Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20.11.2022 r.

 1. Dziś z racji uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny odnawiając Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
 2. Serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów na ANDRZEJKOWY BAL SENIORA, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 21 listopada 2022 r. Start o godz.: 17.00. W programie wspólny posiłek i zabawa taneczna. Koszt uczestnictwa 20 zł. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy! Ilość miejsc ograniczona.
 3. Kolejne spotkanie formacyjne kandydatów przygotowujących się w naszej parafii do sakramentu bierzmowania, odbędzie się w najbliższy piątek, 25 listopada 2022 r. O godz. 19.00 wspólny różaniec za zmarłych, a po nim spotkanie z gościem: Panem Bogdanem Krzakiem – certyfikowanym instruktorem terapii uzależnień, profilaktykiem i realizatorem warsztatów profilaktycznych dla dzieci, młodzieży i rodziców, wychowawcą w Katolickim Ośrodku Wychowania i Terapii Młodzieży w Bielsku – Białej.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Roraty będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Sobotnia Msza Św. będzie celebrowana z formularza niedzielnego o godz. 18.30.
 5. W kościele, od przyszłej niedzieli, będą do nabycia poświęcone opłatki i świece caritas – „Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom”.
 6. Serdecznie zapraszamy na kolejny, drugi już Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA w naszym kościele. Odbędzie się on w sobotę, 26 listopada 2022 r. Rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia. Gościem specjalnym tego wieczoru będzie s. Nulla Lucyna Garlińska, Siostra ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża, cudownie uzdrowiona za wstawiennictwem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Siostra zostanie w naszej wspólnocie do niedzieli i podczas wszystkich Mszy św., opowie historię swojego życia i uzdrowienia. Będzie można nabyć książki opowiadające o jej uzdrowieniu, a także wesprzeć działalność Sióstr ofiarą do puszek po wszystkich Mszach Św. Zachęcamy do licznego uczestnictwa wszystkich parafian, gości, sympatyków, a przede wszystkim ludzi chorych na ciele i duszy, ich rodziny, służbę zdrowia i wszystkich opiekujących się chorymi. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach w kościele i gablotach, parafialnej stronie internetowej i mediach społecznościowych.
 7. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik, w którym znajdziemy artykuł o niezwykłej pomocy bezdomnej rodzinie przez policjantów.
 8. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na potrzeby naszej diecezji. Dziękujemy również za ofiary składane po Mszy Św. na rzecz Wolontariatu Misyjnego „Salwator”.
 9. Wszystkim solenizantom, jubilatom składamy życzenia Bożych łask i opieki Matki Bożej, naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w kolejnym tygodniu pracy.

33 Niedziela Zwykła – 13 listopada 2022 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: w czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca; jest to również dzień imienin ks. Biskupa Romana Pindla, o którym pamiętajmy w naszych modlitwach.
 2. W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.
 3. W piątek, 18 listopada, przypada 22 rocznica konsekracji naszej parafialnej Świątyni. Zapraszamy na Mszę Św. w int. naszej parafii o godz. 11.00.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu obchodzony jest w diecezjach Światowy Dzień Młodzieży oraz przypada święto patronalne Akcji Katolickiej. Kazania wygłosi ks. Dominik Truchan, salwatorianin z Młodzieżowego Wolontariatu Misyjnego „Salwator”; po Mszach Św. poprosi o ofiary do puszek na funkcjonowanie tego wolontariatu.
 5. Kolejne spotkanie Klubu Seniora już w najbliższy poniedziałek, 14 listopada o godz. 16.30. W programie Koncert Skrzypcowy w wykonaniu Adrianny Sinkowskiej. Jednocześnie informujemy, że ANDRZEJKOWY BAL SENIORA odbędzie się w poniedziałek, 21 listopada 2022 r. Start o godz.: 17.00. Koszt uczestnictwa 20 zł. Zapisy w zakrystii i na poniedziałkowym klubie seniora. Serdecznie zapraszamy! Ilość miejsc ograniczona.
 6. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik, w którym znajdziemy relacje z pierwszego Wieczoru Uwielbienia w naszej parafii.
 7. Serdecznie zapraszamy na kolejny, drugi już Bielski WIECZÓR UWIELBIENIA w naszym kościele. Odbędzie się on za niespełna 2 tygodnie, w sobotę, 26 listopada 2022 r. Rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia. Gościem specjalnym tego wieczoru będzie s. Nulla Lucyna Garlińska, Siostra ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża, cudownie uzdrowiona za wstawiennictwem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Siostra zostanie w naszej wspólnocie do niedzieli i podczas wszystkich  Mszy św., opowie historię swojego życia i uzdrowienia. Będzie można nabyć książki opowiadające o jej uzdrowieniu, a także wesprzeć działalność Sióstr ofiarą do puszek po wszystkich Mszach Św. Zachęcamy do licznego uczestnictwa wszystkich parafian, gości, sympatyków, a przede wszystkim ludzi chorych na ciele i duszy, ich rodziny, służbę zdrowia i wszystkich opiekujących się chorymi. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach w kościele i gablotach, parafialnej stronie internetowej i mediach społecznościowych.
 8. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na utrzymanie naszej parafii i kościoła. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cathedraticum i potrzeby diecezji.
 9. Wszystkim solenizantom, jubilatom składamy życzenia Bożych łask i opieki Matki Bożej, naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w kolejnym tygodniu pracy.
 10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Grzbiela i śp. Krzysztof Manthey. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.

32 Niedziela Zwykła  – 6 listopada 2022 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: w środę – święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu i głową wszystkich kościołów świata; w czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; w sobotę – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. Jest to zarazem Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym.
 2. W piątek, 11 listopada przypada Święto Niepodległości. Msza Św. w int. Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 11.00.
 3. W poniedziałek, 7 listopada zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Seniora. Gościem spotkania będzie ks. proboszcz Michał Pastuszka.
 4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 12.30 zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy na Eucharystię !
 5. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik.
 6. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na naszą diecezję. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na utrzymanie naszej parafii i kościoła. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro i troskę o naszą parafię i naszą świątynię.
 7. Wszystkim solenizantom, jubilatom składamy życzenia Bożych łask i opieki Matki Bożej, naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w kolejnym tygodniu pracy.
 8. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Henryk Sitarz. Zmarłego parafianina polećmy Bożemu Miłosierdziu.

31 Niedziela Zwykła  – 30 października 2022 r.

 1. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w naszym kościele będą celebrowane w porządku niedzielnym. W środę przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Msze Św. W tym dniu będą celebrowane tak, jak w tygodniu.
 2. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek listopada. W tym dniu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej. W I-szy czwartek od godz. 9.00 swoich chorych z posługą sakramentalną odwiedzi ks. proboszcz. W I-szy piątek chorych, od godz. 14.00, odwiedzi ks. Adam. Ks. superior Paweł odwiedzi chorych w I-szą sobotę od godz. 9.30.
 3. W I-szą sobotę listopada zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 8.00.
 4. Kolejne spotkanie Klubu Seniora odbędzie się 7 listopada br. Gościem będzie ks. proboszcz Michał Pastuszka SDS.
 5. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik.
 6. Na stoliku w kościele znajdują się kartki na wypominki listopadowe za zmarłych, które po wypełnieniu prosimy składać w zakrystii.
 7. Przez cały listopad codziennie, o godz. 18.00 będziemy odmawiali różaniec polecając Bożemu Miłosierdziu zmarłych w wypominkach. Pamiętajmy o naszych drogich zmarłych w tej modlitwie.
 8. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 9. Wszystkim solenizantom, jubilatom składamy życzenia Bożych łask i opieki Matki Bożej, naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w kolejnym tygodniu pracy.
 10. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Elżbieta Lasota i śp. Maria Nalborczyk. Zmarłe parafianki polećmy Bożemu Miłoszierdziu.

30 Niedziela Zwykła – 23 października 2022 r.

 1. Czasem, podczas Mszy Świętej, celebrans milknie na chwilę albo zasiada
  w milczeniu na swoim krześle. Taki gest nie jest przypadkowy i jest czyniony także w naszej świątyni. Po co zatem kapłan go czyni? Chwile ciszy są niezbędne, aby w pełni otworzyć się na Boże działanie. Więcej na ten temat znajdziecie
  w Niedzielniku – naszej parafialnej gazetce.
 2. Serdecznie zapraszamy Seniorów na Poniedziałkowy Klub Seniora. Gościem najbliższego spotkania będzie dr Ewa Trzepizór, lekarz medycyny estetycznej,
  a także Izabela Szemik, kosmetolog. Panie podpowiedzą, jak zaopiekować się swoją skórą.
 3. Spotkanie Wspólnoty Szkaplerznej odbędzie się w czwartek, 27 października
  o godz.: 16.30 w salce na plebani. Serdecznie zapraszamy.
 4. Kandydatów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy na spotkanie formacyjne w najbliższy piątek, 28 października 2022 r. o godz. 19.00. W programie Droga Krzyżowa i konferencja tematyczna.
 5. Bielskie Wieczory Uwielbienia u Salwatorianów – to kolejna nowa inicjatywa, którą rozpoczynamy w naszej parafii. Spotkania będą odbywały się raz
  w miesiącu, w soboty i będą miały następujący plan: 18.30 Msza św. z kazaniem, 19.30 świadectwo zaproszonego gościa, 20.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia i indywidualnym błogosławieństwem. Prowadził je będzie ks. Paweł Krężołek, superior naszej wspólnoty wraz
  z zespołem Projekt Fausystem i grupą Młoda 9. Pierwszy wieczór wielbienia odbędzie się za tydzień, 29 października, a gościem specjalnym spotkania będzie Grzegorz Czerwicki. Mąż, Ojciec, Ewangelizator. Był skazany dwoma wyrokami sądu i odsiedział 12 lat w zakładzie karnym. Proces jego nawrócenia rozpoczął się w 2011 roku, kiedy od współwięźnia ateisty dostał do przeczytania Biblię. Odwiedził 200 zakładów karnych w ramach projektu “Skazany na wolność”, przygotował dwa programy profilaktyczne przeciwdziałające uzależnieniom
  i niskiemu poczuciu własnej wartości. Był bohaterem programu „Ocaleni”
  w TVP1. Dwukrotnie mówił o Jezusie do milionów telewidzów w głównym wydaniu Wiadomości, wystąpił w „Pytaniu na Śniadanie”, wywiady z nim ukazały się m.in. w Gościu niedzielnym, Aletei. Historia odnalezienia siostry, którą opisał na swoim facebooku odbiła się szerokim echem w mediach. Konkretne informacje o spotkaniu znajdują się na plakatach, naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Serdecznie zapraszamy.
 6. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik.
 7. Na stoliku w kościele znajdują się kartki na wypominki listopadowe za zmarłych, które po wypełnieniu prosimy składać w zakrystii.
 8. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na misje salwatoriańskie.
 9. Wszystkim solenizantom, jubilatom składamy życzenia Bożych łask i opieki Matki Bożej, naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w kolejnym tygodniu pracy.
 10. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Antonina Nykiel, którą polećmy Bożemu Miłoszierdziu.

29 Niedziela Zwykła – 16 października 2022 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w czwartek – wspomnienie świętego Jana Kantego prezbitera i patrona naszej diecezji; w sobotę – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  W piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.
 2. Z racji przypadającego dziś Dnia Papieskiego, przed Kościołem tradycyjnie można nabyć Papieskie Kremówki, które przyjechały do nas prosto z Wadowic. Koszt 1 szt. to 7 zł. lub więcej. Całość dochodu ze sprzedaży kremówek zostanie przeznaczona na funkcjonowanie parafialnego CARITAS. Kremówki będą sprzedawane do ostatniej sztuki, mamy ich jedyne: 1000 szt.
 3. Jutro w poniedziałek, 17 października o godz. 12.00 odbędzie się inauguracja kolejnej edycji akcji wspierającej Hospicjum św. Jana Pawła II – Pola nadziei.
 4. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Seniora. Jutro dla naszych seniorów zagra i zaśpiewa Piotr Mirecki i Aleksandra Nykiel. Serdecznie zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Światowy Dzień Misyjny. Składkę przeznaczamy na salwatoriańskie misje.
 6. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik.
 7. Wszystkim solenizantom, jubilatom składamy życzenia Bożych łask i opieki Matki Bożej, naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w kolejnym tygodniu pracy.

28 Niedziela Zwykła – 9 października 2022 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: w czwartek – wspomnienie świętego Honorata Koźmińskiego, prezbitera; w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to zarazem Dzień Dziecka Utraconego.
 2. W poniedziałek, 10 października zapraszamy rodziców i dzieci pierwszokomunijne na spotkanie formacyjne o godz. 19.00.
 3. We wtorek, 11 października salwatorianie i salwatorianki będą obchodzili swoje patronalne święto Matki Zbawiciela. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszych zgromadzeń zakonnych.
 4. Serdecznie zapraszamy na Czuwanie Fatimskie w czwartek, 13 października, które rozpoczniemy różańcem o godz. 17.45.
 5. Serdecznie zapraszamy Seniorów na Poniedziałkowy Klub Seniora. Tym razem w programie projekcja filmu „Czy naprawdę wierzysz? A także herbatka i ciastko.
 6. W przyszłą niedzielę 16 października obchodzić będziemy XXII Dzień Papieski. Przed Kościołem tradycyjnie już będzie można nabyć „Papieskie kremówki”, które przyjadą do nas prosto z Wadowic. Koszt 1 szt. 7 zł. Całość dochodu ze sprzedaży kremówek zostanie przeznaczona na funkcjonowanie parafialnego CARITAS. Kremówki będzie można nabyć od godz.: 7.00 do ostatniej sztuki… mamy ich jedynie 1000 szt.
 7. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. imieninową w intencji ks. Edwarda Laska i pana Edwarda Tkocza, która będzie odprawiona w przyszłą niedzielę, 16 października o godz. 11.00.
 8. Informujemy, że od przyszłej niedzieli będzie można zamawiać intencje mszalne na 2023 rok.
 9. Dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na utrzymanie naszego kościoła i parafii.
 10. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik.
 11. Wszystkim solenizantom, jubilatom składamy życzenia Bożych łask i opieki Matki Bożej, naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w kolejnym tygodniu pracy.

 

27 Niedziela Zwykła – 2 października 2022 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: we wtorek – wspomnienie świętego Franciszka z Asyżu; w środę – wspomnienie świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy; w piątek – wspomnienie NMP Różańcowej.
 2. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i I-szy piątek października. W I-szy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej. W tym dniu swoich chorych z posługą sakramentalną odwiedzi ks. proboszcz.
 3. W przyszłą niedzielę, 9 października, podczas Mszy Św. o godz. 12.30 zostaną poświęcone różańce dla dzieci pierwszokomunijnych. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi.
 4. Serdecznie zapraszamy Seniorów na Poniedziałkowy Klub Seniora. Gościem najbliższego spotkania będzie Pan Hubert Maślanka, Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku – Białej, który podejmie temat: „Mobilny senior” czyli o rozwiązaniach w komunikacji miejskiej Bielska-Białej dedykowanym osobom starszym.
 5. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na nasze seminarium duchowne. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą parafię. W dzisiejszą niedzielę, po Mszach Świętych, Klub Inteligencji Katolickiej poprosi o wsparcie na działalność domu opieki „Józefów”.
 7. Wszystkim solenizantom, jubilatom składamy życzenia Bożych łask i opieki Matki Bożej, naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w kolejnym tygodniu pracy.

26 Niedziela Zwykła – 25 września 2022 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: we wtorek – wspomnienie świętego Wincentego a Paulo, prezbitera; w środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika; w czwartek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
 2. W pierwszą sobotę października zapraszamy na Mszę Św. o godz. 8.00 i na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 3. Serdecznie zapraszamy w październiku na nabożeństwa różańcowe, które odbędą się codziennie o godz. 17.45.
 4. 26 września o godz. 16.30 swoje spotkania rozpoczyna Wspólnota Szkaplerza Świętego. Wszystkich członków i chętnych pragnących włączyć się w tą wspólnotę serdecznie zapraszamy. Spotkania będzie prowadził ks. Bogusław Loska.
 5. Pierwsze spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 8 wraz z rodzicami, a także młodzieży starszej chcącej przystąpić do sakramentu, odbędzie się w najbliższy piątek, 30 września. O godz. 18.30 – Msza św., a po niej spotkanie organizacyjne – w kościele.
 6. Informujemy, że spotkania Parafialnego Klubu Seniora Jordan będą się odbywały w poniedziałki, o godz. 16.30 w salce pod kościołem. Gościem najbliższego spotkania będzie Pani Ewa Gadocha – Cios, psycholog, która opowie o Psychologicznych aspektach pandemii COVID – 19.
 7. W niedzielę, 2 października br. w dolnym kościele parafii NMP Królowej Świata w Cygańskim Lesie odbędzie się o godz. 17.30, spotkanie popielgrzymkowe Salwatoriańskiej V Grupy.
 8. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej; jak co tydzień jest: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik parafialny Niedzielnik.
 9. Ks. superior Paweł swoich chorych odwiedzi w sobotę od godz. 9.00.
 10. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na seminarium duchowne. Dzisiaj, po Mszach Świętych, Klub Inteligencji Katolickiej poprosi o wsparcie na działalność domu opieki „Józefów”.
 11. W poniedziałek, 26 września swoją Mszę Św. imieninową o godz. 18.30 odprawi ks. Bogusław Loska; Msza Św. imieninowa ks. proboszcza Michała zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 2 października o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji solenizantów.
 12. Wyrażamy słowa podziękowania panu Andrzejowi Pakoszowi za odnowienie krzyża na placu przykościelnym.
 13. Wszystkim solenizantom, jubilatom składamy życzenia Bożych łask i opieki Matki Bożej, naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w kolejnym tygodniu pracy.
 14. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Mendrak, śp. Stefan Mazurek i śp. Leokadia Kucharczyk. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu

25 Niedziela Zwykła – 18 września 2022 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: we wtorek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w środę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty; w piątek – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera; w sobotę – święto poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku-Białej.
 2. Wyrażamy ogromną radość z tak dużego zainteresowania Parafialnym Klubem Seniora Jordan. Dotychczas zapisało się 95 osób. Dlatego zapraszamy wszystkich zapisanych seniorów jak i tych, którzy chcą jeszcze dołączyć na pierwsze spotkanie organizacyjne, w najbliższą środę, 21 września, po Mszy św. wieczornej o godz.19.00.
 3. Pierwsze spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 8, a także młodzieży starszej chcącej przystąpić do sakramentu, wraz z rodzicami, odbędzie się w piątek, 30 września. O godz. 18.30 – Msza św., a po niej spotkanie organizacyjne.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. Po Mszy św. z racji Światowy Dnia Środków Społecznego Przekazu ofiarą do puszek wesprzyjmy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
 5. Wszystkim solenizantom, jubilatom składamy życzenia Bożych łask i opieki Matki Bożej, naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w kolejnym tygodniu pracy.
 6. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Janina Dziemińska i śp. Marianna Gubała. Zmarłe parafianki polećmy Bożemu Miłosierdziu. 

24 Niedziela Zwykła – 11 września 2022 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: we wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w czwartek – wspomnienie NMP Bolesnej; w piątek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; w tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
 2. Serdecznie zapraszamy na kolejne Czuwanie Fatimskie w naszej parafii, które odbędzie się we wtorek, 13 września; rozpoczęcie o godz. 18.00.
 3. W poniedziałek, 12 września, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, które pragną przystąpić do I-szej Komunii Św. w naszej parafii w przyszłym roku.
 4. W sobotę, 17 września, odbędzie się diecezjalna pielgrzymka rodzin i wspólnot Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej.
 5. W przyszłą niedzielę, 18 września, będziemy obchodzili Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na utrzymanie naszej parafii.
 7. Wszystkim solenizantom, jubilatom składamy życzenia Bożych łask i opieki Matki Bożej, naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w kolejnym tygodniu pracy.
 8. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Zygmunt Jankowski, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

23 Niedziela Zwykła – 4 września 2022 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: w środę – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika; w czwartek – święto Narodzenia NMP. W tym dniu salwatoriańscy nowicjusze i klerycy będą składać profesję zakonną. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
 2. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą diecezję. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, składka będzie przeznaczona na utrzymanie naszej parafii. Bóg zapłać za troskę o naszą wspólnotę parafialną.
 3. Wszystkim solenizantom, jubilatom składamy życzenia Bożych łask i opieki Matki Bożej, naszym parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w kolejnym tygodniu pracy.
 4. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Paweł Hańderek, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

22 Niedziela Zwykła – 28 sierpnia 2022 r.

 1. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota września. W I-szy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej. W I-szą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, które odbędzie się po Mszy Św. o godz. 8.00.
 2. W I-szy czwartek września swoich chorych z posługą sakramentalną odwiedzi ks. proboszcz; ksiądz superior Paweł odwiedzi chorych w pierwszą sobotę, 3 września od godz. 11.00. Chorych, których odwiedzał dotychczas ks. Przemysław będzie teraz odwiedzał ks. Adam i uczyni to w pierwszy piątek, 2 września od godz. 14.00.
 3. W czwartek, 1 września o godz. 18.30 zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę Św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
 4. W przyszłą niedzielę odbędzie się coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 7. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Maria Goljan, śp. Władysława Nieć i śp. Zofia Herman. Zmarłe parafianki polećmy Bożemu Miłosierdziu.

21 Niedziela Zwykła – 21 sierpnia 2022 r.

 1. W poniedziałek przypada wspomnienie NMP Królowej; w środę – święto św. Bartłomieja, apostoła; w piątek – uroczystość NMP Częstochowskiej. W tym dniu nie ma obowiązku zachowania postu. W sobotę wspominamy św. Monikę.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w naszym kościele odbędzie się koncert organowy pana Tadeusza Barylskiego – tzw. Polska Muzyka Organowa w ramach Dni Bielska. Serdecznie zapraszamy.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego – 14 sierpnia 2022 r.

 1. W poniedziałek, 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. w naszej parafii będą celebrowane w porządku niedzielnym.
 2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w środę – św. Jacka, prezbitera; w sobotę – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. Dnia 19 sierpnia czcimy Boże Miłosierdzie z racji trzeciego piątku miesiąca.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na naszą parafię.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 5. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Czesław Bieniek. Zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

19 Niedziela zwykła – 7 sierpnia 2022 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Dominika, prezbitera; we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy; w środę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy.
 2. W przyszłą niedzielę w naszej diecezji będziemy obchodzili uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona naszego Kościoła partykularnego.
 3. W sobotę, 13 sierpnia o godz. 18.00 rozpoczniemy kolejne Czuwanie Fatimskie w naszej parafii, na które serdecznie zapraszamy.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na diecezję. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą parafię.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 6. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Pisz, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

18 Niedziela zwykła – 31  lipca 2022 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – św. Jana Marię Vianneya, prezbitera; w sobotę będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego.
 2. We wtorek, 2 sierpnia, spełniając zwykłe warunki, można uzyskać odpust zupełny
 3. W tym tygodniu przypada I -szy czwartek, I-szy piątej i I-sza sobota sierpnia. W I-szy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej; w I-szą sobotę zapraszamy  na nabożeństwo po Mszy Św. o godz. 8.00. W I-szy czwartek swoich chorych z posługą sakramentalną odwiedzi ks. proboszcz.
 4. W sobotę, 6 sierpnia z Wilamowic wyruszy piesza pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Łącząc się duchowo z pielgrzymami, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej od 6 do 10 sierpnia o godz. 20.30, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 5. W związku z pielgrzymką na Jasną Górę przewodnik naszej salwatoriańskiej grupy informuje, że jeśli ktoś nie może pielgrzymować na Jasną Górę, a chciałby zostawić prośbę o modlitwę, którą pielgrzymi naszej Salwatoriańskiej Grupy Piątej będą polecali podczas drogi, dziś, przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia takich intencji. Jednocześnie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej pielgrzymce do Częstochowy.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

17 Niedziela zwykła – 24 lipca 2022 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – święto św. Jakuba, apostoła; we wtorek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP; w piątek – wspomnienie święty: Marty, Marii i Łazarza.
 2. W dzisiejszą niedzielę po Mszach Św. poświęcimy samochody z racji wspomnienia św. Krzysztofa; ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na salwatoriańskie misje. Bóg zapłać.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 5. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jerzy Lata, śp. Jan Starzak, śp. Aleksandra Kępińska i śp. Czesława Mrożek.

 16 Niedziela zwykła – 17 lipca 2022 r.

 1. W najbliższy czwartek 21 lipca będziemy przeżywać liturgiczne wspomnienie bł. Franciszka Jordana. We wspólnotach salwatoriańskich ma ono rangę święta. Dlatego serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym dniu. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 18.30.
 2. W przyszłą niedzielę 24 lipca po Mszach Św. poświęcimy samochody z racji wspomnienia św. Krzysztofa; ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na salwatoriańskie misje. Bóg zapłać.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na seminarium duchowne.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

15 Niedziela zwykła – 10 lipca 2022 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; we wtorek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w środę – wspomnienie  świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w piątek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i męczennika; w sobotę – wspomnienie NMP z Góry Karmel. 
 2. W piątek oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
 3. W środę, 13 lipca zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 18.00.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary przeznaczone na naszą parafię. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na seminarium duchowne.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 6. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Kadela i śp. Bernadetta Pagacz. Zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu.

14 Niedziela zwykła – 3 Lipca 2022 r.

1. W środę, w liturgii kościoła wspominamy bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę; w piątek – św. Jana z Dukli, prezbitera.
2. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek lipca. W tym dniu swoich chorych z posługą sakramentalną odwiedzi ks. proboszcz.
3. Pragniemy poinformować, że decyzją ks. prowincjała salwatorianów ks. Paweł Krężołek został mianowany na drugą kadencję przełożonym naszej wspólnoty zakonnej. Pragniemy również przywitać w naszej parafii i we wspólnocie zakonnej ks. Henryka Łodzianę i ks. Ireneusza Pelkę, którzy podejmą pracę duszpasterską w naszej parafii. Ks. Superiorowi Pawłowi, ks. Henrykowi i ks. Ireneuszowi życzymy Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego w posłudze kapłańskiej i w codziennym życiu.
4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary na potrzeby diecezji i sądu biskupiego. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą parafię.
5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

13 Niedziela zwykła – 26 czerwca 2022 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz. 19.30, który poprowadzi ks. superior Paweł wraz z zespołem Projekt Fausystem. Ponadto wyrażamy wdzięczność zespołowi za dzisiejszą oprawę muzyczną na wszystkich Mszach św., a także za posługę w naszym kościele na przełomie całego roku. Ofiarą do puszek można dziś wesprzeć funkcjonowanie zespołu. 
 2. W środę, 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra
  i Pawła. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Św. imieninowa ks. Pawła Wabika; będziemy również się modlić w intencji pana organisty Piotra Skowrońskiego z racji Jego imienin. Serdecznie zapraszamy. Składka w tym dniu jest przeznaczona na Świętopietrze.
 3. W środę, 29 czerwca o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza Św. podczas, której młodzież otrzyma sakrament bierzmowania. Jego szafarzem będzie ks. biskup Piotr Greger. W tym dniu nie będzie nabożeństwa o godz. 18.00.
 4. Informujemy, że kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym od 27 czerwca do 1 września br. będzie czynna w poniedziałek od 16.00 do 18.00 i w sobotę od 9.00 do 10.00. Sprawy związane z załatwieniem pogrzebu są niezależne od godzin funkcjonowania kancelarii.
 5. W tym tygodniu przypadają I-szy piątek i I-sza sobota lipca.
 6. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Godziny Świętej, prowadzone przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ w każdy czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca. Najbliższe nabożeństwo odbędzie się 30 czerwca po mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy!
 7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.  W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby diecezji i sądu biskupiego.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 9. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Rozalia Laszczak i śp. Stanisław Gutowski. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

12 Niedziela zwykła – 19 czerwca 2022 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia: we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w czwartek, decyzją Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny sakramentów – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (z racji tej uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych); w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 2. W czwartek, 23 czerwca o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza  na zakończenie roku szkolnego. Serdeczne zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i rodziców. Podczas tej liturgii wyrazimy też  naszą wdzięczność za posługę w naszej parafii księdzu Jackowi Gruceli i księdzu Przemysławowi Marszałkowi, którzy kończą pracę duszpasterską w naszej parafii. 
 3. W przyszłą niedzielę, 26 czerwca o godz. 11.00, zostanie odprawiona Msza Św. z racji imienin ks. superiora Pawła Krężołka. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w int. księdza solenizanta.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary przeznaczone na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 12 czerwca 2022 r.

 1. W poniedziałek zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 18.00.
 2. We wtorek odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas 8. Rozpoczęcie spotkania Mszą Św. o g. 18.30.
 3. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciało. Msze Św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Msza Św. o godz. 12.30 będzie odprawiona po procesji o godz. 13.00. Procesja eucharystyczna wyruszy po sumie celebrowanej o godz. 11.00. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia dzwoneczkami.
 4. Uprzejmie prosimy o przygotowanie ołtarzy: I – koła różańcowe, II – rodzice dzieci pierwszokomunijnych, III – grupa młodej 9; IV – członkowie Straży Honorowej NSPJ i Szkaplerza Św. W poniedziałek, po Mszy Św. wieczornej na plebanii, odbędzie się spotkanie osób odpowiedzialnych za przygotowanie poszczególnych ołtarzy. Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za zaangażowanie i pracę w przygotowaniu ołtarzy.
 5. Serdecznie dziękujemy za składane dziś ofiary na naszą parafię. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
 6. Informujemy, że decyzją ks. prowincjała z dniem 1 lipca br. zakończą pracę duszpasterską w naszej parafii: ks. Jacek Grucela i ks. Przemysław Marszałek. Ks. Jacek podejmie pracę duszpasterską i obowiązki superiora naszego domu zakonnego w Mikuszowicach Śl.; ks. Przemysław podejmie pracę duszpasterską i obowiązki superiora naszego domu zakonnego w Piastowie k. Warszawy. Naszym współbraciom serdecznie dziękujemy za pracę duszpasterską w naszej parafii i życzymy Światła Ducha Świętego w posłudze przełożonych w naszych wspólnotach zakonnych i w pracy parafialnej. 23 czerwca o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza Św. podczas, której wyrazimy Im naszą wdzięczność.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 8. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Wrzeszcz i śp. Kazimierz Szczepański. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 05 maja 2022 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy: w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka; we wtorek wspomnieniebł. Michała Tomaszka, prezbitera i męczennika; w środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w tym dniu zachęcamy do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie; w sobotę wspomnienie św. Barnaby, Apostoła. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 2. W przyszłą niedzielę o godzinie 11:00, swoją Mszę św. Prymicyjną odprawi ks. Marek Sumara, który w naszej parafii odbywał praktykę duszpasterską. Po Mszy św. ksiądz Marek udzieli nam błogosławieństwa prymicyjnego.
 3. We wtorek odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych. W programie Msza św. o godzinie 18:30 oraz spotkanie formacyjne.
 4. 16 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i KrwinChrystusa czyli Boże Ciało. W tym roku procesja do czterech ołtarzy przejdzie ulicami naszej parafii: Fałata, Grottgera, Cieszyńska, św. Anny, Sikornik, NMP Królowej Polski. Prosimy o udekorowanie swoich posesji.
 5. W przyszłym tygodniu składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapałać.
 6. Dziękujemy za waszą obecność i wspólną modlitwę na Eucharystii. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 7. W tym tygodniu Pan Bóg do wieczności powołał śp. Adolfa Pisz. Ogarnijmy go naszą modlitwą: Wieczny odpoczynek …

Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa – 29 maja 2022 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy:w poniedziałek  wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji; we wtorek święto Nawiedzenia NMP.; w środę wspomnienie św. Justyna, męczennika; w piątek wspomnienie  świętych  męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.  W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania w służbie Kościołowi, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź św. w czasie każdej Mszy św. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godzinie 08:00 oraz nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 3. Odwiedziny chorych w tym tygodniu, z posługą sakramentalną: ksiądz superior Paweł Krężołek w piątek od godziny 9:00; ksiądz wikariusz Przemysław Marszałek w sobotę od godziny 10:00.
 4. We wtorek spotkanie formacyjne dlakandydatów do bierzmowania z klas ósmych, którzy 29 czerwca z rąk księdza biskupa Piotra Gregera przyjmą w naszej świątyni Sakrament Bierzmowania. W programie: Nabożeństwo majowe, Msza św. i spotkanie organizacyjne.
 5. W przyszłym tygodniu składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej diecezji. Serdeczne Bóg zapałać.
 6. W przyszłą sobotę, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego o godzinie 18:30 zapraszamy dowspólnego czuwania i modlitwy uwielbienia. Będzie to ostatni „wieczór uwielbienia” przed wakacjami.   
 7. Osoby które zakwalifikowały się do Unijnego Programu Żywnościowego,w ramach naszego parafialnego CARITAS, prosimy o odbiór kolejnej partii żywności w najbliższą sobotę 4 czerwca, w godzinach 8.30 – 9.30.
 8. Dziękujemy za waszą obecność i wspólną modlitwę na Eucharystii. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 9. W tym tygodniu Pan Bóg do wieczności powołał śp. Helenę Rodak. Ogarnijmy ją naszą modlitwą: Wieczny odpoczynek …

6 Niedziela Wielkanocna – 22 maja 2022 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy:we wtorek wspomnienie NMP, Wspomożycielki wiernych; w czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera ; w przyszła niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje „dni krzyżowe”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o tegoroczne dobre plony  o uświęcenie pracy ludzkiej oraz za głodujących.
 3. We wtorek spotkanie formacyjne dlakandydatów do bierzmowania z klasy siódmych. W programie: Nabożeństwo majowe, Msza św. i spotkanie.
 4. Wczwartek przypada „ Dzień Matki” Wszystkim naszym drogim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Maryja Matka Zbawiciela wyprasza potrzebne siły i łaski na każdy dzień. W  tym dniu o godzinie 18:30 zostanie odprawiona msza św. w intencji wszystkich Mam. Dla żywych będziemy wypraszać błogosławieństwo Boże a dla zmarłych Radość Życia Wiecznego. Zapisane kartki z  intencjami  będzie można wrzucać do koszyka przed Eucharystią.
 5. W przyszłą sobotę 28 maja o godzinie 10:00 w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini odbędą się święcenia kapłańskie, salwatoriankach diakonów. Szafarzem święceń będzie salwatorianin, bp Karol Kuczlucki z Australii. Pamiętajmy w naszej modlitwie o diakonach Marku, Pawle i Konradzie wypraszając im błogosławieństwo Boże w posłudze kapłańskiej.
 6. W związku z oficjalnym zniesieniem stanu epidemii i przekształcenia w stan zagrożenia epidemicznego, nadal zachęcamy do korzystania z płynów dezynfekcyjnych. W naszej parafii będziemy udzielać Komunii Św. na rękę i do ust, niezależnie od miejsca. Jeśli ktoś ma obawy, proszony jest do przystępowania do Komunii w pierwszej kolejności.
 7. Dziękujemy za waszą obecność i wspólną modlitwę na Eucharystii. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

5 Niedziela Wielkanocna  –  15 maja 2022 r.

 1. W poniedziałek będziemy obchodzili święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski; w sobotę przypada wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.
 2. W piątek przypada dzień modlitwy do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
 3. Serdecznie dziękujemy za posługę w naszej parafii dk. Markowi, który dzisiaj kończy swoją praktykę duszpasterska. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w całym jego kapłańskim życiu. Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na WSD Salwatorianów i na prezent na   prymicje dk. Marka.  Bóg zapłać za Wasz dar serca !
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

4 Niedziela Wielkanocna  –  8 maja 2022 r.

 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 18.00 podczas, których będziemy polecać intencje zapisane w wypominkach majowych. Kartki znajdują się na stoliku w kościele.
 2. W poniedziałek będziemy obchodzili Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; w sobotę przypada święto św. Macieja, apostoła.
 3. Serdecznie zapraszamy na pierwsze Czuwanie Fatimskie w piątek, 13 maja, które rozpoczniemy o godz. 18.00.
 4. W przyszłą niedzielę, 15 maja zakończy swoją praktykę duszpasterską dk. Marek Sumara. Wyrazem naszej wdzięczności niech będzie nasza modlitwa w jego intencji. Święcenia kapłańskie przyjmie 28 maja br. w bazylice NSPJ w Trzebini. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na WSD Salwatorianów, gdzie przez 7 lat dk. Marek przygotowywał się do kapłaństwa oraz jako nasz prezent na jego prymicje. Bóg zapłać za życzliwość i ofiary.
 5. Serdecznie dziękujemy za składane po Mszy Św. ofiary, poprzez które wspieramy diecezjalne radio Anioł Beskidów.
 6. Witamy w naszej wspólnocie zakonnej i w parafii ks. Bogusława Loskę, który podejmie posługę duszpasterską w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi, naszej patronki.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 8. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Aleksandra Szymanek, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

3 Niedziela Wielkanocna  – 1 maja 2022 r.

 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 18.00 podczas, których będziemy polecać intencje zapisane w wypominkach majowych. Kartki znajdują się na stoliku w kościele.
 2. We wtorek, 3 maja, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. W naszej parafii będziemy obchodzili odpust parafialny. Msze Św. w tym dniu będą celebrowane w porządku niedzielnym. Suma odpustowa z procesją zostanie odprawiona o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Składka w odpust, zamiast w drugą niedzielę miesiąca,  będzie przeznaczona na naszą parafię. Bóg zapłać za składane ofiary.
 3. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota maja. W pierwszy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej; w pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy Św. o godz. 8.00.
 4. W I-szy czwartek od godz. 9.00 ks. Proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną; ks. Superior Paweł odwiedzi chorych w I-szy piątek od godz. 13.30; ks. Wikariusz Przemysław poinformuje chorych osobiście o swojej wizycie.
 5. W przyszłą niedzielę, 8 maja, w naszej parafii o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość I-szej Komunii Św.; natomiast Msza Św. z godz. 12.30, w przyszłą niedzielę, zostanie odprawiona o godz. 14.00 ze wzgl. na to, że podczas tej liturgii będziemy obchodzili I-szą rocznicę Komunii Św. dzieci, które przystąpiły do sakramentu w ubiegłym roku. Bardzo prosimy o wybranie stosownej godziny do udziału we Mszy Św. w tym dniu.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary na naszą diecezję. W przyszłą niedzielę ofiarą do puszek wesprzyjmy diecezjalne radio Anioł Beskidów.
 7. 8 maja, z okazji Dnia Strażaka, strażacy z Komorowic przeprowadzą jak , co roku kwestę na ich cele.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 9. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Marta Krzak i śp. Bronisława Wierzbicka. Zmarłe parafianki polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 24 kwietnia 2022 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 2. Przyszła niedziela będzie Niedzielą Biblijną. Rozpoczynamy wtedy nabożeństwa majowe.
 3. W poniedziałek będziemy obchodzili święto św. Marka, ewangelisty; we wtorek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; w piątek będziemy wspominali w liturgii św. Katarzynę ze Sieny, dziewicę i doktora Kościoła. Jest to zarazem Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.
 4. W sobotę, 30 kwietnia, z Hałcnowa wyruszy diecezjalna pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Początek pielgrzymki rozpocznie się celebracją Eucharystii o g. 12.00. Zakończenie pielgrzymi we wtorek, 3 maja o g. 15.00.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane dziś ofiary na cele charytatywne naszej diecezji. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17 kwietnia 2022 r.

 1. W poniedziałek wielkanocny Msze Św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
 2. Przyszła Niedziela będzie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji dk. Marka, z racji Jego imienin. Serdecznie zapraszamy.
 4. Wyrażamy słowa szczerej wdzięczności tym wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję „jajo dobroci”. Dziękujemy za otwarte serca i wszelką pomoc na rzecz potrzebujących pomocy. Dziękujemy ks. Superiorowi Pawłowi i całemu zespołowi naszego „Caritas” za przeprowadzenie tej akcji. Bóg zapłać !
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 6. Życzymy wiele łask od Jezusa Zmartwychwstałego, nadziei i siły w codzienności życia; niech te Święta pogłębią Waszą więź z Bogiem i umocnią więzy rodzinne. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

Niedziela Palmowa – 10 kwietnia 2022 r.

 1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Okazja do spowiedzi przed świętami w naszym kościele będzie: do Wielkiej Środy włącznie przy okazji każdej Mszy Św. W Wielki Czwartek od godz. 16.00 do 18.00; w Wielki Piątek od godz. 9.00 do 13.00; od godz. 15.00 do 18.00 i po zakończeniu liturgii wielkopiątkowej do godz. 22.00. W Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 12.00.
 2. Plan Triduum Paschalnego: W Wielki Czwartek Msza Św. Wieczerzy Pańskiej będzie celebrowana o godz. 18.30; W Wielki Czwartek adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa będzie o godz. 11.00, a o godz. 18.30 Liturgia Wielkiego Piątku. Oddanie czci krzyżowi przez wszystkich wiernych nastąpi po liturgii wielkopiątkowej. Adoracja przy Bożym Grobie w Wielki Piątek do godz. 23.00. W Wielką Sobotę adoracja przy Bożym grobie od godz. 8.00 do 18.00. Msza Św. Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Pokarmy wielkanocne poświecimy w Wielką Sobotę o godz. 9.00, co pół godziny, do godz. 13.00 włącznie. Procesja Rezurekcyjna w Wielkanoc odbędzie się o godz. 6.00. Pozostałe Msze Św. w tym dniu o godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.30, 21.00.
 3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra, a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego, duchowego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

V Niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2022 r.

 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Naszym duchowym przewodnikiem w tych dniach jest o. Lech Dorobczyński, franciszkanin, gwardian i proboszcz parafii św. Antoniego Padewskiego z Warszawy, którego serdecznie witamy i prosimy o modlitwę w Jego intencji i całej naszej wspólnoty   Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas niedzielnych Eucharystii, zaś od poniedziałku do środy włącznie podczas Mszy Św. o godz. 8.00, 11.00, 18.30 i 20.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnych rekolekcjach wielkopostnych.
 2. W piątek, 8 kwietnia zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii, która rozpocznie się po Mszy Św. wieczornej o g. 19.00. Jej trasa będzie prowadzić ul. NMP Królowej Polski, ul. Fałata, ul. Grottgera, ul. Cieszyńską, ul. Św. Anny, ul. NMP Królowej Polski i zakończenie w naszej świątyni. W tym dniu będzie jeszcze Droga Krzyżowa po Mszy Św. o godz. 11.00; nie będzie jej o godz. 17.00 i o godz. 17.45.
 3. W sobotę, 9 kwietnia zapraszamy na kolejny „Wieczór Uwielbienia”, który rozpocznie się po Mszy Św. wieczornej.
 4. Wyrażamy ogromną wdzięczność za wsparcie akcji Jajo Dobroci. Za każdy dar serca, przyniesione produkty czy wsparcie materialne. Jednocześnie informujemy, że paczki wielkanocne dla naszych parafian, potrzebujących pomocy, będą wydawane w najbliższa sobotę, 9 kwietnia 2022 r. w godz.: 9.00 – 10.00.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na nasze seminarium duchowne. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą parafię.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 27 marca 2022 r.

 1. W tym tygodniu przypada I-szy piątek iI-sza sobota kwietnia. W I-szą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy Św. o g. 8.00.   
 2. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: ks. ProboszczMichał– w czwartek od g. 9.00; ks. Superior Paweł – w piątek  od g. 9.00; ks. Wikariusz Przemysław –  w późniejszym terminie.
 3. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które przeprowadzi o. Lech Dorobczyński, franciszkanin, gwardian i proboszcz parafii św. Antoniego Padewskiego z Warszawy.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne Salwatorianów.
 6. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Marek Wodecki. Wieczny odpoczynek…

III Niedziela Wielkiego Postu  –  20 marca 2022 r.

 1. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Składka będzie przeznaczona na Dom Matki i Dziecka. Z racji uroczystości nie ma obowiązku postu od pokarmów mięsnych.
 2. W piątek, 25 marca, w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze podczas Mszy Św. o godz. 11.00 swoją profesję wieczystą w Zakonie Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika złoży nasz parafianin br. Mateusz Wysocki. Pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie.
 3. Zapraszamy na spotkanie Grupy Biblijnej, które odbędzie się we wtorek, 22 marca po Mszy Św. wieczornej.
 4. Informujemy, że są do nabycia paschaliki wielkanocne na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na Caritas naszej diecezji.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 6. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Czesław Biernat. Wieczny odpoczynek…
 7. NOWY SKŁAD RADY DUSZPASTERSKIEJ NASZEJ PARAFII:

Z urzędu:

Ks. Michał Pastuszka, proboszcz
Ks. Przemysław Marszałek, wikariusz
Małgorzata Byrska-Kliś, katechetka

Z mianowania proboszcza:

Ks. Paweł Krężołek, superior wspólnoty zakonnej salwatorianów w Bielsku-Białej
Tomasz Motek, kościelny i pracownik kancelarii parafialnej
Piotr Skowroński, organista
Ewelina Hoc
Ewa Gadocha-Cios
Karolina Zabdyr
Tomasz Bielak

Z wyboru:

Danuta Mokwa
Anna Sadlik
Grażyna Kosek
Jacek Bożek
Witold Bożek

 W czwartek, 24 marca br. podczas Mszy Św. o g. 18.30 wszyscy członkowie Rady Duszpasterskiej złożą ślubowanie; po Mszy Św. odbędzie się spotkanie nowej rady.

II Niedziela Wielkiego Postu –  13 marca 2022 r.

 1. W piątek czcimy Boże Miłosierdzie z racji trzeciego piątku miesiąca; w sobotę będziemy obchodzili Uroczystość św. Józefa.
 2. W sobotę, 19 marca o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży z klas VII, która przygotowuje się do bierzmowania.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą parafię. Dziś, ofiarą do puszek po Mszy Św., wesprzyjmy dzieci Afryki w ramach tzw. dzieła Ad gentes.
 4. Informujemy, że rozpoczęła się świąteczna zbiórka żywności, kosmetyków i środków czystości zwana Jajo Dobroci. Tym razem w pierwszej kolejności zebrane artykuły trafią do rodzin poszkodowanych w konflikcie wojennym na Ukrainie, które przyjęliśmy w naszym mieście, ale nie zapominamy również o naszych podopiecznych, którymi opiekujemy się na przełomie ostatnich miesięcy i lat. Na dekoracji, która znajduje się w kościele są umieszczone kolorowe jajka, na odwrocie których będzie znajdować się konkretna prośba. Artykuły będzie można dostarczać do zakrystii w czasie trwania nabożeństw do niedzieli 3 kwietnia włącznie. Już dzisiaj dziękujemy za waszą hojność i ofiarność.
 5. Nasza parafia organizuje 1 kwietnia br. o g. 15.30 wyjazd do teatru w Cieszynie na „Misterium Męki Pańskiej”. Koszt biletu 35,00 zł. plus przejazd autokarem w zależności od ilości osób (od 15 zł. wzwyż – koszt autokaru w całości 700,00 zł.). Zapisy dzisiaj w zakrystii.
 6. Szkoła Podstawowa nr 27 w Bielsku-Białej informuje, że Rekrutacja do klas I na rok szkolny 2022/2023 odbywa się do 6 kwietnia br. do godz. 15.00 z wykorzystaniem systemu elektronicznego.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 8. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Antoni Kubiczek i śp. Józef Róg, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

I Niedziela Wielkiego Postu –  6 marca 2022 r.

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek tego okresu: po Mszy Św. o godz. 11.00, o godz. 17.00 – dla dzieci i młodzieży i o godz. 17.45 – dla dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą odprawiane w niedziele o godz. 17.45.
 2. W poniedziałek, 7 marca o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 3. Serdecznie witamy w naszej parafii i we wspólnocie zakonnej dk. Marka Sumarę, który po zakończeniu studiów filozoficzno-teologicznych podejmuje praktykę duszpasterską. Życzymy, aby ona przyniosła jak najlepsze owoce.
 4. Serdecznie dziękujemy  za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą diecezję. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą parafię.
 5. Przyszła niedziela będzie dniem modlitwy za misje i ofiarą do puszek wesprzyjmy dzieci Afryki w ramach tzw. dzieła Ad gentes.
 6. Informujemy, że do naszego parafialnego magazynu Caritas, dotarła 1 partia żywności, w ramach Unijnego Programu Żywnościowego. Parafian, którzy złożyli u nas wnioski, prosimy o odbioru żywności w najbliższą sobotę, 12 marca 2022 r., w godzinach od 9.00-10.00.
 7. Z okazja Dnia Kobiet wszystkim Paniom życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia, życzliwości i wszelkiego dobra.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

VIII Niedziela Zwykła – 27 lutego 2022 r.

 1. Serdecznie zapraszamy na tzw. „nabożeństwo czterdziestogodzinne”, które ma nas przygotować na rozpoczęcie Wielkiego Postu. W poniedziałek i we wtorek po Mszy Św. o g. 11.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do Mszy Św. wieczornej.
 2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Msze Św. w Środę Popielcową w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 9.30,11.00,18.30 i 20.00. Składka będzie przeznaczona na tzw. „jałmużnę wielkopostną”.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek tego okresu: po Mszy Św. o godz. 11.00, o godz. 17.00 – dla dzieci i młodzieży i o godz. 17.45 – dla dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą odprawiane w niedziele o godz. 17.45.
 4. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i I – sza sobota marca. W I-szy czwartek, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu; w I-szą sobotę, po Mszy Św. o godz. 8.00 odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: ks. Proboszcz w I-szy czwartek o godz. 9.00; ks. Superior Paweł – w I-szy piątek o godz. 10.00; ks. Wikariusz Przemysław – w I-szą sobotę o godz. 9.00.
 6. W sobotę, 5 marca o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie młodzieży klas 8, która przygotowuje się do bierzmowania.
 7. W sobotę, 5 marca po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na kolejny „Wieczór uwielbienia”.
 8. W poniedziałek, 7 marca po Mszy Św. wieczornej o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszo-komunijnych .
 9. Informujemy, że zgłoszono 5 kandydatów do wyborów Rady Duszpasterskiej naszej parafii. Są to: Grażyna Kosek, Danuta Mokwa, Anna Sadlik, Jacek Bożek i Witold Bożek. Z naszej parafii z wyboru powinno być 5 osób. W związku z tym, że nie zgłoszono więcej niż 5 osób, nie będzie już wyborów, a osoby zgłoszone zostają członkami nowej rady. Wszyscy wyrazili zgodę na tę posługę. Cały skład nowej rady zostanie podane w odpowiednim czasie.
 10. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 11. Ks. Paweł Fiącek, misjonarz z Zambii przekazuje serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na misje w wysokości 9974,00 i 35 Euro.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 13. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Antonina Kos, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

VII Niedziela Zwykła – 20 lutego 2022 r.

 1. We wtorek przypada święto Katedry św. Piotra, apostoła; w środę – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.
 2. Informujemy, że do dzisiejszej niedzieli 27 lutego włącznie można zgłaszać kandydatów w wyborach Rady Duszpasterskiej naszej parafii.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na cele duszpasterskie diecezji.
 4. Bardzo prosimy o zakładanie masek w świątyni dbając o bezpieczeństwo w czasie pandemii. Na prośbę wiernych, którzy wg. zaleceń lekarskich nie mogą używać masek, informujemy, że przyjmujemy to ze zrozumieniem.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 6. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Jadwiga Skoczylas i śp. Maria Szumiec, które polećmy Bożemu Miłosierdziu.   

VI Niedziela Zwykła – 13 lutego 2022 r.

 1. W poniedziałek, 14 lutego, przypada święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.
 2. W piątek, 18 lutego, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
 3. Informujemy, że do niedzieli 20 lutego włącznie można zgłaszać kandydatów w wyborach Rady Duszpasterskiej naszej parafii.
 4. Nasza parafia organizuje wyjście do kina HELIOS na film pt. „ Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Projekcja filmu odbędzie się w czwartek, 17 lutego o godz. 17.00; zapisy na film po każdej Mszy Św. w dzisiejszą niedzielę.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą parafię. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele duszpasterskie diecezji.
 6. Bardzo prosimy o zakładanie masek w świątyni dbając o bezpieczeństwo w czasie pandemii. Na prośbę wiernych, którzy wg. zaleceń lekarskich nie mogą używać masek, informujemy, że przyjmujemy to ze zrozumieniem.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 8. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Dorota Jankowska, śp. Halina Malchar, śp. Stefania Stępska i śp. Bolesław Szostak. Zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu.

V Niedziela Zwykła – 6 lutego 2022 r.

 1. W piątek, 11 lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes, które jest obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. W tym dniu, po Mszy Św. o 11.00, będzie można przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych.
 2. W przyszłą niedzielę kazania w naszej parafii wygłosi ks. Paweł Fiącek, salwatorianin pracujący na misjach w Zambii. Po Mszach Św. będzie można wesprzeć ofiarą jego misję w Afryce.
 3. We wtorek, 8 lutego po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Koła Biblijnego.
 4. Nasza parafia organizuje wyjście do kina HELIOS na film pt. „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Projekcja filmu odbędzie się w czwartek, 17 lutego o godz. 17.00; zapisy na film po każdej Mszy Św. w niedzielę, 13 lutego.
 5. W czwartek, 10 lutego imieniny będzie obchodził ks. Jacek Grucela. Msza Św. imieninowa w Jego intencji zostanie odprawiona w niedzielę, 13 lutego o godz. 12.30, na którą serdecznie zapraszamy.
 6. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na naszą diecezję. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą parafię.
 7. Bardzo prosimy o zakładanie masek w świątyni dbając o bezpieczeństwo w czasie pandemii. Na prośbę wiernych, którzy wg. zaleceń lekarskich nie mogą używać masek, informujemy, że przyjmujemy to ze zrozumieniem.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

    IV Niedziela Zwykła – 30 stycznia 2022 r.

 1. W środę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Św. będą celebrowane tak, jak w tygodniu: 6.30, 8.00, 11.00 i 18.30. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
 2. W czwartek, z racji wspomnienia św. Błażeja, biskupa i męczennika, przyjmiemy błogosławieństwo za jego wstawiennictwem.
 3. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek lutego – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej; I – piątek i I-sza sobota – zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy Św. o godz. 8.00.
 4. W I-szy czwartek od g. 9.00 ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną; w I-szą sobotę od g. 9.00 chorych odwiedzi ks. Wikariusz; pozostali księża wg. własnych ustaleń.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na naszą diecezję.
 6. Bardzo prosimy o zakładanie masek w świątyni dbając o bezpieczeństwo w czasie pandemii. Na prośbę wiernych, którzy wg. zaleceń lekarskich nie mogą używać masek, informujemy, że przyjmujemy to ze zrozumieniem.
 7. Pragniemy podziękować za możliwość złożenia Wam wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy. Byliśmy bardzo serdecznie przyjęci. Wspólna modlitwa, błogosławieństwo mieszkań i domów, otwartość i rozmowy bardzo pogłębiają relacje pomiędzy parafianami i duszpasterzami. Odwiedziliśmy 948 rodzin i osób samotnych. Jesteśmy wdzięczni za składane przy tej okazji ofiary, które łącznie wyniosły 60.270,00 zł. Będą one przeznaczone na: spłatę należności związanych z generalnym remontem dachu na plebanii, na utrzymanie naszej parafii i wspólnoty zakonnej, potrzeby naszej diecezji i na Polską Prowincję Salwatorianów.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

III Niedziela Zwykła – 23 stycznia 2022 r.

 1. W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, zapraszamy na wspólne kolędowanie pod tytułem „W taką noc, gdy niebo śni…” z zespołem Projekt FAUSYSTEM, które rozpoczniemy o godz. 19.30.
 2. W piątek, 28 stycznia o godz. 19.30 odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 3. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary.
 4. Bardzo prosimy o zakładanie masek w świątyni dbając o bezpieczeństwo w czasie pandemii. Na prośbę wiernych, którzy wg. zaleceń lekarskich nie mogą używać masek, informujemy, że przyjmujemy to ze zrozumieniem.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 6. Z Dekretu ks. Biskupa Romana Pindla: „W nawiązaniu do dekretu z 4 stycznia 2021 roku przedłużającego na czas nieokreślony kadencje Parafialnych Rad Duszpasterskich w naszej diecezji w związku ze stanem epidemii, mając na uwadze znowelizowany 22 grudnia 2021 roku Statut Parafialnych Rad Duszpasterskich w Diecezji Bielsko Żywieckiej  postanawiam, że kadencja aktualnych Parafialnych Rad Duszpasterskich zakończy się 14 lutego 2022 roku, a do dnia 13 marca 2022 roku należy przeprowadzić wybory i ukonstytuować Parafialną Radę Duszpasterską w nowym składzie”. W związku z tym ogłaszamy wybory członków nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej w naszej parafii. Nazwiska kandydatów, z krótkim uzasadnieniem i ich telefonem kontaktowym, prosimy przekazywać na piśmie do zakrystii do dnia 20 lutego 2022 roku. Na podanie informacji, podczas ogłoszeń parafialnych i na stronie internetowej parafii, o kandydatach w wyborach i o ewentualnym ich wyborze wymagana jest pisemna zgoda kandydatów. Wybory odbędą się w niedzielę, 6 marca 2022 r. Szczegółowe informacje dot. procesu wyborczego zostaną podane w stosownym czasie.
 1. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Janina Jurzak i śp. Józef Gluza, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.

    II Niedziela Zwykła – 16 stycznia 2022 r.

 1. W dniach 18 -24 stycznia, w całym Kościele przeżywamy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Antoniego, opata; w środę – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w piątek – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę. W piątek oddajemy również cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
 3. Zgodnie z decyzją Papieża Franciszka przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego.
 4. Kontynuujemy kolędę. W tygodniu rozpoczynamy od godz. 16.00, zaś w sobotę od godz. 10.00.
 5. Serdecznie dziękujemy za składane dziś ofiary na cele charytatywne naszej diecezji.
 6. Salwatoriański Referat Misji Zagranicznych serdecznie dziękuje za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na misje, które wyniosły 8981,00 zł.
 7. Bardzo prosimy o zakładanie masek w świątyni dbając o bezpieczeństwo w czasie pandemii. Na prośbę wiernych, którzy wg. zaleceń lekarskich nie mogą używać masek, informujemy, że przyjmujemy to ze zrozumieniem.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 9. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Antoni Faber, którego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Niedziela Chrztu Pańskiego – 9 stycznia 2022 r.

 1. W piątek, 14 stycznia, obchodzimy Dzień migranta i uchodźcy.
 2. Serdecznie dziękujemy za składane dziś ofiary na naszą parafię. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele charytatywne naszej diecezji.
 3. Bardzo prosimy o zakładanie masek w świątyni dbając o bezpieczeństwo w czasie pandemii. Na prośbę wiernych, którzy wg. zaleceń lekarskich nie mogą używać masek, informujemy, że przyjmujemy to ze zrozumieniem.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 5. W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Halina Nawrocka i śp. Lodia Grzesik. Zmarłe parafianki polećmy Bożemu Miłosierdziu.

     II Niedziela po  Bożym Narodzeniu – 2 stycznia 2022 r.

 1. W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Św. będę celebrowane w porządku niedzielnym. W całym Kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom.
 2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek stycznia. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 3. Serdecznie dziękujemy za składane dziś ofiary na WSD Salwatorianów w Bagnie k. Wrocławia. W przyszłą, drugą niedzielę stycznia, składka będzie przeznaczona na naszą parafię.
 4. W styczniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w sobotę od 9.00 do 10.00. Sprawy dot. pogrzebu można załatwić niezależnie od godzin urzędowania kancelarii.
 5. Bardzo prosimy o zakładanie masek w świątyni dbając o bezpieczeństwo w czasie pandemii. Na prośbę wiernych, którzy wg. zaleceń lekarskich nie mogą używać masek, informujemy, że przyjmujemy to ze zrozumieniem.
 6. Od poniedziałku, 3 stycznia rozpoczniemy kolędę w naszej parafii, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Kolęda w nowym bloku przy ul. Widok 6 odbędzie się 22 stycznia od godz. 10.00.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 8. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Julianna Lata, śp. Barbara Łatkiewicz, śp.  Gertruda Gutan,  śp. Janina Ciesielska, śp. Józef Styła, śp. Lech Krynicki, których polećmy Bożemu Miłosierdziu.