Ogłoszenia duszpasterskie

24 Niedziela Zwykła

16 września 2018 r.

  1. Liturgiczne obchody tygodnia: we wtorek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski; w czwartek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w piątek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
  2. W dniu dzisiejszym z racji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
  3. W zakrystii, do końca września, przyjmujemy zapisy kandydatów na przygotowanie do bierzmowania i  tylko tych, którzy mieszkają na terenie naszej parafii.
  4. Wyjazd na pielgrzymkę do Czernej odbędzie się w sobotę, 22 września o godz. 8.00.
  5. W sobotę, 22 września o godz. 15.00 w kościele NSPJ rozpocznie się 55 pokutny marsz różańcowy w int. naszej Ojczyzny, który zakończy się Mszą Św. o godz. 18.00 w parafii św. Stanisława.
  6. Dziękujemy za wspólną modlitwę i  składane  dziś ofiary na Uniwersytet Jana Pawła  II w Krakowie. W ubiegłą niedzielę  na  spłatę należności za witraże zebrano 7671,00 zł.
  7. Pragniemy poinformować, że krzyż misyjny, który stoi przy naszym kościele jest mocno spróchniały i zniszczony, dlatego, aby zachować bezpieczeństwo został on przechylony i zostanie wymieniony na nowy.
  8. W przyszłą niedzielę, 23 września w naszej parafii odbędą się dożynki. Uroczysta Msza Św. dziękczynna zostanie odprawiona o godz. 12.30, a po Niej zapraszamy na poczęstunek do salek w dolnym kościele. Prosimy o przyniesienie kwiatów ogrodowych do piątku tego tygodnia, a parafianki i życzliwe nam osoby uprzejmie prosimy o upieczenie ciasta na tę uroczystość.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

Wasi duszpasterze salwatorianie