Ogłoszenia duszpasterskie

 2 Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2024 roku

 1. W poniedziałek, 26 lutego zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania; rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.30, a po Niej spotkanie w salce.
 2. W czwartek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na tzw. „Godzinę Świętą. W pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 8.00.
 3. Chcąc jak najlepiej przeżyć okres Wielkiego Postu, serdecznie zapraszamy na Koncert Muzyki Pasyjnejw wykonaniu zespołu VERAVOCE. W skład zespołu wchodzą studenci wydziału wokalno – aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę, 3 marca 2024 r. o godz. 13.30, bezpośrednio po Mszy św. 
 4. Parafian, znajdującej się w ciężkiej sytuacji materialnej, zapraszamy po odbiór paczek z żywnością w najbliższą sobotę, 2 marca 2024 r. w godz.: 9.00 – 10.00.   Jednocześnie rozpoczynamy w naszej parafii wielkopostną zbiórkę żywności pod hasłem: Jajo Dobroci. Na drzewku które znalazło się w kościele, zostały powieszone kolorowe jajka, przygotowane przez młodzież z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznychw Bielsku – Białej, na odwrocie których, znajdują się konkretne artykuły, z których zostaną zrobione świąteczne paczki. Produkty można przynosić do zakrystii naszego kościoła w czasie trwania nabożeństw do 5 niedzieli Wielkiego Postu, a zatem 17 marca 2024 r. Jednocześnie w zakrystii lub u ks. Pawła Krężołka, można zgłaszać osoby potrzebujące naszej pomocy, z terenu naszej parafii. Świąteczne paczki będą wydawane w sobotę, 23 marca 2024 r. 
 5. Po przerwie związanej z kolędą, feriami, i innymi ważnymi wydarzeniami w parafii, wracamy z działalnością Klubu Seniora Jordan. Pierwsze spotkanie po przerwie w poniedziałek, 11 marca 2024 r. o godz. 16.30.
 6. W czwartek, 29 lutego od godz. 9.00 ks. proboszcz odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną; ks. superior Paweł Krężołek odwiedzi chorych w sobotę, 2 marca od godz. 10.00.
 7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 8. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela  i nasz tygodnik parafialny 
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu pracy.
 10. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Władysława Zasadny-Głuszek i śp. Genowefa Wisła. Wieczny odpoczynek…

 1 Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2024 roku

 1. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszy Św. o godz. 11.00, dzieci zapraszamy na godz. 17.00 a dorosłych na godz. 17.45. Gorzkie Żale będą odprawiane w niedziele o godz. 17.45.
 2. Informujemy, że w poniedziałek, 19 lutego o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 3. Serdecznie zapraszamy na 15 Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA u Salwatorianów. Odbędzie się w piątek, 23 lutego 2024 r. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia i indywidualnym błogosławieństwem, którą poprowadzi ks. Paweł Krężołek SDS, Zespół Projekt Fausystem i grupa Młoda 9.  Gościem specjalnym tego wieczoru będzie o. Aleksander PAPRZYCKI, franciszkanin, spowiednik, kierownik duchowy, terapeuta uzależnień, socjoterapeuta, kierownik Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy o. Wenantego Katarzyńca w Kalwarii Pacławskiej. Tematem wystąpienia naszego gościa będzie: Duchowość  a Psychologia.
 4. W czwartek, 22 lutego o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie formacyjne wspólnoty Szkaplerza Świętego, na które serdecznie zapraszamy.
 5. W poniedziałek, 26 lutego zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania; rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.30, a po Niej spotkanie w salce.
 6. Informujemy, że rozliczenie podatkowe PIT 1,5% podatku na rzecz Hospicjum Stacjonarnego im. Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej można załatwić w każdy wtorek od godz. 14.00 do godz. 16.00 w budynku Hospicjum przy ul. Zdrojowej 10 w Bielsku-Białej.
 7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W ubiegłą niedzielę na nową kotłownię dla kościoła i domu zakonnego zebrano 21.980,00 zł. Bardzo dziękujemy  również za ofiary przekazywane indywidualnie i na nasze konto parafialne. Bóg zapłać za troskę o naszą parafię i kościół.
 8. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela  i nasz tygodnik parafialny 
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu pracy.

6 Niedziela Zwykła – 11 lutego 2024 roku

 1. Serdecznie zapraszamy na tzw. nabożeństwo czterdziestogodzinne przed rozpoczęciem okresu Wielkiego Postu. Adoracja odbędzie się w dzisiejszą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.30 i zakończy się przed Eucharystią o godz. 18.15.
 2. W tym tygodniu, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa. Msze Św. w tym dniu będą odprawione o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 18.30 i 20.00.
 3. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszy Św. o godz. 11.00, dzieci zapraszamy na godz. 17.00 a dorosłych na godz. 17.45. Gorzkie Żale będą odprawiane w niedziele o godz. 17.45. Przypominamy, że wierny, który odprawi pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 4. Rekolekcje Wielkopostne odbędą się od 5 Niedzieli Wielkiego Postu.
 5. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela  i nasz tygodnik parafialny 
 6. W przyszłą niedzielę kazania w naszej parafii wygłosi salwatorianin ks. dr Paweł Wróbel, postulator procesu beatyfikacyjnego Heleny Kmieć, który przybliży Jej życie, a po Mszach Św. można będzie wesprzeć ofiarą Fundację Heleny Kmieć.
 7. Informujemy, że 16 lutego na godz. 18.00 organizowane jest wyjście do kina Helios na film pt. „WANDEA – Zwycięstwo albo śmierć”. Zapisy  na film odbywają się w dzisiejszą niedzielę, po każdej Mszy Św. z tyłu kościoła.
 8. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary w tzw. składce kopertowej, która będzie przeznaczona na nową  kotłownię dla kościoła i domu zakonnego. Bóg zapłać za troskę o naszą parafię i kościół.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu pracy.
 10. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Stanisława Żurowska i śp. Danuta Śliwa. Wieczny odpoczynek…

 5 Niedziela Zwykła – 4 lutego 2024 roku

 1. W liturgii Kościoła tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – św. Agatę, dziewicę i męczennic; we wtorek – świętych męczenników Pawła Mikkę i Towarzyszy; w sobotę – św. Scholastykę dziewicę.
 2. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem oraz za pracowników służby zdrowia.
 3. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela  i nasz tygodnik parafialny 
 4. Informujemy, że 16 lutego na godz. 18.00 organizowane jest wyjście do kina Helios na film pt. „WANDEA – Zwycięstwo albo śmierć”. Film opowiada o ludobójstwie  podczas powstania wandejskiego, zwłaszcza o  powstańcach, którzy bronili świat chrześcijański przed zniszczeniem. W imię hasła „wolność, równość i braterstwo”, dokonano  we Francji pierwszego ludobójstwa w Europie. Zapisy  na film będą w niedzielę,  11 lutego po każdej Mszy Świętej.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą diecezję. W przyszłą niedzielę składka kopertowa będzie przeznaczona na modernizacje naszej kotłowni. Bóg zapłać za życzliwość i troskę o naszą parafię i kościół.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu pracy.
 7. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Stanisława Frejnik. Wieczny odpoczynek…

 4 Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2024 roku

 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na „Godzinę Świętą”, zaś w sobotę zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 8.00.
 2. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Przynieśmy w ten dzień, nazywany popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej, świece do poświęcenia. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
 3. W pierwszy czwartek swoich chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00 odwiedzi ks. proboszcz.
 4. Informujemy, że decyzją księdza prowincjała z dniem 1 lutego br. kończy w naszej parafii posługę ks. Bogusław Loska. Serdecznie dziękujemy Mu za pracę duszpasterską, zaangażowanie i miły klimat współpracy. Ks. Bogusław podejmie obowiązki proboszcza w jednej z parafii w Edynburgu w Szkocji. Życzymy ks. Bogusławowi Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i zdrowia w nowym miejscu życia i służby kapłańskiej.
 5. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela  i nasz tygodnik parafialny 
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu pracy.
 8. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Jagosz i śp. Teresa Michalak. Wieczny odpoczynek…

 3 Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2024 roku

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; w piątek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
 2. W poniedziałek, 22 stycznia odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania; rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.30, a po Niej spotkanie w salce.
 3. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela  i nasz tygodnik parafialny 
 4. Dziękujemy za składane dziś ofiary przeznaczone na cele charytatywne diecezji, jako jałmużna postna.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu pracy.
 6. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zygmunt Żydek, śp. Agnieszka Sufa, śp. Irena Dubiel, śp. Maria Drvodelic, i śp. Jan Kudyba. Wieczny odpoczynek…

 2 Niedziela Zwykła – 14 stycznia 2024 roku

 1. W dniach 18 – 24 stycznia, w całym Kościele przeżywamy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 2. W niedzielę, 21 stycznia, decyzją papieża Franciszka będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego.
 3. Serdecznie zapraszamy na 14 Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA u Salwatorianów. Odbędzie się w piątek, 19 stycznia 2024 r. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia i indywidualnym błogosławieństwem. Gościem specjalnym tego wieczory będzie Rafał PATYRA, dziennikarz sportowy i prezenter telewizyjny.
 4. W piątek, 19 stycznia o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie formacyjne wspólnoty Szkaplerza Świętego.
 5. W poniedziałek, 22 stycznia odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania; rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.30, a po Niej spotkanie w salce.
 6. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela  i nasz tygodnik parafialny 
 7. Dziękujemy za składane dziś ofiary na inwestycje w naszej parafii. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele charytatywne diecezji jako jałmużna postna.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu pracy.
 9. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Trela. Wieczny odpoczynek…

Niedziela Chrztu Pańskiego – 7 stycznia 2024 roku

 1. Od poniedziałku po święcie Chrztu Pańskiego rozpoczyna się okres zwykły w swej pierwszej części do wtorku przed Środą Popielcową, która przypada 13 lutego.
 2. W niedzielę, 14 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, na które serdecznie zapraszamy.
 3. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny, Niedziela  i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu pracy.
 5. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Władysława Ryłko, śp. Maria Korzec i śp. Wiesława Kubiczek. Zmarłe parafianki polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Niedziela Świętej Rodziny – 31 grudnia 2023 roku

 1. Jutro przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Msze Św. będą celebrowane w porządku niedzielnym; nie będzie Mszy Św. o godz. 6.30.
 2. Od wtorku, 2 stycznia 2024 roku rozpocznie się kolęda w naszej parafii. Od poniedziałku do piątku włącznie od godz. 16.00. zaś w sobotę od godz. 10.00. Kolędę zakończymy 17 stycznia. W sobotę, 20 stycznia o godz. 10.00 odbędzie się kolęda dodatkowa; zapisy w zakrystii z podaniem numeru telefonu do kontaktu. Ze wzgl. na kolędę kancelaria parafialna od 2 do 20 stycznia 2024 r. będzie nieczynna. Sprawy związane z pogrzebem będą załatwiane na bieżąco.
 3. W sobotę, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – czyli Święto Trzech Króli. Msze Św. w tym dniu, również o godz. 18.30 i 21.00 będą celebrowane z tej uroczystości. Składka będzie przeznaczona na salwatoriańskie misje.
 4. W tym tygodniu przypada I – czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota stycznia. W pierwszy czwartek zapraszamy na tzw. „Godzinę Świętą” po Mszy Św. o godz. 18.30; ze wzgl. na przypadającą uroczystość Trzech Króli, nie będzie nabożeństwa ku czci Matki Bożej w sobotę, 6 stycznia.
 5. Serdecznie zapraszamy członków Rady Parafialnej i Rady Ekonomicznej parafii na spotkanie świąteczne, które odbędzie się w naszym domu zakonnym w sobotę, 6 stycznia 2024 r. o godz. 16.00.
 6. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela  i nasz tygodnik parafialny 
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu pracy.
 8. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Tomasz Kwaśny, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 IV Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2023 roku

 1. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę o godz. 21.00 lub o godz. 24.00. Składka z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 2. Msze Święte w Boże Narodzenie i w drugim dniu świąt będą celebrowane w porządku niedzielnym z wyjątkiem I-szego dnia świąt, kiedy nie będzie Mszy Św. o godz. 6.30. Składka  w drugi dzień świąt będzie przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
 3. Serdecznie zapraszamy na koncert kolędowy w wykonaniu zespołu „Beskid”. Odbędzie się on w drugi dzień świąt podczas Mszy Św. o godz. 11.00 i 12.30 oraz po ich zakończeniu.
 4. W czwartek przypada Święto Świętych Młodzianków; zapraszamy na Mszę Św. o godz. 11.00 wszystkie dzieci, którym zostanie udzielone błogosławieństwo.
 5. W przyszłą niedzielę przypada ostatni dzień 2023 roku. Msze Św. będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00; po Eucharystii o godz. 17.00 zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za kończący się 2023 rok. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela  i nasz tygodnik parafialny 
 7. Kolędę w naszej parafii rozpoczniemy od 2 stycznia 2024 roku. Zgodnie z decyzją ks. biskupa odbędzie się ona w tradycyjny sposób, a jej plan został umieszczony na stronie internetowej parafii i w Niedzielniku.
 8. Serdecznie zapraszamy na 13 Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA. Odbędzie się w sobotę, 30 grudnia 2023 r. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia i indywidualnym błogosławieństwem. Gościem specjalnym tego wieczoru będzie Jasiek MELA, polski podróżnik i działacz społeczny.
 9. Serdecznie zapraszamy członków Rady Parafialnej i Rady Ekonomicznej parafii na spotkanie świąteczne, które odbędzie się w naszym domu zakonnym w sobotę, 6 stycznia 2024 r. o godz. 16.00.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 11. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Barbara Tarasiuk, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 III Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2023 roku

 1. W poniedziałek, 18 grudnia odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Rozpoczęcie Mszą Św. Roratnią o godz. 18.00, a po Niej spotkanie w grupie.
 2. Przyszła niedziela będzie 4 niedzielę adwentową, a czasie wieczornym rozpocznie się wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Msze Św. w tym dniu będą odprawiane z 4 niedzieli adwentu o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Msze Św. z Uroczystości Bożego Narodzenia – Pasterki będą celebrowane o godz. 21.00 i 24.00.
 3. Okazja do spowiedzi przed świętami w tym tygodniu  będzie podczas każdej Mszy Świętej. W sobotę, 23 grudnia będziemy spowiadali od godz. 6.30 do 12.00; potem kościół będzie zamknięty w celu posprzątania go i przygotowania na święta.
 4. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela  i nasz tygodnik parafialny 
 5. Informujemy, że w sobotę, 23 grudnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. Kolędę w naszej parafii rozpoczniemy od 2 stycznia 2024 roku. Zgodnie z decyzją ks. biskupa odbędzie się ona w tradycyjny sposób, a jej plan zostanie podany w przyszłą niedzielę.
 7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. Składka z Pasterki będzie przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2023 roku

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w środę – św. Łucję, dziewicę i męczennicę; w czwartek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła; w piątek czcimy Boże Miłosierdzie.
 2. We wtorek, 12 grudnia o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie formacyjne Wspólnoty Szkaplerza Świętego.
 3. W sobotę, 16 grudnia odbędzie się tzw. „Wieczysta Adoracja”, na którą serdecznie zapraszamy.
 4. W poniedziałek, 18 grudnia odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Rozpoczęcie Mszą Św. Roratnią o godz. 18.00, a po Niej spotkanie w grupie.
 5. Produkty z akcji CHOINKA DOBROCI nadal można przynosić do naszej zakrystii podczas trwania nabożeństw do niedzieli 17 grudnia 2023 r. włącznie. Wydawanie paczek świątecznych będzie miało miejsce w sobotę, 16 grudnia 2023 r. w godzinach 9.00 – 10.00. Wyrażamy ponadto ogromną wdzięczność wszystkim zaangażowanym w świąteczną zbiórkę żywności, akcję CHOINKA DOBROCI i inne wydarzenia, które mają na celu pomoc najbardziej potrzebującym. Niech Pan Bóg stokrotnie Wam wynagrodzi.
 6. Serdecznie zapraszamy na spotkanie świąteczne w ramach poniedziałkowego Klubu Seniora. Ze względu na święta, kolędę i ferie zimowe, spotkania będą wstrzymane. Wrócimy do nich bezpośrednio po feriach zimowych.
 7. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela  i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł: Przed lustrem czyli o istocie sakramentu pokuty i pojednania.
 8. Informujemy, że w poniedziałek, 11 grudnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na utrzymanie naszej parafii. Bóg zapłać również za ofiary przeznaczone na Kościół na Wschodzie, które można złożyć po Mszy Świętej.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2023 roku

 1. Serdecznie zapraszamy na Roraty, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 18.00. Msza Św. wieczorna w sobotę będzie celebrowana o godz. 18.30 z formularza niedzielnego.
 2. W piątek, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jako salwatorianie obchodzimy 142 rocznicę założenia naszego zgromadzenia zakonnego przez bł. o. Franciszka Jordana. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00, podczas której odnowimy nasze śluby zakonne, a także modlitwą i życzeniami z racji imienin, będziemy chcieli otoczyć Ks. Zdzisława Tracza i Ks. Adama Lehmanna.
 3. Już w najbliższy piątek i sobotę, 8 i 9 grudnia 2023 r., w sklepach: BIEDRONKA przy ul. Michałowicza i LIDL przy ul. Gorkiego 1, odbędzie się kolejna zbiórka żywności pod hasłem: TAK, POMAGAM! Zachęcamy do wsparcia akcji, poprzez kupno produktów o dłuższej dacie ważności i pozostawienie ich w oznaczonych miejscach. Ponadto, poszukujemy WOLONTARIUSZY, którzy pomogą nam w przeprowadzeniu zbiórki. Wolontariuszem może zostać każdy – uczeń, osoba dorosła, a także senior. Chętni mogą zapisywać się w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Pawła Krężołka SDS.
 4. Przypominamy, że trwa w naszej parafii świąteczna akcja Caritas: Choinka Dobroci. Na choince, która znalazła się w kościele, zostały powieszone kolorowe bombki, na odwrocie których znajdują się konkretne potrzeby i prośby rodzin i poszczególnych osób. Zachęcamy do wsparcia i okazania pomocy najbardziej potrzebującym. Produkty można przynosić do zakrystii podczas trwania nabożeństw do niedzieli, 17 grudnia 2023 r. włącznie.
 5. Wydawanie paczek świątecznych, stworzonych z darów i ze zbiórki żywności w sklepach, będzie miało miejsce w sobotę 16 grudnia 2023 r. w godzinach 9.00 – 10.00. Pomoc ta skierowana jest dla naszych parafian: osób ubogich, potrzebujących, samotnych i bezdomnych. Wyrażamy tym samym ogromną wdzięczność wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszego domu zakonnego, parafii, parafialnego Caritas, a także Klubu Seniora, za Waszą pomoc, dobroć, a także ofiary które wpływają na konto parafialnego Caritas. W waszej intencji odprawimy Msze św. w Wigilię Bożego Narodzenia podczas Mszy św. o północy.
 6. Serdecznie zapraszamy na poniedziałkowy Klub Seniora. Gościem spotkania będzie Pani Krystyna Książek – Mola, właścicielka Studia Figura w Skoczowie, która podejmie temat: Piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dla osób w podeszłym wieku.
 7. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł: 10 zwyczajów adwentowych, które warto praktykować.
 8. Witamy w naszej parafii i we wspólnocie zakonnej dk. Damiana Kokocha z WSD Salwatorianów, który rozpoczyna swoją praktykę duszpasterską w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa na ten czas.
 9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na utrzymanie naszej parafii.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.