Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023 r.

 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Naszym duchowym przewodnikiem będzie o. Mateusz Kosior, dominikanin z Łodzi. Ogarnijmy modlitwą Jego osobę i ten czas modlitwy oraz refleksji. Plan jest następujący: w niedzielę – nauki podczas każdej Mszy Św. Od poniedziałku do środy włącznie: nauki o godz.: 6.30, 8.00, 11.00, 18.30, 20.00.
 2. Serdecznie zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta, która wyruszy w piątek, 31 marca o godz. 18.30 z kościoła parafialnego w Leszczynach.
 3. W pierwszą sobotę kwietnia zapraszamy na Mszę Św. o godz. 8.00 i na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 4. W sobotę, 1 kwietnia od godz. 00 odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną ks. proboszcz a od godz. 14.00, ks. Adam.
 5. Serdecznie zachęcamy do kupowania palm wielkanocnych, które zostały przygotowane przez grupę MŁODA 9 i CARITAS naszej parafii. Palmy będą do nabycia dzisiaj i za tydzień w niedzielę palmową. Koszt jednej szt. to 20 zł. Dochód całkowicie zasili parafialne konto Caritas, a konkretnie zostanie przeznaczony na leki, a także posiłek wielkanocny dla najbardziej potrzebujących rodzin w naszej parafii.
 6. Produkty z akcji JAJO DOBROCI można przynosić do naszej zakrystii, do niedzieli palmowej włącznie.
 7. Informujemy, że wydawanie paczek świątecznych odbędzie się w najbliższą sobotę 1 kwietnia 2023 r. w godzinach 8.30 – 10.00. Pomoc ta skierowana jest dla naszych parafian: osób ubogich, potrzebujących, samotnych i bezdomnych. Osoby, które nie są objęte opieką naszego parafialnego Caritasu, o których nie wiemy, a potrzebują pomocy, prosimy zgłaszać w zakrystii naszego kościoła lub bezpośrednio u ks. Pawła Krężołka.
 8. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i tygodnika parafialnego Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł: Cienie Wielkiego Postu.
 9. Są do nabycia paschaliki wielkanocne, które niech znajdą się na wielkanocnym stole, a symbolizują Zmartwychwstałego Pana. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na Caritas diecezji i Caritas naszej parafii.
 10. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na WSD salwatorianów.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 12. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Janina Łabyś i śp. Antoni Dziergas, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

4 Niedziela Wielkiego  Postu – 19 marca 2023 r.

 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dzieci. Spotkania będą się odbywały od poniedziałku do środy włącznie o godz. 9.00 i o godz. 12.00. Rekolekcje prowadzi ks. Kamil Leszczyński, salwatorianin. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych rozpoczniemy w przyszłą niedzielę.
 2. W poniedziałek, 20 marca przypada liturgiczna Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię.
 3. Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim zaangażowanym w weekendową akcję Zbiórki Żywności. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, koordynatorom, przewoźnikom, pracownikom i dyrektorom sklepów, gdzie kwestowaliśmy, a nade wszystko Wam, ludziom dobrej woli – za każdą pomoc, wsparcie i ochotne serce. Nadal zachęcamy do wspierania akcji JAJO DOBROCI. Z drzewka, jakie znajduje się w kościele można zabierać kolorowe jajka, na odwrocie których znajduje się konkretna prośba. Produkty można przynosić do zakrystii do niedzieli palmowej włącznie. Ponadto Grupa Młoda 9 i Caritas parafii rozpoczęła produkcje PALM WIELKANOCNYCH. Palmy będą do nabycia w naszym kościele za tydzień w 5 niedziele WP, jak i w Niedzielę Palmową, w kwocie 20 zł. Dochód całkowicie zasili parafialny Caritas, a konkretnie pomoc najbardziej potrzebującym na czas świat wielkanocnych. Zachęcamy wszystkich do nabywania naszych palm.
 4. Ponownie zapraszamy na 6 już Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA. Odbędzie się on w najbliższy piątek, 24 marca 2023 r. Rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia, którą poprowadzi ks. Paweł Krężołek SDS, grupa Młoda 9 i zespół Projekt Fausystem. Gościem tego wieczoru będzie Dobromir Makowski, pomysłodawca projektu RAPPEDAGOGIA i założyciel fundacji RAMPA w Pabianicach.
 5. Kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania, a także rodziców, zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 marca 2023 r. o godz.: 9.00. Gościem spotkanie będzie Dobromir Makowski.
 6. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i tygodnika parafialnego Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł: 4 niedziela wielkiego postu, niedziela laetare – teologia i znaczenie.
 7. Są do nabycia paschaliki wielkanocne, które niech znajdą się na wielkanocnym stole, a symbolizują Zmartwychwstałego Pana. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na Caritas diecezji i Caritas naszej parafii.
 8. Informujemy, że trwa rekrutacja do klas pierwszych na rok 2023/24 szkoły podstawowej nr 27 w Bielsku-Białej; trwa ona do 5 kwietnia do g. 15.00, z wykorzystaniem systemu elektronicznego.
 9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 11. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Herta Wróblewska i śp. Michał Tanistra, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

3 Niedziela Wielkiego  Postu – 12 marca 2023 r.

 1. Jutro, w poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców, których dzieci przystąpią w tym roku do Pierwszej Komunii Św.
 2. W czwartek, 16 marca o g. 16.30 odbędzie się spotkanie Grupy Szkaplerza Świętego, na które serdecznie zapraszamy.
 3. Informujemy, że w dniach 17 i 18 marca 2023 roku (piątek, sobota), Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”. Podczas zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny będą mogły przygotować świąteczne posiłki. Do zbiórki przystąpi także nasz parafialny CARITAS. Będziemy w sklepach: BIEDRONKA przy ul. Michałowicza i LIDL przy ul. Gorkiego 1. Zachęcamy do wsparcia akcji, poprzez kupno produktów o dłuższej dacie ważności i pozostawienie ich w oznaczonych miejscach. Ponadto, poszukujemy WOLONTARIUSZY, którzy pomogą nam w przeprowadzeniu zbiórki. Wolontariuszem może zostać każdy – uczeń, osoba dorosła, a także senior. Chętni mogą zapisywać się w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Pawła Krężołka SDS.
 4. Serdecznie zapraszamy na 6 już Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA. Odbędzie się on w piątek, 24 marca 2023 r. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia, którą poprowadzi ks. Paweł Krężołek SDS, grupa Młoda 9 i zespół Projekt Fausystem. Gościem tego wieczoru będzie Dobromir Mak Makowski, mąż, ojciec, nauczyciel Wychowania Fizycznego oraz magister Pedagogiki Resocjalizacyjnej. Pomysłodawca projektu RAPPEDAGOGIA, który od 2011 roku objechał ponad 900 szkół, domów dziecka, aresztów śledczych, więzień, ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic środowiskowych w Polsce, jak i za granicą. Ponadto jest założycielem fundacji RAMPA, która w Pabianicach w województwie łódzkim prowadzi szereg zadań o charakterze profilaktycznym: streetworking, świetlica środowiskowa, punkt konsultacyjny i psychologiczny dla osób uzależnionych, zajęcia sportowe, ośrodek dla osób uzależnionych i wykluczonych społecznie, a także hostel dla osób, które ukończyły terapię. Jest autorem książki, WYRWAŁEM SIĘ Z PIEKŁA. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy wszystkich! 
 5. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i tygodnika parafialnego Niedzielnik, w którym znajdziemy Rozważania Drogi Krzyżowej. Są do nabycia paschaliki wielkanocne symbolizujące Zmartwychwstałego Pana; dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na Caritas diecezji i naszej parafii.
 6. Arcybractwo Straży Honorowej zaprasza na konferencję pt. Św. Paweł – Apostoł narodów, która odbędzie się w poniedziałek, 13 marca 2023 r., o g. 17.00.
 7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą parafię.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 9. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Aleksander Kampczak i śp. Anna Lankocz, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

2 Niedziela Wielkiego  Postu – 5 marca 2023 r.

 1. W okresie Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, w piątek po Mszy Św. o g. 11.00 jak również o g. 17.00 i 1745;   Gorzkich Żale są odprawiane w niedzielę o g. 17.45.
 2. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela i nasz tygodnik parafialny 
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na diecezję. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą parafię. Bóg zapłać za ofiary składane, po Mszy Św., a przeznaczone na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem. W tym tygodniu szczególnie życzymy tego, co najlepsze i Bożego błogosławieństw wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet.
 5. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Mirosław Gaweł, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

1 Niedziela Wielkiego Postu – 26 lutego 2023 r.

 1. W kalendarzu liturgicznym, w sobotę będziemy obchodzić święto
  św. Kazimierza, królewicza.
 2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek, po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu; w pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP i Mszę Św. o godz. 8.00.
 3. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: ks. proboszcz – w czwartek od godz. 9.00; ks. superior Paweł – w sobotę od godz. 9.00.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek tego okresu: po Mszy Ś o godz. 11.00, o godz. 17.00 – dla dzieci i o godz. 17.45 – dla dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będąodprawiane
  w niedziele o godz. 17.45.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę 5 marca, składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej diecezji.
 6. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski,
  Stanisława Gądeckiego, włączamy się w pomoc materialną dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Ofiary będą zbierane do puszek po wszystkich Mszach św. w dzisiejszą niedzielę i za tydzień. Ofiary można także wpłacać na parafialne konto Caritas.
 7. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł: Nawrócenie – radykalizm czy zawierzenie?
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświę Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 9. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Andrzej Środa i śp. Maria Gierasińska. Zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu.

7 Niedziela Zwykła – 19 lutego 2023 r.

 1. Serdecznie zapraszamy na tzw. nabożeństwo czterdziestogodzinne, które ma nas przygotować na rozpoczęcie Wielkiego Postu. W poniedziałek i we wtorek po Mszy Św. o g. 11.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do Mszy Św. wieczornej.
 2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Msze Św.
  w Środę Popielcową w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 18.30 i 20.00. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na tzw. jałmużnę wielkopostną.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek tego okresu: po Mszy Św. o godz. 11.00, o godz.: 17.00 dla dzieci i o godz. 17.45. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą odprawiane w niedziele o godz. 17.45.
 4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w 5 tyg. Wielkiego Postu i poprowadzi je o. Mateusz Kosior, dominikanin z Łodzi. Rekolekcje dla dzieci odbędą się w 4 tyg. Wielkiego Postu i poprowadzi je Ks. Kamil Leszczyński, salwatorianin z Mikuszowic Śl. Modlitwą ogarnijmy także
  ks. superiora Pawła, który poprowadzi rekolekcje wielkopostne w parafii wojskowej św. Rafała Kalinowskiego w Warszawie – Rembertowie i ks. Ireneusza, który poprowadzi rekolekcje w parafii św. Bartłomieja w Lipowej i Parafii Matki Bożej Różańcowej w Ostrem – Twardorzeczce.
 5. Serdecznie zapraszamy kandydatów przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania,
  na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w najbliższy piątek, 24 lutego o godz.: 19.00.
 6. Ponownie zapraszamy na piąty już Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA. Odbędzie się on w najbliższą sobotę, 25 lutego 2023 r. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia. Gościem tego wieczoru będzie Andrzej WRONKA, prezes Stowarzyszenia Ruch Effata, zajmującego się obroną wiary katolickiej przed działalnością sekt i błędnych duchowości. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy wszystkich.
 7. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedzielai nasz tygodnik parafialny Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł: Symbolika Wielkiego Postu.
 8. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary, przeznaczone na cele duszpasterskie w naszej diecezji.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa
  i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli
  i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.
 10. W minionym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy: śp. Jacka Buniowskiego, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu …

6 Niedziela Zwykła – 12 lutego 2023 r.

 1. Informujemy, że spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I-szej Komunii Św. w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek, 13 lutego o godz. 19.00.
 2. We wtorek, 14 lutego, przypada święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.
 3. W piątek, 17 lutego, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
 4. Serdecznie zapraszamy na 5 już Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA. Odbędzie się on w sobotę, 25 lutego 2023 r. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia, którą poprowadzi ks. Paweł Krężołek SDS i zespół Projekt Fausystem. Gościem specjalnym tego wieczoru będzie Andrzej WRONKA, prezes Stowarzyszenia Ruch Effata, zajmującego się obroną wiary katolickiej przed działalnością sekt i błędnych duchowości. Bierze udział w rekolekcjach, konferencjach, sympozjach, audycjach i spotkaniach na tematy m.in. sekt, zagrożeń wiary, psychomanipulacji, wojny informacyjnej i cybernetyki społecznej. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy wszystkich! 
 5. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł: Parafia moim domem.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary, przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. W przyszłym tygodniu, składka będzie przeznaczona na cele duszpasterskie naszej diecezji.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodni

5 Niedziela Zwykła – 5 lutego 2023 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy; w piątek wspomnienie św. Scholastyki.
 2. W sobotę, 11 lutego obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes, które jest obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. W czasie Mszy Św. o godz. 11.00 zostanie udzielony Sakrament Chorych.
 3. Informujemy, że spotkanie rodziców i dzieci, które przygotowują się do I-szej Komunii Św. w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek, 13 lutego o godz. 19.00.
 4. W związku z tym, że w najbliższym czasie przystąpimy do malowania i odnowy pomieszczeń w dolnym kościele, nie będą odbywać się spotkania Parafialnego Klubu Seniora Jordan.
  Po remoncie poinformujemy o dalszych spotkaniach.
 5. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik, w którym znajdziemy relację z ostatniego Wieczoru Uwielbienia.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na diecezję. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą parafię. Dziękujemy za troskę o nasz kościół i składane ofiary na nasze parafialne inwestycje.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom
  i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia
  z Bożym błogosławieństwem.

 

4 Niedziela Zwykła – 29 stycznia 2023 r.

 1. W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Składka będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
 2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota lutego. W pierwszy czwartek, po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu; w pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP i Mszę Św. o godz. 8.00.
 3. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: ks. proboszcz – we wtorek o godz. 9.00; ks. Adam – w piątek o godz. 14.00; ks. superior Paweł – w sobotę o godz. 9.00.
 4. Serdecznie zapraszamy kandydatów przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania, na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w najbliższy piątek, 3 lutego o godz.: 19.00. Jednocześnie informujemy, że sakrament Bierzmowania będzie udzielony naszej młodzieży w piątek, 9 czerwca 2023 r. o godz.: 16.00. Szafarzem sakramentu będzie bp Piotr Greger. Ogarnijmy naszą modlitwą 110 kandydatów, przygotowujących się do tego sakramentu.
 5. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł: Święto Matki Boskiej Gromnicznej w tradycji Kościoła.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

3 Niedziela Zwykła – 22 stycznia 2023 r.1.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w środę – święto nawrócenia św. Pawła, apostoła; w czwartek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa; w sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
 2. Przypominamy, że najbliższe spotkania formacyjne dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, odbędą się 3 i 24 lutego 2023 r. o godz.: 19.00.
 3. Ponownie zapraszamy na czwarty już Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA. Odbędzie się on w najbliższą sobotę, 28 stycznia 2023 r. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia. Gościem specjalnym tego wieczoru będzie Marcin ZIELIŃSKI, polski ewangelizator i charyzmatyk, lider wspólnoty „Głos Pana” ze Skierniewic.
 4. Informujemy, że od lutego 2023 r. rusza kolejna edycja Unijnego Programu Żywnościowego. W naszej parafii do programu mogą przystąpić jedynie mieszkańcy z terenu naszej parafii (z ulic: Aleksandrowicka, Browarna, Czarnieckiego, Grażyny, Grottgera, Kamińskiego, Kamienicka, Michałowicza, NMP Królowej Polski, Oświęcimska, Poprzeczna, Reja, Robotnicza, Siemiradzkiego, Sikornik, Skośna, Staffa, Św. Anny, Tetmajera, Ujejskiego, Widok, Zacisze, Zegadłowicza, Zgody). Prosimy o pobieranie wniosków z MOPSu i dostarczenie ich do kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do Ks. superiora Pawła Krężołka, do końca lutego.
 5. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł: Kiedyś wróżyła z kart, dziś prosi Boga i byłych klientów o wybaczenie [świadectwo].
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

2 Niedziela Zwykła – 15 stycznia 2023 r.

 1. W dniach od 18 do 24 stycznia, w całym Kościele przeżywamy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia: we wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata; w czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w sobotę – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W piątek oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
 3. Zgodnie z decyzją papieża Franciszka, za tydzień, 23 stycznia będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone  na cele charytatywne w naszej diecezji.
 5. Informujemy, że najbliższe spotkania formacyjne dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, odbędą się 3 i 24 lutego 2023 r. o godz.: 19.00.
 6. Serdecznie zapraszamy na czwarty już Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA u Salwatorianów. Odbędzie się on w sobotę, 28 stycznia 2023 r. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia, którą poprowadzi ks. Paweł Krężołek SDS, Marcin Zieliński i zespół Projekt Fausystem. Gościem specjalnym tego wieczoru będzie Marcin ZIELIŃSKI, polski ewangelizator i charyzmatyk, lider wspólnoty „Głos Pana” ze Skierniewic.
 7. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny,Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik, w którym znajdziemy relację z poprzedniego Wieczoru Uwielbienia.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; naszym parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

Niedziela Chrztu Pańskiego – 8 stycznia 2023 r.

 1. Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia i rozpoczynamy tzw. Okres zwykły w ciągu roku.
 2. W sobotę, 14 stycznia, obchodzimy Dzień migranta i uchodźcy.
 3. Zapraszamy na Mszę Św. za zmarłego papieża seniora Benedykta XVI we wtorek, 10 stycznia o godz. 11.00.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele charytatywne w naszej diecezji.
 5. Obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki Matki Bożej w codziennym życiu. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy spokojnej i miłej niedzieli oraz dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicieli   – 1 stycznia 2023 r.

 1. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego nazywane świętem Trzech Króli. Msze Św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. W całym Kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Składka będzie przeznaczona na cele misyjne. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
 2. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w I-szy czwartek po Mszy Św. Wieczornej; w I-szą sobotę zapraszamy na Mszę Św. i na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 8.00.
 3. W święto Trzech Króli zapraszamy członków Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej naszej parafii na spotkanie opłatkowe o godz. 16.00.
 4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 11.00 i o godz. 12.30 wystąpi zespół „Beskid’ z kolędami; po koncercie zespół poprosi o ofiary na ich działalność.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przeszłą, drugą niedzielę miesiąca, składka będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii. Bóg zapłać !
 6. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy wiele łask Bożych w Nowym Roku, mocnej wiary, nadziei i miłości w każdym dniu życia i pracy jak również opieki Matki Bożej i zdrowia.
 7. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ryszard Chrobak, śp. Anna Tarasiewicz i śp. Henryk Beczała. Zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu.