Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Zwykła

 14 stycznia  2018 r.

  1. W całym Kościele powszechnym przeżywamy dziś Światowy dzień Migranta i Uchodźcy.
  2. W środę, 17 stycznia, Kościół Katolicki w Polsce będzie obchodził Dzień Judaizmu.
  3. Od czwartku, 18 stycznia, w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  4. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w środę, 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego, opata; w piątek, 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
  5. We wtorek, 16 stycznia o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Informujemy, że sakrament bierzmowania zostanie udzielony 2 czerwca 2018 r. na Mszy Św. o godz. 11.00.
  6. W przyszłą niedzielę, 21 stycznia, o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe w dolnym kościele dla wszystkich grup parafialnych, w którym wezmą udział klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów.
  7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na ogrzewanie kościoła i potrzeby parafii.  W ubiegłą niedzielę na misje i na działalność Wolontariatu Misyjnego „Salwator” zebrano 10.530,00 zł.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,  a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy   dobrego tygodnia.
  9. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Kazimierz Furman, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 

Wasi duszpasterze salwatorianie