 7. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedzielai nasz tygodnik parafialny Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł: Symbolika Wielkiego Postu.
 8. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary, przeznaczone na cele duszpasterskie w naszej diecezji.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa
  i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli
  i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 10. W minionym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy: śp. Jacka Buniowskiego, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu …

6 Niedziela Zwykła – 12 lutego 2023 r.

 1. Informujemy, że spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I-szej Komunii Św. w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek, 13 lutego o godz. 19.00.
 2. We wtorek, 14 lutego, przypada święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.
 3. W piątek, 17 lutego, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
 4. Serdecznie zapraszamy na 5 już Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA. Odbędzie się on w sobotę, 25 lutego 2023 r. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia, którą poprowadzi ks. Paweł Krężołek SDS i zespół Projekt Fausystem. Gościem specjalnym tego wieczoru będzie Andrzej WRONKA, prezes Stowarzyszenia Ruch Effata, zajmującego się obroną wiary katolickiej przed działalnością sekt i błędnych duchowości. Bierze udział w rekolekcjach, konferencjach, sympozjach, audycjach i spotkaniach na tematy m.in. sekt, zagrożeń wiary, psychomanipulacji, wojny informacyjnej i cybernetyki społecznej. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy wszystkich! 
 5. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł: Parafia moim domem.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary, przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. W przyszłym tygodniu, składka będzie przeznaczona na cele duszpasterskie naszej diecezji.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodni

5 Niedziela Zwykła – 5 lutego 2023 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy; w piątek wspomnienie św. Scholastyki.
 2. W sobotę, 11 lutego obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes, które jest obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. W czasie Mszy Św. o godz. 11.00 zostanie udzielony Sakrament Chorych.
 3. Informujemy, że spotkanie rodziców i dzieci, które przygotowują się do I-szej Komunii Św. w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek, 13 lutego o godz. 19.00.
 4. W związku z tym, że w najbliższym czasie przystąpimy do malowania i odnowy pomieszczeń w dolnym kościele, nie będą odbywać się spotkania Parafialnego Klubu Seniora Jordan.
  Po remoncie poinformujemy o dalszych spotkaniach.
 5. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik, w którym znajdziemy relację z ostatniego Wieczoru Uwielbienia.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na diecezję. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą parafię. Dziękujemy za troskę o nasz kościół i składane ofiary na nasze parafialne inwestycje.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom
  i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia
  z Bożym błogosławieństwem.

 

4 Niedziela Zwykła – 29 stycznia 2023 r.

 1. W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Składka będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
 2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota lutego. W pierwszy czwartek, po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu; w pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP i Mszę Św. o godz. 8.00.
 3. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: ks. proboszcz – we wtorek o godz. 9.00; ks. Adam – w piątek o godz. 14.00; ks. superior Paweł – w sobotę o godz. 9.00.
 4. Serdecznie zapraszamy kandydatów przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania, na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w najbliższy piątek, 3 lutego o godz.: 19.00. Jednocześnie informujemy, że sakrament Bierzmowania będzie udzielony naszej młodzieży w piątek, 9 czerwca 2023 r. o godz.: 16.00. Szafarzem sakramentu będzie bp Piotr Greger. Ogarnijmy naszą modlitwą 110 kandydatów, przygotowujących się do tego sakramentu.
 5. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł: Święto Matki Boskiej Gromnicznej w tradycji Kościoła.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

3 Niedziela Zwykła – 22 stycznia 2023 r.1.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w środę – święto nawrócenia św. Pawła, apostoła; w czwartek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa; w sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
 2. Przypominamy, że najbliższe spotkania formacyjne dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, odbędą się 3 i 24 lutego 2023 r. o godz.: 19.00.
 3. Ponownie zapraszamy na czwarty już Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA. Odbędzie się on w najbliższą sobotę, 28 stycznia 2023 r. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia. Gościem specjalnym tego wieczoru będzie Marcin ZIELIŃSKI, polski ewangelizator i charyzmatyk, lider wspólnoty „Głos Pana” ze Skierniewic.
 4. Informujemy, że od lutego 2023 r. rusza kolejna edycja Unijnego Programu Żywnościowego. W naszej parafii do programu mogą przystąpić jedynie mieszkańcy z terenu naszej parafii (z ulic: Aleksandrowicka, Browarna, Czarnieckiego, Grażyny, Grottgera, Kamińskiego, Kamienicka, Michałowicza, NMP Królowej Polski, Oświęcimska, Poprzeczna, Reja, Robotnicza, Siemiradzkiego, Sikornik, Skośna, Staffa, Św. Anny, Tetmajera, Ujejskiego, Widok, Zacisze, Zegadłowicza, Zgody). Prosimy o pobieranie wniosków z MOPSu i dostarczenie ich do kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do Ks. superiora Pawła Krężołka, do końca lutego.
 5. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł: Kiedyś wróżyła z kart, dziś prosi Boga i byłych klientów o wybaczenie [świadectwo].
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

2 Niedziela Zwykła – 15 stycznia 2023 r.

 1. W dniach od 18 do 24 stycznia, w całym Kościele przeżywamy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia: we wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata; w czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w sobotę – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W piątek oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
 3. Zgodnie z decyzją papieża Franciszka, za tydzień, 23 stycznia będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone  na cele charytatywne w naszej diecezji.
 5. Informujemy, że najbliższe spotkania formacyjne dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, odbędą się 3 i 24 lutego 2023 r. o godz.: 19.00.
 6. Serdecznie zapraszamy na czwarty już Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA u Salwatorianów. Odbędzie się on w sobotę, 28 stycznia 2023 r. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia, którą poprowadzi ks. Paweł Krężołek SDS, Marcin Zieliński i zespół Projekt Fausystem. Gościem specjalnym tego wieczoru będzie Marcin ZIELIŃSKI, polski ewangelizator i charyzmatyk, lider wspólnoty „Głos Pana” ze Skierniewic.
 7. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik, w którym znajdziemy relację z poprzedniego Wieczoru Uwielbienia.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

Niedziela Chrztu Pańskiego – 8 stycznia 2023 r.

 1. Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia i rozpoczynamy tzw. Okres zwykły w ciągu roku.
 2. W sobotę, 14 stycznia, obchodzimy Dzień migranta i uchodźcy.
 3. Zapraszamy na Mszę Św. za zmarłego papieża seniora Benedykta XVI we wtorek, 10 stycznia o godz. 11.00.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele charytatywne w naszej diecezji.
 5. Obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki Matki Bożej w codziennym życiu. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy spokojnej i miłej niedzieli oraz dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicieli   – 1 stycznia 2023 r.

 1. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego nazywane świętem Trzech Króli. Msze Św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. W całym Kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Składka będzie przeznaczona na cele misyjne. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
 2. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w I-szy czwartek po Mszy Św. Wieczornej; w I-szą sobotę zapraszamy na Mszę Św. i na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 8.00.
 3. W święto Trzech Króli zapraszamy członków Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej naszej parafii na spotkanie opłatkowe o godz. 16.00.
 4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 11.00 i o godz. 12.30 wystąpi zespół „Beskid’ z kolędami; po koncercie zespół poprosi o ofiary na ich działalność.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przeszłą, drugą niedzielę miesiąca, składka będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii. Bóg zapłać !
 6. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy wiele łask Bożych w Nowym Roku, mocnej wiary, nadziei i miłości w każdym dniu życia i pracy jak również opieki Matki Bożej i zdrowia.
 7. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ryszard Chrobak, śp. Anna Tarasiewicz i śp. Henryk Beczała. Zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu.