Ogłoszenia duszpasterskie

28 Niedziela zwykła

15 października  2017 r.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

– we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

– w środę – święto św. Łukasza, ewangelisty

– w piątek– wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej diecezji

– w sobotę – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa

 1. W poniedziałek, 16 października o godz. 12.00 w naszym kościele odbędzie się nabożeństwo i inauguracja kolejnej edycji „Pól Nadziei”.
 2. W poniedziałek, 16 października o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 3. We wtorek, 17 października o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji nauczycieli i pracowników szkół i przedszkoli z naszej parafii, a po Niej zapraszamy na spotkanie do naszej kawiarenki.
 4. We wtorek, 17 października o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 5. W piątek, 20 października o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Św. z racji Jubileuszu 60- lecia Zespołu Szkół Medycznych i Ogólnokształcących im. Hanny Chrzanowskiej w Bielsku-Białej.
 6. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na XXXII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Bielsku-Białej w dniach od 19 do 28 października br. Program znajduje się na afiszach i w broszurkach. W naszym kościele w piątek, 20 października o godz. 19.00 odbędzie się koncert pieśni religijnej w wykonaniu Chóru Ewangelickiego z Jaworza.
 7. W przyszłą niedzielę, 22 października:

– odbędzie się Dzień Otwarty naszego Hospicjum św. Kamila. Od g. 9.00 do g. 14.00 wolontariusze będą na dyżurze;

–  o godz. 17.30 zapraszamy na koncert organowy uczniów Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej i Szkoły Muzycznej – II stopnia w Bielsku-Białej; w tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego;

– o godz. 15.00 w  domowej kaplicy zostanie odprawiona Msza Św. dla dobrodziejów WSD Salwatorianów. Po niej odbędzie się spotkanie z przedstawicielami seminarium.

 1. Informujemy, że kartki na wypominki w listopadzie można już zabrać z kościoła i po wypełnieniu ich złożyć w naszej zakrystii.
 2. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. W ubiegłą niedzielę na Fundusz Stypendialny zebrano 2650.00 zł.
 3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,  a naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy  miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 4. W tygodniu odeszli do wieczności: śp. Teresa Hutnik, śp. Bronisława Gołuch, śp. Zofia Dobija, śp. Zofia Hrabowska i śp. Józef Czubiński. Polećmy zmarłych parafian Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….