Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018 r.

 1. Dzisiaj w naszej parafii przypada tzw. Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o godz. 12.30 i potrwa do 17.30. O godz. 17.30 odbędzie się nabożeństwo ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki i błogosławionych: o. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego z uczczeniem Ich Relikwii.
 2. Chcąc jeszcze lepiej przygotować się do przeżywania świąt Bożego Narodzenia, serdecznie zapraszamy na REKOLEKCJE ADWENTOWE, które w naszej parafii odbędą się w tym tygodniu w dniach 20 – 22 grudnia. Msza św. z nauką ogólną codziennie o godz. 11.00 i 21.00. Ponadto w czwartek – po Mszach Św. odbędzie się indywidualne błogosławieństwo kapłanów; w piątek – podczas Mszy św. udzielimy sakramentu namaszczenia chorych, zaś w sobotę na Mszach Św. swoje przyrzeczenia odnowią małżonkowie. Plan rekolekcji zamieszczony jest na plakatach, stronie internetowej i fanpage parafii. Rekolekcje wygłosi: ks. Paweł Krężołek, przełożony naszej wspólnoty zakonnej.
 3. W sobotę, 22 grudnia, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia.
 4. Okazja do spowiedzi przed świętami będzie w tygodniu podczas Mszy Św., a w sobotę, 22 grudnia od 6.30 do 13.00 i od 15.00 do 21.00.
 5. Oddajemy w Wasze ręce nowy numer naszego salwatoriańskiego tygodnika jakim jest Nowym redaktorem naczelnym został Ks. Paweł Krężołek, superior naszej wspólnoty. Nowością jest fakt, że od dziś będzie drukowany w większym formacie, częściowo w kolorze częściowo czarno/biały, zawierał będzie zdjęcia, fragmenty niedzielnych kazań, informacje z życia Kościoła, zgromadzenia i parafii. Koszt produkcji jednego egzemplarza wynosi 1.55 zł. Ofiarą z Niedzielnika, wspieracie młodzież działającą w naszej parafii.
 6. W czwartek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Następne odwiedziny odbędą się w pierwszy czwartek lutego.
 7. Od 17 grudnia br. do końca stycznia 2019 r. kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałek i w środę od 16.00 do 18.00 i w sobotę od 9.00 do 10.00.
 8. W naszym kościele, na prośbę parafian, znajduje się System Świeczników Wotywnych. Świeczniki te sprawdziły się w wielu kościołach. Światło, w tym światło świec, było uznawane za święte, symbolizujące obecność samego Chrystusa. Wierzymy w ochronną, błogosławiącą moc ognia, kiedy stawiamy świece gromniczną podczas burzy, zapalamy świece jako wotum, które jest wyrazem naszej ufności, próśb, wdzięczności i modlitwy. System ten jak na razie będzie wprowadzony w formie testu; po określonym czasie zostanie podjęta ostateczna decyzja, co do jego umieszczenia w naszej świątyni.
 9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W ubiegłą niedzielę na ogrzewanie naszego kościoła zebrano 7925,00 zł.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 11. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Edward Pilecki i śp. Genowefa Koniorczyk których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

2 Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018 r.

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 odbędzie się  nabożeństwo dziękczynne i oddanie czci relikwiom bł. ks. Jerzego i błogosławionych: o. Michała i o. Zbigniewa. Od stycznia 2019 roku, każdego 7 dnia miesiąca o godz. 18.30  będzie odprawiona Msza Św. i po Niej odbędzie się  nabożeństwo ku czci błogosławionych męczenników o. Michała i o. Zbigniewa, a każdego 19 dnia miesiąca ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 2. We wtorek na godz. 19.30 zapraszamy chętnych, którzy chcieliby tworzyć w naszej parafii Krąg Biblijny mający na celu rozważanie Bożego Słowa. Opiekunem grupy będzie ks. Przemysław Marszałek. Spotkania będą się odbywały w salce na plebanii.
 3. W czwartek Mszą Św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie formacyjne Zespołu Hospicyjnego Św. Kamila.
 4. W piątek o godz. 16.00 zostanie odprawiona Eucharystia dla Wspólnoty Szkaplerza Św.
 5. W przyszłą niedzielę, 16 grudnia odbędzie się Kiermasz Świąteczny na rzecz hospicjum św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.
 6. Działająca na terenie naszej parafii Fundacja DRACHMA, zaprasza na Warsztaty Pisania Ikon, które odbędą się w dniach 14 – 18 stycznia 2019. Poprowadzi je Beata Bodzioch – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Szczegółowe informacje na plakacie zamieszczonym w gablocie.
 7. Z radością informujemy, że działa już nowa strona internetowa i fanpage (fanpejdż) naszej parafii. Pod adresem: bielsko.salwatorianie.pl znaleźć można aktualności, wydarzenia i konkretne informacje z życia parafii. Adres do fanpage: Salwatoriańska Parafia NMP Królowej Polski w Bielsku Białej – zapraszamy do polubienia i obserwowania.
 8. Pojawiła się już w naszym kościele CHOINKA DOBROCI – w ramach akcji Aniołek dla SENIORA. Znaleźć na niej można dekoracje, na odwrocie których zamieszczona jest prośba o konkretną pomoc dla osób i rodzin. Paczki z numerkiem, można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, w czasie jej otwarcia – do 20 grudnia włącznie. W imieniu wszystkich potrzebujących już z serca dziękujemy.
 9. 30 grudnia, w niedzielę, o godz. 15.00, odbędzie się w naszej parafii wigilia dla samotnych. Spotkanie kierujemy do naszych parafian i nie tylko, bez względu na wiek. Ważne, by zapisać się w zakrystii, w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia lub u pani  Haliny Michalskiej w czasie sprzedaży opłatków i świec. W programie nie zabraknie wspólnej modlitwy, kolędowania i dobrego posiłku.
 10. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na potrzeby i  ogrzewanie naszego kościoła.
 11. W ubiegłą niedzielę na salwatoriańskie misje zebrano 8477,00 zł. Bóg zapłać. Informujemy również, że są jeszcze do nabycia salwatoriańskie kalendarze misyjne.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 13. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Bauner, śp. Jerzy Popielarczyk i śp. Kazimierz Bryzek,  których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 

Wasi duszpasterze salwatorianie